Jump to content
BulForum.com

iPhone


AssassiN

Recommended Posts

А с кое друго устройство като се вържеш към тъплинка получава 300Mbit, тези цифри са само за забавление, реалния трансфер е много по-малък ,но баламурниците вярват ,че като пише 300Мбита и ще прехвърлят с толкова по wifi. Има и една друга разлика ,че на макбука ти тези 300Мбита са напълно реално достижими , защото адаптера е от най-висок клас, докато на рутера ти е само в сферата на фантастиката.

Link to comment
Share on other sites

  • Replies 1.3k
  • Created
  • Last Reply

А с кое друго устройство като се вържеш към тъплинка получава 300Mbit, тези цифри са само за забавление, реалния трансфер е много по-малък ,но баламурниците вярват ,че като пише 300Мбита и ще прехвърлят с толкова по wifi. Има и една друга разлика ,че на макбука ти тези 300Мбита са напълно реално достижими , защото адаптера е от най-висок клас, докато на рутера ти е само в сферата на фантастиката.

 

С телефона се връзвам на над 150мбит. И тук не си говорим фантастики, а реални факти, защото и от Apple за този конкретен адаптер бяха обявили, че въпреки обявената скорост от 300мбит, повече от 150мбит без 5ГХз - не са достижими. Сложих 5ГХз рутер - пак не са достижими явно и си се връзва на 150мбит. Не около 150мбит, а точно 150мбит, което показва софтуерно ограничение, а не проблем със сигнала.

 

Не знам кой е баламурника, така като те чета как ми обясняваш, че 300мбит при всички други били за забавление, а при макбука са си реално използваеми. Разликата между 150мбит и 300мбит при еднакъв процент загуби в скоростта да ти обясня ли как се отразява или сам ще се сетиш?

 

Ако ще и от най-високия клас да е, пише 150мбит в операционната система, а по спецификации е 300мбит. Колко толкова е висок тоя клас, като работи на половината от обявената скорост, а за пълен капацитет трябва да си купя рутер за 500лв? Аналога на другите производители е 200.

Link to comment
Share on other sites

А с кое друго устройство като се вържеш към тъплинка получава 300Mbit, тези цифри са само за забавление, реалния трансфер е много по-малък ,но баламурниците вярват ,че като пише 300Мбита и ще прехвърлят с толкова по wifi. Има и една друга разлика ,че на макбука ти тези 300Мбита са напълно реално достижими , защото адаптера е от най-висок клас, докато на рутера ти е само в сферата на фантастиката.

И един мармот... :)))

Пусни един скрийншот с макбук вързан на 300 мегабита wi-fi и трансферваш на 300 мегабита по същото това ви-фи :)))

Link to comment
Share on other sites

Първата дума, която винаги ми идва на ума при подобни истории е "крепостничество"...и обикновено винаги се чувствам унизен от подобно изнудване. По тази причина никога не се спирам на уред от тази (и подобни) фирми, които процедират с клиентите си с такова мислене, пък ако ще и уредите им да са извънземни. За мен по-важно е отношението, а не хипер-дупер качествата на конкретния уред...а него все ще намеря с какво да го заместя.

 

/Лично мнение, с което не ангажирам никого/

Право в десятката...

 

Turn off this option! GT-I9505 Turn off this option!

 

 

Link to comment
Share on other sites

  • 5 weeks later...

Относно популярността и някои други такива подробности. Цитирам мой познат:

"Гледам analytics-а на един от по-големите ми клиенти.

Ако трябва да избирате да оптимизирате нещата си за "iPad" (от една страна) или "Edge, Firefox и Safari" (от друга), трябва да изберете "iPad".

Повече потребители идват.
(Всички видове телефони също са по-популярни от тези трите браузърчета)"

Link to comment
Share on other sites

Сайта на Самсунг се вижда без проблем на iPad.

Всичко е ок, докато не излезнат по-сложни изпълнения. Имам един куп сайтове оставени по табове в iPad-а, за да си ги отворя и да ги разгледам на друго устройство, защото на iPad-а нещо не им работи като хората.

И пак виждаме разделение: Firefox/Edge/Chrome/Opera работят еднакво - iPad, отново - различен.

Link to comment
Share on other sites

И пак виждаме разделение: Firefox/Edge/Chrome/Opera работят еднакво - iPad, отново - различен.

Изброени са като списък. Нищо еднакво няма. Engine-a на Chrome, Safari и Opera e webkit. На Firefox e Gecko на Edge e EdgeHTML. За да смяташ че се държат еднакво явно никога не си правил нищо по-сериозно с повече CSS и JS.

 

iPad се държи много по-близко до Safari , Chrome и Opera, но има подробности около touch-a и това е оптимизацията, за която говореше Мишо - да го направиш да се държи добре на мобилни устройства (responsive layout) е по-важно отколкото да го подкараш на всички браузъри за десктопа.

