Jump to content
BulForum.com

Какво ви минава през главата


Recommended Posts

Да си купя нови части за комп и да излезе че няма ата порт на дъното.... Сега нямам CD а трябва да преинсталирам вин, че неще да запали...FML.

Направи си USB. Ако искаш ела да ти дам едно
Link to comment
Share on other sites

  • Replies 107k
  • Created
  • Last Reply

Барай си сам празната пунгия.. Форд имат 2-3 сполучливи модела и дотам, като дори сполуките не са еднакви през годините. 

 

Между другото ако някой ден слезеш от това Мондео и се качиш на Октавия (примерно), ще разбереш каква талига си карал, но туй е друга тема. 

 

В крайна сметка Наско има глава на раменете - да мисли и да решава. Питал - отговорили сме му. Не сме го насилвали какво да купува. 

Ми..., карал съм, мислих си, че съм попаднал на каруца. Да, ама и на твоята съм се возил..., оказа се, че не съм попаднал на каруца, а просто Октавията си е каруца ;) Вози гадно, вътре всичко е като от магазин за Един лев и пласмасарията и скърца като от един лев. Тропа като каруца с дървени шини и ако от някъде беше налъхнало и на конска фъшкия, усещането щеше да е риъл 3D. А за возията няма да коментирам, щот си изпиках камъните от бъбреците и ми се разлопа мостът (на зъбите). За да го докараш на возия до тази на моето Мондео, бая 'ляб има за издеш, дет се вика... Колкото до онези смехотворни приказки за мангала и форда, питай коншиите ми с големите возила зимата що пъти съм ги черпил с ток и теглил от заринатото от снегорина ;)

Впрочем, шефът ми, когото карах веднъж до тях (чиято баварка си виждал и която тогава за пореден път беше на сервиз), съвсем чистосърдечно каза, че тази возия я имат много малко коли (а човекът ако си сметне стойността на колите дето е карал и може да докара външния дълг на България)

А само като си помисля, че на времето и аз бях същото заблудено бичме кат теб и я взех тази кола с идеята да карам 2 -3 месеца момчетата и хардуеъра с нея, докато си намеря друга..... И те така, вече шест години....

 

П.п. Ъъъ... също така, може да ме попиташ и колко пъти се е налагало да ремонтирам нещо по нея. А мога да ти покажа и сервизната и книжка от предния собственик (небългарин и изрядно попълвана) и сам да си сметнеш колко пъти е влизала твоята търа... опс - каляска в сервиз и колко пъти моята кола.

 

 

Аз лично нямам претенции, камо ли да робувам... Ще види много неща, вЕрвай ми, тъй като колите имат бая разлика във времето. А кога стигне Форд возията на Шкода - Яла ми са Обади... Все пак и аз имам Мондео.

 

В тоя ред на мисли аз си мисля за вбъдеще за комби АУДИ или R класа, но ще да видим какво ще покаже времето. В никакъв случай не робувам на марки, но пък има такива, които никога няма да ме видиш да купя - Опел, Форд, Фиат и още нЕкои подобни...  

Робуваш, Баце, робуваш... Ама си толкоз смотан, че не се усещаш. Обаче един ден, когато (Дай Боже) надраснеш нивото на - от Гоуфо и Октавията по-гоуемо нема, сам ще се сетиш колко тъпо са ти седели тия приказки сега....

 

П.п.2 Ай със здраве! Допивам си винцето и мисля да си лягам и да не се занимавам повече с нечии, мозъчни диарии, щот имам нЕкои творчески планове за вечерта ;)

Link to comment
Share on other sites

Ако нещата се развият както ми се иска можем сериозно да поговорим след края на януари.

 

Пешо мани другото ами и администратор ще имаме нужда за едни MikroTik-ци и няколко Cisco-та. Нищо сложно - VPN-и, DMZ, настройки на достъп и подобни.

