Jump to content
BulForum.com

Какво ви минава през... Политиката


Recommended Posts

25 minutes ago, evropata said:

като предишните 12

 

16 са...

Забравяш изборите на 28 октомври 2007 г.

Пловдив си избира кмет още на първи тур, а коалицията има мнозинство в Общинския съвет.

 

image.png

 

И сега отново - "Плеснаха с ръце и се прегърнаха"

image.png

Edited by plameni
Link to comment
Share on other sites

  • Replies 9.1k
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Posted Images

2 hours ago, evropata said:

Нито Зоологическата ще заработи, нито ще оправи Коцето градския транспорт например, нито пък ремонтите.... В общи линии ни предстоят още 4 години като предишните 12

 

"Ама в Тракия знаеш ли какво хубаво го направи? Аз затова за него ще гласувам, а дори не съм за ГЕРБ."

 

От поне 10 човека я чух тая фраза на тия избори. Знайни и незнайни.

Link to comment
Share on other sites

8 hours ago, plameni said:

 

16 са...

Забравяш изборите на 28 октомври 2007 г.

Пловдив си избира кмет още на първи тур, а коалицията има мнозинство в Общинския съвет.

 

image.png

 

И сега отново - "Плеснаха с ръце и се прегърнаха"

image.png

 

Ей верно, че 2007 имаха "сглобка" със Слафчо, който след това на 4 избора беше "срещу" ГЕРБ... Ама те и сега опекоха си мнозинството в Общинския. ГЕРБ, Славчо, Браво и са готови

6 hours ago, w00x said:

 

"Ама в Тракия знаеш ли какво хубаво го направи? Аз затова за него ще гласувам, а дори не съм за ГЕРБ."

 

От поне 10 човека я чух тая фраза на тия избори. Знайни и незнайни.

Много се радвам, поне за себе си, че като жител на Тракия не съм направил това.

За мен е наистина още от същото, а определено има нужда от промяна и не виждам тя да се нарича Костадин Димитров.

Готов съм да бъда опроверган...

Link to comment
Share on other sites

Ей тъй кат стани...

"Ние наистина сме  тракийската столица на физкултурата - след футболисти, баскетболисти, таекуондисти, време е и за един съдия на терена"

 

Изненада! Атанас Узунов е новият председател на ОбС Пловдив

Edited by plameni
Link to comment
Share on other sites

:thumbsup:

 

Пс. Да разбутаме фъшкията, преди савсем да е засъхнала, че в момента тече по-интересна и по-човеколюбива война. :lol: Мушмуроци такива!

Edited by gado
Link to comment
Share on other sites

On 11/18/2023 at 4:10 PM, plameni said:

След мен и потоп: Кмет плати по 6 заплати и остави общината празна

Освободени са 56 души. А временно изпълняващата длъжността кметица на Стамболийски е изтрила цялата информация от компютрите на администрацията

 

А, бе @chasti, тоя Мараджиев бил областен координатор на партията от подписа ти. Демек официално лице в структурите.
Тая случка по-горе по разпореждане на партията ли е или лична самоинициатива?

 

Edit:

Явно е с одобрение, знание и подкрепа, защото случката със заплатите е на 7-ми ноември.

Седмица по-късно:

 

14.11.2023
Георги Мараджиев остава на поста областен координатор на ГЕРБ за Пловдив област и благодари на лидера на най-голямата българска партия Бойко Борисов за подкрепата и гласуваното доверие. Мараджиев заявяви, че ще даде всичките си сили ГЕРБ да продължи да печели избори и занапред в област Пловдив.

 

А като направим елементарната сметка:
200к обезщетение, за шестмесечни заплати, на 56 човека - излизат средно по 600 лв. на месец на човек.
Да анализираме ли за какви послушни хора и дребни душици става въпрос?

 

Edited by plameni
Link to comment
Share on other sites

Може ли аз да гледам селския кмет, при положение, че тоя ни заробва всичките :( 

 

https://www.vesti.bg/bulgaria/delian-dobrev-asene-osyznaj-se-predi-da-e-stanalo-kysno-6184728

 

"От първия ти ден като министър на финансите до края на 2024 г. планираш да изтеглиш 19 755 200 000 лева нов дълг (една немалка част вече изтегли и похарчи). За 2025/2026 планираш още 17 614 300 000. Сумарно това прави приблизително 37,4 милиарда нов дълг, което е повече от дълга взет от държавата ни от освобождението до сега."

