Jump to content
BulForum.com

Recommended Posts

  • Replies 338
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Мхм и в тея пари има поне по 1 пералня на ден, поне по една съдомиялна, всеки ден готвене и т.н....

 

...+ 2 климатика и всичкото това 79 лева? Да не си включил пералнята, миялната и печката към таблото на комшията? :laughing:  Предполагам, че и бойлер имаш...само не ми казвай, че и той е инверторен. :laughing1:

 

П.П. Наистина сметката ти е образцова...почти пенсионерска. :)

Link to comment
Share on other sites

Предполагам, че и бойлер имаш...само не ми казвай, че и той е инверторен. :laughing1:

 

Супер комбиниран, последен модел: Хипер инвертор плюс производство на зелена енергия.

Така хем ти топли водата денонощно, хем енергото плаща!

Двата климатика харчат около 200 kW на месец, пералнята ако се ползва 20 мин. програма - не повече от 20-25 kW на месец. Готвенето лятото - не повече от 2 kW на ден или 60 kW на месец. Дотук 285 kW или около 45-47 лв.

Въпросът е другите 30 кинта за какво отиват? :lol:

Edited by biodesign
Link to comment
Share on other sites

...+ 2 климатика и всичкото това 79 лева? Да не си включил пералнята, миялната и печката към таблото на комшията? :laughing:  Предполагам, че и бойлер имаш...само не ми казвай, че и той е инверторен. :laughing1:

 

П.П. Наистина сметката ти е образцова...почти пенсионерска. :)

 

Бойлер няма - на ТЕЦ съм.

Link to comment
Share on other sites

Бойлер няма - на ТЕЦ съм.

 

Значи сметката е голяма.

Аз за същите неща, но с един климатик (от 8.00 до 23.00 поддържа 25 градуса в 40 квадрата) и бойлер плащам 47-50 лева лятото. И моя климатик е древен (9 годишен), КОП-а е едва 4.

И освен това една плазма, 1 модем, един ТВ приемник и един лаптоп бачкат почти 17 часа на ден. 

Юни месец беше страшна жега и платих малко над 50 лв., но какво да се прави :lol:

 

 

evn.png

Edited by biodesign
Link to comment
Share on other sites

За това готвене /котлони, фурна, скара през няколко дни и това пране /2 часа програма/ е направо нищожна, вервай ми.

Edited by Lucky Luciano
Link to comment
Share on other sites

Пералнята не гълта много. не повече от 50-60 кВ/месец дори и на 2 часа програма.

В къщи се готви през ден. Разбирай на фурна. Минимум час и половина на ден.

Хладилника също е сериозен: 2.20 на 70 санта с фризер - малка ламичка :)

За микровелето, крушките (дето само в хола са 6 броя) и ала-бала други дребни електроуреди (зарядни за телефони, сушоар и т.н.) да не говорим - и те харчат по нещичко.

И требе да ти кажа, че тия 50 лв. множко ми се виждат, за 80 да не говорим - инфарктна история ще стане :lol:

A имам познати дето лятото плащат по 120+ лв. на месец. Направо необяснимо.

Edited by biodesign
Link to comment
Share on other sites

Ядва се, нали ти казвам. 2 климатика, единият бичи денонощно в помещение 35 квадрата, другия в спалнята  от 10 до 22, тоест около 12ч., но той е малък 9-ка. Иначе два бокса /знаеш какви/, един компютър, който също е денонощно включен, медия и тра-ла-ла. Крушките са 15 за целия апартамент, всичките LED. Каквото, такова де...

Link to comment
Share on other sites

Какви клими си взе?

 

Аз сега съм на друга тема: взех си едно животно - нов Netgear R7000 за 130 лв. (ако спечеля един търг ще го превърна в R8000) и кабели 7-ма категория, та другия месец ще сменям окабеляването в апартамента и ще се подготвям за тиви.бг и нова оптика.

Днес разкарах мтел от София и там вече е Нет1: 55 мегабита за 11.90 на месец (естествено шейпърите не им работят или нарочно не са настроени) и скоростта е към 90 мегабита някъде на даун и 60 на ъп.

Нета е бетон, телевизията върви като пушка. Жалко, че в Пловдив няма Нет1.

Ta, сега се чудя дали да му изпраскам на R7000 едно Tomato или да го държа на стоковия.

