Jump to content
BulForum.com

Recommended Posts

Така си е - никога не съм отричал, че съм егоист. :grin:  Всъщност те няма да разместват нищо, защото там няма да има нищо за разместване, понеже този хол е с "вренски" прозорци (както се изразява kotora :P ) - разбирай...едната цялата стена е прозорец, който дори има 90-градусова чупка към другата стена, там, където всъщност ще е вътрешното тяло, а профилактиката на външното ще се прави точно от тази чупка-прозорец, като разстоянието между вътр. и външн. тела ще е не повече от метър и половина.

 

Е, няма проблем тогава. Щом има лесен достъп - не те бърка.

Link to comment
Share on other sites

  • Replies 338
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Е, няма проблем тогава. Щом има лесен достъп - не те бърка.

 

И как разбра, че няма проблем? Метър и половина тръбен път може да е по-малко от минималните изисквания за съответният модел.

Ако няма какво да кажеш, не го казвай в темата. Демек - не спами.

Link to comment
Share on other sites

При метър и половина тръбен път, което е почти невъзможно да се постигне, мисля, че ще фреона. От 3 метра нагоре е нормално, доколкото знам.

Link to comment
Share on other sites

Искаш да кажеш, че COP на японските клими е по-висок защото софтуерно се коригира стойността на максимума на двигателя. Защото, при така даденото обяснение, технически не виждам друга възможност.

 

 Никъде не съм твърдял подобно нещо! Освен това, явно не си прочел внимателно, написаното по-горе от мен.

Отделно, дето това за по-високия COP е доста далеч от истината, що се отнася за съпоставими модели за тамошния и тукашния пазари  ;)

 

П.п. А R-32 е ЗАПАЛИМ. Гугълни го! И изобщо не става въпрос за някакви абсолютни единици (каквото и да означава това), а за разлики от порядъка на 3 до 5%, намаляване на работния обем на компресора с 11%, както и на диаметъра на хидравличната и парна тръби. Което в крайна сметка води и до намаляване на габаритите на топлообменниците.при еднаква хладилна мощност.

Нямам никакви познание относно марките, моделите, характеристиките на климатиците!

Веднъж съм слагал климатик, платих над 1300 лева за 12-ка на Fuji и съм доволен! Тогава се допитах до приятел, който незнайно защо трети ден не се е обадил с конкретно предложение/ работи в Стенли Фриго/!

 Стенли фриго е солидна фирма. Искрен е пич, признал съм го, а хората му като цяло (поне тези, които познавам) доста добре чуват петела.

И тъй като продължавам да не схващам терзанията ти, бих те насочил за добри и бюджетни решения към една друга фирма - Темпекс. Фуджитата никак не са лоши климатици за парите си.

 

http://italcalor.com/wp-content/uploads/2017/02/italcalor-frontpage-klimatichni-sistemi-na-gaz-otoplenie-i-ohlajdane3-300x266.png ,Ако живеете на блок събирате пари и си направете климатична инсталация на газ ,това е бъдещето ,

Лелее... КАжи чес'но!

Няма да забравя един есенен технически панаир, когато след като се посмях доволно с шефа на Бруната (поразително ми приличаше на Тодор Колев, светла му памет), докато ми обясняваше как неговите китайски геотермалки са по-добри от произвежданите тук от едно приятелче. И които всъщност аз представях на изложението. Дойде и едно опулено инженерче, което ме покани да разгледам Деветото чудо на света - Газовия чилър.... Още се смях след като добре го огледах като карантия. Само дето, тогава го лансираха като едно добро мобилно решение за строителни обекти. Изобщо..., наистина забавен ден ми беше  :)

 

 

 

При метър и половина тръбен път, което е почти невъзможно да се постигне, мисля, че ще фреона. От 3 метра нагоре е нормално, доколкото знам.

Аз съм правил монтаж на стенна 30-ска с 50 сантиметра тръбен път, колкото да мога да свържа крановете с щуцерите на вътрешното тяло. Проблем ли е?

