Jump to content
BulForum.com

Какво ви минава през главата (Нова тема)


Veno

Recommended Posts

Малко double-posting, но.... преди малко си купих Windows 10 Pro ключ от ebay за 1.18EUR. И си активирах уиндоуса с него. И си го вързах към Майкрософт акаунта. И компютъра ми излиза като устройство там.

Егати евтинията. :) Дори не си заслужава да се занимава човек с активатори за тия пари.


Някой случайно да знае дали има какво да се обърка на тоя етап? Аз мислех, че ще ми го активира локално и ще ми даде някаква грешка като се опитам да го вържа с акаунт, но всичко мина без абсолютно никакъв проблем. Чудя се дали след време ако сменя дъното и трябва да активирам отново, Microsoft support-а ще ми кажат нещо.

 

Ключът е VOLUME_MAK.

Link to comment
Share on other sites

  • Replies 13.1k
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Posted Images

Аз също съм с такъв ключ. В много редките случаи, когато не отсвиря близки и роднини за преинсталация - вече условието ми е никакъв нелицензиран софтуер.
А за тия ключиве съм чувал няколко теории.
1) Че са закупени за OEM-ски машини, които в последствие са дефектирали
2) Че са от някакви огромни корпоративни лицензи
3) Че от M$ предпочитат да пуснат такива аванти, само и само пиратите да им купуват ключовете.

За часовници намирам само тази тема.

Edited by Antares
Link to comment
Share on other sites

24 minutes ago, Antares said:


3) Че от M$ предпочитат да пуснат такива аванти, само и само пиратите да им купуват ключовете.
 

Да, точно това е причината. По същия начин продават и рефърбиш ключове по 40-50 лв. когато си купуваш компютър втора употреба от съответните вносители. По принцип в последните години това им е политиката, ударно разпространяване на уиндоус. Може би за да се борят по усърдно с Линукс или просто да имат повече достъп до компютрите на хората...не знам. Основния им приоритет е офис пакетите. Него не можеш да си го купиш рефърбиш, но пък за сметка на това има достатъчно алтернативи.

Link to comment
Share on other sites

Налагало ли ти се е да сменяш хардуер откакто си с него? Интересно ми е дали ще се активира отново с дигиталния лиценз на акаунта или ще трябва да слагам нов ключ.

Link to comment
Share on other sites

12 hours ago, w00x said:

Малко double-posting, но.... преди малко си купих Windows 10 Pro ключ от ebay за 1.18EUR...

 

Я метни линк,може и на лично,че взех един лаптоп с инсталирана ос дето взе да свети след половин година ползване...до сега се ъпдейтваше нормално...Ще взема да я пробвам 10ката.

Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, HEMO said:

 

Я метни линк,може и на лично,че взех един лаптоп с инсталирана ос дето взе да свети след половин година ползване...до сега се ъпдейтваше нормално...Ще взема да я пробвам 10ката.

 

https://www.ebay.com/itm/Microsoft-Windows-10-Pro-32-64-bit-Activation-Genuine-Product-Key/233247071610

След плащането, ключа ми пристигна преди receipt-а от PayPal, че съм направил покупка.
Махнах KMS Pico, рестартирах, смених ключа с този и си тръгна без проблем. После само си влезнах в Майкрософтския акаунт, за да ги линкне.

 

12 minutes ago, Antares said:

Никакви хардуерни промени - с лаптоп съм. Преинсталирал съм един път до сега без проблем.

 

Проблема идва при хардуерните промени. В офиса сменях дъно и ми изчезна активацията. Трябваше да се свържа с Майкрософт да ми реактивират лиценза.

Link to comment
Share on other sites

Точно така - ключът дефакто се link-ва към дъното. Ако сменяш дъното - както е казал Вукса, ще трябва малко да се посвържеш с разни съпорти или да си купиш нов :). Аз съм с такива ключове на 2 машини и всичко е 6. Наскоро ми се наложи да преинсталирам бозата на нов хард (същото дъно) и нямах никакви проблеми. Относно часовниците (G-shock) от миналата страница - само на мен ли въобще не ми харесва как изглеждат, прекалено ръбати ми идват. А и за тия пари...

