Jump to content
BulForum.com

iPhone


AssassiN

Recommended Posts

  • Replies 1.3k
  • Created
  • Last Reply

Ценовите изцепки, за съжаление, са друга бира. И се повлече крак по ябълките. Мен лично не ме касае - аз ги получавам като подаръци от оператора. Иначе не бих никога платил тия цени - откровено го казвам - ни за ябълки, ни за самсунги.

Link to comment
Share on other sites

Защото има причина Samsung да се превърне в синоним на Android и тя не е защото устройствата им са най-добри. От там тръгва и момента, в който като искаш гъзарски телефон, или взимаш iPhone, или взимаш Galaxy Sпоследното. Другите не дават такъв престиж.

 

Мисля, че това има предвид Герасим Пантелеев.

 

Устройството си е устройство. Потребителите са тези, които го приравняват към определена категория.

iPhone също си е нормален телефон.

Да, и в повечето случаи (извън този форум) са лаици, взели корейчето понеже гледат от другите че е вървежно и ги е страх да не се изложат в кафенето с нещо различно. Не са го избрали защото са направили задълбочен компетентен анализ на камерата или вградените приложения или батерията.

 

И както обикновено се случва и в други сфери на живота, хора като описаните джафкат най-много и предизвикват ябълките да заклеймяват всичко свързано с андроид.

Link to comment
Share on other sites

Ти тая глупост верно ли я каза? Щото няма по-блеещо и сляпо стадо от епълското... Което в още по-пълна сила важи тук у нас. И не корейчета или китайчета или някой от 54623-те други варианта на андроид телефони, а именно айдъски купуват по описания от тебе начин. Не знаят да правят нищо освен да говорят по телефона и да играят Angry Birds, но нЪли... Та голяма глупост каза. В смисъл силно сбърка обекта, иначе добре уцели есенцията.  

Link to comment
Share on other sites

Защото има причина Samsung да се превърне в синоним на Android и тя не е защото устройствата им са най-добри. От там тръгва и момента, в който като искаш гъзарски телефон, или взимаш iPhone, или взимаш Galaxy Sпоследното. Другите не дават такъв престиж.

 

 

Да, и в повечето случаи (извън този форум) са лаици, взели корейчето понеже гледат от другите че е вървежно и ги е страх да не се изложат в кафенето с нещо различно. 

 

Да не сме тийнове, че говорим за престиж базиран на телефонче ? :))

 

 

 

 

Не са го избрали защото са направили задълбочен компетентен анализ на камерата или вградените приложения или батерията.

Колко от юзърите въобще могат да направят компетентен анализ на една камера, или дисплей ? 

От друга страна, топ моделите на Самсунг получават положителни оценки по медиите, не е ли е нормално това да привлича юзърите ? 

Link to comment
Share on other sites

Ти тая глупост верно ли я каза? Щото няма по-блеещо и сляпо стадо от епълското... Което в още по-пълна сила важи тук у нас. И не корейчета или китайчета или някой от 54623-те други варианта на андроид телефони, а именно айдъски купуват по описания от тебе начин. Не знаят да правят нищо освен да говорят по телефона и да играят Angry Birds, но нЪли... Та голяма глупост каза. В смисъл силно сбърка обекта, иначе добре уцели есенцията.

 

Напротив. Доста хора, които са имали iPhone за престиж, вече са потребители на Самсунг. Освен това, не един човек е ме е питал какъв Самсунг Галакси А5 или А3 да си вземе, не защото си заслужават парите, а защото са Самсунг.

 

  

Да не сме тийнове, че говорим за престиж базиран на телефонче ? :))

 

Колко от юзърите въобще могат да направят компетентен анализ на една камера, или дисплей ? 

От друга страна, топ моделите на Самсунг получават положителни оценки по медиите, не е ли е нормално това да привлича юзърите ? 

Ние не сме, но много хора са с подобен манталитет. А топ моделите на Самсунг може и да получават добри оценки, но далеч не са единствените добри устройства. Освен това, много хора не искат топ моделите, а просто да е Галакси.

Link to comment
Share on other sites

Напротив. Доста хора, които са имали iPhone за престиж, вече са потребители на Самсунг. Освен това, не един човек е ме е питал какъв Самсунг Галакси А5 или А3 да си вземе, не защото си заслужават парите, а защото са Самсунг.

