Jump to content
BulForum.com

Какво ви минава през главата


Recommended Posts

Ето му я винарната

Тази винарна е проектирана от тип, който хал-хабер си няма понятие от вино и неговото съхранение. Винарна в стая с огромни прозорци и съответно широки температурни вариации, като капак на всичко бутилки обливани щедро с дневна светлина е някакъв пълен абсурд. Язък им за милионите. :Facepalm:

Link to comment
Share on other sites

  • Replies 107k
  • Created
  • Last Reply

Тази винарна е проектирана от тип, който хал-хабер си няма понятие от вино и неговото съхранение. Винарна в стая с огромни прозорци и съответно широки температурни вариации, като капак на всичко бутилки обливани щедро с дневна светлина е някакъв пълен абсурд. Язък им за милионите. :Facepalm:

 

Абе и аз това си помислих в началото, но ме съмнява. Със сигурност си има бая добра климатизация, поддръжка на влажност и т.н. За светлината, гледам че на много места пишат да се пази от пряка слънчева светлина, а не просто да седи на тъмно.

 

Но най-добре да каже сомелиера на форума като се появи :D

Link to comment
Share on other sites

Изпопадаха ми всички видове порцелан и ченета... Като видях шкафа с виното загубих съзнание за момент...

 

https://www.youtube.com/watch?v=d5neOUoKY_0

Къщата е страхотна,но като че ли надценена.Това число ми идва прекалено ефектно за привличане на вниманието.Ще цитирам един от коментарите:

 
The cost of a house like this to be built is around $1000 SQFT! So this place is 14000sqft * $1000 = $14M for the house and add $5M for the land at your at around $19M. Plus you have to factor in that this is a custom house designed by a top architect. The total investment on this place was prob around $25M and can imagine they just listed this high just to get attention! But it is an amazing house!  

 

 

Link to comment
Share on other sites

Тихо бре. Гравити беше уникален.

:FU:

 

Струва ми се, че имате един проблем. Гледате на всеки филм, като на документален.

Та чак и приятел астроном......

 

Хубаво, че нямам приятел, който да се занимава с отвъдното, че сигурно и The Others нямаше да ми хареса. Примерно.

:FU:

 

Тази винарна е проектирана от тип, който хал-хабер си няма понятие от вино и неговото съхранение. Винарна в стая с огромни прозорци и съответно широки температурни вариации, като капак на всичко бутилки обливани щедро с дневна светлина е някакъв пълен абсурд. Язък им за милионите. :Facepalm:

Тъкмо щях да го пиша същото.

Link to comment
Share on other sites

Гравитация е може би най-тъпия филм правен някога, който взима 7 оскара...Ако го бяха направили 15 минутки за демо на 3Д, 4Д и тн съм ОК, но пълнометражна боза, такава каквато е - не става. Спомням си, каква маркетингова вълна имаше този филм преди да излезе...толкова пари в реклама, колкото самия филм...

Link to comment
Share on other sites

Гравитация е може би най-тъпия филм правен някога, който взима 7 оскара...Ако го бяха направили 15 минутки за демо на 3Д, 4Д и тн съм ОК, но пълнометражна боза, такава каквато е - не става. Спомням си, каква маркетингова вълна имаше този филм преди да излезе...толкова пари в реклама, колкото самия филм...

Напълно съгласен, че Гравитация е пълна повърня, почти толкова тъпа колкото "блокбастърите" Игри на глада... Интерстелар го биваше, въпреки че има много недоизпипани и недоизмислени моменти

Link to comment
Share on other sites

Тихо, ся ще кажат, че харесвате руско кино. И сте документалисти...

И не само emoticon-0133-wait.gif

Link to comment
Share on other sites

Кой каквото иска да си казва. На кофти филмите не мога да кажа, че са добри и обратното само и само, че са географски от еди къде си.

Например:

 Gagarin-New-1.jpg

 

Руски е и от началото до края не ти дава мира. Такъв филм заслужава безброй награди, а не някакви маркетингови шитни.

Повтарям се, мисля, че съм го пускал в темета за филмите, но като заговорихме за космос, гравитация и се сетих за него. Даже може да си го пусна да го изгледам пак.

Link to comment
Share on other sites

Ъхъм, Гагарин - първият в космоса беше наистина добър филм, пък ако и да нямаше битки, бластери, фийуу, бууум... или пък WTF маневриране с пожарогасител в различни, околоземни орбити. Ама тва щот съм русофил и мра за руско или руско-тематично кино....

 

П.п. Сандра Бълок ми е фетиш по принцип, ама насирацията в онзи.... филм..., беше велика.

Link to comment
Share on other sites

Прекалено стерилно и модерно ми идва на мен. Има велики идеи и е просто уникално, но като цяло не ми е по вкуса.