Link to comment
Share on other sites

А при преинсталацията същия ключ ли ползва или си го беше вързал с акаунта и автоматично си го разпозна?

 

На мен също не ми харесват G-Shock, но не може да им се отрече, че определено са доста функционални.

Link to comment
Share on other sites

2 hours ago, w00x said:

Даваха го, но на хора, които преди това си бяха купили Windows 7/8. Та не беше точно безплатно.

Даже пиратските копия се активираха безплатно :))
 

Link to comment
Share on other sites

Да, но ако махнеш активатора - изчезваше активацията.
Активираха се единствено, защото Уиндоус си мислеше, че е активиран легално.

Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, w00x said:

Да, но ако махнеш активатора - изчезваше активацията.
Активираха се единствено, защото Уиндоус си мислеше, че е активиран легално.

Няма какво да махнеш.. Уин 7 активиран някак си, се ъпдейтваше безплатно до 10 без проблеми. И получаваш като резултат работеща и активирана 10-ка която може да се преинсталира след това. :))
И това беше за поне година :)

Link to comment
Share on other sites

Аз имах друг опит с ъпдейта. Активиран Win 7 си се ъпдейтваше до Win 10 - да, но след известно време се деактивираше и трябваше да се активира отново.

Link to comment
Share on other sites

61909631_10218248364818121_6498434730306

 

Главният коридор на Централна поща... Миналата година наковаха osb плоскости, сега през тях водата вали подобно на огромен душ. Да видим кога ще има пострадал човек като почнат да падат...

 

Link to comment
Share on other sites

Зимата падаха стъклата, които се намират над мястото, от което си направил снимката.

Оправиха ги, но половината ги нямаше.

Link to comment
Share on other sites

Стъкла не съм видял да падат,но там миналата година бях абсолютно всеки ден по технически причини. Старите талашитени плоскости по същия начин намокрени от течащия покрив бяха започнали да падат, тъй като бяха абсолютно надути и изгнили... После наковаха тия красоти. И аз си викам тия най-после оправиха покрива - га ма няма. В момента е просто като в Ягодинската пещера. Целите плоскости са капка до капка и скоро някоя ще се срине върху човек отдолу. Както са тежки и с водата сега може да убие някого. В залата пък е без коментар - там си вали направо... 

Link to comment
Share on other sites

  • 3 weeks later...

Благодарение на TAZ, вече не съм с един от най - шумните мотори в града :). Даже си стана прилично тих... Ще трябва пак да хващам Midex, за да измерим колко точно тих съм станал.

Link to comment
Share on other sites

7 hours ago, netrootbg said:

Благодарение на TAZ, вече не съм с един от най - шумните мотори в града :). Даже си стана прилично тих... Ще трябва пак да хващам Midex, за да измерим колко точно тих съм станал.

Аа така не се брои,клипче туй онуй :-) Далеч не си от най-шумните и преди това,гаранция :-)

Link to comment
Share on other sites

  • 3 weeks later...
3 hours ago, dvdrw said:

От НАП са изтекли лични данни на милиони български граждани и фирми

https://www.capital.bg/politika_i_ikonomika/bulgaria/2019/07/15/3938624_ot_nap_sa_iztekli_lichni_danni_na_milioni_bulgarski/

 

Как е, добре ли е....

 

Вече и пресата се списва от неграмотници:
 

Quote

Вероятно най-големият теч на лични данни в България. Така изглежда масивът от 57 папки, съдържащи повече от хиляда файла, който анонимни хакери разпратиха до български медии в понеделник. При преглед на информацията в тях "Капитал" откри бази данни с по над 1 млн. реда съдържащи ЕГН, имена, адреси и дори доходи. А това, че става въпрос за истински теч, може да се потвърди от случайни справки, при които открихме данни на няколко журналисти от вестника. А също и на финансовия министър Владислав Горанов.

 

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Create New...