Jump to content
BulForum.com

Recommended Posts

  • Replies 338
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Може да погледнеш и SRK/SRC-35ZS-W Premium. Определено е много тиха и топлеща машина. 

 

Пп сега хвърлих едно око на цените. За почти 3 години цената на горепосочената машина е скочила с 500 лева. :ohmy:

 

Ако се използва само в преходните сезони разгледай и 25ZS-W. 

Edited by Danzki
Link to comment
Share on other sites

srk25zs малко ми малее, а srk35zs една идея по-скъп идва, но какво му е по-доброто от на dxk12z6? Нещо не мога да ги сравня сам, че различните сайтове различно инфо публикуват, а не ги намирам в един и същ сайт и 2та модела...

Edited by earache
Link to comment
Share on other sites

В посочения от теб сайт ги има и двата. 

Накратко разликата е в нивата на шум, номинална и максимална мощност на отопление/охлаждане и теглото, което не е за пренебрегване. Но щом няма да се използва за основен отоплител, трябва да прецениш дали те устройва разликата в цената. 

 

И една препоръка - без значение каква машина монтираш, задължително преди да пуснат фреона техниците трябва да вакуумират системата поне 15 минути с вакуум помпа. 

Edited by Danzki
Link to comment
Share on other sites

Dxk са модели произведени за Гърция и като цяло, ако ще е само за преходни сезони, сигурно ще върши работа, за отопление на много студено не. Та затва са по-евтини от srk, като тези са за предпочитане.

Edited by jozo
Link to comment
Share on other sites

15 hours ago, EEK! said:

Като им гледам цените за монтаж (400лв) климатика си е направо без пари.


В момента, в който ми го каже това някой нахалник и ще го изпаткам с вътрешното тяло зад врата ако не ми е сатъра под ръка!!! Пари за монтаж все още НЕ давам. 

Link to comment
Share on other sites

Дали ще е вкаран в цената на машината или отделно - безплатен монтаж няма и не е имало. 

Освен ако не говорим за лични договорки и схеми. 

Да не забравяме, че от монтажа зависи дали климатика ще работи дълго и безпроблемно. 

 

 

Edited by Danzki
Link to comment
Share on other sites

Винаги има договорки и схеми и не - не ми вдигат цената. Не ми се разказва сега как пловдивски и софийски доставчик ги наредих поред на номерата и монтажите (по 200-250 лв по принцип) отпаднаха от софийския за нула време. 

Link to comment
Share on other sites

Dxk е ниският клас,а zs средният калс на марката. Dxk има кофти мнения в сеткома за него,докато zs  са само положителни(евентуално проблем с втулката на турбината,но гаранционно го оправят). Имам познати със zs и са супер доволни,доказала се машина,няма да сгрешиш с нея.

Ако ти се занимава да четеш,тука има теми и за двете машини:

https://forum.setcombg.com/климатици-mitsubishi-electric-mitsubishi-heavy/

Edited by gadniqt
Link to comment
Share on other sites

Сетком е нож с 2 остриета... :D 

Ако се вживееш твърде много в някои писаници е твърде възможно да изхвърлиш всички отоплителни уреди от дома.

Или пък да дремеш пред ватметъра в дебнене на консумации и пр. щуротии. 

Link to comment
Share on other sites

Така е за Сетком, но от моя опит и четене това, което пишеше като плюсове и минуси за Mitsubishi Electric FH25VE е напълно вярно. 
На студен старт и зададена по-висока температура примерно 26гр се чува препукване от пластмасите Факт. 
Но при отопление максимално е консумирал 55лв януари месец. 

Link to comment
Share on other sites

2 hours ago, Danzki said:

 

Или пък да дремеш пред ватметъра в дебнене на консумации и пр. щуротии. 

 

Това винаги ме е забавлявало там, по цял ден гледат ватмера, клапи, вентилатори, все едно нямат друга работа. Аз не си представям живота да седна в нас пред климатика и цял ден и нощ да го гледам.

А с ватмеръра е уникално, ще умрат от студ или жега само и само да покажат, че техния климатик харчи 100 вата и другите са балъци. За мен е много по-важно дали ми е топло зимата вместо да му гледам ватовете.

Edited by jozo
Link to comment
Share on other sites

Ще намаля температурата, за да харчи малко, но ще трябва да спя на палатка в двора :D

 

Важното е да има комфорт, а щом е топло има и мир. :)

 

 

 

Link to comment
Share on other sites

Абе зависи от много работи. Единия колега има 2 броя от така хвалените в Сеткома АР, като само се оплаква, че никаква работа не вършат и умира от студ. Отделно съм чел не малко недоволни от Зубадан, което е топа на топа от Мицубиши.