 

ахахахахахахах

 

Туй от една страна добре - от друга обаче на фона на айдъските, верваш ли си тъй дали стои дори като пиксел? Или викаш понеже някой нали на теб ти казал и туй е мащабно изследване на всички... Споко, може да не ми отговаряш...  

Link to comment
Share on other sites

Не мисля, че имаш достатъчно наблюдения, за да се изказваш така и да се присмиваш за пореден път.

А и Самсунга е по-скъп, което само по себе си отнема ексклузивността на iPhone. Това беше при iPhone 6 и 6S де. iPhone 7 e1600-1900лв, което си му връща лидерската позиция при цената, за сега.

 

И тук говорим за Галакси серията, а не за Ноут. Някои от потребителите са толкова зле, че наричат всеки Самсунг - Галакси, а всеки Андроид - Самсунг. Голяма част.

Link to comment
Share on other sites

И тук говорим за Галакси серията, а не за Ноут. Някои от потребителите са толкова зле, че наричат всеки Самсунг - Галакси, а всеки Андроид - Самсунг. Голяма част.

Welcome to the world of tech ;)

Но нека не забравяме, че разните китайчета стават все по-популярни което говори точно за обратното - потребителите се интересуват  и си купуват телефони отговарящи на възможностите им. :)

Link to comment
Share on other sites

Бях голям фен на Iphone-a...още от първата генерация 2G през 2007-ма,който нямаше аналог,следващия по-добър за мен си остава 4S.Смених не един от тях и все още съм с Ipad,но с последните модели ме разочароваха и минах на S6 Edge.Още се чудя защо съм стоял толкова време на Iphone :D

Link to comment
Share on other sites

Бях голям фен на Iphone-a...още от първата генерация 2G през 2007-ма,който нямаше аналог,следващия по-добър за мен си остава 4S.Смених не един от тях и все още съм с Ipad,но с последните модели ме разочароваха и минах на S6 Edge.Още се чудя защо съм стоял толкова време на Iphone :D

 

Тя причината е една-добър маркетинг от страна на епъл...друга не се сещам :-)

Link to comment
Share on other sites

Тя причината е една-добър маркетинг от страна на епъл...друга не се сещам :-)

Определено са много добри в това :D

Колкото до другите андроид устройства на повечето яко им куца дизайна.

Link to comment
Share on other sites

Колкото до другите андроид устройства на повечето яко им куца дизайна.

 

Понеже отново се спомена за дизайна на смартфоните, а аз освен от аудио дизайн не разбирам от никакъв друг (без майтап :) ), искам да попитам нещо и то съвсем сериозно, защото наистина не ми е ясно.

Що се касае до дизайн на автомобил примерно - дори и без да разбирам от какъвто и да е дизайн, бих могъл да оценя линиите, формите и всичко останало и да кажа дали е добре спрямо моите разбирания за естетика. Телефоните обаче (поне тия дето са смарт) винаги ми изглеждат почти по един и същ начин - правоъгълно парче плоска пластмаса или метал, което варира цветово и евентуално по размер, видове на ъглите и дебелината на рамката, която се образува между работната площ и останалото зад нея.

Та въпросът ми е - за външния дизайн ли става дума, за софтуерния ли или под думата дизайн обединявате общото излъчване (външен изглед, начин на работа, екстри и т.н.) на съответния телефон?

 

Ако все пак става дума единствено за външен дизайн (който за мен както споменах не варира много), сега влезнах в един от китайските сайтове и напълно произволно избрах един среден модел на Apple (5s) и първия базов модел китайски андроид, който ми излезе. Та ако става дума само за външния вид, честно да си кажа, в моите очи китаецът ми изглежда по-красив ; да, сигурно на ябълката стъклото е по-здраво, материалът е по-издръжлив, покритието е по-качествено и всичко останало сигурно й е "по-", но нали си говорим само за външен вид и първо впечатление. Да оставим настрана, че китайците вече имат и доста по-красиво изглеждащи безрамкови модели.

Ако обаче под "дизайн" се има предвид не само външния, мисля че не е много правилно да се употребява точно тази дума, защото води до заблуждение такива неориентирани като мен. ;)

Link to comment
Share on other sites

Welcome to the world of tech ;)

Но нека не забравяме, че разните китайчета стават все по-популярни което говори точно за обратното - потребителите се интересуват  и си купуват телефони отговарящи на възможностите им. :)

Донякъде. Аз имам парите да си взема последен модел Ябълка или Самсунг, но никога няма да го направя, защото за мен цената им е неоправдано висока.

