Jump to content
BulForum.com

Какво ви минава през главата


Recommended Posts

Аню са върна, спама се възроди, така и така тука вече е мешанак - я кажете няква малолитражна чарши-бегачка за жената. Условие - да е с 4/5 врати, и да има възможност за закрепване на бебешко столче отзад

 

П.С. Предпочитам дизел.

Link to comment
Share on other sites

  • Replies 107k
  • Created
  • Last Reply

Картън нетуорк много го развалиха като му сложиха дублаж, преди 15-16 години беше супер, аз покрай него бая си упражнявах английския :)

 

На Куулбокс има Dual Audio и може да се пусне на Английски. Скоро го открих и бях много щастлив. Самоче филмчетата вече не струват. :(

 

 

ЕТО ТОЛКОВА ЗЛЕ Е ПОЛОЖЕНИЕТО АКО ТЪРСИТЕ ПРОГРАМИСТИ!

 

Не само при програмистите. За нашата поддръжка също (все още) търсим хора. Звъня на ВСИЧКИ кандидатствали по телефона, за да чуя как говорят на Английски. В обявата е написано, че трябва да са Fluent. До момента съм се обадил на 950 човека. На тест са поканени към 150 (някои от тях не са имали достатъчно добър говорим английски но пак са поканени, защото иначе не трябваше да каня никой. Теста са минали сумарно към 40. 40 човека от 950. Обявата не е слезнала от 2 години.

Link to comment
Share on other sites

Аню са върна, спама се възроди, така и така тука вече е мешанак - я кажете няква малолитражна чарши-бегачка за жената. Условие - да е с 4/5 врати, и да има възможност за закрепване на бебешко столче отзад

 

П.С. Предпочитам дизел.

 

Тука поне си му е мястото на спама, младежо...

 

Инак за кола от тоя тип - варианти много. По-скоро определящ момент е колко пари имаш. 

Link to comment
Share on other sites

Ко ли питам, като няма да получа отговор(като в другата тема, га питах за сирената). Ше и зема едно Клио...

Link to comment
Share on other sites

Ко ли питам, като няма да получа отговор(като в другата тема, га питах за сирената). Ше и зема едно Клио...

 

Ами като има около 50 отговора какво очакваш по-точно да получиш? И за каква сирена си питал, нещо не съм видял...

Link to comment
Share on other sites

Ахааааа за сиренето демек... Е трудно е да очакваш някой да отговори дали има нашенско сирене баш там, където ти се намираш в Англия... Аз на къде къде по-елементарни въпроси не съм получавал отговор... 

 

За колата пак повтарям - казва се най-напред "имам еди колко си пари" и след това може да се коментира адекватно. 

Link to comment
Share on other sites

Peugeot 206 - държеливо копеле е, особено с 2.0 HDI двигателя. Почти безсмъртен е.

Renault Clio - Ту-партс ми е, не ми харесва, но пак е вариант. Имай предвид, че масово са с 1.5 dCI и са малко капризни двигатели. Още повече, че е и една от най-тесните в сегмента по мои наблюдения.

VW Polo - също е здрава машинка, а и двигателят му е един от най-добрите. 1.9 TDI е старо и изпитано, работно добиче.

Ford Fiesta - 1.4 нафта (двигателя е на PSA) 1.8 - в никакъв случай, че са голям боклук

 

Също може и Орел Корса - ама защо да си взимаш Опел, при положение, че всички коли, рано или късно, стават опели...

 

От всичките - силно ти препоръчвам 206 - масова, части има на всеки метър.

 

Хвърли едно око и на Ford Fusion - интересна модификация е, по-просторна от Фиестера.

Link to comment
Share on other sites

На данъчните да ум го фукна дет се сетя. Как си премълчават, че едно жилище може да се декларира като основно и да е на 50% данъци, ама си правят пас - "Ми да сте знаели".....

Сега ще гледам в оставащите 5 работни дни до края на годината да си подам заявлението, че да ми го регистрират основно.