 

Какво се случи с мтел и защо ги разкарах:

Деактивирали (По незнайни причини. Не е заради задължения защото всяка фактура се плаща в рамките на 2 дни макс) Хюавея и няма нет от неделя. Звъня на съпорта 2 дена, оттам ми говорят глупости, накрая пращат техник. Техника видял, че всичко е наред с оптиката (което се вижда и от съпорта и от мен, щото Пон-а свети а Хюавея е конктнат към системата), но понеже трябвало да направи нещо - сменил накрайника на кабела към Хюявея. Нет - курец. И си тръгнал. Всичко било наред според него. Звъня пак на съпорта - след час ми идваше да вържа врата на кокошката на троен морски възел. Отивам днес да прекарвам Нет1 и какво се случва. От мтел се обаждат, че активирали нещо и да съм пробвал. Естествено нет имаше, щото са активирали Хюавея. Обаче - вън от бара. 5 дена без нет и тв, прекалено е.

Не знам какво става с тази компания в последните 2 години, обаче не е на добре. Насраха си мобилната мрежа от миналата година, сега насраха и оптиката, телевизията е по-зле като качество от на Виваком (не, че на Виваком е добре), обезглавиха си техническия екип, за съпорта да не говорим.

Ужас просто.

Edited by biodesign
Link to comment
Share on other sites

Сега ми се изясни сметката от 80 лв.

Фуджицуто горе-долу бива, по-зле е от моя 9 годишен кошник.

Китаеца е смърт с тоя КОП. Зимата не те виждам ако ще го ползваш за отопление. Едни 240-250 лв. ще те оправят. Дано поне да топлят.

С две хубави клими сметката ти щеше да е под 60 лв. лятото и около 130-140 макс. зимата заедно с другите консуматори.

Edited by biodesign
Link to comment
Share on other sites

Екстра са и двата. Ще охлаждат само. В режим поддръжка горят под 350W двата. За малко по-ниска консумация, трябваше да дам 2000 и нещо лева отгоре. А за охлаждане само - мерси. И тея 2200лв. ми се видяха много за едното охлаждане.

Edited by Lucky Luciano
Link to comment
Share on other sites

Щом е само за охлаждане се ядва, но аз лично вместо китаец бих взел нещо секънд хенд около 4-5 годишно от висок клас до около 1000 лв. без значение каква марка.

Гледам, в последно време се внасят и high end японски клими нови, при това на отлични цени: 2800-3200, ама пустите дистанционни са на японски и това ме спира :lol:

Да са ти честити и да те оЛаждат дълго време безаварийно :)

Link to comment
Share on other sites

Японските дистанционни съвсем не са толкова сложни за работа. Освен това съвсем елементарно се заменят с универсални такива, а там нещата вече са с картинки и човешки буквички.

Link to comment
Share on other sites

Дистанционните с надписи на японски са абсолютно същите като тези с надписи на друг език, така че не говоря за степен на сложност.

Колкото до универсалните дистанционни, не върви на такова животно от как да кажа, естетическа гледна точка.

Не, че не мога да си купя от производителя дистанционно на английски език, но цената от поне 150 юру ме възпира някак си.

 

Случвало ми се е да ползвам дистанционно на японски. Почувствах се като примат. Гледаш картинка с обяснение, сравняваш йероглифите да не стане някой сакатлък... после натискаш копче. За йероглифите на дисплея да не говорим - там не знаеш какво пише.

Ужасно е чувството, поне за мен.

Link to comment
Share on other sites

Случвало ми се е да ползвам дистанционно на японски. Почувствах се като примат. Гледаш картинка с обяснение, сравняваш йероглифите да не стане някой сакатлък... после натискаш копче. За йероглифите на дисплея да не говорим - там не знаеш какво пише.

Ужасно е чувството, поне за мен.

