Jump to content
BulForum.com

Какво ви минава през главата (Нова тема)


Veno

Recommended Posts

Значи ли, че трябва да изглеждат като урук-хай, за да не са "позьорки", "търсещи внимание и пари"? За да може да се каже - ето правят го за кеф. Нищо, че хората ще имат кошмари след това.

Link to comment
Share on other sites

  • Replies 13.2k
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Posted Images

10 minutes ago, mIRCata said:

Значи ли, че трябва да изглеждат като урук-хай, за да не са "позьорки", "търсещи внимание и пари"? За да може да се каже - ето правят го за кеф. Нищо, че хората ще имат кошмари след това.

 

Как същите 4 момичета изглеждат като "урук-хай" на едно видео, а не на друго?

 

И не, не означава. Приоритетите им обаче изпъкват, а за мен това е поза и не ми харесва. И това си е лично мое мнение, та не виждам защо за пореден път трябва да го защитавам.

 

На някой като толкова много му харесва, че да ги защитава в произволен форум, може да си купи техен албум и да си го върти 24 часа в денонощието. Надали ще го направи обаче.

Link to comment
Share on other sites

Не съм казал, че изглеждат така нито не единия, нито на другия. Просто си вадя изводи от твоите изказвания. Според теб, щом изглеждат добре са позьорки. От тук следва, че за да не са, трябва едва ли не да са грозни, раздърпани, със скъсани дрехи. Явно някой като си е теглил един сапун и вече е търсещ внимание, позьорства и търси пари за всяко нещо, което прави.

Link to comment
Share on other sites

Не съм казал, че са позьорки, защото изглеждат добре. Или поне не помня да съм го казал.

Дори не помня някъде да съм казал, че изглеждат добре.

Link to comment
Share on other sites

4 hours ago, Sothbiss said:

На мен ми минава през главата, че нещо пак е ставало и както беше задължителен VAT-а от 1ви юли при китайците от алито, днес с радост видях, че не го начисляват и съм много доволен от този факт. Fuck EU. 

Пак си  го начисляват, вече е включен в крайната цена, съгласно изискванията. Пише Price includes VAT, поне на мобилното приложение е под снимката, под  цената.

Май само ДДС на доставката ни се разминава.

Link to comment
Share on other sites

1 minute ago, EEK! said:

Пак си  го начисляват, вече е включен в крайната цена, съгласно изискванията. Пише Price includes VAT, поне на мобилното приложение е под снимката, под  цената.

Май само ДДС на доставката ни се разминава.

 

Не, за съжаление. Тя също се облага с ДДС.

Ето една поръчка от миналата седмица.

 

image.png

 

VAT е на цялата цена, а не само цената на продукта.

Link to comment
Share on other sites

Мда, явно и в цената за доставка е включено ДДС, но не е обявено толкова явно, преди крайната сумата беше разделена на цена, ДДС и доставка при плащането, затова съм се заблудил че доставката е била без ДДС.

А и на дреболиите които поръчвам доставката е по няколко долара с Алиекспрес стандарт, та не съм се и замислял има ли ДДС в нея или не.

Link to comment
Share on other sites

Добавиха ДДС на цялата сума, а не само на продукта, преди доста години, защото изпращачите се изтарикатяваха и продукт за $40 ти го продаваха за $2 + 38 доставка. :)  Това в случаите, когато пратката идва с куриерска фирма, а не с пощите.

Link to comment
Share on other sites

6 hours ago, Sothbiss said:

На мен ми минава през главата, че нещо пак е ставало и както беше задължителен VAT-а от 1ви юли при китайците от алито, днес с радост видях, че не го начисляват и съм много доволен от този факт. Fuck EU. 


 Току що поръчах един прекъсвач за хладилника в Ибей за $7.6 и в момента, в който го наредих ми натряскаха ДДС и стана малко над 9... Така че нещо си се объркАл, мили мой... 
Иначе да - FUCK EU по всички параграфи. 

