Jump to content
BulForum.com

Катастрофи


бат Ицо

Recommended Posts

колелото наистина НЕ е добре регулирано - не навсякъде има знаци, а където има - обикновено се виждат в последния миг. Адски глупаво е там. Злобиле ти предполагам минаваш само по пътя с предимство, та си толкова убеден. Аз понеже работя там и постоянно минавам през колелото от всички посоки към всички посоки, твърдя с ръка на сърцето, че въобще не е хубаво регулирано. Да не говорим, че наличните знаци са толкова стари, и толкова ръждясали, въобще не отразяват светлината, вечер ако идваш от пожарната няма абсолютно никакво осветление, никаква видимост, който не познава пътя много лесно може да не забележи, че навлиза в кръгово... Има едно коварно малко завойче точно там. Нито осветление, нито каквато и да била маркировка, нито видими знаци. А за надписа стоп, който някой е нарисувал на единия стълб, където би трябвало да има знак Стоп да споменавам ли :)

 

Смирнофф - трябва да почерпиш -> пост #2000. :beerchug

 

ауу не знаех, че толкова съм ги събрал :) почерпката е обещана :)

Edited by __smirnoff__
Link to comment
Share on other sites

  • Replies 4.7k
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Posted Images

Добре ве, до кога гражданите ще вършат работата на общината? Днес пари за знаци, утре - пари за асвалт, по-нататък за нови жилища на управниците.... ще свикнат лошо, че и без това 'изяждат' всичките пари... Преди месец нали се намерило някой бизнесмен да плати на МВР да пазят решаващия за оставането на Ботев в групата. Какво още? Предлагам да почнем и за циганите да събираме пари. Аман!

Link to comment
Share on other sites

След бурята в Сряда забелязах дърво паднало върху кола . Мястото е Лукоил ( срещу Метро в съседство с СПС ) на 50м. от него правят годишни прегледи . Дори и стара кошница си е нечия кошница http://img134.imageshack.us/gal.php?g=dsc01286m.jpg . Сега като започва буря почвам да претръпвам тъй като покрай работата са все стари дървето и няма места за паркиране , където да ги няма .

ЕДИТ : значи малко се оглеждам тъй като всеки ден минавам по 2 пъти от там ...

Edited by UzITo
Link to comment
Share on other sites

Тази сутрин се прибирам към 7 часа и гледам на кръговото до СПС-а някакъв рацер с бмв тройка беше минал мантинелката посока акваленд и беше в тревата без предна броня. Е36-ца беше, 100% се е надценил с "дрифта"... Някой инфо?

Link to comment
Share on other sites

Ако не ме лъже паметта точно там има спирка. Добре, че е станало в 4:30, а не по-късно, защото сигурно щеше да е много грозно. Сто бодливи тояги на голо са му малко на тоя, дето е изправил завоя. При положение, че в подлеза е тъмно и има завои, освен това е известен като аквапланинг площадка, не мога да разбера как изобщо има идиоти, които катастрофират там.

Link to comment
Share on other sites

20 метра след спирката е, иначе щеше да помете и хора. Куриоза е че точно до този билборд 30 минути преди това имаше патрулка с радар!

Link to comment
Share on other sites

4 сутринта? Това стана около 9 сутринта (демонтажа на билборда поне). Освен ако колата е била там от предната вечер и не съм я видял на отиване от храсталака.

Link to comment
Share on other sites

Днес, спирката срещу Хирургийте. Нямам идея какво е станало.

pic029.th.jpg

 

Жена с джип предизвика тежката катастрофа с автобус, четирима са ранените

http://news.plovdiv24.com/98009.html

Link to comment
Share on other sites

Пловдивчани събират пари за пътни знаци за кръговото до пожарната?

 

http://news.plovdiv24.com/97470.html

 

 

Защо пък трябва да има непременно пътни знаци? Те правилата са ясни - дясностоящият е с предимство! Друг е въпросът, че средностатистическият идиот не знае правилника и няма никакво намерение да го спазва.

Из нашите квартални улички до момента не съм видял един, който да ми даде предимство, когато съм дясностоящ. Понеже те са на правия път и карат направо - винаги си минават без дори да намалят или да се замислят.

