Jump to content
BulForum.com

Катастрофи


бат Ицо

Recommended Posts

А тоя светофар е направен така, че преди на теб да ти светне заленото, червеното свети още 5 секунди след като светне червеното на другите. И въпреки това непрекъснато стават катастрофи. А тия камери са бахти малоумието - един не съм чул да е глобен за преминаване на червено, а такива на ден, на това кръстовище, сигурно са в хиляди...

Link to comment
Share on other sites

  • Replies 4.7k
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Posted Images

Нали някъде пишеше, че камерите в северен били само за плашене на гаргите и дефакто никой не упражнява онлайн мониторинг нито се правят записи.

 

П.С. някой да знае музиката от клипа на @Midex

Edited by exabyte
Link to comment
Share on other sites

Сега чета, че кретенът е минал на червено, врязал се е в колата, зарязал е момичето, което е возил и пребил ранено под нея и е избягал....  :angry1

Link to comment
Share on other sites

Сега чета, че кретенът е мнал на червено, врязал се е в колата, зарязал е момичето, което е возил и пребил ранено под нея и е избягал....  :angry1

Mоториста? Къде го четеш?

Link to comment
Share on other sites

Някой да обяси, как мотора се врязва в колата като пирон, а момичето на задната седалка се набива под колата?!

Edited by Runner
Link to comment
Share on other sites

Да, това си го помислих, че може да се е сърнал преди да се набие, но от казаното - "заби се като пирон", останах с друго впечатление...

Link to comment
Share on other sites

Пак добре няма убити. Ти си представи да си чакаш за ляв и някой такъв кретен да се вреже в колата... Сега като се замисля, дъщеря ми се вози зад мене... 

Link to comment
Share on other sites

Мисълта ми беше, Ники, че ако чакам на ляв завой, такъв кретен може да се вреже точно отзад в детето... Точно както е била ситуацията вчера. Трявба дасе затегне контрола с тия проклети мотори. Докато не ги вкарат в пътя разните келеши, винаги ще се оглеждаме пролетно време по улиците... Зверски глоби за липса на каски и екипировка - това е първа стъпка. Направо трабва да се отнемат книжки. Полудявам като видя кретен с 1000 кубика мотор по къси гащи, тениска и сандали! Особено ако има и някоя пикла по гол гъз отзад. 

Link to comment
Share on other sites

Според мен глоби за липса на екипировка, колани и т.н. не трябва да има. Вече в случай, че стане нещо и не си спазил изискванията - в болницата на собствена издръжка. За всичко друго - камери. И да не забравя, уволнение на некадърниците, които отговарят за регулирането на улиците в Пловдив.

Edited by JDFU
Link to comment
Share on other sites

Според мен глоби за липса на екипировка, колани и т.н. не трябва да има.

 

И как можа да го кажеш това???

 

=================================

 

Историята от вчера вече е официално ПОТВЪРДЕНА от полицията. Ха сега да му дадат на тоя кретен пак да се качи на мотор. 

Link to comment
Share on other sites

Мой приятел беше засечен преди няколко месеца от малоумна лелка минала на червено на същото кръстовище... за съжаление вече не е между живите мир на праха му!

Приятелката му също е била на мотора.

Link to comment
Share on other sites

Коментирахме го това тука - на абсолютно същото място. Аз дори минах покрай тях и се зачудих защо има 4 патрулки и кофа пагони. Впоследствие се оказа, че има загинал... 

Link to comment
Share on other sites

И как можа да го кажеш това???

И какво печелят (или губят) другите хора, от това, че еди кой си не си пази главата и при най-малкото падане ще бере душа по асфалта?

Link to comment
Share on other sites

И какво печелят (или губят) другите хора, от това, че еди кой си не си пази главата и при най-малкото падане ще бере душа по асфалта?

 

Ами ако и те самите не се пазят???

Link to comment
Share on other sites

Склонен съм да се съглася с JDFU. Доколкото знам, добрата екипировка за мотористи е в размер на хиляди левове (напълно възможно е да имам грешна информация). Не ми се струва справедливо да се изисква със закон да влизаш в такива разходи. Разбира се, че това е разумното решение и че всеки, който поне малко цени здравето/живота си, ще се бръкне в джоба, но според мен не трябва да е задължително. При евентуална злополука изходът за другата страна по никакъв начин не зависи от това дали ти си обезопасен. А ако ти пострадаш, защото не си обезопасен - това за мен е естествен подбор.

