Jump to content
BulForum.com

iPhone


AssassiN

Recommended Posts

Разликата между софтуер писан за iPhone и такъв за Android - средностатистически софтуера за iOS е поне една идея по-кадърно направен и програмистите, които са го правили са средностатистически малко по-опитни - все пак се изисква и акаунт за който плащаш годишно по $100, трябва и Mac за да пуснеш XCode та да компилираш - не става на произволен лаптоп за 500лв та поне малко от малко са отсети учениците, които се пробват и си правят експерименти.

 

Ето примерно - Minecraft: на iPad-a един път не успя да се прецака нищо през последните 5-6 години и работеше прекрасно (докато малкия си почупи таблета), след което му връчих стария ми телефон (Galaxy S4 Active) и няколко месеца по-късно от MTel взех и един таблет Alcatel Pixie (голяма грешка, но беше бакшиш) - на 2те устройства през седмица-две нещо се разваляше и губеше разни неща. В един момент ми писна да ми реве как нещо му се развалило и ги прибрах.

 

От 6 месеца съм му дал един iPhone 5 да си играе - оттогава не съм чул един път да реве, че се е развалило. За момента единственото, което ме спира да си взема iPhone е, че съм свикнал прекалено много с клавиатурата и (все още) не съм намерил подобен dialer за iOS (но и не съм търсил усилено).

Link to comment
Share on other sites

  • Replies 1.3k
  • Created
  • Last Reply

PS глупостите за bluetooth-a и мазохизма c файловите трансфери през него може да ги изтърси само някой, който не е виждал как работи AirDrop-a :)

И как с AirDrop-а ще ми пратиш нещо на S7-цата ? :)

Добре, че не всички мислят като епъл, иначе не знам как щях да шервам от Самсунг телефона си към ЛГ таблета, или Делл лаптопа, или Асус лаптопа ... 

Link to comment
Share on other sites

Разликата между софтуер писан за iPhone и такъв за Android - средностатистически софтуера за iOS е поне една идея по-кадърно направен и програмистите, които са го правили са средностатистически малко по-опитни - все пак се изисква и акаунт за който плащаш годишно по $100, трябва и Mac за да пуснеш XCode та да компилираш - не става на произволен лаптоп за 500лв та поне малко от малко са отсети учениците, които се пробват и си правят експерименти.

 Учениците нека си пишат опростен, лек и безплатен софтуер, аз ако искам ще си го сложа на тела, ако искам после ще го махна - свободата на избора е безценна.

Link to comment
Share on other sites

И как с AirDrop-а ще ми пратиш нещо на S7-цата ? :)

Добре, че не всички мислят като епъл, иначе не знам как щях да шервам от Самсунг телефона си към ЛГ таблета, или Делл лаптопа, или Асус лаптопа ... 

 

Или към телевизора и прахосмукачката. Нали се сещаш, че те са направили нещо, което да работи в тяхната екосистема. Това, че ти драпаш да ползваш друго не е техен проблем. 

 

Между другото пробвал ли си да ремонтираш телефон на повече от 2 години? Примерно да смениш екрана на Galaxy S3 днешно време? Щото на мен ми смениха екрана на iPad 2 - провери преди колко години е излезнал.

 

 Учениците нека си пишат опростен, лек и безплатен софтуер, аз ако искам ще си го сложа на тела, ако искам после ще го махна - свободата на избора е безценна.

 

Ти колко често като търсиш стигаш до 15тата страница в гугъл?

Link to comment
Share on other sites

Или към телевизора и прахосмукачката. Нали се сещаш, че те са направили нещо, което да работи в тяхната екосистема. Това, че ти драпаш да ползваш друго не е техен проблем. 

 

Теория на мегаидиотската политика. Много умно, няма що...  :laughing:

 

Това е като да те завра в екосистемата на ЛАДА доживот, без да ми е проблем... И само с долари от Кореком. Ако щеш - като не ти харесва, барай меча. 

