Jump to content
BulForum.com

Recommended Posts

14 minutes ago, gado said:

Момчета, един въпрос.

Някой може ли да ми даде смислено обяснение на понятието - Хипер инвертор? Нали... ако може да е нещо различно от това, че го пише в брошурките и щендерите в магазина.

Освен, че има по-ниска консумация на електроенергия, по-висок COP, води се по-висок енергиен клас и почти минимална или никаква разлика между охлаждащ и отопляем обем аз друго не намирам от скромното ми 1ч търсене. 
В тази връзка има ли значение хладилния агент какъв ще е R32 или R410A? 

Link to comment
Share on other sites

  • Replies 338
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Ъъ... По-ниска, спрямо какво или кое? А по-високият СОР, колко е висок? Нали, питам, щото мога да цитирам едни данни на една Тошиба от преди 20 години, хем на 22 или 407 (беше), от които биха ти настръхнали космите по врата...

Пък дагоеба, тогава ги нямаше тия ултра гъзарски хипер инвертори...

Та пак да попитам... Нещо различно от това, дето го пише в рекламните брошурки?

 

П.п. В момента нарочно те препичам на бавен огън  :))

Link to comment
Share on other sites

7 hours ago, gado said:

Ъъ... По-ниска, спрямо какво или кое? А по-високият СОР, колко е висок? Нали, питам, щото мога да цитирам едни данни на една Тошиба от преди 20 години, хем на 22 или 407 (беше), от които биха ти настръхнали космите по врата...

Пък дагоеба, тогава ги нямаше тия ултра гъзарски хипер инвертори...

Та пак да попитам... Нещо различно от това, дето го пише в рекламните брошурки?

 

П.п. В момента нарочно те препичам на бавен огън  :))

В общи линии да беше казал кой е този прослуват модел или да цитираш данните. Иначе си правим вятър работа. 
Все ми е тая от модерните маркетингови трикове или сие глупости. Нито ще тръгна да рова нито да търкам/споря клавиатурата за каквото и да е било.
Така или иначе за моделите, които гледах има теми в други форуми и е изписано доста през годините на ползване. Та дали се водят хипер, мипер, супер, дупер, мега, фенси климатици или не няма значение за мен.
Но е факт, че трябва да ти благодаря за номера на брат ти. Той беше по-отзивчив и ми свърши работа :)

Link to comment
Share on other sites

Аз питах и в другата тема ама някой да има мнение за Gree Fairy 12-ка? Ще се ползва само за хладно, за топлото имам парно.

 

Приемам и други съвети за свястен климатик на сносна цена. 

 

Галине в колаката ли си да си дам парите на теб ако е възможно?

Link to comment
Share on other sites

Купих още две Мицубишита. Еми никога друго не бих купил. По никакъв начин. У дома вече е рахат и се живее.  

Link to comment
Share on other sites

34 minutes ago, RaptoR said:

Купих още две Мицубишита. Еми никога друго не бих купил. По никакъв начин. У дома вече е рахат и се живее.  

Ще споделиш ли модели и от къде си ги купил?

Link to comment
Share on other sites

Вече е поръчан, в сряда ще го сложат, Gree Fairy GWH12AAC. Използвах малко служебни връзки, иначе трябваше да чакам 3 седмици до месец....

 

Хевитата са хубави, ама само за охлаждане не си струва инвестицията поне при мен. То реално и инвертор не ми трябва....

Link to comment
Share on other sites

5 hours ago, UzITo said:

Ще споделиш ли модели и от къде си ги купил?


Промото на Климаком на FH-ките. Супер хипер мега дупер инвертори. Две деветки и всичко заспа. Но са по малко над два бона ако това те тревожи. Избиват се за няма и 5 години в ток. 

Link to comment
Share on other sites

Аз имам едно Mitsubishi FH35 (12-ка) и едно Mitsubishi AP50 (18-ка). При отворени врати, двете заедно, могат да охладят (от 27 на 24 градуса) цял апартамент 100кв.м. (с всичките чупки, коридори и т.н.) за максимум 2 часа, като в помещенията, в които са климатиците, става некомфортно студено. С отоплението също нямат никакъв проблем.

Апартаментът е без изолация с източно/западно изложение. Като му сложа изолация идните месеци, както обмислям, ще стане още по-ефективно със сигурност.

 

От Климаком съм ги взимал. Може да ти направят и отстъпка за 3-те. Най-малкото ще ти дадат безплатна доставка, което за 3 климатика са 600лв.

Link to comment
Share on other sites

13 minutes ago, w00x said:

Аз имам едно Mitsubishi FH35 (12-ка) и едно Mitsubishi AP50 (18-ка). При отворени врати, двете заедно

 

Аз имам 18-ка Ftx на Дайкин,само той на макс охлажда до 22 градуса апартамента ми(120кв.м) без изолация тухлена къща с качествена пвц дограма.В хола става направо студено.На отопление обаче не се справя откровено,помагат му една японска Тошиба и едно Фуджитсу 12-ка....Интересно е и колко ток се ползва,при мен сметките лятото за два бойлера работещи на нощна,климатика и печка за готвене+разни дребни консуматори като осветление компютър и тн. са около 100-120 кинта....

Edited by HEMO
Link to comment
Share on other sites

Нашите работят на ниските (тихите) нива, не на максимум.

За миналия месец токът е 100лв. Бойлерът не се изключва целодневно.