Хехехе, да взема и аз да се натегна тогава, нямате ли нужда от CISO? Ама аз съм капризен, искам офис с изглед към океан или поне някаква вода. :P :lol:

 

ПП. Що спорите с Виден на тема коли? :laughing1:

Link to comment
Share on other sites

Ми..., карал съм, мислих си, че съм попаднал на каруца. Да, ама и на твоята съм се возил..., оказа се, че не съм попаднал на каруца, а просто Октавията си е каруца ;) Вози гадно, вътре всичко е като от магазин за Един лев и пласмасарията и скърца като от един лев. Тропа като каруца с дървени шини и ако от някъде беше налъхнало и на конска фъшкия, усещането щеше да е риъл 3D. А за возията няма да коментирам, щот си изпиках камъните от бъбреците и ми се разлопа мостът (на зъбите). За да го докараш на возия до тази на моето Мондео, бая 'ляб има за издеш, дет се вика... Колкото до онези смехотворни приказки за мангала и форда, питай коншиите ми с големите возила зимата що пъти съм ги черпил с ток и теглил от заринатото от снегорина ;)

Впрочем, шефът ми, когото карах веднъж до тях (чиято баварка си виждал и която тогава за пореден път беше на сервиз), съвсем чистосърдечно каза, че тази возия я имат много малко коли (а човекът ако си сметне стойността на колите дето е карал и може да докара външния дълг на България)

А само като си помисля, че на времето и аз бях същото заблудено бичме кат теб и я взех тази кола с идеята да карам 2 -3 месеца момчетата и хардуеъра с нея, докато си намеря друга..... И те така, вече шест години....

 

П.п. Ъъъ... също така, може да ме попиташ и колко пъти се е налагало да ремонтирам нещо по нея. А мога да ти покажа и сервизната и книжка от предния собственик (небългарин и изрядно попълвана) и сам да си сметнеш колко пъти е влизала твоята търа... опс - каляска в сервиз и колко пъти моята кола.

 

 

Робуваш, Баце, робуваш... Ама си толкоз смотан, че не се усещаш. Обаче един ден, когато (Дай Боже) надраснеш нивото на - от Гоуфо и Октавията по-гоуемо нема, сам ще се сетиш колко тъпо са ти седели тия приказки сега....

 

П.п.2 Ай със здраве! Допивам си винцето и мисля да си лягам и да не се занимавам повече с нечии, мозъчни диарии, щот имам нЕкои творчески планове за вечерта ;)

 

Галицин, това трябва да е най-голямата и миризлива кофа с лайна, която си изсипвал у ФорОма...  :laughing: Толко глупости на едно място не е имало, ти си бил бетер беемвеист бре! Дано да е от виното. Одеве Коста спомена "приказки пред блока", но това бие всички рекорди просто... Айде някой друг ако е много разсеян може да ти се върже, ама аз имам Мондео от 10 години, Джия при това. Едно е сигурно - перфектна каруца е и затова го ползвам. Както и заради факта, че след като смених съединителя е ВЕЧНО мое. Съединителя е над 50% от стойността на колата. В тоя ред на мисли може да видиш колко ти струва каруцата и да се засрамиш. Всъщност след като тая драга ти е идеала за кола може да я караш доживот дето се вика...  :grin:

 

Ще ми говори той за скърцащи и тропащи пластмаси - в Мондеото верно няма нещо да не е напукано, а и до ден днешен не можем да разберем какво и защо дрънчи в задната врата, но от години ми иде да я изкъртя, добре че съм турил силна музика да не ги слушам тия неща. Всички жалюзи са напукани и охлабени и лопчат, та се кинат.  За влизане в сервиз - за 11 години извън консумативите имам един ремонт на турбо. Та аре да не си говорим тъпотии.

 

Сега като гледам няма по-голЕМ роб от тебе тука - само Стефчо би могъл да бъде конкуренция... Приказките си никога няма да променя, но виж колата - да. Вече казах към какво съм се насочил по-горе. Не пише никъде Шкода, както се вижда. И докато Мондеото е следващата кола, която ще нарежа с флекса и ще направя селско кабрио (като приключи функциите си на каруца и пренесе каквото има за пренасяне), то Октавията ще пазя винаги, дори и да не се кара. 

