Jump to content
BulForum.com

Recommended Posts

Не съм те питал за какво и как да харча парите си. 

 

Аз също не съм те питал за некоректни сравнения, но ти ги даде.

Като не искаш коментари - не участваш във форум.

Edited by w00x
Link to comment
Share on other sites

  • Replies 338
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

 

Сега, човек похарчил 2-3 хиляди за каменна вата на тавана да се прави, че няма пари за нормален климатик от 1000-1200 лв., нямам думи, а и не ми се занимава с проблемите на такъв тип хора. Нали се сещаш, че 5 сантиметра каменна вата за таван е меко казано... айде да не казвам, сещаш се.

Да се оправя.

Дишай спокойно, ще се оправя, нямам никакви проблеми/ ако мислиш, че допитването ми е финансов проблем - ОК, твоя си работа  ;)

А за какво давам и за какво не давам парите си - мой, ама лично мой проблем, който едва ли те засяга!!!

Попитах за 3 климатика, не за един!

Като не можеш да предложиш нещо конкретно - няма смисъл да изписваш кофа мастило!!!

 

пп. И ватата е минерална, а не каменна, и не струва 2-3 бона, ама карай, ти си в час, ние доматите с колове ги ядем :D

 

Link to comment
Share on other sites

Дишай спокойно, ще се оправя, нямам никакви проблеми/ ако мислиш, че допитването ми е финансов проблем - ОК, твоя си работа  ;)

А за какво давам и за какво не давам парите си - мой, ама лично мой проблем, който едва ли те засяга!!!

Попитах за 3 климатика, не за един!

Като не можеш да предложиш нещо конкретно - няма смисъл да изписваш кофа мастило!!!

 

пп. И ватата е минерална, а не каменна, и не струва 2-3 бона, ама карай, ти си в час, ние доматите с колове ги ядем :D

Извинявам се, прочетох грешно. Минерална вата е.

За другото също си прав: харчи си парите както искаш - твои са, макар че не съм ти казвал как да си ги харчиш.

Само да вметна, че ако ще целия апартамент да опашеш не в минерална, не в каменна вата а в най-добрият изолатор, пак няма да намериш климатик който да топли за 600 лв. Ако ще и цял кораб да поръчаш. Едното няма нищо онщо с другото.

Успех в търсенето, купуването, монтажа и топленето зимата.

Аз също не съм те питал за некоректни сравнения, но ти ги даде.

Като не искаш коментари - не участваш във форум.

В момента те галя по русата главица. Голям умник си.
Link to comment
Share on other sites

В момента те галя по русата главица. Голям умник си.

 

Мерси. Ама хвърли боба пак, защото не съм рус.

Edited by w00x
Link to comment
Share on other sites

Пламене, задай си пак въпроса, ама по-сбито. Нещо май не успях да ти схвана чуденката.

 

 

Отделно от това - Всякаквите му там такива Хипер Супер Дупер и прочее дивотии са обикновени патерици за маркетингови чалъми. Подобен трик е и когато някой накокържен продавач-консултант ти се изцепи със съкрушителният довод и, че нещото било Тееермо помпаа...

 

Някъде по-горе мернах и размисли по темата - Как и с колко пада мощността на климатика при различните външни температури.  Явно някой не е прочел едно мое предишно писане в темата, където обяснявах, че инверторът не просто може да свали оборотите си до около 25%, но също така може и да ги повишава с доста над номинала си.  ;)

Мисълта ми е, че точно по отношение на запазването топлинното производство започват да си казват думата и разните шукарийки като читаво управление, активно дроселиране, тип хладилен агент, свястно разскрежаване и прочее... И които едни климатици ги имат, а други не, пък уж и едните, и другите правят топло и студено.

И когато се споменават цифрички като 25-ца, 35-ца, 50-ка е добре да се знае и точно какво означават те. 25 означава 2.5 Кв топлинна мощност на охлаждане. Съответно другите са 3.5 и 5. Или иначе казано, говорим за 9-ка, 12-ка и 18-ка.

 

 

 


Да се включа и аз със запитване:
Налага ми се закупуване на 3 броя климатици.
Трите стаи/ средно по 12 квадратни метра/ цял ден са под лъчите на слънцето, с външна изолация и 6-камерна дограма, като зад кнауфа на тавана има 5 см. минерална вата!
Климатиците ще се ползват и за отопление и за охлаждане.

