Jump to content
BulForum.com

Какво ви минава през главата (Нова тема)


Veno

Recommended Posts

23 minutes ago, vinyl_master said:

Абе аз като слушам какво се случва, тия бели кибер антихакери, май ще си се окажат точно тия, който са пипали и то доста леймърски. Одеве четох, че баш шефа на компанията е единия от първите злоупотребили с крадени кредитни карти в средата на 90те....

И човека с бизнес за милиони, решава да хакне тези данни и то "доста леймърски" и да ги публикува с никаква печалба?!?! Мда доста логично звучи...

Също толкова, колкото и Цветан Василев е единствения виновен за КТБ и никой друг от управляващите няма нищо общо, а парите са изнесени с камиони в кеш (както дрънкаха) :lol: 

Edited by NEO_DDT
Link to comment
Share on other sites

  • Replies 13.2k
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Posted Images

4 hours ago, RaptoR said:

 

То и аз оня ден се върнах от Смолян, другата седмица отивам в Девин, та откъде си слезнал не виждам какво значение има... :laughing1:

 

Ще уточня, специално за теб.
Бях на палатка за 2 дни. Върнах се в Неделя.

Ще я късаш ли тая тениска или ще се правиш на неразбрал, кво стана? :)

Link to comment
Share on other sites

On ‎8‎/‎1‎/‎2019 at 11:29 PM, charmock said:

Аз по съм навит да ида на 7000 tons of metal круиз, даже сестра ми обеща да спонсорира. Ама това са само едни смели мечти, който има голяма вероятност да се сбъднат. Иначе и аз вече трета година обмислям ходене във Вакен, проблема е, че сме четерима човека и финансово ми идва много на нагорно.

 

23 hours ago, charmock said:

Абсолютно. Доста скъпо начинание е. А ако щеш вярвай, аз също никога не съм бил на палатка :shy:. Лошото е, че ние сме и четери човека, което става още по голямо дърво.

Много ме заинтригува с този круиз, ама много. Как можа да ми пуснеш мухата. За този януари месец не мисля, че ще мога да се организирам, но за следващият ще положа усилия. При теб обаче както сте четири човека си е голям зор. Те само визите за щатите ще са ви над 1000 лева. После се започват билетите. Изобщо си е бая зор при толкова народ.

 

 

23 hours ago, w00x said:

 

Престой на палатка, на фестивал, лятото в Европа, не е нещо, на което аз лично бих се подложил.

Миналата година на Тумороуленд, да си вземеш душ струваше 4 евро, имало е опашки от по 40 минути и ако искаш да се изкъпеш нормално, трябвало да идеш в 6-7 сутринта. Така или иначе в 8:30-9, температурите ставаха непоносими, та няма за къде да спиш, дори и да искаш.
Аз не бях на палатка, а на квартира в Брюксел, но чух от други хора, които го обсъждаха.

Самият фестивал така е предвиден. В едно поле се провежда. Няма никъде къде в района да се спи. Точно за целта си мисля за кемпер. Даже за кемпери са превдили да си го свържеш с вода и ток. Така си имаш собствена хубава спалня, баня, тоалетна. Не съм чул там да има проблеми с такова чакане. Мястото на провеждане обаче е в Германия и вероятно са се погрижили за тези неща. В Белгия все пак са повече френскоговорящи и там по дефоулт си е хаос.

 

15 hours ago, Antares said:

Аз бая съм спал на палатки, но също като Ангел - не бих си причинил лятото да спя на палатка някъде в равнината. 6-7 часа сутринта, ако не е на сянка - палатката ти става Аушвиц и трябва да излизаш, щото се е напекла и вътре е с 15-20 градуса по-горещо. Аз лично не съм достатъчно запален фен явно, щото такова нещо не бих си причинил. А и по принцип не ме влекат особено концертите.

До преди няколко години и аз не бях ходил много по концерти. Да не кажа хич. Случайно една година попаднах на феста в Каварна. От тогава не съм се спрял :). Голямо преживяване си е.

 

14 hours ago, Godfather said:

Ченето ми увисна - просто не е истина за какво вопиющо невежество и гьонсуратлък става въпрос. А чете ли последното изказване на шефа на ГДБОП? На въпроса как разбили криптозащитата на компютрите, милиционерската мутра отговаря:

:Facepalm::Facepalm::Facepalm:

Освен това вече знаели кой бил поръчал всичко - от чужбина! И мат'ряла цвили във възторг - поне такива са повечето коментари. Направо нямам думи! Обаче най-големият майтап е как цацогешефтурата разпространила ЕГН-то на Главната Мутра, Главната Цаца и още куп други тикви като част от представените "доказателства" за медиите. :lol::rofl:

То всичко в държавата е горе долу като тази прокурорка. Няма шанс да срещнеш някой мислещ или с рационални действия.

