Jump to content
BulForum.com

Катастрофи


бат Ицо

Recommended Posts

Днес сутринта в 3 часа ми се припи кола и като бял човек тръгнах да си купувам . Взех си и на път към вкъщи на цар Борис направих десен завой към 6ти септември , посока Бриколаж . Беше мокро , а понеже имам скорошен инцидент със мокра настилка карах бавничко що-годе . След 1вият светофар има един лек завой на пътя , в този момент се появи някакъв бакшиш зад мен на дълги и инстинктивно погледнах в огледалото , в същото време с периферното зрение видях че моите фарове се отразиха в нещо , обърнах се напред и какво да видя . Камион на чистота БЕЗ буркани , БЕЗ фарове и каквато и да е друга сигнализация си караше в лявата лента на обратното - сиреч точно срещу мен и най-спокойно си пръскаше вода ... набих спирачки и го заобиколих . След няма и една секунда един мангал с тъмни дрехи и БЕЗ жилетка , въоръжен с някакъв маркуч в ръка изкочи зад камиона и реши от лява лента да иде на тротоара , айде пак спирачки , ама тоя път по-силни , щото за една бройка да го хакна и псувни , псувни , псувни ...

 

И сега кво да видя ... http://news.plovdiv24.com/106054.html .

Edited by pazu
Link to comment
Share on other sites

  • Replies 4.7k
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Posted Images

напълно оборудван и с работещи буркани.

това са го написали така че .... все едно се акцентира на него, т.е. не се съмнявайте в ЧИСТОТА ...

Link to comment
Share on other sites

Снощи в 1 часа някъв тип с мотор се беше размазал във задната врата на един бакшиш до Военна болница . Кофти гледка ... имаше мозък по асвалта :wacko:

 

ПП. Каската явно не му беше помогнала . Беше се пръснала на нам-колко си парчета в периметър от 10 метра .

Edited by pazu
Link to comment
Share on other sites

Сигурно е от онези каски за 10 лв дето като ги изпуснеш от мотора и се разцепват на 3 части. Много е тъпо да пестиш от животоспасяваща екипировка и техника само и само да караш нещо което едвам можеш да си позволиш.

Link to comment
Share on other sites

"Безумие на пътя"

 

http://news.ibox.bg/news/id_1392426177

 

 

-- Това е една от най-гадните статии, които съм чел напоследък.

 

Ако сте забелязали на скоро на моста на Васил Априлов една от металните решетки се беше разбила. Няколко дни след това имаше един ван с пукнати гуми, завъртян и блъснат. Не вървеше да го снимам. Още същия ден запушиха дупката. А тия разширителни решетки, може ли да бъдат заменяни просто с купчина асфалт??? Безумието в Пловдив - няма край!

 

Наскоро един бакшиш блъсна колата на майка ми и се покри. Тя естествено като жена е постъпила по женски. Даже не разбрала кой е. А той й записал номера, измислил си свидетел и я наклепа. Хем й и потроши напълно колата, хем нея изкараха виновна. Туй не единственото ни семейно стълкновение с бакшиш. Тъй че ако видите бакшиш, шутове в главата и никаква милост!

 

Днес сутринта в 3 часа ми се припи кола и като бял човек тръгнах да си купувам . Взех си и на път към вкъщи на цар Борис направих десен завой към 6ти септември , посока Бриколаж . Беше мокро , а понеже имам скорошен инцидент със мокра настилка карах бавничко що-годе . След 1вият светофар има един лек завой на пътя , в този момент се появи някакъв бакшиш зад мен на дълги и инстинктивно погледнах в огледалото , в същото време с периферното зрение видях че моите фарове се отразиха в нещо , обърнах се напред и какво да видя . Камион на чистота БЕЗ буркани , БЕЗ фарове и каквато и да е друга сигнализация си караше в лявата лента на обратното - сиреч точно срещу мен и най-спокойно си пръскаше вода ... набих спирачки и го заобиколих . След няма и една секунда един мангал с тъмни дрехи и БЕЗ жилетка , въоръжен с някакъв маркуч в ръка изкочи зад камиона и реши от лява лента да иде на тротоара , айде пак спирачки , ама тоя път по-силни , щото за една бройка да го хакна и псувни , псувни , псувни ...

 

И сега кво да видя ... http://news.plovdiv24.com/106054.html .

 

Господ да те пази!

 

Иначе не знам, дали "Чистотата" има вина, но е забележително следното изречение:

"21-годишен младеж без шофьорска книжка забил управляваното от него БМВ "

комбинацията е убийствена 21 годишен, без книжка, БМВ... - няма нужда от коментар!

 

И как не са се утрепали!

 

 

 

 

 

 

Или пък това тук! http://news.ibox.bg/news/id_1392426177

Edited by Zingam
Link to comment
Share on other sites

Срещу Шел на надлез Родопи. Току що, ама ми няма телеобектива да снимам. Някаква червена Лада май в стълба, завъртяна е на пътя обратно на движението

Link to comment
Share on other sites

На McDonald's на 6ти Септември преди около 2 часа , рейс беше подпрял астра като тея полицейските , само че зелена ...

Link to comment
Share on other sites

ХОП!

 

Как е успял майсторът с S класата да цапне синята кошница отдясно отзад (говоря за заден десен калник и врата, не за задницата) не знам...

Link to comment
Share on other sites

ХОП!

 

Как е успял майсторът с S класата да цапне синята кошница отдясно отзад (говоря за заден десен калник и врата, не за задницата) не знам...

Вероятно мерца е тръгнал да прави обратен завой от средна лента обаче "синята кошница" вместо да направи същото е тръгнала към забранената уличка :wacko:

Link to comment
Share on other sites

Мерца е пълен селяк ! Аз си мисля че от средна лента е искал да го пререди 'кошника' което според мен рено клио доста новичко.А като гледам има и някви лепенки което значи,че може да е към автогарата,от там автобусите редовно влизат така че сигурно и тои има право.