 

До тук е съвсем разбираемо написано. После обаче и този въпрос ми убягва. Ако се колебаеш между определени марки и модели е добре са ги споделиш и тук тези си колебания.

Edited by gado
Link to comment
Share on other sites

Пламене, задай си пак въпроса, ама по-сбито. Нещо май не успях да ти схвана чуденката.

 

Просто и ясно - мога ли да разчитам на сервизиран японски климатик с 3-годишна гаранция от фирмата, която го е внесла, преработила на 220 волта и накрая монтирала в помещението на клиента?

Link to comment
Share on other sites

Просто и ясно - мога ли да разчитам на сервизиран японски климатик с 3-годишна гаранция от фирмата, която го е внесла, преработила на 220 волта и накрая монтирала в помещението на клиента?

Кратко и ясно - Да.

П.п. Аз пък си помислих, че сериозно се чудиш за онова недоразумение Осака-та.

Edited by gado
Link to comment
Share on other sites

Ами аз си бях до преди няколко часа в Пловдив. Свърших две планини работа и се върнах.

 

П.п. Скоро, ако е рекъл Господ, ще те накарам да си изядеш топките от завист пред една гледка. След което ще те напия съвсем безотговорно и дивашки...

Link to comment
Share on other sites

Сега остава да споделиш и къде и как мислиш да го монтираш.

 

Връщам се от среща с човека от фирмата - доволен съм, че ми предложи вариант без вишка, понеже до помещението няма наблизо тераса. За съжаление оня, дето си го бях харесал от сайта са го продали, но ми предложи едно Хитачи с подобни данни (~7 & 9 киловата с харч ~1.3 &1.4), което и според него без проблем ще се справи и с двете помещения, които бях позабравил и сега на око ги видях, че не правят към 50 квадрата общо, а най-много към 35-40. Освен това не знам добре ли е или не, но точно това Хитачи не било на японския волтаж, а си било на 220 волта.

Link to comment
Share on other sites

Ами ето данните на оня Шарп, дето вече са го продали, но човекът ме успокои, че той далеч не е с най-добрите данни, а и както Гадин спомена - "инверторът не просто може да свали оборотите си до около 25%, но също така може и да ги повишава с доста над номинала си", така че в случая говорим за "овърклока" . ;)

 

14a385071af2fc21.jpg

 

П.П. Само не знам защо не са си оправили грешката в последната графа...мислех, че не знаят как се пише, но на останалите климатици същото си е написано правилно.

Link to comment
Share on other sites

Връщам се от среща с човека от фирмата - доволен съм, че ми предложи вариант без вишка, понеже до помещението няма наблизо тераса. За съжаление оня, дето си го бях харесал от сайта са го продали, но ми предложи едно Хитачи с подобни данни (~7 & 9 киловата с харч ~1.3 &1.4), което и според него без проблем ще се справи и с двете помещения, които бях позабравил и сега на око ги видях, че не правят към 50 квадрата общо, а най-много към 35-40. Освен това не знам добре ли е или не, но точно това Хитачи не било на японския волтаж, а си било на 220 волта.

Ъъъ... Аз лично Шарп, Хитачи и мангал в къщата си не допускам...

 

А, да... Също и кренвирши...

Edited by gado
Link to comment
Share on other sites

Сподели преди да съм го взел, плийз! Понеже в момента нямат много избор (доста са разпродали), а следващият им контейнер идва чак септември, което ми идва късно. Доколкото знам имат и Toshiba, National, Daikin, Panasonic...ей такива..., но проблемът е, че в момента ми трябва малко по-мощен. :online2long:

 

П.П. Успокоява ме, че всичките вървят с тригодишна гаранция, пък и все пак се надявам, че като са мейдинджапан хиперинвертори няма да са чак толкова зле...и не забравяй, че разполагам с ограничена сума и всякак ще трябва да направя компромис с нещо - с марка, по-стар модел и т.н.. :moon:

Link to comment
Share on other sites

И аз не съм доволен от Хитачи. Ич го няма лятото и то. Една дупка 15кв не може да държи постоянна температура. Лично непрофесионално мнение-Тошиба ми харесва от наблюдения на два дръти в големи помещения. Няма зима няма лято, работят без проблем.

