Jump to content
BulForum.com

Какво ви минава през главата (Нова тема)


Veno

Recommended Posts

Аа аз знам къде ми е проблема, не е от сянката, а от липсата на слънце и отпуска. Трябва и утре да избутам и отивам да си пия джинчето на морето :) 

Link to comment
Share on other sites

  • Replies 13.1k
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Posted Images

Реших да забода един Пфайзер, да видим сега дали по 5Г ще получавам ъпдейти...

Edited by jozo
Link to comment
Share on other sites

А магнит дали ти се лепи на тялото сега :laughing1:...

 

Иначе някъде във всичката документация покрай препаратите - която евентуално сте погледнали/получили на място - ми е любопитно има ли изрично обозначено, че това е САМО ваксина 'за ковид', и няма никакво друго /двойно-тройно/ предназначение.

 

Това във връзка с информацията на официалната страница на Модерна примерно, че препаратът им всъщност бил нещо като програмируема софтуерна платформа, способен в бъдеше да върши и други работи освен текущо зададената.

 

 

Link to comment
Share on other sites

48 minutes ago, kotora said:

а преди тва по LTE ли ги получаваше :D :D

 

Не, карах си само със старата версия, вече 35 години.

 

 

Тъкмо ме подсети колегата за магнита, пробвах току що и не ще да се лепи. Даже 2 вида пробвах, един от тонколона и няколко неодимови, не става....:unhappy:

Link to comment
Share on other sites

On 8/9/2021 at 5:36 PM, gado said:

Момчета, в тази жега е силно препоръчително да се криете на сянка! Така като четя последните няколко поста, направо бих ви препоръчал и мокри кърпи на челата, освен ЗАДЪЛЖИТЕЛНАТА сянка.  ;)

 

Не знам какво ще ми препоръчваш ти, но когато ме видиш да дам ТРИНАДЕСЕТ ЕВРО насред Пловдив за късче стек, па бил уж той и телешки, ела лично да ми правиш сянка. 
А по-евтино капрезе ям на центъра на Лозенец и на Водопада в Бачково, който определено ми става любимо място и го посещавам вече седмично. 
 

 

On 8/10/2021 at 10:31 AM, instinct said:

Това във връзка с информацията на официалната страница на Модерна примерно, че препаратът им всъщност бил нещо като програмируема софтуерна платформа, способен в бъдеше да върши и други работи освен текущо зададената.


За тебе ЗАДЪЛЖИТЕЛНА много дебела сянка...  

Link to comment
Share on other sites

8 minutes ago, RaptoR said:

 

Не знам какво ще ми препоръчваш ти, но когато ме видиш да дам ТРИНАДЕСЕТ ЕВРО насред Пловдив за късче стек, па бил уж той и телешки, ела лично да ми правиш сянка. 
А по-евтино капрезе ям на центъра на Лозенец и на Водопада в Бачково, който определено ми става любимо място и го посещавам вече седмично. 
 

 


За тебе ЗАДЪЛЖИТЕЛНА много дебела сянка...  

Пак да ти кажа. Стой на сянка, краката в легена и торбичка лед на главата. Хич не ти понася тая жега.

Link to comment
Share on other sites

10 minutes ago, gado said:

Пак да ти кажа. Стой на сянка, краката в легена и торбичка лед на главата. Хич не ти понася тая жега.


Не ми казавай нищо ти на мене - ресторант, дето като им гледам аквариума и падам от смях, да ми иска цени като в идеалния център на БарЦелона, може лееееекинко да им обясня като в оня лаф аз като си обръсна кайсиите какво значи. 

Link to comment
Share on other sites

Аз пък не видях нищо толкова фрапиращо в цените на сайта им. Същите като във всеки друг ресторант последните години...

Link to comment
Share on other sites

3 hours ago, w00x said:

Аз пък не видях нищо толкова фрапиращо в цените на сайта им. Същите като във всеки друг ресторант последните години...


Пак нищо не си видял явно, нормално... Ходи ти дай 15 евра за това! Аз междувременно вечерям ообилно заедно с 3-4 малки узота за тия пари на морето.  