Link to comment
Share on other sites

  • 4 weeks later...

Това що тъй? :online2long:
 

Представители на Nordic Council of Ministers решиха да проведат серия от тестове с популярни модели смартфони, за да открият кой от тях има най-добър сигнал. Резултатите от проучването са доста интересни, съобщава AndroidHeadlines.
Смартфоните iPhone изненадващо се оказват на последните места на почти всички тестове свързано със силата и качеството на звука при провеждане на гласови обаждания. За разлика от Apple, устройствата на Samsung се справят осезаемо по-добре и заемат челните позиции, като в някои от тестовете са изпреварени от представители на Microsoft Lumia серията. Любопитна подробност е, че дори бюджетен модел като HTC Desire 626 успява да постигне по-добри резултати от скъпи смартфони като Samsung Galaxy S7/S7 edge и Apple iPhone 6s. Достъпният iPhone 6SE отчита едни от най-слабите резултати на проведените тестове. Microsoft Lumia 640 демонстрира по-добро качество на сигнала от водещите смартфони с Android.
Данните в проучването показват, че дори най-евтините устройства могат да предложат по-добър сигнал, в сравнение с най-скъпите смартфони на пазара.

Link to comment
Share on other sites

Аз телефон с по - хубав звук по време на разговор не съм виждал(чувал). Да не говорим пък за шумни помещения. Ама то толкова глупости се пишат по темата. Дори и другият раздел се изписаха тотални лъжи, но честно казано ми писна да обяснявам кое как е. Да си ползват там гърмящите телефони и това е.

Link to comment
Share on other sites

 

Данните в проучването показват, че дори най-евтините устройства могат да предложат по-добър сигнал, в сравнение с най-скъпите смартфони на пазара.

 

Ама разбира се, колкото са по-евтини, толкова по-добре се чува... Гладни драскачи се чудят как да накарат някой лапнишаран да им отвори скапаните сайтчета.

Link to comment
Share on other sites

Някой iOS потребител, може ли да ми каже как да изпълня елементарна функция като изтриване на кеш за някоя програма? Play Newsstand ми заема 700МБ, които са само кеш. Искам да изтрия само кеш-а, без да трия приложението и да го слагам на ново.

Link to comment
Share on other sites

Явно никой не знае.

 

Друг въпрос. Как на iOS 10 да си трия мейлите директно от нотификейшъна? Мога да ги трия от там, ако получа нотификейшъна и в момента ползвам таблета, но не мога да ги трия от lockscreen-а, както можеше преди ъпдейта. Като ги плъзна на ляво ми отваря приложението. Като ги плъзна надясно - ме кара в новия екран с ненужните уиджети. А аз просто искам да направя нещо без да се разхождам из менюта и приложения.

Link to comment
Share on other sites

Гладни драскачи се чудят как да накарат някой лапнишаран да им отвори скапаните сайтчета.

 

Явно такива статии изобщо не влияят на движението на епълските акции. ;)

 

Пазарната капитализация на Apple в сряда се е покачила над 605 млрд. долара заради представянето на новите модели iPhone 7 и iPhone 7 Plus.

За една седмица акциите на технологичния гигант са скочили с близо 10%, което се оценява на над 54 млрд. долара.

Допълнителна подкрепа за цената дават и прогнозите на различни анализатори, че продажбите, които трябва да започнат в петък, ще разбият всички по-ранни прогнози.

Американският мобилен оператор T-Mobile вече обяви, че предварителните поръчки са рекордно високи.

Другият голям телеком в страната – Sprint, също се похвали с невиждани поръчки. Те са с близо 400% повече спрямо предходната година, когато беше пусната шестата серия на iPhone.

Цената на затваряне от вчера – 112.4 долара за акция, е най-високата за последните четири месеца, показват данните от борсовата търговия.

Изтъргуваният обем книжа само в сряда е двойно по-голям спрямо средното дневно ниво.

Link to comment
Share on other sites

Е, поне не се взривява :)

По тоя повод из мрежата върви лафа "ако някога и айфоните почнат да се палят,андроид феновете ще обявят тържествено:това го има при нас отдавна" :P

Link to comment
Share on other sites

Защото има причина Samsung да се превърне в синоним на Android и тя не е защото устройствата им са най-добри. От там тръгва и момента, в който като искаш гъзарски телефон, или взимаш iPhone, или взимаш Galaxy Sпоследното. Другите не дават такъв престиж.

Мисля, че това има предвид Герасим Пантелеев.

 

Устройството си е устройство. Потребителите са тези, които го приравняват към определена категория.

iPhone също си е нормален телефон.

Link to comment
Share on other sites

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.


×
×
  • Create New...