 

 

2 hours ago, NEO_DDT said:

Кристалина Георгиева ще става шефка на МВФ

Още не е сигурно за Сталинка.

 

edit:

Сталинка спечели номинацията на ЕС... Вероятно ще стане шеф на МВФ.

Link to comment
Share on other sites

17 hours ago, w00x said:

Е, не е невъзможно. Ако камерите са хубави и са близо до бюрото, съвсем спокойно може да се видят клавишите. Пуска се на забавен кадър и се гледа. Комбинациите се свеждат до цифра, доста по-малка от тази, която би била при липсата на подобен материал. Особено ако се използва Numpad, където цялата ръка се движи. А и ако думата е нещо смислено, а не произволни символи, работата е ясна. :)

Воксе, ти не работеше ли в някаква фирма за секюрити софтуер? Недопустимо е да ръсиш такива небивалици или просто го правиш от съпрчастност към властта на цацогешефтурата (ако е така, бих те разбрал донякъде)? Я помисли пак кой идиот би монтирал секюрити камера, хващаща отблизо работно място и клавиатура, вместо да хваща ключовите места, от където са възможни неоторизирани влизания, като врати и прозорци? Използвайте ги малко тия глави по предназначение бе! Тук изобщо няма да те карам да "разпознаваш" пароли от видео, щото мога спокойно да се обазложа, че няма да успееш да се справиш с подобна задача дори в идеални условия, както и няма да те питам дали мислиш, че всички служители във фирмата са били така удобно хванати на въпросните секюрити камери, щото милиционерите тутакси са разбили всички машини. Това е толкова идиотско, че даже не си заслужава да се коментира. Знаеш ли средно колко време се разследва един случай на компютърно престъпление от ФБР? Знаеш ли, че в този случай като време на разследване, нашенските мутромилиционери счупиха всички световни рекорди? Или викаш там е пълно с нереализирани гении по киберсигурност, пред които Кевин Митник изглежда като необразован мангал от ма'алата? Направо не знам как толкова народ се оставя да го вземат за канарче. :Facepalm:

Link to comment
Share on other sites

Работя.

12 hours ago, netrootbg said:

Самият фестивал така е предвиден. В едно поле се провежда. Няма никъде къде в района да се спи. Точно за целта си мисля за кемпер. Даже за кемпери са превдили да си го свържеш с вода и ток. Така си имаш собствена хубава спалня, баня, тоалетна. Не съм чул там да има проблеми с такова чакане. Мястото на провеждане обаче е в Германия и вероятно са се погрижили за тези неща. В Белгия все пак са повече френскоговорящи и там по дефоулт си е хаос.

 

Организацията на останалото си е на най-високо ниво. И тъй като не виждам как може да е на по-високо ниво, ще предположа, че е по-добре отколкото този фестивал в Германия. :)

Просто като се юрнат всички към душовете, няма как да се случи нещо различно.

 

6 hours ago, Godfather said:

Воксе, ти не работеше ли в някаква фирма за секюрити софтуер? Недопустимо е да ръсиш такива небивалици или просто го правиш от съпрчастност към властта на цацогешефтурата (ако е така, бих те разбрал донякъде)? Я помисли пак кой идиот би монтирал секюрити камера, хващаща отблизо работно място и клавиатура, вместо да хваща ключовите места, от където са възможни неоторизирани влизания, като врати и прозорци? Използвайте ги малко тия глави по предназначение бе! Тук изобщо няма да те карам да "разпознаваш" пароли от видео, щото мога спокойно да се обазложа, че няма да успееш да се справиш с подобна задача дори в идеални условия, както и няма да те питам дали мислиш, че всички служители във фирмата са били така удобно хванати на въпросните секюрити камери, щото милиционерите тутакси са разбили всички машини. Това е толкова идиотско, че даже не си заслужава да се коментира. Знаеш ли средно колко време се разследва един случай на компютърно престъпление от ФБР? Знаеш ли, че в този случай като време на разследване, нашенските мутромилиционери счупиха всички световни рекорди? Или викаш там е пълно с нереализирани гении по киберсигурност, пред които Кевин Митник изглежда като необразован мангал от ма'алата? Направо не знам как толкова народ се оставя да го вземат за канарче. :Facepalm:

 

Работя. Камерата ми е над главата и ми гледа мониторите и клавиатурата.
По някаква причина забравяш, че в повечето фирми, охранителните камери се слагат, за да следят служителите, а не за да охраняват офисите.

