Jump to content
BulForum.com

Катастрофи


бат Ицо

Recommended Posts

  • Replies 4.7k
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Posted Images

А днес на Победа и Дунав имаше верижна - 4 коли една в друга на влакче... Много трафик имаше и щеше да е нахално да спра и да снимам сеира :D Сега с тея задръствания в квартала ще ми е много интересно. Заради днешния инцидент беше станала колона коли от въпросното кръстовище та чак до колелото долу, както и от кръстовището до Победа и България. ГолЕм смех, нема що...

Link to comment
Share on other sites

А днес на Победа и Дунав имаше верижна - 4 коли една в друга на влакче... Много трафик имаше и щеше да е нахално да спра и да снимам сеира :D Сега с тея задръствания в квартала ще ми е много интересно. Заради днешния инцидент беше станала колона коли от въпросното кръстовище та чак до колелото долу, както и от кръстовището до Победа и България. ГолЕм смех, нема що...

 

Всичкия трафик от Брезовска и прочее минава по Дунав, после през моста на ВИХВП. Или от там или през панаира. Откак затвориха Герджика а после и България мелето е невероятно. Ако ще ходя някъде към Кършака предпочитам да е преди 4 че после до 7 няма излизане. Или пеша - по-бързо е!

 

AlBundy хубаво каза че за там искат винетки ама напоследък взеха и да проверяват поименно всеки... или поне трафика се движи толкова ужасяващо бавно че май е по-бързо да се прибера пеша отколкото да се мотам в задръстването.

 

Поздрав за всички потърпевши: http://www.youtube.com/watch?v=ANyvxSpA2cg...feature=related

Edited by djadomraz
Link to comment
Share on other sites

Кажете ми на кой трябва да напиша едно предложение по въпроса за светофарите и кръстовищата?

Искам, т.е. предлагам, светофарите на крастовището между бул. "Източен" и ул. "Богомил" да се направят "несинхронизирани": ) т.е. колкото са секундите, ама да бъдат само от едната страна, примерно за идващите от Асеновградско Шосе или от тая посока, после зелено за тези от бул. "Мария Луиза" .... защото се получават големи опашки там и тези, които завиват наляво трябва да изчакат всичкия поток от коли да свърши, т.е. да светне червено.

Link to comment
Share on other sites

a_134c75.jpg

Двама се борят за живот след удар със 180 км/ч

23-годишният Огнян и 20-годишната Румяна са тежко ранени

Колата се е ударила в бетонна стена след 40 метра спирачен път

Edited by Vetim
Link to comment
Share on other sites

Ситроен Ксантия.

Първо го помислих за Голф,ама от другата страна горе-долу се познава.

Бахти безотговорния народ.

Edited by sek800
Link to comment
Share on other sites

Ситроен Ксантия.

Първо го помислих за Голф,ама от другата страна горе-долу се познава.

Бахти безотговорния народ.

 

Не е Ксантия, а по-лошо - Ксара...

Link to comment
Share on other sites

Те са оживели но са половин човеци - с толкова контузии - фрактура на черепа, проблеми с белия дроб дроб, фрактура на таза - дано поне да могат да ходят сами а не да останат в инвалидни колички, но определено няма да са същите хора (физически, прихически е ясно)

Link to comment
Share on other sites

Не случайно Айнщайн се счита за един от най-мъдрите хора изобщо някога раждани на тази планета. Прозрението му за безграничността на човешката глупост (засенчваща тази на Вселената) е едно от най-фундаменталните прозрения на човечеството изобщо.

Link to comment
Share on other sites

Абе ние сме по зле от Афганистан,където има война и на ден умират по 1-2ма души.Тука под 8 на ден няма.Или всички се правят на гъзарчета или са прекалено прости и не знаят че колата не спира така лесно както върви.

Link to comment
Share on other sites

Баси, винаги като видя подобна новина за яка кастрофа на млад пич возещ приятелката си, очевидно пиян, с превишена скорост и т.н. си мисля, че ако това там с него беше моята дъщеря не знам просто... щях да отида в болницата и лично да му спра системата за дишане...