Edited by gado
Link to comment
Share on other sites

 

По reecl ако вземеш 3 клими по 1100 лв. с монтажа, след връщането на 20%, сумата за тях ще бъде 3300-660=2640 / 3 = 810лв. на клима с монтаж. Разходите по кредита са ти около 80-90 лв. Така 1 климатик с монтаж ще ти струва около 830-840 лв. И ще е от класа на твоето Фуджи за 1200 лв.

 

Това вече е съвсем различно!

Пак казах, лаик съм и никога не съм дължал стотинка на банка, не съм взимал кредити!

Утре ще видя в града дали има клон на Пиреос Банк и ще направя тази врътка!

А за парите - намерил съм тук някакви пари, но са отредени за малко море и малко балкан със семейството ми!

Ако ги нямаше обещание и план за семейството ми тези 15 дена - в момента щяха да бучат още 3 броя Fuji RSG12LMCA

 

пп. Не съм искал да звуча грубо, особено за неща които абсолютно не ми са ясни, просто търсих и се допитвах за мнение относно най-безболезненото и ефикасно решение за мен!

Още веднъж благодаря!

 

Link to comment
Share on other sites

И как разбра, че няма проблем? Метър и половина тръбен път може да е по-малко от минималните изисквания за съответният модел.

Ако няма какво да кажеш, не го казвай в темата. Демек - не спами.

 

Айде стига си философствал ако обичаш, че започва да става комично.

Като не си разбрал какво съм имал предвид и "няма какво да кажеш", недей да ми чоплиш думите с цел пишкоизпъкване.

Link to comment
Share on other sites

То хубаво, климатици в всяка стая, и тук така. Ама обадете кой прави добро почистване (включително и вала, че за по-старо си трябва). И сметката /2 пъти годишно поне, ако не и по-често/ може да си я калкулирате към цената за придобиване и ползване, тогава става интересно.

Link to comment
Share on other sites

Сметката не знам каква ще е, но към днешна дата 1 тон Донбаски въглища като най-тънка оферта - 420 лева!
Тази зима, която бе тежка според мен - 2 тона!
Добавям към "сметката" и труд по запалване, почистване, бързане да не стане късно за него!
За мръсотията в избата ми да не говорим, че ме хваща срам!
Решено е, въпреки спора който водя в нас/тя си иска парно, нЪли не зарежда и пали -що да не иска :D /, ще се слагат духалки в спалните!

Link to comment
Share on other sites

Ще има ефекта АУЧ, от парно към климатици....съвсем различно е...аз даже се чудя дали да не инсталирам един конвектор за зимата, вместо климатика....в спалнята имам и съм доволен..не съм засичал колко ми харчи (сметките никак не бяха фрапиращи, а и по изчисления климата беше най-голямата лапачка), понеже наблюдавах климатика, но в новия отоплителен сезон, ще му закача уреда на него, да видим колко ми товари сметката...

Link to comment
Share on other sites

Ами, да не се отклоняваме от темата, но взех Noirot и съм предоволен от него...

 

И PoisonRot да вземеш, все тая. Чист активен товар (99+%). Колкото му е мощността - толкова харчи. Ако ще и ПИД да има и Мид да има и със платинени ребра да е обвит.

Ако е 2кВ - харчи 2кВ на час.

Имам адакс от 4 години, просто нямаше как да монтирам клима там. Зимата, за да поддържа 25 градуса в стая около 12 квадрата с външна изолация и пвц дограма, бачка по 12 часа минимум. 24 кВ на ден или едни 700-720 кВ на месец. Сравнвнието го правя като зимно потребление преди неговото монтиране и след него.

Скоро ще го изхвърля на боклука и ще сложа един подов климатик ма MHI. Ще държи 25 градуса и ще плащам не повече от 20-25 лв. на месец.

Link to comment
Share on other sites

  • 2 years later...

Трябва да сменям и другия климатик вкъщи, че нещо му заминала платката и 100лв за ремонт ми се струват напълно неоправдани, при положение, че дори не е инверторен, а и пластмасите му са се разпаднали вече.

Тъй като съм доволен от Mitsubishi FH35, който купих преди почти 3 години, смятам да взема пак Mitsubishi.