Link to comment
Share on other sites

http://www.dnes.bg//video/2009/08/26/sblys...braziliia.76644

 

Колко залюхан трябва да си, че да не видиш предупреждението...

 

Този тип обърни внимание къде се намираше след катастрофата (пред пасажерската седалка) и как изобщо не намали след като удари коня. Тия хора не се научиха да си слагат коланите! След удара с коня този веднага е бил "премахнат" от волана и педалите и оттам нататък колата е продължила сама да спира...

 

Дебили!

 

И у нас ги има такива идиоти, които си отиват поради същите малоумни причини. Дори при лек удар можеш да бъдеш изместен от педалите и оттам нататък не владееш положението изобщо. Този бразилец според мен се номинира за тазгодишните награди "Дарвин".

Link to comment
Share on other sites

Жалко за животното, в крайна сметка виновен е собственика му.

А тея без коланите хич не ги разбирам, бил съм свидетел един мисир на предната пасажерска седалка как с 20 км/час не очакваше шофьора да надрънка спирачките, щото го засякога и така мощно боцна предното стъкло, че не звезди, ами и планети видя посред бял ден.

Link to comment
Share on other sites

Днес май убиха човек на кръстовището на "Св. Петка". Ситуацията беше доста гадна за да си позволя да снимам. В общи линии двама юнаци се бяха врязали странично един в друг и челно в едно такси. Между тези двамата имаше паднал на асвалта човек който не помръдваше и когато лекарите дойдоха (2 - 3 минути по-късно) само го погледнаха и спряха да си дават зор. От това съдя, че не е имало и смисъл. Подозирам, че единия от тези двамата е тръгнал да прави дясен завой (от към Папараци за Пон. пазара) от средна лента, а другия от дясна лента е карал направо. Понеже таксито в което се бяха спряли беше в страната на кръстовището от към пазара - посока Окръжното, просто няма друго обяснение за мен. Съдейки и по дългото пищене на спирачки и силния трясък който се чу (преди да излезна да видя какво става) трябва да бяха карали със скорост доста над позволената......

Link to comment
Share on other sites

Просто е пълно в града с такива дето бързат да хванат зеленото като гледат брояча...а другите пък гледат, че остават 1-2 секунди и дават и те,Днес точно гледаm че става вече зелено отдалече и си карам с 50,и виддях с периферията,че някав пасат бърза да хване другото зелено ама на чисто червено си мина !...Българина е селянин,на всяка кръстовище ги гледам,спирам аз на СТОП лентата кадето е,а другия 2 метра на пред нито вижда светофара ама да е напред. Днес,на едно кръстовище в тракия ауди 80 с 3ма 4исти циганина и регистрация РА ,мина 3 метра на пред на червено огледа се ,видя че няма коли и мина ама на чисто червено,още 6-7 секунди оставаха,Ех как искам някои път да съм полицаи

Edited by katalunec89
Link to comment
Share on other sites

На мен (като пешеходец) са ми тръгвали, когато червения светофар е бил на 7. И са ми свирели даже.

 

Като минавам аз така през кръстовище, крака ми е на спирачката. Да не реши случайно някой олигофрен да тръгне при оставащи 4-5 секунди, защото е решил, че ще мине.

Link to comment
Share on other sites

Ето какво е станало при мини-карамбата до Сейнт Петка.

При катастрофата на бул. "Мария Луиза" вчера по обед, за която Plovdiv24.bg информира читателите си, има един пострадал с фрактура на черепа, съобщиха от полицията. Това е 56-годишният шофьор на лекия автомобил "Мицубиши Колт", заради когото всъщност е станал тройния удар. Той навлязъл в кръстовището на червен светофар и се блъснал в "Ауди"-то, след което двете коли се отклонили от пътя си и последният блъснал таксито с марка "Сеат Кордоба", идващо от "Петко Д. Петков".
Link to comment
Share on other sites

И на кръстовището на 6-ти Септември и В. Априлов имаше някакво голямо меле...

 

Астра и Волво се удариха ,бях с гръб към катастрофата и чух трясъка , Волвото продължи по инерция към пешеходния сфетофар и побутна един Ситроен Ц5 който чакаше светофара, спрял точно върху пешеходната пътека , за цялата катастрофа бяха виновни циганите с астрата ,която яката беше смачкана отпред ,докато Волвото ги признавам за танкове ,беше с искривен калник и счупепен фар само , Ц 5 - цата се отърва с падане на калник и фар и уплаха на жените вътре..

Link to comment
Share on other sites

Пловдив. Ватманка е в болница в Пловдив със счупен крак, след като е била блъсната, докато е окачвала падналите „тиранти” на тролейбуса, предаде кореспондентът на Агенция „Фокус”. Според очевидци жената е била блъсната от преминаващ край нея микробус. Инцидентът е станал на второто колело на Панаира, на бул. "Дунав". Според директора на Инспекцията на труда в Пловдив Атанас Чернаев, чиито екипи, също са отишли на мястото на произшествието, в случая става въпрос най-вече за нарушение на Закона за движение по пътищата, тъй като това е пътнотранспортно произшествие. Но това дава основание да се помисли за предприемането на допълнителни мерки над минималните изисквания за безопасността на труда на тези хора, като ватмани и шофьори на обществен транспорт, каза Чернаев.

Цветана ТОНЧЕВА

 

И тук следва въпроса - Носила ли е ватманката сигнално зелена жилетка? Не е. Защото в правилника никъде не пише, че тези жилетки трябва да се слагат. Пише само, че трябва да ги имаш в автомобила.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...