Link to comment
Share on other sites

7 minutes ago, Godfather said:

Евразийския съюз доколкото знам все още е отворен, може да се пробваш. :lol:


Не съм споменавал нищо такова, нито има нещо общо, но незабавно продуханият мисир ще се обади! Няма такъв мисир просто! :laughing1:

Както казва тулупа:


А иначе по всички параграфи и отвсякъде - FUCK EU!!! Англичаните както винаги първи се усетиха и се измъкнаха. 

Link to comment
Share on other sites

Много хубаво си се снимал и гледам, че събираш популярност в тубата, вече 3.5 милиона, браво! :lol:

 

ПП. Само уникален Мисир може да сравнява България с Обединеното кралство.

Link to comment
Share on other sites

24 minutes ago, Godfather said:

ПП. Само уникален Мисир може да сравнява България с Обединеното кралство.


Да не си дръпнАл някакъв абсент, та говориш такива зловещи тъпотии? 

Link to comment
Share on other sites

42 minutes ago, RaptoR said:

А иначе по всички параграфи и отвсякъде - FUCK EU!!! Англичаните както винаги първи се усетиха и се измъкнаха. 

Хахахахаха, излизането на някой като БГ ще е забавна гледка :)))

Замислям се, че тогава вече ще ми де наложи да си взема чешкото гражданство:))

Link to comment
Share on other sites

9 minutes ago, ARPAnet said:

Хахахахаха, излизането на някой като БГ ще е забавна гледка :)))

Замислям се, че тогава вече ще ми де наложи да си взема чешкото гражданство:))


Че ти още ли не си го взел? 

Link to comment
Share on other sites

3 minutes ago, RaptoR said:


Че ти още ли не си го взел? 

Не, за какво ми е. Европейски гражданин в европейска държава. Постоянния ми адрес е тук, което ми позволява/задължава всичко, освен да гласувам.

От друга страна,  синът ми е единствено с чешко гражданство.

Link to comment
Share on other sites

7 hours ago, w00x said:

Прочети ми едитнатото мнение.

 

Веднага щом спреш да редактираш като модератор и започне да остава следа кога си едитвал променил мнението си.

Трябва ли да чувствам вина, че редактираш твърде бавно и не обръщаш внимание дали вече има пост след твоя?

...

Помагаш ми, че към NATURAL трябва да добавя и Acapella :lol:

...

Точно ти ли ми казваш, че не правиш разлика между непрофесионално casual заснемане в ежедневна градска обстановка и видеоклип със сценарий?

...

И да се върна на въпроса ти (понеже много държиш):

8 hours ago, w00x said:

След това, може да ми кажеш, от позицията на какъв, се опитваш да обсъждаш и осъждаш личните ми предпочитания и разбирания?

 

От абсолютно същата позиция, с която ти обсъждаш и осъждаш лични предпочитания на непознати хора, изразявайки категорично становище, основавайки се само на няколко публични клипа.

Защо ти да можеш да го правиш за други хора, а съответно други хора да не могат да го правят за теб?

Edited by plameni
Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, plameni said:

 

Веднага щом спреш да редактираш като модератор и започне да остава следа кога си едитвал променил мнението си.

Трябва ли да чувствам вина, че редактираш твърде бавно и не обръщаш внимание дали вече има пост след твоя?

...

Помагаш ми, че към NATURAL трябва да добавя и Acapella :lol:

...

Точно ти ли ми казваш, че не правиш разлика между непрофесионално casual заснемане в ежедневна градска обстановка и видеоклип със сценарий?

...

И да се върна на въпроса ти (понеже много държиш):

 

От абсолютно същата позиция, с която ти обсъждаш и осъждаш лични предпочитания на непознати хора, изразявайки категорично становище, основавайки се само на няколко публични клипа.

Защо ти да можеш да го правиш за други хора, а съответно други хора да не могат да го правят за теб?

 

Когато едитвах, нямаше други мнения след моето. В това съм убеден.

