Jump to content
BulForum.com

Какво ви минава през главата (Нова тема)


Veno

Recommended Posts

Когато в началото на миналия месец търсех - нямаше. Скоро не съм проверявал.

 

ЕДИТ:

И сега не намирам.

Google май са осигурили възможност за добавяне на сертификата в Google Pay

Edited by plameni
Link to comment
Share on other sites

  • Replies 13.1k
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Posted Images

2 hours ago, plameni said:

Освен на хартия и в pdf, съм го качил в още две валидиращи приложения и на телефона:

Швейцарско - bU89LXgEnUbBjZN0MCwAys6yDws64HhSGGQ-0MS9Xt6fJcZd7N860HO8pKlcWpuzunc=s180-rw  и немско - iESHh8CY2DB9Epwjxu4hBq08sLriQvwyHCK_f4wtdXk_vPGpwYvtQXC7r2l-r3cSaSY3=s180-rw

 

 

Освен тия има и българско,казва се Cardbox,в него си държа всички карти за отстъпки,имат и за сертификата...

Link to comment
Share on other sites

56 minutes ago, HEMO said:

Освен тия има и българско,казва се Cardbox,в него си държа всички карти за отстъпки,имат и за сертификата...

 

Може ли да се прави валидиране или е само за съхранение?

Link to comment
Share on other sites

28 minutes ago, plameni said:

 

Може ли да се прави валидиране или е само за съхранение?

Нямам идея какво е валидиране,сканирах един pcr тест и се появи в приложението с всички подробности....

Link to comment
Share on other sites

7 hours ago, RaptoR said:


В тая клоака там мога само и единствено да посетя Пламен с цел кулинарно облажаване. Иначе такава сган и гмеж НЕ понасям и минута. За съжаление след всички кошмари това лято ми остава една тънка възможност да навестя Петко за няколко дни и ако стане - ТОГАВА ще ти покажа аз за какъв кеф иде реч. От миналата година ме вика, аз се назландисвам...

Мажду другото тия дниуспях хем да хвана поредния занаят, хем да си докарам топлинен удар, който едва не ме довърши. Вече съм опитен сапанджия (макар едва да оцелях при 45 градуса):
 

viber_image_2021-08-03_10-06-10-058.jpg


И точно се свестих от топлинния удар и дойде ваксината. Все още съм добре, но снощи в просъница чувах гласа на Мадуро на фона на руския химн... Все още не обръщам сериозно внимание, но сутринта ми се яви Бил Гейтс с нов набор наночипове... 

Нали беше гласът на Бил, на фона на руския химн, бре!? Или нещо омеша пийнинцето и нямаш ясни спомени кой и какво ти е шепнал на ушенце?

Инак за Гърцията. Щом ти е по-кеф до ранни зори да чуваш звуците от режещи се на макс механакьета (по тяхно му), вместо дерящи се до изнемога славеи, дерзай.

Едно приятелче по-миналата година се пробва последователно на два техни острова и в един континентален комплекс и се върна на 15тия ден от инак плануваната си едномесечна ваканция. Псуваше и нареждаше, все едно аз го правя (навлажниха ми се очите от умиление, докато го слушах). Ама после го урЕдих в едно приятно и уютно местенце тук, та за десетина дни успя да си навакса на сън и рахат. Нали, все пак човекът е мой набор и почивката я разбира именно като почивка, а не като безумна дандания до зори и тотален блекаут, та после да си спомня по картинки и компромати. И нали, с парици е човека, та не е гледал гработо или текущите оферти с отстъпки, ама пусти механакита и пустата любов на малаките към тях....

Link to comment
Share on other sites

3 hours ago, HEMO said:

... сканирах един pcr тест и се появи в приложението с всички подробности....

Сертификат или PCR тест?

 

3 hours ago, HEMO said:

Нямам идея какво е валидиране

Например:

image-2021-08-05-20-09-08-816.gif

 

Немското приложение проверява за повече страни.

Link to comment
Share on other sites

Галине, всеки си има вкус. Кажи ми къде на българското черноморие може да ядеш пресни скариди, хубав октопод и да нв ти отрежат главата през кръста? 

 

Далян чайка май не е баш най-най. 

 

А салата от боб фава никъде няма да се намери. 