IMG_2797.jpg

А ся, понеже не виждаш нали, виж менюто в едно любимите ми места в БарЦелона, току под апартамента ми, слизах като ми скимне буквално по чехли за пресни миди

http://www.muscleria.com/menu

Да повторим - в БарЦелона, на центъра, абсолютно прясна стока всяка сабаля. Приемаме, че солпиперниците също ползват прясно месо всяка сутрин.  

Link to comment
Share on other sites

10 minutes ago, RaptoR said:


Пак нищо не си видял явно, нормално... 

 

Ами, видях менюто. Не съм сигурен какво друго очакваш, че съм видял.

Салата "Цезар" - 11лв. На повечето места е около 10. В любимото ти квартално Ориджинале е 9лв.

Link to comment
Share on other sites

8 minutes ago, w00x said:

 

Ами, видях менюто. Не съм сигурен какво друго очакваш, че съм видял.

Салата "Цезар" - 11лв. На повечето места е около 10. В любимото ти квартално Ориджинале е 9лв.


Нищо не си видял както казах. И между 9 и 11 лева в проценти сметна ли го? Не почвай с глупостите си пак, щото знаеш къде ще стигнем. 

Link to comment
Share on other sites

Видях това, което ме интересуваше. Както и ти си погледнал това, което те е интересувало.

Не съм го сметнал в процент, не. Но пък не съм и ял салатата на нито едно от местата, така че...

Ако Сол и Пипер ти идва скъпо, по-добре не поглеждай цените в Хемингуей.

Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, RaptoR said:

 

За тебе ЗАДЪЛЖИТЕЛНА много дебела сянка...  

 

Поне една декларация за съотвествие да ти бяха показали. После на кой му трябвала сянка :laughing1:...

Link to comment
Share on other sites

38 minutes ago, instinct said:

 

Поне една декларация за съотвествие да ти бяха показали. После на кой му трябвала сянка :laughing1:...

Я кажи, ти какво разбираш от онова описание? За платформата. И какви са ти притесненията. После ще ти кажа аз какво разбирам.

Link to comment
Share on other sites

53 minutes ago, mIRCata said:

...После ще ти кажа аз какво разбирам.

 

Каква ползва от твоето разбиране, ако противоречи на официалната документация на продукта?

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Link to comment
Share on other sites

2 hours ago, w00x said:

Видях това, което ме интересуваше. Както и ти си погледнал това, което те е интересувало.

Не съм го сметнал в процент, не. Но пък не съм и ял салатата на нито едно от местата, така че...

Ако Сол и Пипер ти идва скъпо, по-добре не поглеждай цените в Хемингуей.


Аз мога и там, и в Хемингуей и навсякъде да си платя сметката. Само че над 80%, в Пловдив сигурно 90%,  не са аз. И никой, включително аз не е длъжен да си раздава парите, особено ако са му скъпи - както на над 90% от населението на тая територия. И понеже съм ял много от нещата на всички тия места знам много добре кой, къде и защо се кипри на двойни цени, някъде и тройни (някои места си го заслужават, но в почти всички случаи имаме тежка изхвърляция). Хинт - храната не е причината,(местата са посредствени като съотношение претенции - реалност) а баш цените. Да се издумкаме, че МОЖЕМ да пием кафе за 5 лева, АКО и да е веднъж месечно. Но това е една много дълга тема.
Иначе късата ми версия би била точно в духа на съвременната метросексуално-чалгарска маса - андибул морков. 
 

2 hours ago, instinct said:

 

Поне една декларация за съотвествие да ти бяха показали. После на кой му трябвала сянка :laughing1:...


Декларация за съответствие?!?! Съответствие с какво? :laughing1:

 

1 hour ago, mIRCata said:

Я кажи, ти какво разбираш от онова описание? За платформата. И какви са ти притесненията. После ще ти кажа аз какво разбирам.


Приготви си фолио и да пикаеш върху потника! Търси урина в играта! Спасява животи! 

