Jump to content
BulForum.com

Катастрофи


бат Ицо

Recommended Posts

  • Replies 4.7k
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Posted Images

Aко са на 25 години и се возят на мотор без каски съм съгласен. Ама момичето е било само на 17, за какъв акъл говорим

На колкото и да са. Крайно време е да се научим, че действията си имат последствия. Както добрите решения, така и лошите. Това е едно от нещата, които се опитвам да набия в канчето на моя хубостник.

 

Какво като е била на 17? Да не е на 5, че да кажеш - малка е и не разбира. На 18 навършва пълнолетие и добива право на глас. Ако момичето го беше видяло колко струва и беше настояла да слезне можеше да е жива, нали?

 

 

Едит: Друга гледна точка, от която може да се погледне случаят е, че ако го нямаше този билборд можеше да не се стигне до сегашното положение.

Можеше. Можеше и гравитацията да е по-ниска. Можеше и температурата да е над 20 градуса. Можеше и баба ми да има колела и да е трамвай, ама не е. Можеше много неща, но се е случило именно това и причината да се размажат така е именно скоростта. Дори да е излезнало куче или човек на пътя и при опита да не го блъснат да е станало това все пак първопричината е, че са карали... пардон... летели ниско.

Link to comment
Share on other sites

Изсмукана е от статиите, които съм чел. Първата, която е изрових в момента е от 2009 и знам, че не става въпрос за билбордите в града, но все пак...

 

http://dnes.dir.bg/news.php?id=4441677

 

 

Ама сте прави като цяло. Няма оправдание 

Edited by sasshko
Link to comment
Share on other sites

Изсмукана е от статиите, които съм чел. Първата, която е изрових в момента е от 2009 и знам, че не става въпрос за билбордите в града, но все пак...

 

http://dnes.dir.bg/news.php?id=4441677

 

 

Ама сте прави като цяло. Няма оправдание 

 

Подобна глупост някой беше предложил и за дърветата - много загинали имало та да се махнели дърветата покрай пътищата... сега и билбордовете. Ако може и разните кофи за боклук, спирки и прочее неща, пречещи на състезателите...

Link to comment
Share on other sites

Дам. И пешеходците пречат, в тоя смисъл тротоарите са допълнителен разход. Махаме и тротоарите. Едни асфалтирани полета, без маркировка, защото и тя пречи на някои пилоти... :grin:

Link to comment
Share on other sites

Подобна глупост някой беше предложил и за дърветата - много загинали имало та да се махнели дърветата покрай пътищата... сега и билбордовете. Ако може и разните кофи за боклук, спирки и прочее неща, пречещи на състезателите...

 

Специално пък дърветата трябва всичките да ги махнат...и тия по полето даже..за всеки случай...

 

54-годишен водач на лек автомобил "Пежо" загина на място при катастрофа във Варна.

Инцидентът е станал около 11 часа на бул. "Република", преди кръстовището с бул. "Трети март".

Засега е установено, че по време на движението си шофьорът напуска платното и се блсъка в крайпътно дърво.

 

16-годишно момче е загинало при пътно произшествие в Сливен.

Инцидентът е станал около 12.40 часа вчера, на пътя от местността Батмиш в посока кв. "Клуцохор".

Водачът на автомобила е мъж на 23 години от Сливен, шофирал лек автомобил “Ситроен Саксо”.

При спускане в зоната на завой, водачът загубил контрол над управлението и колата се ударила в крайпътно дърво.

На място е загинало 16-годишно момче, което пътувало на предната дясна седалка.

Link to comment
Share on other sites

Иначе сте много остроумни, нима не намирате разликата между билборд и дърво? Колегата с тротоарите и той много свежо включване :grin: :grin: :grin:

Много шегаджии... браво

 

Ми наслагайте и по 1 билборд между платната, който се разсея за секунда и да се удря в нещо.

Edited by sasshko
Link to comment
Share on other sites

Сори , ама билборда НЕ е причината, той е просто допринасящ фактор. Ако се удариш в дувара на баба на село кво? Армировката ли да забранят.