 

Още преди да изгледам целия клип си знаех, че ако има някой, който да каже нещо негативно за това бижу, то това ще си ти.... Просто моментално за теб се сетих....  :laughing:  :laughing:  :laughing:

 

==============================================

 

Гравитация си е чудесен филм, барайте меча, особено мисирите с малки пишки... Иначе съм съгласен, че за Оскари не става, но предвид, че са най-безумно безсмислено раздаваните награди (бетер орден Стара Планина), не се учудвам.

 

==============================================

 

Днес минаваме на розе с пастърмици, че можем и дрегер да уплашим вече.... :shy: 

Link to comment
Share on other sites

E не мога се сдържа и макар да е грях, дет ме осъжда на вечни мъки в геената огнена... почнах с дегустацията на пастърмицата :shy:
7b0045412d98a44c.jpg

П.п. А на нЕкои Мисири, дет единствено гравитационно могат да го спущат (щот не могат го вдигнат), мога да Им кажа - Гол да го барат! Както и - Да целуват потни мищници!

Link to comment
Share on other sites

Тая къща с тия прозрци до тавана, без грам завеска - да си гледат работа. Аз няма като някой петел да ставам с първите лъчи на слънцето уе. То да светне мако и цялата стая ще грейне. Не може човек да поспи до по-късно. Лятото още в 5 ще е осветено. Тц, и на мен не ми хареса. Има къде къде по-хубави и измислени като хората.


Пък на Виден шкафа за вино - аматьори. Те сложили 5 бутилки на кръст. Това е правено само за някво парадиране с нещо, ама не е парвено за ценители. Иначе щеше да си има сумати нещо, а не 10 шишета на стената. :)

Скоро гледах в едн акъща колко стотици хиляди беше дал, да му напраявя избата и транспортна система за бутилките до бара - ама човека искашще виното за пиене, не да седи осветено в стъклен шкаф :)

Link to comment
Share on other sites

Абе, Слакър, къде видя спалните да са на светло? Ти въобще вникна ли в това, което виждаш? Айде Ники е програмист и принцеса (демек простено му е), но аз като строител мога само да се възхищавам на гения на създателите. А ти като един типичен слакър си сляп за тия неща  :grin:

Link to comment
Share on other sites

на 1:35, 1:50, 2:55 - стаите с тия легла какво са? Ако не са спални, стаи за еб*не ли са кво? :) С огромни прозорци. Освен да е нещо супер дупер и да са ги направили с поляризиране, иначе - не мерси.

Обаче гаража е хубав, признавам :)

Link to comment
Share on other sites

Абе, Слакър, къде видя спалните да са на светло? Ти въобще вникна ли в това, което виждаш? Айде Ники е програмист и принцеса (демек простено му е), но аз като строител мога само да се възхищавам на гения на създателите. А ти като един типичен слакър си сляп за тия неща  :grin:

Жив да не бях, Строителю.....

П.п. ....и викаш, гравитацията ти помага да спущаш право надолу отвеса?

 

П.п. 2 Мър' майкоуу......

 

На мен ми предстои първото посрещане на Бъдни Вечер с новото ми семейство  :love

Весело посрещане и още много такива да бъдат....

Link to comment
Share on other sites

Да. Уникално тъп. Интерстелар ми го препоръча позната-астроном, като филм, на който може да му се даде шанс...

вярвам не е много добра астрономКА, филма е пълен с неточности....аз си тръгнах даже не можах да го догледам....по муден е от Титаник и Гравитация в едно

Link to comment
Share on other sites

Хубав филм и филм, на който може да му се даде шанс за мен са две много различни неща... Примерно като "Говорещите с вятъра" и "Полицейска академия".

И нещо хубаво: http://www.avtora.com/news/2014/12/22/sony_pictures_podgotvyat_rimejk_na_animacionnata_klasika_fire_and_ice&catSlug=movies_and_tv_news

Link to comment
Share on other sites

Ей тва е истинска винарна, дълбоко в земята и всичко в дърво! Весела Коледа на всички! :beerchug
 
wine_cellar_1.jpg

 

Edit: За любителите на достоверността в киното, ето едно страхотно интервю с Neil deGrasse Tyson, обясняващ валидността на физиката в Интерстелар:
 

https://www.youtube.com/watch?v=l7tV7v71k-I

Link to comment
Share on other sites

Като чета коментарите за филми като Интерстелър и Гравитито и разбирам защо киното е седмото изкуство. Всеки го приема по различен начин. За мен лично Гравитацията беше филмът за 2013-та, за други е бил боза, Интерстелър не ме накефи толкова и така. Та - разни хора, разни идеали.

Весели празници :)

Link to comment
Share on other sites

  • Veno locked this topic

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

Guest
This topic is now closed to further replies.

×
×
  • Create New...