 

Off/ И аз имах подобна случка наскоро с един южнокорейски медицински уред, който купих директно от основния дистрибутор за Южна Корея. Като ми дойде с мануал на корейски и с надписи на копчетата на корейски, а мануал в мрежата на английски или руски няма...и понеже същият уред го изнасят и за Русия, на едно място видях снимка на уреда с надписи върху копченцата на руски. Да, ама пустите корейци за руския пазар разменили режимите и реално техните копченца с надписите включват съвсем други режими на моя корейски уред. Уредът не беше за мен, но се наложи да го изпробвам лично как ми действа на всичките режими за да определя всъщност кое копче какво включва. :P  Пуста моя любознателност...след като със сигурност си излекувах поне няколко болести по време на пробите, реших все пак да пусна едно питане до самия производител, а те бяха достатъчно любезни да ми изпратят мануал на английски...ама късно, вече бях разбрал всичко...и сигурно бях малко по-здрав. :laughing1:

Link to comment
Share on other sites

Да, ама пустите корейци за руския пазар разменили режимите и реално техните копченца с надписите включват съвсем други режими на моя корейски уред.

Хич не звучи европейски някак си :lol:

 

Откога се каня да започна изучаване на японски и корейски, ама като се замисля че ще ги ползвам за едните копчета само и се разколебавам :)

Link to comment
Share on other sites

Дистанционните с надписи на японски са абсолютно същите като тези с надписи на друг език, така че не говоря за степен на сложност.

Колкото до универсалните дистанционни, не върви на такова животно от как да кажа, естетическа гледна точка.

Не, че не мога да си купя от производителя дистанционно на английски език, но цената от поне 150 юру ме възпира някак си.

 

Случвало ми се е да ползвам дистанционно на японски. Почувствах се като примат. Гледаш картинка с обяснение, сравняваш йероглифите да не стане някой сакатлък... после натискаш копче. За йероглифите на дисплея да не говорим - там не знаеш какво пише.

Ужасно е чувството, поне за мен.

Трябва да запомниш точно три иероглифа. Колкото до естетичната ти гледната ти точка, поогледай какви гъзарийки има на пазара, хем на цена около двадесет лева. ;)

Link to comment
Share on other sites

Заради юлските горещини сметката ми се покачи с цели 5 лв. и сега е 59.90.

Предполагам, при Лучано ще е поне с 20 отгоре (заради китайчето, или каса старобърно по-малко тоз месец) :lol:


Трябва да запомниш точно три иероглифа. Колкото до естетичната ти гледната ти точка, поогледай какви гъзарийки има на пазара, хем на цена около двадесет лева. ;)

 

Toва заглеждам:

https://ru.aliexpress.com/item/2017-Broadlink-RM3-RM-Pro-RM-Mini3-Smart-home-Automation-WIFI-IR-RF-Universal-remote-controller/32796987921.html

 

Иначе си купих мини варианта, бачка отлично с Мицубиши, но няма вграден температурен сензор за разлика от Про версията.

 

По отношение на мини варианта: слагайте качествено захранване (поне 2А, но не да пише 2А само а и наистина да ги осигурява), щото ще има лека експлозийка на захранването. Вече го преживях с едно захранване на Цамцунг, уж оригинално. Вече съм с Белкин и няма проблем. Струва около 4-5 паунда от ибей. Щото с "оригиналните" стоки в БГ и специално "най-оригиналните" в Пловдив повече не искам вземане-даване.

Edited by biodesign
Link to comment
Share on other sites

Заради юлските горещини сметката ми се покачи с цели 5 лв. и сега е 59.90.

 

 

Нещо не вдявам кво се периш с тия сметки. Земи поддържай 100+ кв.м. па тогава да видим. Иначе за стаичката ти тая сметка е нормална. 

Link to comment
Share on other sites

Въпрос - ако имам едни 1200-1300 лева за климатик, какво е по-добре да се вземе...12-ка хиперинвертор втора употреба (от фирма), на 110 волта от Япония, с всичките недостатъци като по-малка гаранция, преобразуване към 220 волта и др. или нисък клас нов инвертор 18-ка (примерно такъв), като се има предвид, че площта на помещението е към 25 квадрата (стандартна височина), но от двете страни е преходно с други 2 помещения и се опасявам, че когато се отворят вратите, 12-ката просто ще трябва да работи нон-стоп и тогава е все тая дали е супер-хипер. На всичкото отгоре аз няма да живея там и няма да имам контрол какво става и кои врати колко ще стоят отворени, тъй че засега клоня към по-мощен, пък макар и нисък клас. Ако имах 2-3 пъти по-голяма сума, нямаше да задавам въпроси, но на този етап имам възможност само за 1 климатик, който трябва да бъде разположен точно в това помещение.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Create New...