Edited by kotora
Link to comment
Share on other sites

5 minutes ago, kotora said:

Галине, всеки си има вкус. Кажи ми къде на българското черноморие може да ядеш пресни скариди, хубав октопод и да нв ти отрежат главата през кръста? 

 

Далян чайка май не е баш най-най. 

 

А салата от боб фава никъде няма да се намери. 

Коле, както винаги, съвсем на място и праааво в целта!

Шапка ти свалям.

Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, plameni said:

Сертификат или PCR тест?

 

Например:

image-2021-08-05-20-09-08-816.gif

 

Немското приложение проверява за повече страни.

Виждам три опции,аз го пробвах с датски pcr тест,сканирах го от телефона на приятел,излезе всичко както при него.Дали проверява онлайн някъде,не знам,мисля че всичко е в тоя бар код....

Screenshot_20210805-220749_Cardbox.jpg

Edited by HEMO
Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, kotora said:

Галине, всеки си има вкус. Кажи ми къде на българското черноморие може да ядеш пресни скариди, хубав октопод и да нв ти отрежат главата през кръста? 

 

Далян чайка май не е баш най-най. 

 

А салата от боб фава никъде няма да се намери. 

Какъв далян,каква чайка, кви пет лева...Прясна ципура,октоподчета,ами кристално чисто море без навалица?

Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, kotora said:

Ее а де, за какво говорим ? 

 

А домашно узо ? 

 

Домашно узо!? Ципураки вероятно имаш предвид. (прави се от шкартото, дето изкупвачът не го е удобрил и в, което се слага от което, по колкото има в момента, ама после му се прибира застраховката). Виден има какво да сподели за ципуракито.

А я да ви питам и двамата наведнъж. Вие някога стъпвали ли сте на рибна борса в Гърция? Аре на бас, че със сигурност не сте! Та в тоя ред на мисли да ви питам, абе... Колко ви излиза порцията... "пресни" скариди и октопод  и за какъв грамаж говорим. Ама кажете си цените и грамажа, пък после аз ще ви говоря за едрови цени по борсите на точно тия неща. Хем като се има предвид, че в Гърция факторът прекупвачи е почти на сто процента изключен.

Пък после пак ми говорете за "пресните" продукти, дето малката малака (синът на мазната малака, дето го боли кръста) тъкмо ги бил уловил с въдичката си.

 

П.п. Знам, че ще ви жегна (до някъде заслужено), ама наистина ми е писнало от бай ганювската парвенющина и дълбоката убеденост на същите ганювци, че щом някой е рекъл, че лайното на чужбинеца е по-вкусно, значи е така.

 

П.п.2. Живял съм доста и съм видял бая работи в Гърция, при това съвсем не като черноработник из плантациите им.

Link to comment
Share on other sites

19 hours ago, gado said:

Нали беше гласът на Бил, на фона на руския химн, бре!? Или нещо омеша пийнинцето и нямаш ясни спомени кой и какво ти е шепнал на ушенце?

Инак за Гърцията. Щом ти е по-кеф до ранни зори да чуваш звуците от режещи се на макс механакьета (по тяхно му), вместо дерящи се до изнемога славеи, дерзай.

Едно приятелче по-миналата година се пробва последователно на два техни острова и в един континентален комплекс и се върна на 15тия ден от инак плануваната си едномесечна ваканция. Псуваше и нареждаше, все едно аз го правя (навлажниха ми се очите от умиление, докато го слушах). Ама после го урЕдих в едно приятно и уютно местенце тук, та за десетина дни успя да си навакса на сън и рахат. Нали, все пак човекът е мой набор и почивката я разбира именно като почивка, а не като безумна дандания до зори и тотален блекаут, та после да си спомня по картинки и компромати. И нали, с парици е човека, та не е гледал гработо или текущите оферти с отстъпки, ама пусти механакита и пустата любов на малаките към тях....