Link to comment
Share on other sites

Нещо аналогията ти с ладата не я схванах. И колкото до фирмената им политика - дали е идиотска или не - то се вижда. Хората гласувайки с портфейлите си са го доказали.

Link to comment
Share on other sites

Много добре я схващаш. Ако не - замести ЛАДА с каквото и да е. 

 

Не хората обаче - овцете са с портфейлите си. Хората някак си гравитират към свободата на избора, а не деспотизъм и навиране в "нашта" кошара и извиване на ръце до счупване откъм софт и хардуеър. Ай сиктир на такива долни изедници. 

Link to comment
Share on other sites

Малко ми е странно да се намеся в такава тема, в други форуми за това директно получавах warn :) .

 

Дядомраз спомена колко често се стига до 15 страница в гугъл... ами който търси читав софтуер, преглежда. Аз преглеждам. Те в гугъл стор не са на страници, там скролваш надолу и се появяват следващите. Отделно, че читавите аппс за дадена задача не са толкова много - 10-тина най-много, по-известните. При другите няма разлика - колко скайпа имаш за ифоне и за андроид (може би едно от най-ползваните приложения) - точно по един, а аз вече и него не го ползвам, защото вече за нищо не става, за НИЩО! Нито нотификации, нито статуси, нито синхронизации... не работят изобщо вече. И го махнах.

Да, свободата изисква човек да потърси маалко повече, да поразгледа, да поразучи... да тества кое му е най-удобно и подходящо.

 

То е малко като държавните управления - едни предпочитат да сведат глави в една диктатура и "държавата" в лицето на диктатора (или външните му господари) да мисли вместо тях за всичко (преживели сме го по-възрастните), заедно с всички произтичащи последствия, за които също знаем. Други "драпат" към свободата сами да мислят какво искат и да изберат измежду малко повече от 2 вида сирене в магазина, спуснати от "партията" :) . И това го казвам като човек, който е страдал от не едно калпаво приложение за андроид. В момента съм доволен от всичките си 40-50 приложения, които ползвам. Доста от тях платени, а платените в 95% от случаите са наистина читави. И не струват повече от 3-4 лв средно.

 

За екосистемите - щом Windows с годините се отваря все повече като протоколи и апи-та и съвместимости... останалото е монопол, а той не води до нищо добро. Идеята ако взема 1-2 епъл устройства, след това да трябва всичко останало да ми е епъл ако искам да се възползвам от някакви дори елементарни възможности, е кошмарна сама по себе си, за мен.

Link to comment
Share on other sites

Или към телевизора и прахосмукачката. Нали се сещаш, че те са направили нещо, което да работи в тяхната екосистема. Това, че ти драпаш да ползваш друго не е техен проблем.

Това за телевизора и прахосмукачката беше тъпо - ти го знаеш, аз го зная и останалите го знаят. Онова, което съм го удебелил е точно нещото, заради което епъл са долни измекярчета. Неведнъж съм го казвал. Когато даден продукт най-малкото не ти дава свобода да прехвърляш информация към друга техника, която не е от същата марка, а те застава да използваш тяхната екосистема, както ти каза, това си е чист dickmove.

Имам епъл лаптоп и работя на ОСх, но ако трябва да избирам между андроид и мак, андроид на 100%. Но като цяло избирам windows :P

 

Хората гласувайки с портфейлите си са го доказали.

Мани бегай. Ако ми говориш за американците, нека си гласуват с портфейлите. Работя с тях от 3 години и няма такава малоумна, консуматорска и лицемерна нация. Благодаря, но съм пас.

Link to comment
Share on other sites

Точно това му е хубавото на капитализма - никой не ви задължава да купувате произведеното от единствения държавен производител. Има много марки, свободни сте да изберете което ви кефи. Кой-каквото му отърва.