 

Правя разлика, но точно там е идеята. Че когато нещата отидат към професионално заснемане, фокусът се измества. И точно там, в моите очи се минава към поза. Изкуствените усмивки, носии и т.н. Не харесвам такива неща. В случая не ми харесва дори и ако беше в casual обстановка на улицата, но това е друг въпрос. Просто не ми харесва като съдържание, ако ще Уес Андерсън да го е писал и режисирал.

 

Ами не виждам къде съм осъдил и обсъдил лично предпочитание на когото и да било. Покажи ми.
Обсъждам клип, който е направен с цел правене на пари/попуполяризиране на някаква музика/добра душа или кой както там го вижда. Това е продукт, а не лично мнение.
А ти осъждаш моите лични възприятия, това което влагам в думите "поза" и "превзетост", и това, което намирам за досадно. Обсъждаш това, как аз трябва да възприемам нещо, обяснявайки ми, защо начина, по който го възприемам в момента, е грешен.

 

Като толкова им се възхищаваш на уменията и музиката, че си склонен да ги защитаваш, купи ли си техен албум/песни, за да покажеш подкрепата си?

Link to comment
Share on other sites

Между другото, относно митниците. Последния ми пакет от китай (падове или както там се казва за слушалките) се мота може би две седмици в България и чак след това беше пратен в пощата, от където си го взех. В пощата си платих всичките митнически такси.

Link to comment
Share on other sites

14 hours ago, RaptoR said:


 Току що поръчах един прекъсвач за хладилника в Ибей за $7.6 и в момента, в който го наредих ми натряскаха ДДС и стана малко над 9... Така че нещо си се объркАл, мили мой... 
Иначе да - FUCK EU по всички параграфи. 

Ти отново не четеш какво съм написал, та нека ти го удебеля - ALIEXPRESS.

 

Доколкото четох по други форуми, тази "промяна" е от 19-ти август, но доколкото виждам от алито са увеличи цената на стоките почти с 20%, та затова сега не ти ги начислява.

 

Ето един калъф, поръчан на 6-ти август:

dds.jpg

 

Ето го същия, като се пробваш да го поръчаш сега:

dds1.jpg

 

Та общо взето почти същата работа. Сега поне не се дразниш, че виждаш как те чукат на "chekout" страницата, ами е някак си по-интимно - с плюнка. 

Link to comment
Share on other sites

9 minutes ago, Sothbiss said:

Ти отново не четеш какво съм написал, та нека ти го удебеля - ALIEXPRESS.


Какво като е от Алиекспрес??? Говорим за СТОКА ОТ КИТАЙ да ти го напиша и аз дебело. 

Link to comment
Share on other sites

Стока от Китай, закупена от друг сайт, който аз не съм коментирал и според твоя мироглед - автоматично греша? :D

 

Classic.

Link to comment
Share on other sites

Алиекспрес бяха написали по повод дддс-то в ЕУ, че всички търговци в техния сайт трябва да ползват тяхната регистрация(код) за митниците. По този начин всичко минава на едно място, не е нужно търговците да си правят отделни регистрации и клиентите не се занимават с глупости. ДДС  и разните такси вече са в цената.

 

Link to comment
Share on other sites

55 minutes ago, Sothbiss said:

Стока от Китай, закупена от друг сайт, който аз не съм коментирал и според твоя мироглед - автоматично греша? :D

 

Classic.


Къде съм казал, че грешиш?!?! Или теб те интересува сайтът какво ще направи, а не какво ще се случи реално? 

Link to comment
Share on other sites

13 minutes ago, mIRCata said:

Алиекспрес бяха написали по повод дддс-то в ЕУ, че всички търговци в техния сайт трябва да ползват тяхната регистрация(код) за митниците. По този начин всичко минава на едно място, не е нужно търговците да си правят отделни регистрации и клиентите не се занимават с глупости. ДДС  и разните такси вече са в цената.

 

Ей на това му викам аз интелигентно решение! 

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Create New...