Jump to content
BulForum.com

Катастрофи


бат Ицо

Recommended Posts

Според мен дразни постоянното натякване "Пазете моториста". Добре, аз съм КРАЙНО толерантен водач към мотористите, наистина. Много повече ги пазя, давам им място в лентата, гледам си огледалата и прочие. Ама защо няма кампания "Да запознаем младежите с мотори с правилата" ?! Защо не се обръща внимание на това младите хора да подхождат отговорно към ВСИЧКИ превозни средства.


Иначе съм 10000% съгласен, че мотористите не са по-некоректни от автомобилистите. Дори са много по-добри водачи (процент добри, срещу лоши и некоректни). 

Само велосипедистите мен са ми в черната листа. Тия хора не са за пътя - поне тоя в БГ. Нямат култура на каране, нямат интелект на поведение на пътя. Нямат и условия.

Link to comment
Share on other sites

  • Replies 4.7k
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Posted Images

Че трябва да се пазят - трябва. Просто не ми се лежи някой идиот след това.

Е вчера се прибирам от работа, 3 лентов булевард с ограничение 80, спускане и излизане от булеварда с десен завой, сериозен такъв. Един с мотор реши, че трябва да ме изпревари точно преди завоя и да набие спирачки пред мен. Не знам как не го беше шубе, че ще го подпра отзад, задната му гума беше на никакво разстояние от бронята ми. Не коментираме, че в завоя е по-бавен от мен ...

Да, и аз ги пазя, разбирам, че ускоряват бързо и се появяват от нищото, по-трудно се виждат. Но и понякога си го търсят сами. Не знам, тъпо ми е като видя как някой се опитва да се претрепе сам и то пред мен

Link to comment
Share on other sites

Преди малко минахме покрай катастрофа между GTR и Ярис. Предполагам, че вината е била на Нисана, защото Тойотата беше останала близо до средата на кръстовището (с липсваща предна 1/3), а звярът беше "паркиран" в един билборд на около 50 м по-надолу (сигурно е решил да ускори, за да хване края на зелен/началото на червен светофар). Уви, телефонити ги бяхме зарязали вкъщи и снимки няма, но ми се струва, че може да се появи новина в някой сайт. 

Edited by PSYCHOSIS
Link to comment
Share on other sites

Днес на руски и 6ти септември - завивам наляво и го гледам тъпака му с тъпак как вече е жълто, той е на 5 коли разстояние от кръстовищено но яко ускорява. Бааавно давах напред колкото да не го запуша нацяло, но да го накарам да ме заобиколи и гледам как по неволя отпусна газта и минавайки покрай мен ръкомахаше и крещеше.. Наглец от класа - не стига че си мина на червено ами и буйства..

Link to comment
Share on other sites

...Уви, телефонити ги бяхме зарязали вкъщи и снимки няма, ...

 

То и аз така тази вечер, ама не заради забравен телефон, а заради невключен регистратор. Като се прибирах към Пловдив по пътя от Паничково към Асеновград, на завоите гледам - на пътя сложен един триъгълник и малко след него...един голям камион (не видях точно дали беше с ремарке или прицеп, но беше голям), обърнат с гумите нагоре....явно току що беше станало и добре, че се беше обърнал на подходящо място, защото малко по-нататък има едни дълбоки дерета, където няма оцеляване. До камиона се бяха изправили трима, спрях, попитах ги имат ли нужда от нещо, но те вече бяха се обадили където трябва, а след това хич не беше удобно да кажа "Ами хубаво, чакай тогава да снимам малко, че да сложа снимките във форума"...та така... ;)

Link to comment
Share on other sites

Трябваше да приложиш изпитаната тактика с посочване в определена посока и възклицание: "Цици!", след което бързо щракваш няколко снимки :)

