Jump to content
BulForum.com

Катастрофи


бат Ицо

Recommended Posts

  • Replies 4.7k
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Posted Images

Днес видях 2 катастрофи... едната сутринта към 7:30 на бул. Победа до Мега-та. Пасат от новите и Ауди 80, беше леко и нямаше особено много последствия. Втората на бул.България, точно срещу Санкт Петербург, едната ми се стори, че беше Акцент, другата не я видях... малко по-сериозничко беше, Хюндая беше спраскан до предна лява гума...

Link to comment
Share on other sites

Да днес минах покрай това след SPS-са. Поставили са знаци посредата на пътя(там където минава бялата маркировка раздеяща лентите) и двама полицаи (без патрулка) си чоплеха носовете на единия ъгъл. Пълен смут - хората се чудят к'во става и как да минават покрай знаците.Иначе резултата е налице, всички спират или намалят преди кръговото и започва едно чудене, да минат или да спрат.

 

Само че знаците ще ги махнат примерно след месец. И както преди ми се случи на кръговото на Дунав към търговиите на Брезовска, изскача един дядо с москвич от 2рата световна война в която и той е бил участник и почва да ми се кара че съм щял да го засека а аз още като го видях как не намаля и почти спрях и като ми се развика му се развиках и аз да погледне знаците и отговора беше "ти не ме учи как да карам, щото аз като съм карал ти още си ходел прав под масата, много добре знам кой е с предимство тука". Та такива дето "си знаят къде как се кара" за съжаление ще ги има поне година-две след това...

Link to comment
Share on other sites

Само че знаците ще ги махнат примерно след месец. И както преди ми се случи на кръговото на Дунав към търговиите на Брезовска, изскача един дядо с москвич от 2рата световна война в която и той е бил участник и почва да ми се кара че съм щял да го засека а аз още като го видях как не намаля и почти спрях и като ми се развика му се развиках и аз да погледне знаците и отговора беше "ти не ме учи как да карам, щото аз като съм карал ти още си ходел прав под масата, много добре знам кой е с предимство тука". Та такива дето "си знаят къде как се кара" за съжаление ще ги има поне година-две след това...

супер терсене ми е на мен. още не мога да свикна с мисълта, че нацепиха хубавия път на отсечици от по 50 метра. сега да се чудиш как да заобикаляш тая гадория.

Edited by DON_CHEFO
Link to comment
Share on other sites

супер терсене ми е на мен. още не мога да свикна с мисълта, че нацепиха хубавия път на отсечици от по 50 метра. сега да се чудиш как да заобикаляш тая гадория.

 

Нищо кой знае какво не са направили всъщност. Главния път е този който преди беше с предимство, следователно тъй и тъй оттам ще минават повечето а другите ще ги чакат.

Link to comment
Share on other sites

супер терсене ми е на мен. още не мога да свикна с мисълта, че нацепиха хубавия път на отсечици от по 50 метра. сега да се чудиш как да заобикаляш тая гадория.

"Нацепен" е само за състезателите. Ако караш с 50, не е никакъв проблем да намалиш и евентуално спреш плавно. Виж тези които са свикнали да карат с по 80 и нагоре ще им е много криво. Доста резки спирания ще трябва да започнат да правят.

Link to comment
Share on other sites

Не сме се провирали между колите. Бяхме първи на светофара. Най - малкото той знаеше, че се качвам за първи път и караше много внимателно. Паднахме с 50-60.

 

За вас не съм казал нищо.

 

Мнението ми е от общи впечатления за всички, които карат нещо на две колела с мотор и то не се отнася само за моторите, а за ония тротинетки.

Миналата година щях да се бия с един такъв малоумник. Спирам. Оглеждам се. Започвам да правя перпендикуларен гараж. Отзад са спрели два автомобила и ме чакат и в тоя момент отнякъде се провира един дебелак с тротинетка. Набивам спирачки, защото го виждам, че се опитва да се промъкне зад мен. В следващия момент завива и се опитва да мине пред колата, а между моята предница и другата кола има няма 50-60 см. Пак набивам спирачки и му викам, дали няма да спре. Ония като започна... селяндурия до безумие! Грам акъл не му стига да се сети, че ако го блъсна, той ще пострада.

 

Достигнах до извода, че малоумниците край нямат - преглъщаш някак си, траеш си и не се занимаваш, пазиш се и дано Господ те пази.

 

Преди 15 години като изкарах С-то имах мерак и за А... Е, отдавна се отказах. В България няма условия за каране на мотор. Дупки - идиоти - дупки - идиоти. Може би някога, някъде другъде.

 

 

"Нацепен" е само за състезателите. Ако караш с 50, не е никакъв проблем да намалиш и евентуално спреш плавно. Виж тези които са свикнали да карат с по 80 и нагоре ще им е много криво. Доста резки спирания ще трябва да започнат да правят.