Edited by chasti
Link to comment
Share on other sites

Продължение от същата статия 

Искам да ти дам един пример. Дано ти помогне да се осъзнаеш. Според НСИ към 31.12.2022 година децата в България са 1 099 696. Ако разделим планирания от теб дълг на броя на децата в България (тъй като те ще плащат тази сметка), се получава по 33 981,66 лева на всяко дете. Без лихвите и сметката не изключва децата от малцинствата и социално слабите семейства - на всяко дете по близо 34 хил лева без лихвите.

 

Някой по-запознат може ли да обясни как точно се изплаща тоз дълг? 

Edited by XMD
Link to comment
Share on other sites

10 hours ago, XMD said:

Някой по-запознат може ли да обясни как точно се изплаща тоз дълг? 

 

С нарастване на БВП и намаляване на съотношението дълг/БВП.

За сведение на изплашените от манипулациите на Делян Фактурата, през декември 2020 дългът е бил в размер на 24.4% от БВП и до края на управлението на герб се задържа до 23.4%, докато през септември тази година е паднал до ниво 20.1%

 

image.png

Източник: Министерство на финансите - Месечен бюлетин "Дълг и гаранции на подсектор „Централно управление“

 

ЕДИТ:

За да стане още по-разбираемо, кой от двата варианта е по-добър:

 

декември 2020 г.
Дължиш 2897 лв., при годишен доход 11873 лв. (месечна заплата 990 лв.)

 

или

 

септември 2023 г.
Дължиш 3717 лв., при годишен доход 18492 лв. (месечна заплата 1541 лв.)
 

Edited by plameni
Link to comment
Share on other sites

То, трябва и да се види колко от съществуващият външен дълг ще постигне матуритет следващите 2-3 години, тъй като е практика след като се изплати предишен дълг да се вземе нов… в случая няма проблем да се вземат пари, въпросът е на каква лихва ще са и за какво ще се използват :).

 

Иначе онзи от Хасково май обича да всява паника :).

Link to comment
Share on other sites

2 hours ago, Ferante said:

Иначе онзи от Хасково май обича да всява паника :).

 

Проблемът е, че на много хора не им трябва много да се паникьосат.
Население с нулева финансова култура, живеещо на кредит, купуващо неща, които не може да си позволи и гледащо на недвижимото имущество като на топ инвестиция, която никога няма да падне като стойност - коментира външния дълг на държавата.

Link to comment
Share on other sites

Ама какъв спец е този Делян. Защо смята към децата, освен за да плаши кокошките ? Смята, че правилният начин е да се трупат лихви докато тези деца пораснат и започнат да плащат данъци ли ? :D 

И удобно пропуска момента, че в хазната влизат пари от ДДС, данъци и т.н.. които ще си плащат дълга. Или погледнато от другата страна - ако не се вземат тези заеми, ще паднат ли данъците ? :D Данъчно облекчение на стойност 34К лева за тези милион деца, това ли предлага ? :D 

Link to comment
Share on other sites

On 11/24/2023 at 1:43 PM, ARPAnet said:

Ама какъв спец е този Делян.

 

А тия от S&P Global Ratings що така не се допитват до него, ами да вземат, да повишат рейтинга ни от BBB/A-1 на BBB/A-2, най-високата оценка, която сме имали, откакто са започнали да ни оценяват.

Международната рейтингова агенция "Стандард енд Пуърс" (S&P Global Ratings) повиши перспективата пред рейтинга на България до положителна от стабилна и потвърди дългосрочния и краткосрочния кредитен рейтинг на страната ни в чуждестранна и местна валута 'BBB/A-2'.

Link to comment
Share on other sites

On 11/25/2023 at 5:28 PM, plameni said:

 

А тия от S&P Global Ratings що така не се допитват до него, ами да вземат, да повишат рейтинга ни от BBB/A-1 на BBB/A-2, най-високата оценка, която сме имали, откакто са започнали да ни оценяват.

Международната рейтингова агенция "Стандард енд Пуърс" (S&P Global Ratings) повиши перспективата пред рейтинга на България до положителна от стабилна и потвърди дългосрочния и краткосрочния кредитен рейтинг на страната ни в чуждестранна и местна валута 'BBB/A-2'.

А няма ново отворено писмо от Делян, разочарован съм. :)) Още 2-3 и може да се окажем в еврозоната :)))) 

И все пак интересно, че идва от ГЕРБ :)))

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Предвид последните промени, държа да се знае, че когато съм казвал на @chasti

 

On 11/19/2023 at 1:57 PM, plameni said:

партията от подписа ти

 

съм имал предвид това:

image.png

 

а не това:

image.png

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Create New...