 

Аз обясних че по мои наблюдения приложенията за iOS са по-стабилни от тези за Аndroid, дори на един и същи производител. Вие може да имате пък различни наблюдения - явно който-каквото прави или което му е важно. Airdrop за мен работи прекрасно. 

Link to comment
Share on other sites

Или към телевизора и прахосмукачката. Нали се сещаш, че те са направили нещо, което да работи в тяхната екосистема. Това, че ти драпаш да ползваш друго не е техен проблем. 

 

Между другото пробвал ли си да ремонтираш телефон на повече от 2 години? Примерно да смениш екрана на Galaxy S3 днешно време? Щото на мен ми смениха екрана на iPad 2 - провери преди колко години е излезнал.

 

 

Е заради това и проблемите с блутут и т.н. се говорят :) Докато всички други се стараят да ползват стандарти които не ти пречат активно да работиш с техника от други производители, то епъл винаги са се старали да те ограничат в тяхната си малка еко система. И точно понеже е ограничена и мъничка, ако купя един iphone в момента то няма да има с какво да му ползвам AirDrop-а вкъщи, каква полза от него в такъв случай ? :)) Ай девайса просто няма да се вписва в моята мъничка домашна еко система. 

Моят телефон си приказва с ТВ-то, не трябва ли ? 

 

Реално е и техен проблем, бил той и съвсем микроскопичен и незабележим :) 

 

Не съм имал нужда да сменям екрани, а S3-то ми много отдавна е пенсионирано :)) 

 

 

 И колкото до фирмената им политика - дали е идиотска или не - то се вижда. Хората гласувайки с портфейлите си са го доказали.

Хайде хайде, хората са го доказали :)) Епъл с тяхната затворена система държат много малка част от общият пазар.

Link to comment
Share on other sites

Е заради това и проблемите с блутут и т.н. се говорят :) Докато всички други се стараят да ползват стандарти които не ти пречат активно да работиш с техника от други производители, то епъл винаги са се старали да те ограничат в тяхната си малка еко система. И точно понеже е ограничена и мъничка, ако купя един iphone в момента то няма да има с какво да му ползвам AirDrop-а вкъщи, каква полза от него в такъв случай ? :)) Ай девайса просто няма да се вписва в моята мъничка домашна еко система. 

Моят телефон си приказва с ТВ-то, не трябва ли ?

 

 

Хайде хайде, хората са го доказали :)) Епъл с тяхната затворена система държат много малка част от общият пазар.

Тази малка част от пазара явно им стига :) . Нали се водят "елитарни"... ако всички имаха айфон (нямат модели за масовата публика, а само 1-2 по 1500-2000 лв), нямаше да са елитарни. Това им е бизнес линията просто. Затова и пречат на малки сервизи да могат лесно да ги поправят - това няма никаква технологична обосновка или логика, а само въпрос на бизнес стратегия.

Да, хубаво е, че поне не са само те на пазара, но също така имаме и възможността и правото да ги обсъждаме :) . Дето се вика, за всеки влак си има пътници.

За стабилността на приложенията - хубавото е че точно за телефон идеалната стабилност на приложенията рядко има особено голямо значение. Разбира се не говорим за абсолютни боклуци като скайп примерно.

 

ARPAnet, ами ще си купиш и второ, и трето тяхно устройство, то това е идеята. Без значение дали ти харесват примерно спецификациите, външния вид, ергономията и т.н., на единствения модел друга периферия (или 2-3 модела), който ти е нужен.

Link to comment
Share on other sites

Откъде тръгнахме, докъде стигнахме. Аз ви разправям, че приложенията са по-стабилни и при това посочих кое по-конкретно ме накара да напиша горното, вие ми обяснявате как си контролирате телевизора през телефона щото сте си загубили дистанционното може би.

 

Airdropa не го искате, щото нямате Mac, ми добре, не си купувайте нито едното нито другото, то не е задължително :) Както казах - пазара гласува с портфейла си - като престанат да се кефят на тези продукти хората и фирмата ще фалира. Толкова е просто.