И се радвам, че не съм част от стадото, което повтаря, че китайските телефони за нищо не стават, защото може би никога нямаше да ги пробвам и да установя, че много, ама много ги бива :)

 

Ако все пак става дума единствено за външен дизайн (който за мен както споменах не варира много), сега влезнах в един от китайските сайтове и напълно произволно избрах един среден модел на Apple (5s) и първия базов модел китайски андроид, който ми излезе. Та ако става дума само за външния вид, честно да си кажа, в моите очи китаецът ми изглежда по-красив ; да, сигурно на ябълката стъклото е по-здраво, материалът е по-издръжлив, покритието е по-качествено и всичко останало сигурно й е "по-", но нали си говорим само за външен вид и първо впечатление. Да оставим настрана, че китайците вече имат и доста по-красиво изглеждащи безрамкови модели.

Ако обаче под "дизайн" се има предвид не само външния, мисля че не е много правилно да се употребява точно тази дума, защото води до заблуждение такива неориентирани като мен. ;)

Китайчето изкъртва откъм дизайн, но като човек, минал през цялата палитра неизвестни марки телефони, на този веднага да ти кажа какво ще му куца - камерата :) и може би батерията няма да е от най-издържливите, но за тези пари е супер и определено е bang for the buck :P

Онова Шиоми, което го похвалих в другата тема завладя сърцата на колежките на майка ми и ще поръчвам още 3 :))

Link to comment
Share on other sites

Донякъде. Аз имам парите да си взема последен модел Ябълка или Самсунг, но никога няма да го направя, защото за мен цената им е неоправдано висока.

И се радвам, че не съм част от стадото, което повтаря, че китайските телефони за нищо не стават, защото може би никога нямаше да ги пробвам и да установя, че много, ама много ги бива :)

 

Китайчето изкъртва откъм дизайн, но като човек, минал през цялата палитра неизвестни марки телефони, на този веднага да ти кажа какво ще му куца - камерата :) и може би батерията няма да е от най-издържливите, но за тези пари е супер и определено е bang for the buck :P

 

Айде, айде, не се прави на интересен - цената му била неоправдано висока...признай си, че просто си скръндза. :lol:

 

А иначе по второто оцветено - за 55 долара...толкова. Ето ти друг с подобен дизайн (безрамков), с доста по-добра камера и пак няколко пъти по-евтин от цената на тия телефони, дето ги бистрим тука. Предлагам обаче да спрем да бистрим китайската политика точно в тази тема, защото я разводняваме.

Link to comment
Share on other sites

Донякъде. Аз имам парите да си взема последен модел Ябълка или Самсунг, но никога няма да го направя, защото за мен цената им е неоправдано висока.

И се радвам, че не съм част от стадото, което повтаря, че китайските телефони за нищо не стават, защото може би никога нямаше да ги пробвам и да установя, че много, ама много ги бива :)

 

С вокса коментирахме друг тип потребители :))

 

А за биването на китайчетата - в темата им съм споделил опита ми с едно такова :))

Неоправдано много струва поддръжката им за моят вкус :))))

Link to comment
Share on other sites

Wait, stop.Не се ли правят всички в Китай? Мхъ? И не са ли с еднакъв хардуер? И не опира ли всичко само до софтуера?

 

Под "всички" кои визираш?

Link to comment
Share on other sites

Wait, stop.Не се ли правят всички в Китай? Мхъ? И не са ли с еднакъв хардуер? И не опира ли всичко само до софтуера?

Сега погледнах, моят поне не е сглобен в Китай. :P

Иначе визирам китайските марки. Хардуерно също имат разлики :)

Link to comment
Share on other sites

Еми всички...гнусмас, айдъска, сони-мони, и т.н....Или ги сглобяват в Тайван, Камбоджа, Индия, Виетнам...то все си е Китай това...процесори, платки, рам и т.н. не се ли произвеждат в Чайна? И не се ли опаковат и доокомплектоват пак там?

Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...

Да бе, аз точно бях планирал нарочно с гръб да се засека с ръката на леля ми в Барса... Айдъска 6 падна пИрфйектно на гръб на 150 годишен гладък камък и стана НА СОЛ, ама на СОЛ до степен такава, щото и окото на камерката му се строшило - никой не разбра защо... Уникална история. АЙДЪСКА. Добре че служебна, та сменят без въпроси.   

Link to comment
Share on other sites

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.


×
×
  • Create New...