 

Ние пък с другия колега станахме фенове на "китайските пръчки" Gree. Аз имам 5 броя, той 3. Те са няколко модела, вече втора година. Да, не стигат минимум от 100 вата, но сме доволни и двамата, защото си бачкат според очакваното.

Link to comment
Share on other sites

В Банкя имаме няколко такива, но нямам сериозни дългосрочни наблюдения върху тях все още - дет се вика - от вчера са. А Мицубишитата са БЕТОН. Първото ми вече мина 10 години на село (демек в жестоки условия - дядо ми ни врати затваря, ни дявол) и работи отлично и зиме и лете. Дори профилактика не е правена! 

ЕДИТ - слагаш един термометър в стаята и ще видиш много бързо. При мен повече от половин градус отклонение няма,  

Edited by RaptoR
Link to comment
Share on other sites

@earache В Сеткома както са ти казали по-нагоре не се зачитай много много,че тотално ще се объркаш от мнения :).Това с неспазването на температурата може и да се получи от кофти място на монтиране на вътрешното тяло и т.н.,та не е особен критерии.Класическото при климатиците,ако се чудиш между климатици,гледай кой е най-тежък :). Взимай Мицубиши-то среден или високият клас(тука са много цифра обаче :) ) и си свиркай.

 

Както е споменал колегата по-горе,Грее в момента цена-качество са най-добре,за малко пари дават доста. От към комфорт трябва при тях да се внимава(повечето модели са "ветрилници"),аз лично съм с топ модел на Грее от миналата година и не мога да му намеря някакъв минус :)

Edited by gadniqt
Link to comment
Share on other sites

От Грее оптимален вариант цена-качество според мен е G-tech. Аз имам 2 броя от тях и нямам никаква забележка. Те обаче не са от най-евтините екземпляри.

 

Имам и 2 броя Fairy, които според Сеткома са баш "ветрилници", шумни и прочие. Не знам дали аз съм непритенциозен, но за мен са си добри особено единия както го гърча в Хисаря, няма ни месец и го включваме същия ден сутринта през Ви-Фи. Като си идем, вече е стоплил и в стаята е О.К.

Link to comment
Share on other sites

10 hours ago, jozo said:

Абе зависи от много работи. Единия колега има 2 броя от така хвалените в Сеткома АР, като само се оплаква, че никаква работа не вършат и умира от студ. Отделно съм чел не малко недоволни от Зубадан, което е топа на топа от Мицубиши.

 

Ние пък с другия колега станахме фенове на "китайските пръчки" Gree. Аз имам 5 броя, той 3. Те са няколко модела, вече втора година. Да, не стигат минимум от 100 вата, но сме доволни и двамата, защото си бачкат според очакваното.

 

Ние имаме един Mitsubishi AP 18-ка. Без проблем се справя вече 3-та година. Топли много добре в стая, в която едната стена е почти цялата прозорец и дограмата е алуминиева на 20 години.

 

9 hours ago, earache said:

Ей, закво ми казахте за тоя форум на сетком? :grin: Отказва ме от DXK, има си специална тема за оплакване от това, как не спазва зададената температура.

 

И какво като не спазва температурата? :D Важното е да я стига, пък ти ще се напаснеш. Аз съм с Мицубиши FH35 и също не спазва температурата. Уточнявам, че не го оставям да работи постоянно, а го пускам/спирам. На 24 градуса прави сауна, затова зимата работи на 22-23, за да може в стаята да е 23-24. Иначе чак лошо ми става от топлина.

Link to comment
Share on other sites

2 hours ago, w00x said:

 

Ние имаме един Mitsubishi AP 18-ка. Без проблем се справя вече 3-та година. Топли много добре в стая, в която едната стена е почти цялата прозорец и дограмата е алуминиева на 20 години.

 

 

Нямам си идея, ама не е доволен. Даже в офиса на бюрото още ми седи инструкцията му за употреба. :D Идвали да ги гледат тея дето са ги монтирали и казват всичко е О.К., обаче не било топло според колегата.

Link to comment
Share on other sites

2 hours ago, jozo said:

 

Нямам си идея, ама не е доволен. Даже в офиса на бюрото още ми седи инструкцията му за употреба. :D Идвали да ги гледат тея дето са ги монтирали и казват всичко е О.К., обаче не било топло според колегата.

 

Кажи на твоя колега да си слага вентилатора на втора степен, а не на автоматично и да вземе да му почисти филтрите ако не е. :D

Link to comment
Share on other sites

Пробвани са тея + клапата да не бие максимално надолу, да се дигне нагоре, ефект 0.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Create New...