 

Аз пък имам и 2те и съм доволен как работят и това го намирам много по-удобно отколкото бъгавия и тромав bluetooth. Аз затова и прехвърлям файлове ползвайки Dropbox - намирам онзи файлов трансфер за неописуемо мъчение.

Link to comment
Share on other sites

djqdomraz, контролирането на телевизор през телефон (като дистанционно) и аз го намирам за тъпо :) . Да го светваш всеки път (моя тел. е с пин код), да пускаш приложението, па дори и на лок скреена да има 2-3 контроли...

Но има и други видове комуникация с телевизора, DLNA примерно, wifi display и др. Това го казвам само що се отнася до "връзка" на смартфон с телевизор.

 

За блутут - за малки файлове до няколко МБ е по-разумния и бърз метод в доста случаи. За по-големи файлове първо няма да имам нервите да чакам блутут, второ, нямам неограничен мобилен нет че да го изхабя за няколко минути да преточа някакъв файл през дропбокс :) . Това не беше критика, всеки ползва което му е по-подходящо за дадени случаи. Има Wifi начини за пренос (без рутер), има даже хотспот и да си пуснеш едно сървърче, и др.

 

Пазара дето гласува в портфейла си - тия дето "гласуват" много рядко го правят заради airdrop и заради затворената екосистема :) . Те го правят с една единствена цел (повечето). Затова и спят в палатки с дни пред магазините преди да пуснат поредния айфон :) . Даже тези с палатките съм почти сигурен, че им е платено да го правят. Плащаш го ти през цената на айфона :) . Да, сигурно не ти пука, имал си 2000 лв, извадил си за телефона. Но не пречи да си казваме и повтаряме, че той струва 10 пъти по-малко като части и труд :D .

Link to comment
Share on other sites

Както казах - пазара гласува с портфейла си - като престанат да се кефят на тези продукти хората и фирмата ще фалира. Толкова е просто.

 

Apple отбелязват спад в приходите за първи път от 15 години насам.

Link to comment
Share on other sites

djqdomraz, контролирането на телевизор през телефон (като дистанционно) и аз го намирам за тъпо :) . Да го светваш всеки път (моя тел. е с пин код), да пускаш приложението, па дори и на лок скреена да има 2-3 контроли...

 

Никак не е тъпо, когато имаш 5-6 къщи и 10-15 телевизора, климатици или каквото дето се сетиш, особено стари - вярвай ми. Изобщо е излишно да задълбаваме в такива елементарни подробности. Peel Smart е уникално приложение. 

 

Отдавна ви бях покзал доста съществен анализ, който показваше, че ако Епъл не се променят - тръгват надолу (вече са тръгнали разбира се). И не е нужно да си професор, за да се сетиш. 

Link to comment
Share on other sites

Никак не е тъпо, когато имаш 5-6 къщи и 10-15 телевизора, климатици или каквото дето се сетиш, особено стари - вярвай ми. Изобщо е излишно да задълбаваме в такива елементарни подробности. Peel Smart е уникално приложение. 

Това приложение май е само за самсунг таблети с вграден IR. Дали ще разнасям таблет за remote в 5-6 къщи... Колко телефони имат IR..

Колко таблета са с размер на дистанционно. За мен пак няма по-подходящо от нормално дистанционно always-on, без нужда първо да го активираш/светваш. Имам тук едно универсално дистанционно, което съм го програмирал за 3 устройства (може до 10).

Поне смарт телевизорите (вкл. тези с отделен тв бокс) мога да им контролирам някои неща с DLNА (звукът), но пак опираме да стартирам приложението първо. Неудобно е както и да го погледна. Хващам дистанционното и натискам копчето - 1/2 секунда и дотам.

5-6 къщи и 10 телевизора, са около 2 телевизора в къща. Много си богат, повечето хора имат по макс 3 къщи :D . Аз се грижа за около 4, но пак макс до 2 телевизора има в "къща".