"Идеални условия" биха били ако някой седи до теб и те снима на 4К видео. Тогава съм почти сигурен, че ще ти отгатна паролата след известно време. То е същото като да седя до теб докато я пишеш Даже е по-добре, защото мога да връщам видеото. Та на твое място не бих правил такива облози. :)
Може паролите им да са били еднакви за по-лесен достъп. Например, ако служител А е в отпуск, но някой трябва да получи достъп до компютъра му. Пък и никой не предполага, че полицията (или някой друг външен) ще му сяда на компютъра, та понякога дори не е нужно паролите да са супер сигурни. Това не е мобилно устройство в крайна сметка. Седи в заключен и охраняван офис.

Аз не казвам, че вярвам, както и не оправдавам никой за некомпетентността му. Просто казвам, че не е 100% невъзможно.

Link to comment
Share on other sites

За служебни компютри си има съответните приложения - Screen&Keyboard кепчъри/грабери.

Записването с камера на действията с клавиатурата очевидно напълно компрометира мерките за сигурност по отношение на неоторизиран достъп до фирмената информация.

Link to comment
Share on other sites

То винаги има начин, но нека кажем, че при подреждането на работните места, на никой не му е приоритет да са подредени така, че мониторите на нито едно от тях да не попадат в полезрението на охранителните камери.

 

Би било несериозно да използваш половината от площта на стаята, защото ако използваш останалата половина - на някой монитора ще се вижда от камерата.

Link to comment
Share on other sites

16 hours ago, netrootbg said:

 

Още не е сигурно за Сталинка.

 

Жерон Диселблум я беше поздравил вече за резултата от гласуването, когато го написах :)

А аз ли нещо не разбирам, ама как така тая африканска чума я имаше миналата година в покрайнините на Северна България, взимаха мерки, евтаназираха животни, строяха огради, в момента вече я има из Южна България и до София, а Тиквата разправя, че много успешно се били справили с проблема?? 

Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, w00x said:

То винаги има начин, но нека кажем, че при подреждането на работните места, на никой не му е приоритет да са подредени така, че мониторите на нито едно от тях да не попадат в полезрението на охранителните камери.

 

Би било несериозно да използваш половината от площта на стаята, защото ако използваш останалата половина - на някой монитора ще се вижда от камерата.

 

Доста DVR-и имат функции за маркиране/дефиниране на blind area. 

Where there's a will, there's a way. Въпрос на преценка, желание и приоритети.

Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, NEO_DDT said:

А аз ли нещо не разбирам, ама как така тая африканска чума я имаше миналата година в покрайнините на Северна България, взимаха мерки, евтаназираха животни, строяха огради, в момента вече я има из Южна България и до София, а Тиквата разправя, че много успешно се били справили с проблема?? 

 

Както каза един, зад еднометровата ограда дето не става и за детска площадка намерили едно прасе, което се оказао умряло от смях. 
Аз пък едно прасе не съм видял да е умряло от тази чума, пак няма нито един труп показан (освен ако не съм пропуснал). Цялата работа отново навежда на мисълта за тотален дебилизъм. Ако е вярно това, което се пише нито в Румъния, нито в Сърбия, нито в Турция има убити свине. За сметка на това хората вече почнаха да снимат как хвърчат камиони с прасета внос отвън. Или и малкото свиневъдство, което имаше в държавата може да бъде затрито, за да ядем замразени кой знае кога боклуци от Испания и прочее.  

Link to comment
Share on other sites

48 minutes ago, plameni said:

 

Доста DVR-и имат функции за маркиране/дефиниране на blind area. 

Where there's a will, there's a way. Въпрос на преценка, желание и приоритети.

 

Не знам какви са възможностите за дефиниране на blind area.

Каква би била целта на подобно упражнение така или иначе? На някой да не му се виждат извън-работните дейности в работно време?

 

@RaptoR Дай да видим скъсаната тениска де, какво се покри? :D

Link to comment
Share on other sites

Ангеле, докато не видя не вярвам! :laughing1:
Ако пък видя и жена с тебе на тия палатки, верно нещо по-така трябва да се скъса... 

