Jump to content
BulForum.com

Какво ви минава през... Политиката


Recommended Posts

18 minutes ago, charmock said:

чу при Тръмп нямаше нито напрежение, нито война, а само развиваща се икономика

Ти сериозно ли свързваш по някакъв начин действията на Путлер с Тръмп/Байдън? Един вид, ако беше Тръмп, Путлер и компания щяха да си стоят мирно и тихо? :laughing:

Никой не отрича геополитиката, и едва ли някой очаква натовски войници да се бият в Украйна. 

А санкциите .. той дори не е пратил войници все още , или поне не е потвърдено.

 

50 minutes ago, w00x said:

Това носи същото настроение като едно друго клипче, на което едни, хора целуват ръка на един министър председател. Иначе те са супер, а на нашите се подиграваме.

Дам, хайвана само дето не напълни гащите, докато удряше с чело в пода 

Link to comment
Share on other sites

  • Replies 9k
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Posted Images

3 minutes ago, ARPAnet said:

Ти сериозно ли свързваш по някакъв начин действията на Путлер с Тръмп/Байдън? Един вид, ако беше Тръмп, Путлер и компания щяха да си стоят мирно и тихо? :laughing:

Никой не отрича геополитиката, и едва ли някой очаква натовски войници да се бият в Украйна. 

А санкциите .. той дори не е пратил войници все още , или поне не е потвърдено.

 

Да, убеден съм, че Тръмп е с пъти повече политик и при него на дали щеше да има такова напрежение. Лично мнение.

Link to comment
Share on other sites

29 minutes ago, charmock said:

... ще се усетят американците, чу при Тръмп нямаше нито напрежение, нито война, а само развиваща се икономика.

 

Ама тия неща не са верни...

И напрежение е имало, защото е изстрелял повече ракети на чужда територия от всеки друг президент в близкото минало, и хората оставаха без работа в САЩ, защото Тръмп беше решил, че Китай го следи с 5G клетките. Цените им също се вдигнаха за определени суровини, защото да ги правиш в САЩ на Американска заплата е доста по-скъпо от това да внасяш от Китай. Кой да предположи?!?!

 

Всичките решения на Тръмп са били с краткосрочен ефект, а след 10 години - квото стане. Той е знаел, че няма да е на власт и след 10 години бакиите ще ги оправя друг. Поинтересувай се по темата в детайли. Бях пуснал една разбивка преди известно време.  Не помня къде. Кратък 20 минутен рисърч.

Изобщо не обсъждаме как се справи с кризисната ситуация около пандемията. В началото обясняваше как е само грип, после обясняваше как всичко е под контрол, а когато всичко беше изпуснато от контрол, обвиняваше друг за това, че ситуацията е изпусната. :D След това обясняваше как няма пандемия и всичко е една шарада, а в последствие призоваваше към ваксинация. Нека не забравяме и как организира граждански бунтове, които не постигнаха абсолютно нищо, но при които загинаха хора.

Link to comment
Share on other sites

6 hours ago, ARPAnet said:

Един вид, ако беше Тръмп, Путлер и компания щяха да си стоят мирно и тихо? :laughing:


Почти 10000% да!

В тоя ред на мисли, относно дементния палячо на Хилъри:

https://dariknews.bg/novini/sviat/rejtingyt-na-bajdyn-padna-na-naj-niskoto-ravnishte-otkakto-e-prezident-2297772

Нищо чудно тоя малумник изпърдян да не докара до края на мандата. Той всъщност реално може да не го и доживее де. :laughing1:

Edited by RaptoR
Link to comment
Share on other sites

Изперкалия дребосък вероломно нападна Украйна! Искрено се надявам, колкото и да са неравни силите в случая, украинците все пак да му покажят ясно кон боб яде ли.

Link to comment
Share on other sites

Нали изказванията, че ще напада бяха измислица на Запада?!? Струпването на войска беше "учение", той "никога" не е искал война и прочее.

Искрено се надявам и слепите да прогледнат, но едва ли. За тях джамахирията и Путин ще са винаги прави. Сигурно днес Украйна са нападнали първи. 

За жалост на 600 км от България започва война, която не се знае кога и как ще завърши. И колко невинни живота ще бъдат отнети, заради болната амбиция на един луд.

Link to comment
Share on other sites

Изперкалия дребосък е новия Хитлер на 21-ви век! Това е! Колкото по-бързо целия свят го разбере това, толкова е по-малък шанса за повторение на ужаса от миналия век.

Link to comment
Share on other sites

Започнаха предсмъртните къчове на империйката, която е на командно дишане откак съм се родил. Така и не могат да приемат, че съдбата им е като на всяка друга, просто в момента е тяхното време за разпад. Обградени, бедни, пияни, деморализирани, нямам идея как смятат да защитят цялата тая територия и природни ресурси. Легендата за мечката всички я знаем, но малка справка показва, че бюджета им за въоръжение за 2021 е над 10 пъти по-малък от този на другата империя.