Link to comment
Share on other sites

Искаш да кажеш,че когато човек притежава няколко жилища едното от тях може да мине с двойно по-ниски данъци?Има ли ли някакви условия?

Link to comment
Share on other sites

ШШшш, дядка, къв език пишете? Да зема да ти стана един падауан, така и така жената не спира да ми дава зори да се връщаме в Пловдив :lol:

 

Скъпи Дядо Мразе. Обучи ме на код. Дай ми стартово половината от тия кинЧи и си късам и зелени карти и дяволи и да си рахатясам живота демБа :D

Ако нещата се развият както ми се иска можем сериозно да поговорим след края на януари.

 

Пешо мани другото ами и администратор ще имаме нужда за едни MikroTik-ци и няколко Cisco-та. Нищо сложно - VPN-и, DMZ, настройки на достъп и подобни.

Link to comment
Share on other sites

ШШшш, дядка, къв език пишете? Да зема да ти стана един падауан, така и така жената не спира да ми дава зори да се връщаме в Пловдив :lol:

София така и не мога да си я представя като град за живеене. Град за работа - да и дотук. Ако някога ми се наложи да избирам между Софето и навън - избирам навън.

 

Иначе някой от вас кара ли Тойота RAV4 (около 2005 г. ) и ако да, да изкаже мнение, bitte!

Link to comment
Share on other sites

A истинско 4х4 ли е или е халдекс или някаква друга такава гадост която е 90% от времето на предно?

 

........... http://www.honestjohn.co.uk/carbycar/toyota/rav4-2000/ хмм, тука нещо не го хвалят http://www.honestjohn.co.uk/carbycar/toyota/rav4-2000/?section=good

Link to comment
Share on other sites

Искаш да кажеш,че когато човек притежава няколко жилища едното от тях може да мине с двойно по-ниски данъци?Има ли ли някакви условия?

Да. Даже от данъчното взеха да викат, че имало разни цоркове, където семейство единия пише едното жилище, другия другото някви схеми опитвали и т.н :)

 

От закона за местни данъци и такси

 

Чл. 25. (1) За имот, който е основно жилище, данъкът се дължи с 50 на сто намаление.

 

(2) (Изм. - ДВ, бр. 119 от 2002 г., в сила от 01.01.2003 г.) За имот, който е основно жилище на лице с намалена работоспособност от 50 до 100 на сто, данъкът се дължи със 75 на сто намаление.

Но данъчните си премълчават тия неща - иначе кинтите ще паднат много, понеже доста народ е с 1 жилище - представи си всички да се откреханат на "далаверата"

Link to comment
Share on other sites

Баси, сложили са най-пропадналите маймуни индийци да поддържат проекта, на който бях отделил 4 години от живота си. Съответно за 2 месеца, вече е тотална и непоправима щета, омазали са нещата толкова брутално, че даже сорс контрола не подлежи на оправяне, за бъгове и т.н. да не говорим.

Link to comment
Share on other sites

Каквото са ти казали - и естествено ник'ъв Опел, ник'ъв Форд!

 

Чи ко му'й на Фордо с французки дизеляк - идеален е за търкаляне из града!

Link to comment
Share on other sites

Да. Даже от данъчното взеха да викат, че имало разни цоркове, където семейство единия пише едното жилище, другия другото някви схеми опитвали и т.н :)

 

От закона за местни данъци и такси

Но данъчните си премълчават тия неща - иначе кинтите ще паднат много, понеже доста народ е с 1 жилище - представи си всички да се откреханат на "далаверата"

 

Тоест това важи само за хора с намалена работоспособност, а не за всеки. 

Link to comment
Share on other sites

Нем, член 2 е специфична хипотеза на член 1 при което на данъчно задълженото лице въз основа на друго негово качеству му се намаля дължимия данък в по-голям процент ;)

Link to comment
Share on other sites

  • Veno locked this topic

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

Guest
This topic is now closed to further replies.

×
×
  • Create New...