Jump to content
BulForum.com

Какво ви минава през главата (Нова тема)


Veno

Recommended Posts

Бухахахаха, не е истина тия идиоти какви мързели са (става въпрос за хакерите)! При положение, че ситуацията със сигурността в държавната ни администрация винаги се е определяла красноречиво с лафа "ела, вълчо, изяж ме", това закъсняло "геройство" си е направо за подигравки. :lol: :rofl:

Link to comment
Share on other sites

  • Replies 13.2k
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Posted Images

Ама какъв бик си имаме за вътрешен министър! За съжаление не толкова умен като бик обаче... 

ghhdfdddddd.jpg

 

Тва като го прочетох и почнах да падам бате.... 

Link to comment
Share on other sites

Oт ГДБОП току що заявиха, че са прегледали всички записи от  видео камерите в НАП и не са установили там да е влизал хакер.Всичко било измислица.

Edited by HEMO
Link to comment
Share on other sites

12 hours ago, w00x said:

Сега някой ще даде едни пари на някой от редакцията на произволен вестник и ще се сдобие със списъците.

 

NOVA по новините показаха писмото, така че линкът и паролата за архива ясно да се виждат...

:wtf: 

Link to comment
Share on other sites

Кратък въпрос:

Трябва ли да се сезира КЗЛД, за това че НОВА ТВ са спомогнали за разпространението на масива с лични и други данни?

Link to comment
Share on other sites

6 hours ago, plameni said:

Кратък въпрос:

Трябва ли да се сезира КЗЛД, за това че НОВА ТВ са спомогнали за разпространението на масива с лични и други данни?

Не знам как стоят нещата в българското законодателство, но в някои други държави за подобно нещо може спокойно да се влезе в кауша като съучастие в престъплението или в най-добрия случай да се разминеш със зверска глоба в размер на милиони. Отделно "class action" процес (от името на потърпевшите) не ти мърда, което е също почти гарантирана загуба на доста милиони.

Link to comment
Share on other sites

Лошото е, че това е държавна институция, а за такива, у нас винаги е било валидно понятието "колективна безотговорност".

Дори и да има глоби, те ще бъдат от нашия джоб.

Link to comment
Share on other sites

2 minutes ago, plameni said:

Лошото е, че това е държавна институция, а за такива, у нас винаги е било валидно понятието "колективна безотговорност".

Дори и да има глоби, те ще бъдат от нашия джоб.

Хм, Нова ТВ кога станаха държавна институция? Или ти говориш за източника на пробива? То там нещата са ясни. Мисълта ми беше, че това поведение на Нова ТВ би трябвало да е подсъдно, особено ако се докаже, че са го направили с умисъл. Дори и да не е с умисъл обаче, във всяка една нормална държава ще те скъсат поне от глоби и "class action" съдебни процеси за подобна издънка.

Link to comment
Share on other sites

Говорех за НАП, понеже в публичното пространство се споменава възможни глоби от ЕК в размер до 20 млн. евро.

Проблемът с НОВА е, че до снощи в публичното пространство не се намираше (или поне аз не бях успял да намеря) линк към качените данни.

Оказа се, че линкът е активен. Проверих и видях, че в базите фигурира ЕГН-то ми, домашният ми адрес, IP-адрес  и т.н.

 

EDIT:

В каченият на сайта им запис на емисията (06:26), адресът вече е маскиран, но са пропуснали да скрият паролата на архива.

Все още всички, които имат активен timeshift могат да го видят...

 

Edited by plameni
Link to comment
Share on other sites

@plameni, по-добре изтрий всичко, което си свалял, щото вече са арестували някакъв човечец за това, че на компютрите му са намерени източените данни. За празноглавата чутура на плешивия дебил вече си заподозрян. Може и тоя пост да редактираш.

Link to comment
Share on other sites

15 hours ago, HEMO said:

Oт ГДБОП току що заявиха, че са прегледали всички записи от  видео камерите в НАП и не са установили там да е влизал хакер.Всичко било измислица.

 

Също са проверили базите и всички данни са си били там. Т.е. не са откраднати.

Link to comment
Share on other sites

Другият куриоз е как шефовете на паролите на над 50% от служителите на нап са еднакви... Познайте паролата :lol:.

Link to comment
Share on other sites

@plameni аз знам, че ти нямаш нищо общо. Предполагам, че всеки с IQ над 50 също знае. Проблемът е, че в ГДБОП няма такива хора. Тоя, дето са го арестували, от прочетеното оставам с извода, че просто е имал файловете на компютъра си. Което имат и камара други хора, които са изтеглили въпросният dump...

Link to comment
Share on other sites

16 minutes ago, Antares said:

@plameni аз знам, че ти нямаш нищо общо. Предполагам, че всеки с IQ над 50 също знае. Проблемът е, че в ГДБОП няма такива хора. Тоя, дето са го арестували, от прочетеното оставам с извода, че просто е имал файловете на компютъра си. Което имат и камара други хора, които са изтеглили въпросният dump...

 

Не е само заради това:

Quote

...

 "lock" файл, който е бил забравен в разпространените данни. Той показва информация от компютъра и потребителското име - Kpuccc. Според тях това е нетипично име и при търсене в интернет - показва, че го е използвал в различни хакерски форуми и в някои от тях е със снимката си.

"Това е скрит файл, който се създава от текстообработващата програма, когато се отвори даден файл, с цел да не се отвори два пъти. Като се затвори csv файла, lock файла се изтрива автоматично. Очевидно в случая е направил архива, докато е бил отворил един от файловете, а програмата, която е използвал е LibreOffice - безплатна алтернатива на Microsoft Office. Вариантите са: или тогава е създал архива, докато е бил отворил един от файловете, или тогава му е забил компютъра, докато е разглеждал данните и този файл е останал там скрит и той не му е обърнал внимание"

 

Link to comment
Share on other sites

6 hours ago, Godfather said:

Паролата е уникална. :lol:

Във всички държавни институции взели мерки за подсилване мерките за сигурност и вече добавяли и "5" след "1234" в паролите :lol: :lol: 

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Create New...