 

Докато хората не започнат да мислят поне малко, вместо само да злобеят и да се "налагат" един над друг по всякакъв начин, във всяка ситуация все така ще е.

 

И какво като махнем дърветата, да махнем билбордите ... и като ме ударят мен в насрещната лента как мен да ме махнат като идва човека "знаещ, можещ и добре възпитан" да ме нацели с 100км?

Edited by host
Link to comment
Share on other sites

На всеки е ясно кой е виновния. Просто съдейки по филмите, ако бяхме в щатите щеше да се намери някой адвокат, който да почне да съди града. Защото видиш ли билборда е поставен на 7м, а не на 10.50м

 

Реално обаче,надали родителите биха имали каквото и да е желание

Edited by sasshko
Link to comment
Share on other sites

Иначе сте много остроумни, нима не намирате разликата между билборд и дърво? Колегата с тротоарите и той много свежо включване :grin: :grin: :grin:

Много шегаджии... браво

 

Ми наслагайте и по 1 билборд между платната, който се разсея за секунда и да се удря в нещо.

Споко! Дълбоко дишане и позитивни мисли му е майката!

На говедото каквото и да му махнат, все ще намери в какво да се надене. Единственото решение е самите говеда да ги махнат, ама пък с тази задача те и сами се справят. Вярно... малко по малко и със съвсем незадоволителни темпове, ама пак бива..., справят се... Шибаното е, че покрай тази си общественополезна дейност, отнасят и доста невинни хора. Онова момиченце, разни пресичащи с несъобразена скорост пенсионери и малки дечица, както и някакви хора, дет са имали наглостта да пият кафе в кафене, разположено в близост до пистите за излитане и приземяване, еле пък нещастниците, които си позволяват да чакат по спирките.

Edited by gado
Link to comment
Share on other sites

Две жени са откарани с линейка в болница след тежката катастрофа на Рогошко шосе в Пловдив.

При инцидента на един от изходите на града челно са се ударили две коли – Ситроен и Рено.

Пострадалите са шофьорките на двата автомобила.

Пътното платно в момента се разчиства, като се очаква пътна помощ да извози колите към КАТ.

cf2da9e43d3fc6f39248781ec8ec3539.jpg

 

c6fcaf5882232d91a4744f1f8e0e7936.jpg

Link to comment
Share on other sites

само докато си сключвах граданската отговорност днес в офиса на СДИ на Руски и Генерал Данаил Николаев 3 случая имаше на почти ударени пешеходци на пътеката до офиса... страшно е , то това не е трафик, ами някаква свещенна война за надмощие по пътя

Link to comment
Share on other sites

В рамките на 30 мин пътуване из града видях двама да минават на червено. Не на червено тъкмо след жълто, а на плътно червено, с висока скорост. Фактът, че катастрофите са ежедневие, не ме учудва ни най-малко.

Link to comment
Share on other sites

Наскоро в София на голям и оживен булевард в час пик един по същия начин мина на червено. Буквално не успях да осмисля този с какъв акъл и каква смелост го направи това. Другите коли вече бяха навлезнали и той ги засече като стой та гледай. Само добрата им реакция предодврати здрава катастрофа, шото ония абориген се беше засвяткал здраво.

Edited by Dunc
Link to comment
Share on other sites

В рамките на 30 мин пътуване из града видях двама да минават на червено. Не на червено тъкмо след жълто, а на плътно червено, с висока скорост. Фактът, че катастрофите са ежедневие, не ме учудва ни най-малко.

 

Не думай...

Вчера вечерта пътувам от Мебелна къща към Центъра и спирам на червено на Сточна гара. До мен, в лява лента спира сиво БМВ е39. Светофара е таман светнал червено. Пича спира, осмисля малко положението и...тръгва направо без да му мисли! На ярко червено, светещо вече от няколко секунди. Топ кретен! Без да броим, че през целия път карам с 60 и се чувствам като подвижен шикан на пътя. Ужас е тука...