Link to comment
Share on other sites

Хехехе, да взема и аз да се натегна тогава, нямате ли нужда от CISO? Ама аз съм капризен, искам офис с изглед към океан или поне някаква вода. :P :lol:

Дай боже някой ден да дораснем толкова, че да имаме нужда.

 

Иначе офиса си има гледка към реката :)

 

ПП. Що спорите с Виден на тема коли? :laughing1:

Викаш това е единствената тема, на която не трябва да се спори с него? :lol:

Link to comment
Share on other sites

Мдаа, направо да ги подхванеш с чука.... 

 

ЕТО какво ми се иска, ама.... Жестока машина просто... 

Според мен трябва да си доста луд да дадеш толкова пари за това... Голям мерцедес за тия пари, тия години според мен нещо такова е доста по-добре, но всеки с предпочитанията си....

Между другото в Пловдив съм мяркал R класа AMG :D

Link to comment
Share on other sites

Аз кошници не харесвам, честно казано. Подобен кюпешник е всичко, но не и по-добре от оня звяр. Естествено, както каза, всеки с предпочитанията си.  

Link to comment
Share on other sites

 

ЕТО какво ми се иска, ама.... Жестока машина просто... 

Като я гледам си мисля колко жалко,че заплатата не ми е 5 бона :smile1:

П.С Добро утро.Макар че аз лягам след работа.

Link to comment
Share on other sites

Галицин, това трябва да е най-голямата и миризлива кофа с лайна, която си изсипвал у ФорОма...  :laughing: Толко глупости на едно място не е имало, ти си бил бетер беемвеист бре! Дано да е от виното. Одеве Коста спомена "приказки пред блока", но това бие всички рекорди просто... Айде някой друг ако е много разсеян може да ти се върже, ама аз имам Мондео от 10 години, Джия при това. Едно е сигурно - перфектна каруца е и затова го ползвам. Както и заради факта, че след като смених съединителя е ВЕЧНО мое. Съединителя е над 50% от стойността на колата. В тоя ред на мисли може да видиш колко ти струва каруцата и да се засрамиш. Всъщност след като тая драга ти е идеала за кола може да я караш доживот дето се вика...  :grin:

 

Ще ми говори той за скърцащи и тропащи пластмаси - в Мондеото верно няма нещо да не е напукано, а и до ден днешен не можем да разберем какво и защо дрънчи в задната врата, но от години ми иде да я изкъртя, добре че съм турил силна музика да не ги слушам тия неща. Всички жалюзи са напукани и охлабени и лопчат, та се кинат.  За влизане в сервиз - за 11 години извън консумативите имам един ремонт на турбо. Та аре да не си говорим тъпотии.

 

Сега като гледам няма по-голЕМ роб от тебе тука - само Стефчо би могъл да бъде конкуренция... Приказките си никога няма да променя, но виж колата - да. Вече казах към какво съм се насочил по-горе. Не пише никъде Шкода, както се вижда. И докато Мондеото е следващата кола, която ще нарежа с флекса и ще направя селско кабрио (като приключи функциите си на каруца и пренесе каквото има за пренасяне), то Октавията ще пазя винаги, дори и да не се кара. 

 

Голям си мисир, честно!

Друго имах предвид, ама нейсе...

Link to comment
Share on other sites

Вие пък за коли сте почнали да спорите, нали знаете в БГ за трите К-та не може да се излезне на глава. Всеки има свое мнение и няма как да убедиш отсрещния в противното. Аз пък робувам на марки и има някой, които съм се заклел, че никога няма да си ги взема. Естествено, нямам намерение цял живот Рено да карам ама и Шкода едва ли ще си купя някога, освен ако не е 120л. :grin:

 

Относно Октавия, казвал съм го и на Виден, в по-дървен автомобил никога не съм се возил. Мой приятел имаше ню Октавия ли как се водеше, фейслифта на Виден и се возихме редовно, из града се живее, но най-неудобното ми пътуване в живота имах като ходихме до София с нея. Такова кофти вози, все едно съм сложил дървена пейка на 4 лагера и се возя. Лично мнение, никой не обвързвам с него.