Link to comment
Share on other sites

Аийде, айде, много ме съмнява точно ти да не знаеш какво трябва да съдържа нормалната търговска документация идваща с всеки продукт. Така че според мен само се правиш на интересен - а затова може би силното слънце е причината :laughing1:

Link to comment
Share on other sites

38 minutes ago, RaptoR said:


Аз мога и там, и в Хемингуей и навсякъде да си платя сметката. Само че над 80%, в Пловдив сигурно 90%,  не са аз. И никой, включително аз не е длъжен да си раздава парите, особено ако са му скъпи - както на над 90% от населението на тая територия. И понеже съм ял много от нещата на всички тия места знам много добре кой, къде и защо се кипри на двойни цени, някъде и тройни (някои места си го заслужават, но в почти всички случаи имаме тежка изхвърляция). Хинт - храната не е причината,(местата са посредствени като съотношение претенции - реалност) а баш цените. Да се издумкаме, че МОЖЕМ да пием кафе за 5 лева, АКО и да е веднъж месечно. Но това е една много дълга тема.
Иначе късата ми версия би била точно в духа на съвременната метросексуално-чалгарска маса - андибул морков. 

 

Аз казах единствено, че цените в този ресторант не са много по-различни от тези в другите ресторанти. Не казвам, че е евтино или достъпно.

Link to comment
Share on other sites

9 minutes ago, instinct said:

Аийде, айде, много ме съмнява точно ти да не знаеш какво трябва да съдържа нормалната търговска документация идваща с всеки продукт. Така че според мен само се правиш на интересен - а затова може би силното слънце е причината :laughing1:


Пак те питам и то сериозно - съотвестствие с какво!?!?!?! На баба Куна отварата? 
 

6 minutes ago, w00x said:

 

Аз казах единствено, че цените в този ресторант не са много по-различни от тези в другите ресторанти. Не казвам, че е евтино или достъпно.


Аз пък ти казвам, че са, но няма да се занимавам ПАК да ти го доказвам. За да ми направи впечатление на мен е достатъчно. Твойте наблюдения върху една салата и "леката" грешка с 20+ процента са ясни. 

Link to comment
Share on other sites

Просто ходим в различни ресторанти, очевидно. Не виждам какво е толкова странното. Моите наблюдения са различни от твоите.

В ХИПЕР популярното Хепи, цените са същите, че и по-високи, от тези в Сол и Пипер.

Link to comment
Share on other sites

14 minutes ago, w00x said:

Просто ходим в различни ресторанти, очевидно. Не виждам какво е толкова странното. Моите наблюдения са различни от твоите.

В ХИПЕР популярното Хепи, цените са същите, че и по-високи, от тези в Сол и Пипер.


Що не земеш да ходиш да се храниш направо в Сол и Пипер? Гледам стана турбо фен. 
И не - в Хепи са по-ниски цените от Сол и Пипер. Да не говорим, че двете места и менютата и са коренно различни. 
А популярността ми е последна грижа на мене лично. Ако АЗ преценя, че дадено място ми харесва, грам ми не дреме какво мисли някой друг по въпроса.  viber_image_2021-08-05_15-25-07-521.jpg

Виждаш ли внимателно тая снимка? Малката яде блюдо бабини кюфтенца (кюфтенца?!?!? колкото юмрука ми) за няма 9 лева. Радост яде свинско джамурче с картофи соте за ... също под 9 лева. Виж внимателно картофите!!! 
Водопада няма как да го чуеш, но виждаш ли го? Пъстървите по кило във водата и еднометровите есетри виждаш ли ги? ТАКА! Само за гледка и обстановка бих си платил 20% отгоре. Но не ми ги взимат! 

Link to comment
Share on other sites

3 minutes ago, RaptoR said:


Що не земеш да ходиш да се храниш направо в Сол и Пипер? 
И не - в Хепи са по-ниски цените от Сол и Пипер. 

 

Не ме кефи интериора. Масите са страшно близо една до друга по това, което виждам на снимките. А и не си падам по фенси гурме кухня с миниатюрни порции и префънцунени съставки.

 

Ами.....

 

ЦЕЗАР С ХРУПКАВО ПИЛЕ

9, 99

 

Да, по-ниски са за този артикул. С 91 стотинки.

Link to comment
Share on other sites

15 minutes ago, w00x said:

 

Не ме кефи интериора. Масите са страшно близо една до друга по това, което виждам на снимките. А и не си падам по фенси гурме кухня с миниатюрни порции и префънцунени съставки.

 

Ами.....

 

ЦЕЗАР С ХРУПКАВО ПИЛЕ

9, 99

 

Да, по-ниски са за този артикул. С 91 стотинки.


Кво се обясняваш тогава или просто се опитваш пак да ме дразниш? ДА - и в Хепи имат още сигурно 50 артикула над тия в менюто. 

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Create New...