Link to comment
Share on other sites

Защо споменавам тия два случая от днес. Не поради мои качества или на колата или от гордост. Да обърна внимание, че ако никога не сте карали автомобил с отворен диференциал на задния мост ВИНАГИ трябва да карате с настройката, че той ще ви подведе. Днес шанс, че си изключих камерата на телефона точно преди случката, иначе точно до преди това записвах. Слизам от Батак за Пещера с не дотам ниска скорост и пред мен се появява ван от Ямбол. Излизаме на лека права след един остър ляв завой (3-4км от Пещера) изнасям се в ляво и тъкмо му достигам нивото на задната броня и човека завива ляво и ме блокира. Следващ завой, тоя път сме на 2ра, почвам маневрата и се оказва че в другото платно има стабилна бабуна. Удрям я с задно ляво колело ама понеже още съм на педала на газта в тоя момент другото вече оставя свободно следи по шосето и задницата рязко тръгва към дясното платно, а предницата да гледа към скалите до лявото платно. Лека корекция със спирачките и изправям колата и вече сме 4 завоя по-надолу. Виждам по гпс, че завоя пред мен е остричък. Викам си тоя ще е за втора, 70км/ч, съединител, 2ра... задницата сее яко. Корекция със спирачка и леко се волана и всичко спи.

Link to comment
Share on other sites

От днес, кръстовището на Ландос и Цариградско.. Баба Гуна е за моргата, добре, че ни няма нищо с колегата от другия автомобил. Имайте няколко на ум, когато минавате през това кръстовище и гледайте внимателно светофарната уредба!

a9ffcc92ac4440c0.jpg

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

изпреварвал е тира или нещо друго, отсякъл е завоя през насрещното. вижда се къде е клъвнал бордюра - точно до скалата малко по-преден план. от там в комбинация с високата скорост и рязкото завиване, за да избегне сблъсък с насрещния, си е готово завъртане и суркане по таван.

Edited by mobo
Link to comment
Share on other sites

Само като видях снимката и веднага си помислих, че е някой смолянски тъпанар, който току-що е взел книжка. Само се чудя на по-големия тъпанар, който му е дал да кара такава кола...

Еййй, видя ли СМ, РК, РА и съм на тръни докато е покрай мен въпросното возило.

Link to comment
Share on other sites

Миналата седмица едно момче се беше преобърнало, но беше неудобно да го снимаме , защото беше много стресирано. Беше влезнал с по - висока скорост в завоя, изпуска колата, удря се в скалата и по таван. Явно доста хора подценяват завоите по този път. Дано и за напред няма пострадали.

Link to comment
Share on other sites

Някой да знае нещо за бруталията на бул. България и Васил левски? Някой се беше ударил в кръстовището, след което е прескочил през оградата на България срещу Юнивърса и се беше размазал в насрещно идваща кола.

Link to comment
Share on other sites

Аз хванах само стъклата по улиците и предположих, че това количество в насрещното няма как да е от една кола. После видях малко по-надолу паркиран автомобил, който беше ужулен от едната страна и предположих, че това е "пострадалата кола от насрещното"... :D Но по-добре, че не е имало никой там, то даже си е направо късмет.

Въпросния каскадьор бързо ли караше, че да свали така заграждението?

Edited by Runner
Link to comment
Share on other sites

Лявозавиващ го удари отзад, докато той минаваше направо. Да, бързо караше, НО, нямаше никакъв шанс да увладее колата. Те го удариха, той се засука, удари се в стълба, прелетя през мантинелата и влезна в насрещното и продължи да върви в насрещното. За щастие точно беше свършило зелено и беше изтеглило всички автомобили.

Link to comment
Share on other sites

Така като го обясняваш си представям поредния селски бек, дето е видял, че таймера на зеленото изтича и е дал газ, за да го хване... Но дори и така да е, пак ще изкарат другия, че му е отнел предимството и най-вероятно тия камери дори няма да бъдат използвани, за да прегледат какво наистина се е случило...

Edited by Runner
Link to comment
Share on other sites

Ах, "моите" камери :) Аз поне ги осъдих КАТ за тъпия им акт дето ми написаха и за нежеланието им да ми покажат записите. 

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...