Link to comment
Share on other sites

Аз като ви казвах, че в Пловдив шофьорите са от най-лошите в България, някои хора ми се разсърдиха. Но е факт. В Пловдив карат като идиоти! Няма предимство, няма мигачи, няма светофари, няма пешеходци. Ганьо е в колата и пътят е негов. А като добавим, че всеки втори е Ганьо... Къде не съм обикалял в страната - е по-лоши шофьори от тук няма. Скоро бях в Пазарджик, като изключим, че се влачат като костенурки, друго не забелязах. Тук има някаква мания за недосегаемост, величие или не знам как да го нарека... може би простотия...

Оня идвам от надлеза и чакам за ляв завой към Източен, в ЛЯВА лента, която е предвидена с отделна секция за ЛЯВ завой. Но, идва един Ганьо с Мерцедес и от съседната летна се заби първа кола почти в кръстовището, нали, щото той е Ганьо и е с Мерцедес. За да го видят всички, включи задна и с форсиране на мотора, направи опит да се прибере, за да не му отнесе някой скъпоценния Мерцедес модел 98 година... Логично, шофьорът на първата колата в лява лента свирна, защото не му знае акъла. И тоя ми ти Ганьо като изскочи от колата:"Ти знаеш ли кой съм аз, откога имам книжка, ти си ходил прав под масата..."... Цигания... Очевидно на шофьора на първата кола не му издържаха нервите и той изкочи от колата, при което аз и шофьора до мен, който чакаше за направо се спогледахме и ние излезнахме. Още някакъв човек се показа от колата си... така към 2 метра... Викнахме да Ганьо да се прибира и да си трае, при което Ганьо, очевидно леко стреснат, защото номера му не мина, влезе в колата и както искаше да прави ляв завой, нави волана и зави надясно посока Мебелна къща... Това се развива за 30 секунди... 

Link to comment
Share on other sites

Опел Вектра“ кацна върху „Форд” при невероятна катастрофа при изпреварване на ГП Е-79 край Симитли, по чудо няма тежко пострадали. Куриозното автопроизшествие стана в 14:40 часа вчера на правата след пътен възел Брежани-Крупник, на около 3 км преди Симитли. Двамата водачи, 24-годишният И.С. на опела, и Г.Г., на 60 години, на форда, предприемат изпреварване на движещ се пред тях друг автомобил, следва засичане. Първи в храсталаците под пътя се озовава фордът, върху него се приземява опелът. Почти 2 часа по-късно трактор закачи на кофата си с колани и вдигна първо вектрата....

 

24-07-02.jpg

Link to comment
Share on other sites

  • 4 weeks later...

По телевизията свидетели казаха, че бил летял ниско над асфалта...

 

20-годишен моторист е с опасност за живота в болница след тежка катастрофа тази вечер в Пловдив. Мотористът се е движел с висока скорост по булевард "Цариградско шосе" в посока центъра, когато се забива в лек автомобил. От удара младежът е паднал на пътното платно, а моторът продължил да се пързаля още 20-30 метра.

В момента пострадалият е в болница и се намира в кома. Той е с тежка черепно-мозъчна травма и счупено бедро. В ударената кола са пътували още жена и дете.

Link to comment
Share on other sites

Тежка катастрофа блокира кръстовището на "Руски" и "6-ти септември"

 
Умни светофари, тъпи светофари.. Като не се внимава..
Link to comment
Share on other sites

Светофарите нямат нищо общо с това, че добитъка си минава защото "той така си минавал винаги от там" и "не видях какво светеше" и прочие тъпотии 

Link to comment
Share on other sites

Между другото не са тъпотии! Рязката смяна предизвика на някои кръстовища много катастрофи, аз също съм изпадал в идиотска ситуация, щото ДНЕС някой сменил светофара. Все още моето лично мнение относно новите "умни" светофари, дето май са тъпи, е силно противоречиво. Ама настройвали. Ще ги чакам да настроят, да ги видим. Засега е повече трагедия, отколкото полезно решение. Едно е ясно - нЕкой зема пари за светофари. Дето си работеха идеално.  

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...