Jump to content
BulForum.com

iPhone


AssassiN

Recommended Posts

Аха, ами подвел съм се от писаното от Феранте и Скази. Пък и ябълките нали по принцип имат политика като ти се счупи нещо да го вземат цялото и да ти дадат ново. :moon:

 

Да. И после оправят частите и пускат устройствата Refurbished за малко по-малко пари.

Link to comment
Share on other sites

  • 4 months later...
  • Replies 1.3k
  • Created
  • Last Reply

Голямата нова функция в Apple Watch Series 3 е LTE свързаността му. Благодарение на нея, потребителите ще бъдат свързани с мрежата (посредством LTE), без да са свързани към iPhone-а си. Нещо, което до момента няма как да бъде направено с по-старите модели Apple Watch. Оказва се обаче, че екстрата може да не е толкова “голяма”, колкото ни се иска…

Потребител в Reddit е попитал поддръжката на Apple, как ще функционира тази функция при роуминг. Новините не са добри. Отговорът е бил, че европейският Apple Watch Series 3 няма да работи с американски мобилен оператор и обратно.

Още по-парадоксално е, че собствениците на Apple Watch Series 3 LTE в някоя Европейска държава, няма да могат да го използват дори в други страни от Европейския съюз (ЕС), въпреки безплатния роуминг.

Най-простичко казано “Apple Watch Series 3 LTE ще работи само в мрежата на мобилния оператор, към който е свързан”.

 

Извод

Не купувайте Apple Watch Series 3, преди да сте се убедили, че ще работи в България (с някой от мобилните оператори в България). Имайте предвид и че, ако закупите Apple Watch Series 3 LTE работещ с някой от мобилните оператори в България, той няма да работи докато сте на екскурзия в Гърция например… Или поне няма да работи самостоятелно, докато не е свързан към iPhone.

Link to comment
Share on other sites

Ами, голяма част вече са така затворени в Епълската еко-система с приложения, файлове и т.н., че изобщо не им се занимава да се прехвърлят към Андроид/Уиндоус.

 

Аз лично знам за 1 пример с познат, а днес съвсем случайно докато четях мнения за нещо друго, видях още 3-ма човека да споделят същото.

Link to comment
Share on other sites

Аз съм един от тези хора, затворил съм еко системата с всякакви епъл устройства и сега и да искам няма отърване. Мислех да взимам Note 8 , но няма как да стане, 7 години съм с iPhone, всичко ми е навързано , цялата фамилия са с епъл у-ва, всичко е шернато по между ни, снимки ,музика. Отделно имам много по-голям контрол над децата , знам какво свалят( само аз мога да им дам разрешение за всяко нещо което искат от стора и какво гледат ).

Link to comment
Share on other sites

Точно това е едно от нещата, които не харесвам в Епъл.
Защото ако беше с LG, а искаше Note 8, проблема с екосистемата при смяната щеше да е нулев.

А сега - щеш не щеш - ползваш iPhone и това е. Освен ако не искаш да смениш устройствата на всички.

 

Въпреки, че ти пак можеш да си контролираш навързаните неща и децата през един iPad, а за телефон да си ползваш Note-а, или там каквото ти е кеф.

Link to comment
Share on other sites

Обмислям ,варианта да си взема Note 8  и един iPhone 5s, като втори тел само с карта за интернет ,която така или иначе имам за бисквитката.

5s е с малък дисплей за интернет. Според мен щом ще са два телефона, малкия да е за говоренето, а големия за интернет. А така и така ще се носи голям телефон, защо да няма и говорене и нет само на него та да няма нужда да се носят две устройства (пък и две месечни такси).

Link to comment
Share on other sites

Чета и си мисля колко точно брутално наблюдавани сме. Като гледам как си заформил кръга, а си един от милиони... Пълен пакет данни за Скайнет  :grin:

Link to comment
Share on other sites

Варианта е Нокия 1100, но няма къде да запаметя 700 контакта :grin: , за съжаление такъв е обкръжаващия ни свят и ставаме все по-зависими от тези устройства.

Понеже поръчах и iPhone 8+ ,сега ми се обадиха от Теленор да ходя да си го взема и дилемата е голяма ..... направо откачам, дали да не взема златен Note8 ,тъй като черен няма и не знаят кога ще получат...

Link to comment
Share on other sites

Ами, аз не виждам дилема.

Ако искаш Note 8, просто си го вземи, а iOS нещата ще си ги измислиш я със стария телефон, който ползваш сега, я с iPhone SE. Който има iMessage, ще има и Viber/Whatsapp. Ще си комуникирате през тях. Не е болка за умиране. iMessage та iMessage. :)

 

Ако искаш да ползваш iOS, ще си трайкаш с тия устройства и това е. Нямаш никакъв друг избор.

Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...

Вярно ли, че Епъл са махнали пръстовия отпечатък в новия айфон и са го заменили с по-бавното лицево разпознаване, което на всичкото отгоре не сработвало при всякакви условия или по-остри ъгли? Освен това наистина далеч по-лесно е някой да ти грабне телефона и да го отключи като го насочи към лицето ти, отколкото да ти дърпа ръката и да иска да си поставиш пръста върху телефона. :P

Link to comment
Share on other sites

И какво става ако искаш да го отключиш в тъмна стая. Има led-ове за нощно виждане ли...

Пълен ташак. Остава да работи и със снимка, и цирка ще е пълен.

Link to comment
Share on other sites

И какво става ако искаш да го отключиш в тъмна стая. Има led-ове за нощно виждане ли...

Пълен ташак. Остава да работи и със снимка, и цирка ще е пълен.

 

Има инфра-червена камера и те разпознава в тъмното. Със снимка не става, защото се отключва по 3Д модел на лицето. Трябва да го държиш пред себе си и да гледаш в екрана. Ако гледаш в страни - не го отваря. Ако очите ти са затворени - също.

 

Измислили са я технологията, но просто за мен лично е неудобство. Искам докато си вървя по улицата, да си бръкна в джоба, да си изкарам телефона, да го отключа без дори да го поглеждам и като е вече отключен - да си свържа работата. А не да се зверя в екрана, докато се отключи. Чудно ми е как ще стане отключването ако ми е оставен на бюрото легнал, а аз си седя на стола и просто искам да видя нотификациите.

 

Ама сега като излезе официално, ще му направят всякакви тестове и ще се разбере.

 

Колкото и да е тъпа технологията, хората се изтрепват да дават по $1000+ за него. А в БГ цената му е 2300лв (за 64ГБ варианта) без договор с оператор. Замислете се за момент върху тая цифра.

Link to comment
Share on other sites

Искам докато си вървя по улицата, да си бръкна в джоба, да си изкарам телефона, да го отключа без дори да го поглеждам и като е вече отключен - да си свържа работата. А не да се зверя в екрана, докато се отключи. Чудно ми е как ще стане отключването ако ми е оставен на бюрото легнал, а аз си седя на стола и просто искам да видя нотификациите.

Така и не разбрах как ще свършиш тези неща без да гледаш в екрана на телефона... Сензора го дават, че работи супер бързо и не би трябва да има каквото и да е забавяне. Говорим за части от секундата.
Link to comment
Share on other sites

И аз съм така - бръквам в джоба и преди да го поднеса към лицето си, с пръста вече съм барнал сензора и ми е отключен - може да говорим за половин секунда, но за мен е удобно като го погледна, вече да е отключен. Но като цяло тия неща са по-скоро гъзария и вече се чудят какво да измислят.

Със снима дори и да не работи, тия неща все още са на много ранен стадий, и сигурността е по-скоро за колкото да има нещо да се забавляват хората и да купуват. Според мен и този сензор ще може лесно да се излъже с неголеми средства - примерно да се изработи модел на лицето, къде с подръчни материали, къде с вече адски достъпните 3Д принтери.. Освен ако айфона сканира и ретината от разстояние, и кръвоносните съдове, които пулсират... И наистина пак не стана ясно ако са те пребили дали ще те разпознае. Има много път да се извърви докато устройствата наистина реагират на желанието на собственика (примерно телепатия или усещане на "вибрациите" на мозъка (примерно). Аз може да искам да го погледна да му се порадвам без да се отключва.

 

Иначе винаги ще има доста богати хора, които се чудят къде да си хвърлят парите, и ще купуват като невидели (отново).

Link to comment
Share on other sites

Да не говорим, че много рядко го поднасям към лицето си близо, а близо до скута отдалеч си работя с него, под някакъв ъгъл обикновено. Тва всеки път да го доближаваш до лицето си фронтално (и предполагаемо близо), е абсурдно. Според мен няма смисъл от такова нещо, да не говорим че може да показвам на някого нещо, и като цяло изискването да съм с отворени очи в момента и да сочи мен, в много ситуации ще е най-малкото забавящо в добрия случай.

А ако се изключи тази екстра и няма пръстов отпечатък, сигурно има друг метод - натискаш бутон и суайпваш или въвеждаш ПИН :D . Като "едно време". Тия върнаха ли жака за слушалки... :D

Link to comment
Share on other sites

Предполагам тази екстра може да се изключи и да се ползва друг метод за отключване.

100% ще може да се отключва с парола или без. Премахнат е обаче сензора за пръстов отпечатък.
Link to comment
Share on other sites

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.


×
×
  • Create New...