Link to comment
Share on other sites

4 hours ago, w00x said:

Каква би била целта на подобно упражнение така или иначе? На някой да не му се виждат извън-работните дейности в работно време?

 

Извънработните дейности биха се видели в записаното от екрана и клавиатурата някъде на фирмен сървър

Маскирането на клавиатурите и мониторите е с цел опазване на фирмени тайни при кражба/изземване на DVR-ите или при прехващане на стрийм.

Случаят с ТАД Груп показа точно това.

Link to comment
Share on other sites

13 hours ago, w00x said:

Работя. Камерата ми е над главата и ми гледа мониторите и клавиатурата.

По някаква причина забравяш, че в повечето фирми, охранителните камери се слагат, за да следят служителите, а не за да охраняват офисите.

"Идеални условия" биха били ако някой седи до теб и те снима на 4К видео. Тогава съм почти сигурен, че ще ти отгатна паролата след известно време. То е същото като да седя до теб докато я пишеш Даже е по-добре, защото мога да връщам видеото. Та на твое място не бих правил такива облози. :)
Може паролите им да са били еднакви за по-лесен достъп. Например, ако служител А е в отпуск, но някой трябва да получи достъп до компютъра му. Пък и никой не предполага, че полицията (или някой друг външен) ще му сяда на компютъра, та понякога дори не е нужно паролите да са супер сигурни. Това не е мобилно устройство в крайна сметка. Седи в заключен и охраняван офис.

Аз не казвам, че вярвам, както и не оправдавам никой за некомпетентността му. Просто казвам, че не е 100% невъзможно.

Това са уникални глупости. Нямам време в момента, но някой ден ще ти направя едно видео да ми "хакнеш" паролата. Първо, фокусирането на секюрити камери върху монитори и клавиатури е някакъв абсурд и не може да има каквото и да е обяснение, дори с идеята да се следят служители. Щото служителя най-малкото не е залепен за компютъра и в момента, който мръдне от мястото как ще го следиш, ако камерита са поставени по този уникално-идиотски начин? Второ, Ако искаш на 100% гарантирано да следиш какво точно правят служителите ти на всеки един компютър, има далеч по-нормални и ефективни методи за това - агенти, инсталирани на самия компютър и не ти трябват идиотски камери. С тези агенти можеш да си регистрираш всеки натиснат клавиш, всяка позиция на мишката и всеки кадър на екрана. Да се използват камери за тази цел е мегаидиотско. Камерите са за физическа охрана на помещенията и трябва да хващат ключови места. Дори и да искаш да следиш служителите, камерата трябва да хваща цялото помещение - така можеш да наблюдаваш какво правят в пространствата между работните си места. Ако гледаш само работното място, ще хванеш дедовия в повечето интересни случаи. Изобщо не знам как ти дойдоха такива уникални глупости в главата. Да не говорим, че тия мутромилиционери дори и да са хванали нещо на камера (99.99% абсурд), то да разбият истинска парола за един ден е най-големия виц, който може да се измисли за родните мутромилиционери. Толкова по темата.

Link to comment
Share on other sites

Може да е моя грешка с изразяването. Това, че ми се виждат монитора и клавиатурата на камерата, не означава, че се виждат САМО те. Просто попадат в полезрението, както обясних. При много други охранителни камери, които снимат помещението е така. Компютрите просто се виждат, защото са си там.

 

 

Link to comment
Share on other sites

On 8/1/2019 at 11:48 PM, netrootbg said:

Като спомена Wacken. Много, ама много сериозно обмислям да купя билети за следващата година.

Ванка, глей кво става брат. За 21 часа продадени всичките 75 000 билета за догодина. А те не отпускат повече, щото не могат да осигурят места. Май и догодина няма да можем да се вредим за Вакен.

"Metalheads! We are sitting here in Wacken and are honestly overwhelmed by what just happened: Wacken Open Air 2020 sold out in 21 hours, all 75.000 tickets are gone! Thank you for your incredible loyalty, and the faith you put in us!"

67735417_2754501071240137_80162289409578

Link to comment
Share on other sites

Аз съм много тъп. Забравих да купя билети... От сума ти време си правя планове и днес изключих. Няма такъв facepalm... Дано някой да продава в последствие.

Това с разпродаването още в първият ден от както ги пускат е от много години. За 16-та поредна година всичко е разпродадено. Иначе 2015-та държи рекорда. Всичките 75000 продадени за 12 часа. Направо ще се изям от яд.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Create New...