 

Помещението е 35 квадрата, без изолация в панелен блок.

Гледам модел Mitsubishi AP50.

 

Някой да има мнения или препоръки за друг модел, както и евентуални коментари за този? Или направо да ходя до КлимаКом и да си взимам този.

Link to comment
Share on other sites

Just now, w00x said:

Хол и трапезария с кухня, отделени с проход. 1 стая го броя, защото проходът е 2-3 метра.

Някой от форума предлагаше климатици с възможност за отстъпка. Мисля, че го предлагаше на Виден, но не помня в коя тема.

Link to comment
Share on other sites

  • 4 months later...

От къде в Пловдив мога да купя климатици (Mitsubishi heavy), освен от Вимакс? 

 

Направих им запитване за оферта с уреди за около 8к лева и се опитват да ме правят на идиот, което съответно ме изнерви доста. Преди съм пазарувал от тях, но сега мисля да платя на някой друг.

Link to comment
Share on other sites

От Пловдив не можеш, можеш да си поръчаш директно от Кондекс София, ако искаш ще ти дам номер на лично на човек, който ще ти направи оферта със съответната отстъпка.

Какво си си харесал?

А с Вимакс изобщо не се занимавай, тотални идиоти!

Edited by Lucky Luciano
Link to comment
Share on other sites

За първи път ми се налага да слагам климатик и не съм много наясно с каква мощност трябва да бъде. Гледам разни формули. Климатикът има консумирана енергия и отдавана. Предполагам във формулата трябва да се вземе стойността на отдаваната енергия.

 

Имам две стаи, едната е 6х3х1.7, другата - 4х4х2.7.

 

Искам климатикът да може да отопля и охлажда и двете. С хубава дограма са, с троен стъклопакет 4 сезона. С вътрешна и външна изолация на стените. С югоизточно изложение.

 

Харесал съм си подовите варианти на Тошиба. При тях потокът на въздух може да е отгоре и отдолу: http://technohome.bg/category/222/klimatitsi.html?subcategory=224&brande=13

 

В магазина ми казаха, че не предлагат монтаж. А гаранцията се поемала от този, който го извършва. Монтажът в моя случай не изисква катерене по стълби. Вътрешното тяло е на пода в стаята. Външното е на пода на терасата. Трябва да се пробива през тухла.

 

Има ли кой в Пловдив да извърши такъв монтаж и да поеме гаранцията?

Edited by poznai
Link to comment
Share on other sites

Я пак... Колко са ти високи стаите?

И другото - какви пари ти се дават. Има климатици и климатици... Ако ще е основен уред за отопление, броиш около 2200 на бройка и си гарантираш ниски сметки, комфорт и т.н. Ако ще е спомагателен за отопление, тоест имаш ТЕЦ и климатикът ще е за преходните сезони и едни 1500 на брой ще ти стигнат. Разбира се има климатици и за 1000, но няма да свършат толкова добра работа. Ако имотът е твой, инвестирай...

Link to comment
Share on other sites

Опа..

2.70 е високо. :>

 

Само с един климатик няма ли да стане за към 3000, като стаята без климатик е спалня и само каквото влезе през вратата.

Link to comment
Share on other sites

Как да стане с отоплението, като топлият въздух седи горе? За охлаждане ядове никакви, ама да топли...

 

За тези кубатури - една седмица и една девятка серия Diamond на Mitsubishi Heavy или две девятки серия FH на Mitsubishi Electric. Аз бих взел това, ако трябваше и да топля. FH идват по-евтини, но аз съм фен на Heavy.

Има доста добра тема във форума на Сетком, където обикновено се консултирам и аз, макар все да вървя на Хевита. Най-важното - не преоразмерявай помещението, тоест не слагай по-мощен климатик, без нужда. Още повече, че си с добра изолация и т.н. и т.н.

Edited by Lucky Luciano
Link to comment
Share on other sites

Мисля си, че ако вратата на спалнята е отворена постоянно, ще се усети. Един приятел така си климатизира целия апартамент с един климатик в хола.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Create New...