Честно казано не вярвах, мислех, че е пореден блъф на Джуджанка. Декември, като почна драмата, даже се чудих дали да не обръщам всичко в злато. Бях проучил всичко, но в крайна сметка си казах, че е блъф и сега съответно гризнах дръвцето.

Link to comment
Share on other sites

Кога ще прочетем, че рашките просто тренират водене на война, така де, не война а .. военна разходка? И че това не са украинци, а Делта Форс под прикритие .. 

Link to comment
Share on other sites

И в крайна сметка всички осъждат действията ама не правят нищо по въпроса. Въпроса е защо се стигна до това положение ? Повече влияние за Русия в Европа ?

Link to comment
Share on other sites

Едно прекрасно четиво от една прекранса журналистика. В тия смътни дни, предпочитам да чета offguardian и zerohedge

Таймлайн на случващото се в Украйна от 1990 до сега. Факти и нищо друго, изводите си ги правете сами. Аз моя съм си го направил.

 

Link to comment
Share on other sites

Tadeusz Giczan on Twitter: "Updated map of confirmed Russian strikes against Ukraine.

 

10 minutes ago, vinyl_master said:

Факти и нищо друго, изводите си ги правете сами. Аз моя съм си го направил.

И какъв е твоят извод, осъждаш или поддържаш войната започната от Путлер и компания?

Link to comment
Share on other sites

19 minutes ago, vinyl_master said:

Едно прекрасно четиво от една прекранса журналистика. В тия смътни дни, предпочитам да чета offguardian и zerohedge

Таймлайн на случващото се в Украйна от 1990 до сега. Факти и нищо друго, изводите си ги правете сами. Аз моя съм си го направил.

Само като видях кои сайтове цитираш и си спестих дори кликването върху линковете.

Link to comment
Share on other sites

21 minutes ago, netrootbg said:

Само като видях кои сайтове цитираш и си спестих дори кликването върху линковете.

 

Аз отворих да прочета. Тенденциозно представяне на подбрана информация с патос и структура, които да те насочат към определено заключение.

Това не е обективна журналистика.

Link to comment
Share on other sites

Естествено, не четем пък после говорим. Трябва сляпо да вярваме на западната пропаганда, пък фактите са нищо. Същите факти, който доказаха, че Иран нямат оръжие, но пропагандата си свърши работата. Четете си CNN и ФОКС нюз, Виден правилно каза, какво се случи, когато Руснаците бяха в Куба и само не се стигна от атомна атака, сега е абсолютно същото, само че с разменено гостуване..

 

Да живее Уесли Кларк и неговия слоган "7 countries in 5 years"

 

Link to comment
Share on other sites

31 minutes ago, ARPAnet said:

И какъв е твоят извод, осъждаш или поддържаш войната започната от Путлер и компания?

Оставаше и да не подкрепя. Не си ли разбрал от мненията му, че е виден русороб?

 

 

1 minute ago, w00x said:

Аз отворих да прочета. Тенденциозно представяне на подбрана информация с патос и структура, които да те насочат към определено заключение.

Това не е обективна журналистика.

Zero там каквото си е сайт известен от години с фалшивите си новини и пропаганда. Между другото в него има и българска следа по линия на кадри на ДС. Това го прави любим сайт на русоробите ;).

Link to comment
Share on other sites

Zerohedge си е от български създател, финансов експерт, разкрил доста мръстоии на уолстриит. Не знам за ДС, но той е по-голям от мен с няколко години, сигурно е бил вербуван още в на баща му топките...

И не, не съм ниакав фил или фоб, просто ми е тъжно като гледам как всичко се криви през една призма, но никога не се поставят няколко...

Пък точно ти, Иване, който си на хранилка от НАТО, какво ми приказваш, не си промит ли? Не си проамеркански настроен ли?

Бежи..

Link to comment
Share on other sites

18 minutes ago, netrootbg said:

Оставаше и да не подкрепя. Не си ли разбрал от мненията му, че е виден русороб?

Не пречи да питаме :) 

20 minutes ago, vinyl_master said:

Естествено, не четем пък после говорим. Трябва сляпо да вярваме на западната пропаганда, пък фактите са нищо.

 

1 hour ago, vinyl_master said:

В тия смътни дни, предпочитам да чета offguardian и zerohedge

image.png.249417cf33979228a1013663b6830304.png

Сега поглеждаме картата горе с потвърдените цели от сутрешните ракетни удари .. и се питаме .. колко да не е пълна инвазия, при условие, че има цели дори в западна Украйна? За една от които мога да потвърдя, защото имаме семейство там.. 

И нали нападение от 3 посоки ..

20 minutes ago, vinyl_master said:

сега е абсолютно същото, само че с разменено гостуване..

Къде е гостуването? Американски ракети и танкове ли бие Путлер?

Edited by ARPAnet
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Create New...