Климатиците са с по-особени нужди откъм remote, там поне тия универсалните не можах да ги подкарам, те явно си искат всички команди при всяко натискане на копче.

Link to comment
Share on other sites

За епълските шитни трябва да имам поне 50-60 бона кеш та да се прежаля и дам някоя хилядарка за техен продукт ;)

 

Дори и тогава, защо са ти? Цената не е единственият критерии тук. Телефоните им са на същата цена като скъпите телефони на други производители. Лаптопите им също са на цената на конкуренцията. Само десктоп компютрите им се ненужно скъпи все още.

Link to comment
Share on other sites

Това приложение май е само за самсунг таблети с вграден IR. Дали ще разнасям таблет за remote в 5-6 къщи... Колко телефони имат IR..

Колко таблета са с размер на дистанционно. За мен пак няма по-подходящо от нормално дистанционно always-on, без нужда първо да го активираш/светваш. Имам тук едно универсално дистанционно, което съм го програмирал за 3 устройства (може до 10).

Поне смарт телевизорите (вкл. тези с отделен тв бокс) мога да им контролирам някои неща с DLNА (звукът), но пак опираме да стартирам приложението първо. Неудобно е както и да го погледна. Хващам дистанционното и натискам копчето - 1/2 секунда и дотам.

5-6 къщи и 10 телевизора, са около 2 телевизора в къща. Много си богат, повечето хора имат по макс 3 къщи :D . Аз се грижа за около 4, но пак макс до 2 телевизора има в "къща".

Климатиците са с по-особени нужди откъм remote, там поне тия универсалните не можах да ги подкарам, те явно си искат всички команди при всяко натискане на копче.

 

Не - не е за таблети. Аз съм с NOTE 4 и си го ползвам. И след като разнасям така или иначе телефона с мен, някак ми е по-удобно с 2 движения да си свърша работата, вместо да събуждам дядо ми, който е заспал с дистанционното под възглавницата (ПРИМЕРНО). Както казах - няма нужда да анализираме нещо ПОЛЕЗНО и елементарно. Явно не си ползвал приложението - не го коментирай. 

Link to comment
Share on other sites

Да, въпросът е, че нямат по-евтини модели, и може би еднакво валидното - нямат голям избор от продукти от даден вид. 1-2 айфона на година, все по над 1500 лв и това е. Подобно и за таблетите.

Може би знаят, че за да предложат по-евтин продукт в крак със своята политика, трябва да намалят и производствените разходи за продукта, а ако направят това, този продукт вече би се разпадал в ръце ти още в магазина :D .

Техни слушалки за айфон, както и зарядни+кабеляци, са измежду най-калпавите на света. Също както на най-евтините марки при "другите".

 

Раптор, ползвал съм други подобни, за конкретни телевизори - смарт телевизор примерно ЛГ, който има приложения за пълен контрол през мрежата. За мен този начин е неудобен. Сега, ако дистанционното е забито някъде, от немайкъде и аз ползвам смартфона понякога!

При IR пък, за да командваш друг телевизор, трябва да превключваш като идеш в другата стая, не вярвам приложението да е магическо и автоматично да рзпознава пред кой от настроените телевизори се намира, освен ако не е улеснено примерно преди това да си пусне камерата и да снима телевизора и да го "разпознае" по фейса. Ще го коментирам приложението ако искам, най-малкото може да се интересувам от конкретни негови недостатъци.

Link to comment
Share on other sites

Не разбирам защо продължаваш - приложението е ПОЛЕЗНО И ЕЛЕМЕНТАРНО. Естествено, че не е нужно да се ползва постоянно, а КОГАТО ТРЯБВА. Какво не е ясно и трябва ли да изпиша есе 100 реда, за да го разбереш? 

Link to comment
Share on other sites

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.


×
×
  • Create New...