Link to comment
Share on other sites

Да си купя нови части за комп и да излезе че няма ата порт на дъното.... Сега нямам CD а трябва да преинсталирам вин, че неще да запали...FML.

 

Бутвай от USB флашка.

Link to comment
Share on other sites

За нашата поддръжка също (все още) търсим хора. Звъня на ВСИЧКИ кандидатствали по телефона, за да чуя как говорят на Английски.

 

Този е точно за вас https://www.bulforum.com/index.php?showtopic=22972&page=371&do=findComment&comment=1495658710

Link to comment
Share on other sites

Радвам се, че има протести и когато не са на власт БСП. Бях останал с грешното впечатление, че обществото е алергично само към техните простотии.

Link to comment
Share on other sites

Аз заради това почти никога не си купувам нови части, търпя го докато мога и после направо го сменям :)

7 години с доволно много време :) Просто дъното взе да ми прави парчета - не ще да пали чат пат, та му бая, а след историята с харда и смененото захранване яхнах вълната на ъпгрейдите.

 

Направи си USB. Ако искаш ела да ти дам едно

 

 

Бутвай от USB флашка.

В крайна сметка копирах един инсталационен диск на флашка, Пуснах стария с опция да оправя грешките, от там през конзолата - във флашката и Install :) Сега обаче имам зор с драйверите на дъното - оставих го вкъщи да се копира на флашката 5-те гб от диска и довечера ще го довърша. Пък някой ден ако ми се наложи ще си купя и едно цд, че трябва да запиша 15-на диска снимки :) Да не ги затрия някъде и тях

Link to comment
Share on other sites

Радвам се, че има протести и когато не са на власт БСП. Бях останал с грешното впечатление, че обществото е алергично само към техните простотии.

 

Много къса памет. Много!

Link to comment
Share on other sites

Много къса памет. Много!

Ако визираш 2013, не съм сигурен, че високата цена на тока е конкретно заради тогавашната власт. Визирах конкретни решения на кабинета.

Link to comment
Share on other sites

Сегашните протести са като тогавашните. Не знам какви решения визираш, но намеренията са използвайки ситуацията около КТБ да се привлекат едни пари в НОИ защото парите за пенсии не стигат. При това е въпрос на личен избор дали ще останеш на сегашното положение или ще се прехвърлиш изцяло в държавното НОИ. Мислиш ли, че половината от осигуряващите се, които бяха служебно разпределени, имат собствено мнение? Точно те са таргета на тази възможност за избор. Не мисля, че във финансовото положение, което се намира Държавата, има по разумно и безболезно решение. Другия начин е национализация, както се опитват да ни внушат някои свръхинтИлигентни журналисти от сутрешни блокове, което разбира се никога няма да стане при това правителство, което не дойде на власт обещавайки 5 лв увеличение на пенсиите, а с намерението поне да намери пари да ги изплати на сегашните им нива.

Link to comment
Share on other sites

Като я гледам си мисля колко жалко,че заплатата не ми е 5 бона :smile1:

П.С Добро утро.Макар че аз лягам след работа.

 

Ужасна е нали, една грозна, неугледна...  :laughing:

 

Проблемът не е колко ти е заплатата, а за какво я харчиш... Щото и при 10к пак може да няма възможност за такива екстри... 

 

Голям си мисир, честно!

Друго имах предвид, ама нейсе...

 

Много добре знам какво имаш предвид - да дразниш.  :grin:

Link to comment
Share on other sites

Тия от Сони са големи батали. Вече цял месец чета хакнатите им мейли - голям позор. Още повече, хакерите успяли да издърпат 100 TB инфо, което според мен не става за една вечер.

Link to comment
Share on other sites

  • Veno locked this topic

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

Guest
This topic is now closed to further replies.

×
×
  • Create New...