 

 

Кажи ми, къде в Пловдив или в България си виждал Зелена вълна? Виж Червената вълна - съществува. Всичко щеше да е идеално, ако в града светофарите и движението бяха симулирани, но тук нищо не се прави нормално и в интерес на обществото.

 

Няма такова нещо "спрял си рязко, ти си виновен". Винаги задния е виновен, защото след като ти си спрял рязко трябвало е да може и той да спре иначе той кара с несъобразена скорост или дистанция.

 

Надявай се!

 

Те да кажат, че сестра ти е курва. Ти после се обяснявай, че нямаш сестра. :) Все пак живеем в България.

Edited by Zingam
Link to comment
Share on other sites

Нищо кой знае какво не са направили всъщност. Главния път е този който преди беше с предимство, следователно тъй и тъй оттам ще минават повечето а другите ще ги чакат.

 

мукавей - гадно е. а и нали чакаме сегаи другите колела..тва ако стане ще минавам през ВСИ и после през горичката ебаси. :laughing:

 

"Нацепен" е само за състезателите. Ако караш с 50, не е никакъв проблем да намалиш и евентуално спреш плавно. Виж тези които са свикнали да карат с по 80 и нагоре ще им е много криво. Доста резки спирания ще трябва да започнат да правят.

 

глупости. как ще караш с толкова като "кукери" има доста често срещу SPS и долу на колелото на Сани, а вече и на Пощата и след нея.

тръгни, спри, тръгни, спри... преебаха най-уникалния квартал майна.

Link to comment
Share on other sites

Кажи ми, къде в Пловдив или в България си виждал Зелена вълна?

 

В София - още от Орлов мост - до Люлин последния светофар. Не се хваща често, но пък е голямо удоволствие. Това че не си виждал нещо не означава, че го няма. Вярно е също така, че и по-голям хаос от нашия трудно се намира. Все пак да се надяваме, че "шъ съ упраим" :laughing:

Link to comment
Share on other sites

Кажи ми, къде в Пловдив или в България си виждал Зелена вълна? Виж Червената вълна - съществува. Всичко щеше да е идеално, ако в града светофарите и движението бяха симулирани, но тук нищо не се прави нормално и в интерес на обществото.

 

В Пловдив синхронизираха 2-та светофара на сточна гара в посока Тракия.Като карам направо вече за 2 месеца 1 път ме е хванало червено на вторият светофар и то щото минах на жълто на първия :rolleyes:

 

В Стара Загора като се влиза от магистралата дългата отсечка със сфетофари през 300 метра са синхронизирани на зелена вълна.

Link to comment
Share on other sites

Това първото от къде е? Изглежда адски брутално.

 

Мястото на катастрофата е близо до село Динково (Видинско) в посока град Лом. Катастрофата е станала рано сутринта, ние минахме по обяд.

Отсечката е права... Колата е излетяла от пътя, "прегърнала" е едно дърво, предницата е на дървото, купето е на 50 метра по-нататък, а задния капак (врата) на още 20 метра... Колата е Fiat Brava (хората така казаха).

Link to comment
Share on other sites

Хората вътре явно са умрели.При такова мятане трудно ще оживееш.

 

Тц.

 

Двама мъже загинаха, а 20-годишен младеж е в критично състояние след тежка катастрофа, станала тази сутрин в Белоградчишко.

 

Катастрофата е станала на изхода на село Динково в посока Лом. Лек автомобил "Фиат" със софийска регистрация излязъл от пътното платно и се ударил в крайпътно дърво. От удара колата се разпаднала, на място са загинали двама мъже - 46-годишен жител на село Крива бара, Монтанско и 29-годишен мъж от София.

 

В критично състояние във видинската болница е настанен третият от колата - 20-годишен младеж от село Василовци, Монтанско.

 

На мястото се извършва оглед от дежурна група, изясняват се причините за катастрофата.

 

Трябва да си мегатъп да возиш двама човека с такава скорост по междуселския път.

 

bili sa piani i za malko ne sa umreli dva 4asa po rano, bili sa 5 4oveka no dvama sa slezli v vasilovtzi sled intzident v asparuhovo, drugite trima sa prodaljili i sa katastrofirali, parviat pat im se e razminalo no ne sa si vzeli pouka, mir na praha im
Edited by AlBundy
Link to comment
Share on other sites

Трябва да си мегатъп да возиш двама човека с такава скорост по междуселския път.

Е много ясно, че ще са прави, когато има някой в колата. Иначе на кой да се покаже, какъв тъпанар е?!

Link to comment
Share on other sites

Бахти бруталното... :/

Преди 10 минути минах през кръговото на панаира и една вектричка А се беше жулнала в един ван (ако не се лъжа беше Зафира...)

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...