Link to comment
Share on other sites

А видя ли новината за онзи който возел брат и сестра на селски път се забил в дърво след се обадил по телефон на приятел да го закара в болница и забравил за другите в колата и те естествено починали? Имаше линк към другата статия в края на тази

Link to comment
Share on other sites

Днеска бутнах един временен знак на пътя Асеновград - Пловдив заради един тъпак който реши че спокойно на стеснен път ще се размине с мене и с колата която изпреварваше , добре че влезнах в знаците че иначе сега нямаше да пиша. За капак на всичко след като повиках КАТ (естествено ги чаках повече от час) за протокол за пред КАСКОТО ми написаха АКТ на мене понеже по някъв си нов член аз не съм се съобразил с пътнотата обстановка и е трябвало да карам изключително бавно и при нужда да спра. Аз му обвяснявам на малоумният полицай че ако не бях избягал в знаците щеше да ме блъсне челно той ми развива теории как било понякога по-добре да има ПТП м/у 2та автомобила за да може единият да го изкарат виновен...... НЯМАМ ДУМИ . Тоест просто и ясно ако някой иска да ви блъсне спирате и чакате за да може КАТ да си свърши работата после , да не изпълниш тоя член и да го нарушиш значи да избягаш в дясно или ляво обаче понеже бягаш в дясно или в ляво може да причиниш ПТП с някой невинен та заради това трябва да намалиш , да спреш и евентуално да чакаш някой с ТИР да те размаже...... :angry1 :angry1 :angry1

 

 

 

Равносметката е скъсана гума , надран преден фар , надрано странично стъкло , надран преден калник , откачена предна маска ....... + АКТ за 100лв за несъобразена скорост :angry1 :angry1 :angry1

Edited by zlobil
Link to comment
Share on other sites

Днеска бутнах един временен знак на пътя Асеновград - Пловдив....

Мм, дааа..., понякога катаджиите успяват да се надскочат, както и да правят набирания на дръжките на тенджерата която са нахлупили на главата си...

Нямам думи!

Link to comment
Share on other sites

Равносметката е скъсана гума , надран преден фар , надрано странично стъкло , надран преден калник , откачена предна маска ....... + АКТ за 100лв за несъобразена скорост :angry1 :angry1 :angry1

Защо не обжалваш акта?

Link to comment
Share on other sites

По пътя Пловдив - Пазарджик някъде по средата един Мерцедес (Ц класа от по-старите комби ми се стори) беше нахлул в гората в ляво (по посока Пловдив) и имаше дори кран :o... нещо гадно ще да е било

Също по пътя Батак - Пещера на един от завойте друг другар със задно предаване, само че с БМВ 3-ка се беше задрал в мантинелата ...

Link to comment
Share on other sites

Защо не обжалваш акта?

 

 

Защото за 100лв не ми се занимава , не си заслужава разправиите..... пък и аз не си дадох талона така че тоя АКТ ще го платя когато ми е кеф.....

Link to comment
Share on other sites

Равносметката е скъсана гума , надран преден фар , надрано странично стъкло , надран преден калник , откачена предна маска ....... + АКТ за 100лв за несъобразена скорост :angry1 :angry1 :angry1

 

E не. Тоя сериозно ли го е мислил че е по-добре да се удариш с друг челно за да има виновен отколкото леко да надереш колата си или да влезеш в канавката??? Особено след като изпреварва друг щяхте 3те коли такова меле да направите че ми е бедна фантазията направо. Еб**ти тъпака...

Link to comment
Share on other sites

zlobil, съжалявам за случката като за начало. Не един път съм разправял на познати, че Пловдив - Пазарджик и Пловдив - Асеновград не е създаден за разминаване на 3 автомобила, кой каквото и да твърди.