Начи силно си се объркАл. Аз ако изобщо успея да ида в Гърция, ще ида на гости на Петко. Всичкото това дето си го написал няма нищо общо с нищо общо. Подробности и описания без негово разрешение не мога да давам, но от това, което ВИЖДАМ, защото ние си комуникираме всеки ден, тука може да бараме меча. А пък КЛОАКА като Арапя (която беше рай преди 25 години) да не говорим. Не знам аз какви славеи се дерат, но ДЕРЕТО С ЛАЙНАТА е ТОЧНО ПО СРЕДАТА. Факт. Самата визия, пък и вонята на лайна е достатъчна. За гмежта от селяндуристи да не се повтарям. 
А пък и още нещо - освен че всичко е по-добре, там е по-евтино от тук. 
Аз иначе винаги мога да присвивам очи доде стигна до Пламен да хапна рапани и прочее. Но да отседна там - никога.

 

----------------------------

ЕДИТ: Ето едно старичко съобщение (те наистина си живеят там цяло лято)
 

Quote

Тук живеем с 1/3 по малко пари месечно, разсипвам се да ям риба, да пия узо и зареждам нафта по 2.70 наши пари и пак ми е по-евтино, тая България е нямам думи. Миналата година го видях, ся ми се затвърди. Взимат по 3000 евро заплата, плащат смешни пари за све, само нетът им е барлив, ама дреме ти.

 

----------------------------------------------

 

ЕДИТ 2: Галицин, току що ми изскочи като реклама у ФБ менюто на Сол и Пипер. Тия цени така със стриптизьорка на масата ли вървят? Тия аха и бетер Виктория в надувките... То бива, то може, ама БАХ МАА МУ, РАНГА. 

Link to comment
Share on other sites

32 minutes ago, mIRCata said:

Ракети има отдавна. Какво и е по-специалното на тази?

 

Не е руска :laughing1:

Иначе на тия келеши аз лично разчитам да спасят човешкия род, колкото и да сме долни, гнусни, себични гниди... 

Link to comment
Share on other sites

2 hours ago, mIRCata said:

Ракети има отдавна. Какво и е по-специалното на тази?

Никога не е съществувала ракета, която да се връща от космоса и само с презареждане на гориво да излита обратно - демек като най-обикновен самолет. В добавка чудото извежда 150 тона полезен товар в земна орбита - непосилна задача за която и да е предишна ракета в историята, при това за умопомрачително смешни разходи, в сравнение с всичо съществуващо до момента. На всичкото отгоре, това на този етап е и единствената ракетна система, способна да закара хора на Марс. Като погледнеш, бая специални неща станаха. :)

Link to comment
Share on other sites

Бах мааму!

Северномакедонците таз година правят най-доброто си представяне на олимпийски игри.

И само за една година удвояват медалите си за всички времена :lol:

Link to comment
Share on other sites

On 8/6/2021 at 11:26 AM, RaptoR said:


----------------------------------------------

 

ЕДИТ 2: Галицин, току що ми изскочи като реклама у ФБ менюто на Сол и Пипер. Тия цени така със стриптизьорка на масата ли вървят? Тия аха и бетер Виктория в надувките... То бива, то може, ама БАХ МАА МУ, РАНГА. 

Мхм повервали са си, че е Миконос. 40лв Шезлонгче на един бар на Смокиня където ходят всички български к*рви или wanna be #вхорес. 

Edited by kotora
Link to comment
Share on other sites

20 minutes ago, kotora said:

Мхм повервали са си, че е Миконос. 40лв Шезлонгче на един бар на Смокиня където ходят всички български к*рви или wanna be #вхорес. 


Не бе, не че нещо - и аз отлично разбирам, че всеки има право на възнаграждение за своя труд и че безплатен обяд няма. НО и в нашто село викат бива, бива, но цял бивол за мезе не бива. Тия цени са си на ниво Барселона. 

Link to comment
Share on other sites

Ебах тая рибена чорба, да не е с био сьомга от фиордите... А реално цялата тенджера не струва повече от 10-15лв :D 

 

в Тоя ред на мисли, ето защо струва толкова https://www.capital.bg/biznes/energetika/2021/08/02/4238997_tokut_za_biznesa_poskupna_do_rekordnite_293_lvmvtch/?fbclid=IwAR3_fSFZFoNjNwQE9o0assNKUPfDctK8A-0EYbQFoGA0Nu-V-ZTdEsquVt4 

Link to comment
Share on other sites

Момчета, в тази жега е силно препоръчително да се криете на сянка! Така като четя последните няколко поста, направо бих ви препоръчал и мокри кърпи на челата, освен ЗАДЪЛЖИТЕЛНАТА сянка.  ;)

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Create New...