Jump to content
BulForum.com

iPhone


AssassiN

Recommended Posts

Това ще да е само заради плюенето в тази тема - отказахте хората да купуват айфони, ей....много сте лоши...

Айде да си кажем каква е истината. Просто ти престана да купуваш епълски продукти и залитна към китайския пазар => За първи път от 15 години Apple завърши фискалната година със спад в приходите и Китай стана първа икономическа сила в света

:moon:

 

Link to comment
Share on other sites

  • Replies 1.3k
  • Created
  • Last Reply

Apple отбелязват спад в приходите за първи път от 15 години насам.

Само заради airdrop-a и липсата на кадърен файлов трансфер през bluetooth ще да е

Link to comment
Share on other sites

Айде да си кажем каква е истината....

 

Ти пък...що ме издаваш сега...

 

-------------------

 

А на Виден още одеве исках да му кажа, че хората отдавна са измислили универсалните дистанционни, ама си замълчах, че и мене щеше да подхване...но иначе нямам нищо против да ни изправят двамата пред 5 различни телевизора, аз - със запаметените кодове на универсално дистанционно, той - с телефона си и да засичаме за колко време всеки ще изреди функциите на всеки един телевизор...подозирам, че разликата ще е в пъти...няма да кажа за кого.

Link to comment
Share on other sites

Извинявам се за спама и писането в неподходяща тема, възхваляваща iPone, но искам най-сериозно да кажа, че от както минах на Maicrosoft Windows Phone, не ща да чуя нито за Android нито за други шитни. Наздраве.

Link to comment
Share on other sites

 

А на Виден още одеве исках да му кажа, че хората отдавна са измислили универсалните дистанционни, ама си замълчах, че и мене щеше да подхване...но иначе нямам нищо против да ни изправят двамата пред 5 различни телевизора, аз - със запаметените кодове на универсално дистанционно, той - с телефона си и да засичаме за колко време всеки ще изреди функциите на всеки един телевизор...подозирам, че разликата ще е в пъти...няма да кажа за кого.

 

Виден сигурно е чувал за универсални дистанционни и е много вероятно да има къмто един чувал, нищо чудно повече от всички вас заедно. И мога да те размажа по всички параграфи с телефона докато ми насочваш кодОвИ (дето дъл'ги знаеш на изуст за къмто 15-20 уреда) къмто телевизора и примигваш с китайски трошливи боклуци, доде захапе, а при мен всичко е запаметено и се самонамира. Та ТИХО вече с нещо, дето не познавате. Мама му стара - всички дървени професори са събрани в тоя Фором...  :laughing:

Link to comment
Share on other sites

Абе ти винаги си много сигурен, железни философе, ама сигурно и идея си нямаш за какви дистанционни ти говоря щом незнайно защо спомена "китайските трошливи боклуци" - това че правя основния оборот на повечето китайски провинции изобщо не изключва факта, че правя оборот и на много други места по света. И недей да ми се пънеш колко си бърз с телефона си, щото ще те бия по всички параграфи с настроено на 5-те телевизора  дистанционно с най-обикновени натискащи се копченца. :stfu:

Link to comment
Share on other sites

Тъй както философстваш за нещо, което ни си видял, ни си ползвАл и то хептен дето не му е мястото (поне три пъти помолих да се спре), табелките поръча ли ги? 

Link to comment
Share on other sites

Не - щото ме ядосваш! Всъщност наистина не съм, но по съвсем друга причина (ако беше погледнал коментара ми под рапорта, който седи от доста време и чака да бъде погледнат, вероятно щеше да разбереш) ...и освен това не ми е ясно защо ме питаш в тази тема, че ме принуждаваш да ти отговарям и аз пак тука? Ама всъщност ти и за универсалните дистанционни не си много наясно, та и затова вероятно не си се сетил, че много по-лесно беше да ми пуснеш едно ЛС... :popcorn:

Link to comment
Share on other sites

  • 3 months later...

https://www.youtube.com/watch?v=leFuF-zoVzA

 

Много интересно за мен видео, за сивия сектор на китайската електроника.

Във видеото не се казва за крайната цена, но във коментари под видеото, автора споделя цифрата от около 300$

Link to comment
Share on other sites

[... тъпо...]

 

Много интересно за мен видео, за сивия сектор на китайската електроника.

Във видеото не се казва за крайната цена, но във коментари под видеото, автора споделя цифрата от около 300$

Много добре. Установил е, че цената на частите на един iPhone е колкото тази на средностатистически китайски телефон. Леко пропуска, че хората трябва да плащат заплати на програмисти, дизайнери и прочее. Рекламата също е важна, а никак не е евтина... 

Link to comment
Share on other sites

Идеята не е в това колко реално струва и колко го продават ябълките, идеята е сивия сектор и черния пазар на електроника, не напразно на края на клипа ти го показа напълно на 100% в оригинална кутия и оригинални консумативи и това го направи човек без кой знае какви връзки. Сега сети се сам, човек с правилните хора там колко такива би направил и продал и то напълно genuine продукти за цена от 1/4 от пазарната...

Link to comment
Share on other sites

Виниле, не мисля, че това беше целта на клипа. Човека иска да покаже колко заменими са компонентите в Апълските телефони и как от един счупен апълски телефон могат да се извлечат компоненти, като това довежда до по-малко замърсяване на околната среда. Другата цел е да покаже как би изглеждало бъдещето :) 

 

И да, някои от нещата, които той закупува не са оригинални: като алуминиевата опаковка, бутоните и болтчетата. От друга страна дънната платката с процесора и паметта са оригинални. Ако не са, ме съмнява устройстовото да може да се регистрира успешно при Апъл. 

Link to comment
Share on other sites

Бях попаднал на статия за тоя пич и там беше казал, че всъщност му е струвало 1000$, защото не всичко се е получило от първия път, но ако му се беше получило реалната стойност щеше да е 300$

Link to comment
Share on other sites

И тази самоделка как се справя с прегряването /отвеждането на топлина? Доколко са изчистени разните нарушения в обхвата на wifi, gps и прочее? Да не му излезе 10 000 долара докато го стабилизира да оцелява по 24 часа?

Link to comment
Share on other sites

И тази самоделка как се справя с прегряването /отвеждането на топлина? Доколко са изчистени разните нарушения в обхвата на wifi, gps и прочее? Да не му излезе 10 000 долара докато го стабилизира да оцелява по 24 часа?

 

От къде да дойдат тия проблеми с отвеждането на топлина, обхвата и т.н? Той си използва оригинални ремонтирани части.

Link to comment
Share on other sites

Не знам какво точно използва и как точно го използва, но искам да си отговорим на тези въпроси преди да се превъзнасяме по сензацията. В ютуб много щуротии се приказват за няколкото допълнителни гледания.

Link to comment
Share on other sites

Ами използва оригинални части и просто ги сглобява. Няма от къде да дойдат проблемите, който ти споменаваш. Той не използва подобни части или части от 3-ти производител, които са аналог на оригинала. Той използва частите на Apple.

Link to comment
Share on other sites

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.


×
×
  • Create New...