Link to comment
Share on other sites

Здравейте,

 

въпроса ми е малко в страни от темата, но може ли да ми препоръчате някой за профилактика на климатик? Не говоря просто за пране на турбината, искам демонтаж на вътрешно и външно тяло. Обилно почистване/дезинфекциране, смазване, сглобяване, тестване и евентуално дозареждане с газ. Става въпрос за едно 10 годишно Fujitsu General, което до сега ми служи безотказно и искам да му се отблагодаря, за да продължава все така :)

 

Едно време Булклима предлагаха такава услуга, ама от два дена не мога да се свъжа с офиса им в Пловдив, та може и да ги е фалирала короната...

Edited by BlackGuardian
Link to comment
Share on other sites

Guest Mobi
3 hours ago, BlackGuardian said:

демонтаж на вътрешно и външно тяло. Обилно почистване/дезинфекциране, смазване, сглобяване, тестване и евентуално дозареждане с газ. 

Досега за такава профилактика не бях чувал.

Link to comment
Share on other sites

18 hours ago, Mobi said:

Досега за такава профилактика не бях чувал.


И аз - откога е нужен демонтаж не съм разбрал.... 

Link to comment
Share on other sites

Сложиха машината, за сега нямам оплаквания, бачка много тихо, което е супер. 

Link to comment
Share on other sites

On 7/7/2020 at 12:25 PM, w00x said:

Аз имам едно Mitsubishi FH35 (12-ка) и едно Mitsubishi AP50 (18-ка). При отворени врати, двете заедно, могат да охладят (от 27 на 24 градуса) цял апартамент 100кв.м. (с всичките чупки, коридори и т.н.) за максимум 2 часа, като в помещенията, в които са климатиците, става некомфортно студено. С отоплението също нямат никакъв проблем.

Апартаментът е без изолация с източно/западно изложение. Като му сложа изолация идните месеци, както обмислям, ще стане още по-ефективно със сигурност.

 

От Климаком съм ги взимал. Може да ти направят и отстъпка за 3-те. Най-малкото ще ти дадат безплатна доставка, което за 3 климатика са 600лв.

 

Аз имам ME LN35 и също съм доволен - единствено сензорът за температурата нещо не е много верен зимата, че климатика е качен на външна тухлена стена. Иначе други оплаквания нямам.

Link to comment
Share on other sites

  • 4 weeks later...
On 7/8/2020 at 2:55 PM, RaptoR said:


И аз - откога е нужен демонтаж не съм разбрал.... 

 

Трябваше да ти снимам моето вътрешно тяло или по-скоро това, което излезе от него при демонтаж и миене в банята. Само ще спомена, че след точно 2 лета ползване /зимата, знаеш, съм с ТЕЦ/, подът в банята стана черен. Излизаха някакви черни парцали и боклуци. Външното е ок и не го михме, но вътрешното беше мармалад. Тотално измиване, смазвана на втулка и т.н. Пуснах го, по-мазно от преди. Как да се измие турбина и топлообменик, без демонтаж, ако ми кажеш... Събира се фреонът във външното тяло, сваля се целият цирк, в банята миене на всичко, включително пластмаси и после монтаж, вакуумиране и т.н.

Link to comment
Share on other sites

22 hours ago, Lucky Luciano said:

 Как да се измие турбина и топлообменик, без демонтаж, ако ми кажеш...

Аз мога и да ти покажа, ама струва пари.  :)

Е... Не колкото да ти се демонтира цялото тяло, че двама опулени таласъма да си заслужат надника. Ама и за това и отдавна не се занимавам с подобни гимнастики. Или поне, когато става въпрос за под 50 климатика. :)

 

П.п. Инак Мисирчо може да ти каже как точно се случват нещата без демонтаж, но с идеално почистване на топлообменник, вана и турбина. При това в рамките на 40 минути и без осрано по стената.

Link to comment
Share on other sites

Пропуснал съм да напиша, че беше съчетано с местене на вътрешно тяло, но пък не бих чистил на място, ако рискувам дори малко да се изцапа стената или да се накапе паркета. Иначе за цялата дандания с местенето на тая 18-ка, като целия тръбен път се смени, защото не исках надене на тръби и т.н, плюс почистването, което описах, платих 140лв., което не мисля, че е много или греша? Удължих тръбния път с 3 метра, като общо стана 6 и малко.

Edited by Lucky Luciano
Link to comment
Share on other sites

On 8/6/2020 at 10:13 PM, Lucky Luciano said:

Пропуснал съм да напиша, че беше съчетано с местене на вътрешно тяло, но пък не бих рискувал, ако рискувам дори малко да се изцапа стената или да се накапе паркета. Иначе за цялата дандания с местенето на тая 18-ка, като целия тръбен път се смени, защото не исках надене на тръби и т.н, плюс почистването, което описах, платих 140лв., което не мисля, че е много или греша? Удължих тръбния път с 3 метра, като общо стана 6 и малко.


Излиза много по-прилично, без глупости и демонтажи. Има си едни вълшебства и всичко си изтича в отходната тръба. Нищо не се сваля, разнася по бани и прочее дивотии и излишни глупости. Галицин ги владее тия неща. И не само тия де. 

Link to comment
Share on other sites

  • 2 years later...

https://vimax.bg/mitsubishi-heavy/invertoren-klimatik-mitsubishi-heavy-dxk12z6-w-dxc12z6-w-12000-btu-klas-a.html

Мислите ли, че успях да намеря най-добрата оферта за моя хол (70 куб.м. юг, 10см външна изолация, 7 камерна дограма, охлаждане лятото и отопление само в преходните сезони)?

Има ли по-добра оферта в момента?

Edited by earache
Link to comment
Share on other sites

Колкото до климатика - определено е правилния! Офертата вече не знам, но цените са в зоната на 2000 лева, така че много добре си се справил. И много държа да попитам - каква е тая СЕДЕМНАДЕСЕТ камерна дограма??? 

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Create New...