Link to comment
Share on other sites

Ами ето данните на оня Шарп, дето вече са го продали, но човекът ме успокои, че той далеч не е с най-добрите данни, а и както Гадин спомена - "инверторът не просто може да свали оборотите си до около 25%, но също така може и да ги повишава с доста над номинала си", така че в случая говорим за "овърклока" . ;)

 

14a385071af2fc21.jpg

 

П.П. Само не знам защо не са си оправили грешката в последната графа...мислех, че не знаят как се пише, но на останалите климатици същото си е написано правилно.

 

Напиши модела де.

 

Тоя климатик харчи повече ел. енергия от моя. Моя има и по-ниски граници и е по-енергоефективен.

Но тоя пък с тия максимуми...

Link to comment
Share on other sites

Явно някой не е прочел едно мое предишно писане в темата, където обяснявах, че инверторът не просто може да свали оборотите си до около 25%, но също така може и да ги повишава с доста над номинала си.  ;)

 

Хайде да подходим малко по-професионално и да разграничим електродвигател от инвертор (честотно управление най-общо казано, защото и електродвигателите са много видове.)

Електодвигателя, най-общо казано, има минимални, номинални и МАКСИМАЛНИ обороти на въртене. Той не може да работи продължително извън тези граници.

Инверторът има много голям диапазон на регулиране, тъй като е предвиден да управлява голяма гама двигатели (и като мощност и като обороти на въртене). Затова, преди да се пусне да управлява двигателя, инвертора се параметрира (задават се коректните стойности за даденият двигател).

Това, че режимът за работа на двигателя е избран да бъде номиналният му, не означава че има някаква извънземна магия и благодарение на нея той започва да работи НАД МАКСИМАЛНИТЕ си параметри.

Просто, доброто инженерно решение е именно такова: работа на номинала, като се предвижда че в определени ситуации може да работи и БЛИЗКО до максималните му стойности. Но, в никакъв случай не и ПРОДЪЛЖИТЕЛНО.

При евтините решения, всичко работи на номинала защото се подбират компоненти, които не минават теста за работа на максималните си стойности (Най-общо казано. Като процесорите на Интел. Тези, които имат проблем се маркират като целерон и се продават на по-ниска цена).

Не знам какво визираш под "доста над номинала". Дали оборотите на двигателя или процесите в системата. Нормално, разликата между номинални и максимални обороти е около 15-20%. Може да има и изключения (зависи за какъв тип електродвигател говорим. Има и такива, при които оборите са константни, т.е. няма минимални, номинални и максимални).

Нямам никакво намерение да споря, просто искам да се уточнят нещата.

 

@Мидекс, честито. Японска клима с тригодишна гаранция, с параметри над европейските "елитни" образци, на цена 1/3 от тях е направо удар в десятката.

 

За мен ще бъде безкрайно интересен коментарът на Галин за тази статийка, публикувана в сайта на Кондекс:

http://condex.bg/има-ли-разлика-в-енергоефективността/

 

И, естествено коментар за LN серията с фреон R32.

 

И аз не съм доволен от Хитачи.

 

Хитачи произвеждат такава голяма гама, че не може да се говори просто ей-така.

Напиши конкретен модел.

Защото Хитачи имат модели, които надминават като показатели МЕ, но не се внасят и продават в бившия соц. лагер.

Най-вероятно е някакъв low end made in Turkey with China components :lol:

Edited by biodesign
Link to comment
Share on other sites

Румба, търсил съм 2 жилища дълго време и тоя трик, за който говориш ми е до болка познат. :)  И докато за жилището имах претенции къде да бъде, какво да бъде и тоя трик на агенциите просто не вървеше при мен, за климатика съм напълно наясно, че разполагам с една доста ограничена сума, която на всичкото отгоре трябва да бъде похарчена този месец. Така че всеки от пишещите тук може да е прав като ми казва - не взимай втора употреба, не взимай тази и тази марка, но реално нищо конкретно не ми се предлага в рамките на тази сума, което да е добро и което да може да се справи с 2 помещения наведнъж. Освен това аз в това жилище няма да живея, така че малко ми е все тая дали климатикът е работил в болница или учреждение, а дали е издухан - 3 години все ще работи докато му тече гаранцията, а след това и да се развали, все ми е тая...това прави загуба по 400 лева на година, а аз съм губил много-много по-големи суми за много по-кратко време....просто работата е да закърпя положението в момента, а след 3 години ще му мисля, пък и не е казано, че на 4-тата година непременно ще спре. ;)

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Create New...