Link to comment
Share on other sites

Чакай, още не е стигнал до компютъра :)

 

Снощи на Гладстон имаше една кола, която явно беше блъснала човек. Нямаше друга кола наоколо освен ударената, а една линейка минути преди да мина беше прехвърчала към другия край на улицата. Явно са блъснали някой, който е пресичал.

Link to comment
Share on other sites

OFFTOPIC: Предлагам да съберем по 10-20 лв и да ги дарим на общината да оправят тъпото кръстовище или да излезем на някакъв протест, то това не се търпи вече. Егати безочието е това да обещаеш нещо преди 4-5 месеца, че ще стане за няколко седмици и все още да не си го направил. Убийци!

 

Ако някой е минавал по новопостроения бул. България (часта от Алати нататък) съм сигурен че е забелязъл цирка който са спретнали господата от общината. На всеки стълб по 3-4 знака, през 10м еднакви и в двете посоки! Първия път като минах се почуствах като на мини полигон на който трябва да следиш всеки знак за да не объркаш нещо в разтояние от 2-3 метра. Обаче нямат пари за 3-4 по големи знака за да обърнат това кръгово убиец. Е това не мога да го разбера.

 

Иначе колелото не е виновно , тва го казвам за незнам си кой път и го твърдя на 10000% , просто там се блъскат само БЕЗМОЗЪЧНИ олигофрени , колелото има пефектна видимост и достатъчно знаци.... никой не може да ме обеди че колелото е виновно.

 

То е ясно че колето не е виновно щото физически то седи неподвижно и не причинява катастрофите. Обаче си представи ако обърнат регулирането (което е нещо задължително предвид местоположението му) тогава дали ще има рацери дето се фучат със 100+км/ч като 100м преди кръговото са установили че навлизат БЕЗ предимство ?

Link to comment
Share on other sites

Не е точно така.ако сменят регулирането...ще има много хора дето не гледат знаци а от 20 години знае нещо си и пак ще има доста катастрофи !

41_01_76---Give-Way_web.jpg

 

Какъв шофьор трябва да си да не видиш този знак 100м преди кръстовище ? Пък ако се сложи още два пъти поне докато стигнеш до кръговото няма как да не ти избоде очите. Ако трябва и котки и "бомби" ще сложат за да се намали скоростта. Има начини ,няма желание...

Link to comment
Share on other sites

Да,разбирам те ,НО някои 60-годишен дъртак НЯМА да те разбере ! Тои си кара и знае,че там е с предимство ...например на МЕТРО на колелото колко бели станаха като смениха движението . :tongue

Link to comment
Share on other sites

Да,разбирам те ,НО някои 60-годишен дъртак НЯМА да те разбере ! Тои си кара и знае,че там е с предимство ...например на МЕТРО на колелото колко бели станаха като смениха движението . :tongue

За целта се слагат така наречените "цици" на пътя и като раздрусат ще се светнеш, че има нещо, освен това може да се направи светлинна сигнализация, която да мига 24/7, освен това могат да се наредят от тези вертикалните табели с червени и бели ивици отново за заостряне на вниманието. Методи има, желание няма, а хората си гинат...

Link to comment
Share on other sites

Да,разбирам те ,НО някои 60-годишен дъртак НЯМА да те разбере ! Тои си кара и знае,че там е с предимство ...например на МЕТРО на колелото колко бели станаха като смениха движението . :tongue

 

Такива каквото и да направиш няма да се оправят - след като обърнаха движението на кръговото на Брезовска над година и половина по-късно един ми ръкомахаше че съм му отнел предимството - попсувахме се, показах му знаците какви са той ми тегли майна че той знаел по-добре какви са... подозирам че даже не можеше да докара до там да ги различи... всеки си носи отговорността за неспазване на знаците, въпроса е да са поставени правилно. А кръгово в което колите вътре са без предимство е идеална предпоставка за проблеми...

 

А скоростта най-добре се намалява със спящи полицаи - не е кой знае какво усилие от страна на общината след като проблемите са в такова количество. Знаците каквото и да правим се нарушават, но малко хора съм видях да прелитат с 80 през подобни съоръжения а даже и да го направят добре ще го запомнят къде е било като отидат да си сменят почупените чаркалъци :D

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...