 

Гергина, не ми е ясно защо толкова скачаш на мотористите - все едно няма десет/сто пъти повече идиоти с коли. На кръстовището до нас всеки ден се набиват зверски спирачки на светофара, а почти всяка седмица има и удряне. Не говоря за минаване на червено или отнемане на предимство (и това го има редовно) - просто спиране на светофар. Ако затегнат контрола на проклетите келеши - автомобилисти, улиците ще опустеят.

Link to comment
Share on other sites

Склонен съм да се съглася с JDFU. 

 

Склонна си да не си наясно, Керо, и да не мислиш в правилна посока... Като караш мотор за 20000+ лева, ще го караш с екипировка за 4000 или поне с някаква прилично адекватна екипировка, която ДАЛЕЧ не е толкова скъпа. И това го казвам не заради друго, а зарди тяхната собствена безопасност. В този ред на мисли редовно цитирам вуйчо ми, който е хирург: "...как да го оправя и какво да му зашия, като всичко е останало по асфалта?!?" И то е логично де, мини нечий крак на ренде до кокал, па го заведи после на лекар да го зашие... Не казвам нищо против мотористите по принцип, но те са сигурно 10% от моторджи йововците, които са силно слабоумни, силно нахални и тотално безрасъдни. 

 

И не намесвай автомобилните кретени - там цели книги може да се изпишат... 

Link to comment
Share on other sites

Гергина, не ми е ясно защо толкова скачаш на мотористите - все едно няма десет/сто пъти повече идиоти с коли.

Има ама процентно идиоти мотористи / нормални е около 7/10 докато идиоти с коли / нормални е около 1 / 15-20. Само дето колите са много повече, съответно и идиотите.

 

Днес докато се разхождах видях 0 мотористи добре екипирани и 3ма по къси гащи и тениски само с по една каска

Edited by djadomraz
Link to comment
Share on other sites

Склонна си да не си наясно, Керо, и да не мислиш в правилна посока... Като караш мотор за 20000+ лева, ще го караш с екипировка за 4000 или поне с някаква прилично адекватна екипировка, която ДАЛЕЧ не е толкова скъпа. И това го казвам не заради друго, а зарди тяхната собствена безопасност. В този ред на мисли редовно цитирам вуйчо ми, който е хирург: "...как да го оправя и какво да му зашия, като всичко е оста*ало по асфалта?!?" И то е логично де, мини нечий крак на ренде до кокал, па го заведи после на лекар да го зашие... Не казвам нищо против мотористите по принцип, но те са сигурно 10% от моторджи йововците, които са силно слабоумни, силно нахални и тотално безрасъдни. 

 

И не намесвай автомобилните кретени - там цели книги може да се изпишат... 

 

Явно познаваш бая хора с нови Дукатита и MV Agusta...или чисто нови на няма и 1 сезон мотори :). Аз познавам бая мотористи ама такива с 20 000+ бона за мотор не знам.

Link to comment
Share on other sites

По-скоро не познава а стреля на посоки.

В българия надали има повече от 20 мотора за над 20К..... 

Повечето кошници които се движат са в диапазона до макс 10К..... 

Link to comment
Share on other sites

Даже 3-5к.

Работата е там, че големите кубици предразполагат към големи рискове/селяния.На кой му ръмжи повече и предната гума може да виси по-дълго у въздуха.Да не споменаваме факта, че повече не зачитат КАТ-аджиите и си правят каквото си искат!

 

http://www.vbox7.com/play:1bb60f72

Link to comment
Share on other sites

И това със спирането е много много силно преувеличено.

Ако си с каска катаджиите дори не си правят труда да махат с палката.

 

И е много много тъпо да говорите как всички мотористи са малоумни , вярно има и такива но като цяло внимават доста , все пак не са в предпазени от 1 тон желязо..... 

 

Това лято и аз ще възседна едно Кавазаки , до момента съм събрал екипировката и сметките показват ~ 4K , като съм далеч от топ класа. 

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...