 

Принципно, ако имаш под ръка добър адвокат, келемето, което ти е съставило акта можеш да го завреш в на кучето задните части без дори да се занимаваш. Евентуално едно посещение на съда в рамките на 15 минути ще са ти нужни. Можеш да го осъдиш персонално, можеш и институцията КАТ да осъдиш, като поискаш обезщетение. Ако нямаш такъв адвокат под ръка и все пак решиш да раздадеш и ти малко правосъдие, аз имам един познат, който е специализирал в съденето на държавни и общински институции. Не желая да ти наливам акъл, защото кой знае на твое място как реално погледнато щях да постъпя, но все пак - моят съвет е да отделиш малко от времето си и да тропнеш с крак пред мизерниците от КАТ. Защото този акт са ти го направили само и само да не се започва разследване за "неизвестен извършител", което на полицейски език е "ще ни отвориш много работа заради един знак и няколко ламарини".

Link to comment
Share on other sites

Ясно ми е че мога да ги осъдя и да си търся правата , просто не желая , принципно съм зад това че не трябва да се оставяш да те ебават ама в случая просто не ми се занимава , не си струва нервите. Стига ми че ги чаках повече от час ако знаех какво ще стане просто щях да си купя нова гума и изобщо нямаше да се занимавам с глупости.

 

 

М/у другото Пловдив-Асеновград пътя едно че не става за разминаване на 3 коли ами и мястото в което аз се праснах е стеснено понеже правят нова бензиностанция или няква фабрика , има и знак за това и ограничение ама тъпака явно не е гледал...... в началото на пътното платно има поставени знаци че пътя е в ремонт там се ударих и аз добре че знака е временен и не беше хубаво хванат и го съборих че иначе щеше да е доста по-зле. Иначе ако не бях ударил знака сега едва ли щях да пиша олигофрена караше с над 100 и удара щеше да е 100% челен отделно колата която караше зад мене и тази която той изпревари щяха да пострадат доста..... както и да е малкият дявол този път......

 

 

 

 

едит : Дедо да точно така го изкара , мене точно това ме изуми меко казано ..... в тъпият закон има ясно написан член в който се казва че трябва да караш със скорост според пътната обстановка ако трябва достатъчно бавно за да спреш , ако избягаш в ляво или дясно и удариш някой виновен си ти , дори да предположим че не съм карал с 10 за да мога да спра тва не променя факта колко е тъп тоя член , той ми идва централно дали ще намаля или дали ще спра той ме удря няма как да се разминем по тоя начин , тва е централен удар а не страничен при който мога да намаля и да се разминем...... отделно имаше и други теории как е възможно изобщо да нямало такова нещо като засичане ами можело да се мъча да правя застрахователна измама и т.н. Ама по едно време ми писна от теории и членове и аз започнах да се държа като тях надменно и остро и започнаха друга песен да пеят......

Edited by zlobil
Link to comment
Share on other sites

едит : Дедо да точно така го изкара , мене точно това ме изуми меко казано ..... в тъпият закон има ясно написан член в който се казва че трябва да караш със скорост според пътната обстановка ако трябва достатъчно бавно за да спреш , ако избягаш в ляво или дясно и удариш някой виновен си ти , дори да предположим че не съм карал с 10 за да мога да спра тва не променя факта колко е тъп тоя член , той ми идва централно дали ще намаля или дали ще спра той ме удря няма как да се разминем по тоя начин , тва е централен удар а не страничен при който мога да намаля и да се разминем...... отделно имаше и други теории как е възможно изобщо да нямало такова нещо като засичане ами можело да се мъча да правя застрахователна измама и т.н. Ама по едно време ми писна от теории и членове и аз започнах да се държа като тях надменно и остро и започнаха друга песен да пеят......

 

E как да караш със СЪОБРАЗЕНА скорост след като тъпака ти се навира и избора е или да те удари челно или да изскочиш от платното. Ми много ясно че 2рото е за предпочитане - все пак с доста по-ниска скорост ще се удариш в нещо което не се движи отколкото в нещо което се движи срещу теб. А за застрахователната измама ми е изключително любопитно КАК точно ще намажеш след като ти благодарение на въпросното нещо ще останеш без кола няколко седмици. А не е тоталка така че за каква измама изобщо си говорим? Тоя да не би жена му да не му е пуснала предната вечер и да му е скрила ракията и да го държи на диета от 3 дена че е бил толкова крив???

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...