Jump to content
BulForum.com

Какво ви минава през главата


Recommended Posts

  • Replies 107k
  • Created
  • Last Reply

Я кажи какво правиха и колко пари плати, че имам един частичен ремонт.... Макар че, като те слушам така, ще си ида в ТРАКИЯ както винаги. 

 

Моята като я удариха, за врата, 2 калника и капачка , за изчукване без разглобяване (с издърпване) ми взе човека 100лв а при други две момчета китосване и боядисване с хамелион боя и лак всичо както му е реда 170лв

Доста добре за 3 елемента.

Link to comment
Share on other sites

При мене е задрана много тежко вратата, част от задния калник и прага. Вратата отива на цяло - т.е. 150, другите ще ги правя частично, та ще иде къмто 200. Това включва всичко заедно с боята металик. Съмнявам се, че ще разглобяват, по скоро ще китосват... 

Link to comment
Share on other sites

и аз имам нужда от бояджия....ония ден на Метро пак някой ми е задрал задната броня.....в тоя скапан град колата не мога да я задържа без забележка повече от 2 месеца, още на 3ят ден някой направи един Х на багажника  :thumbsdown:

Link to comment
Share on other sites

Ти май забравяш парите, дадени от каското ми се струва. Добави ги и виж какво става реално.

 

 

Ще го изкоментираме това не тук. 

 

Не ги забравям, просто 3 пъти написах, че НА МЕН ми излезе далавера, заради каското.

 

Иначе сметката мога да ти я направя.

Боя и работа по вратата и прага - 220лв без ДДС - Вратата беше нацъкана леко от колчета и други коли, а 1/5 от прага беше прибран навътре.

+ 50лв тониране на боята и печене в камера = 270лв.

Link to comment
Share on other sites

Не ги забравям, просто 3 пъти написах, че НА МЕН ми излезе далавера, заради каското.

 

Иначе сметката мога да ти я направя.

Боя и работа по вратата и прага - 220лв без ДДС - Вратата беше нацъкана леко от колчета и други коли, а 1/5 от прага беше прибран навътре.

+ 50лв тониране на боята и печене в камера = 270лв.

 

Тоест добре съм пресметнал одеве като за мене.

 

А бе нали лмаше тема за коли тук ...?!

 

Тази е за всичко, просто сме в авто фаза днес.

Link to comment
Share on other sites

Добре де, напоследък всеки говори така, все едно читав програмист се става за една година. 

Зема и аз да се фана като хоби - ей така...

 

Естествено, че не се става за година. Но след около 6 месеца и 4-5 дебели книги ще ставаш за начинаещ а оттам насетне е въпрос на амбиция и желание.

 

Читав не, ама все ще може да отхвърли някаква работа, а понеже работа има много повече от хората, има и пазар за такива. Разбира се има хора, които и за 5 века нищо няма да научат :)

 

Нямаше да се съглася, ако не бях видял с очите си човек, който въпреки всичките си старания успяваше да докара отрицателен ефект в следствие на усилията си. Около година го учих и се опитвах да му налея акъл в главата (колко нерви съм потрошил като му гледам глупостите не е истина) и накрая просто се предадох - не от всяко дърво става свирка е казал народа и си е точно така. Всъщност за 2 подобни случая се сещам даже.

 

 

Създава се такова усещане, за да има по-голям избор самата фирма/и - мнозина за призвани, но малцина са избрани.

Няма такова нещо като "малцина са избрани". Това не е до талант и физически възможности. Не е необходимо да имаш глас за да можеш да пееш или някакъв талант по-специален. Малко акъл и повече трудолюбие стигат. Но е за хора с логическо мислене. Зубрачи, учещи нещата наизуст не стават.

 

 

При шанс 10% да се намери подходящ човек, едно е да има 100 човека, друго си да са 10к. Зависи и колко хора ти трябват, дори 5/6 човека могат да дърпат напред средно голяма фирма.

Да бе, ама цифрите далече не са такива. Шанс да намериш в момента хора е близък до нулата. BULWORK след 6 месеца търсене успяха едва да ми изпратят 6ма човека, а те при назначен от мен човек получават заплата и половина като компенсация за услугата. БРУТНА ЗАПЛАТА. При положение, че заплати под 1000лв нямаме - сещай се. И въпреки това хора - няма. От тези 6мата 2ма просто не ставаха, третия беше някакъв тип в англия и искаше да се връща тука, но без да има кой знае колко опит очакваше заплата от порядъка на 4000лв. Друг си търсеше почасова работа - дадох му, завлече ме с едни пари и нищо не свърши. Едвам успях да събера 4 човека за интервю при положение, че искахме да вземем 3ма. От тези 3мата едвам намерихме един горе-долу читав. После намерих още хора благодарение на приятели и познати.

 

В предния път когато търсихме хора заплатите, които американците се навиха да дават бяха средно 2500лв (ЧИСТО) и това BULWORK го знаеха и пак не успяха да намерят хора.

 

ЕТО ТОЛКОВА ЗЛЕ Е ПОЛОЖЕНИЕТО АКО ТЪРСИТЕ ПРОГРАМИСТИ!

Мислим дека требе да се направи една тема "Бисерите на Христо"  :laughing:

Чувствам се пренебрегнат. Ами за моите бисери?

 

Но теб не можем да те стигнем. За теб не тема ами цял раздел ще трябва :P :P :P

Link to comment
Share on other sites

Скъпи Дядо Мразе. Обучи ме на код. Дай ми стартово половината от тия кинЧи и си късам и зелени карти и дяволи и да си рахатясам живота демБа :D

Link to comment
Share on other sites

Баси колко лесно ми беше като си купувах първата кола преди 6 години - важното беше да е красива и да е пичеловка :moon:

Сега като помъдрях и станах по-красив, други приоритети изникнаха на преден план, та направо не знам как ще си избера втора кола, а времето наближава.

 

Винаги съм искал само едно нещо от колата. Да не спира да върти до края на 3-та и да е възможно най-лека. Винаги обаче като се купува и джоба се оказва тъничък :(. :D :D. За сега най-сериозната машина, в която съм се качвал е 350Z с над 600 коня под капака. На хай бууст и друго гориво, цифрата става маааалко по-различна :)

 

При мене е задрана много тежко вратата, част от задния калник и прага. Вратата отива на цяло - т.е. 150, другите ще ги правя частично, та ще иде къмто 200. Това включва всичко заедно с боята металик. Съмнявам се, че ще разглобяват, по скоро ще китосват... 

 

за 200 кинта няма само да я подготвя колата, камо ли и боя :D :D :D, че после водно и пастиране :D :D :D

Link to comment
Share on other sites

и аз имам нужда от бояджия....ония ден на Метро пак някой ми е задрал задната броня.....в тоя скапан град колата не мога да я задържа без забележка повече от 2 месеца, още на 3ят ден някой направи един Х на багажника  :thumbsdown:

 

Това го разбрах още преди няколко години. Както имаше един виц, аз пазая ама другите не пазят. На никой не му пука за колата, отзад - отпред или до него какво ще и направи. Или пък много бързат все и не са видяли. За това моята я чистя редовно вътре, но вън я държа мърлява, поне да не вървят до нея и да ми теглят деруги....

 

Внимавайте много с шофирането в тея условия, вчера моя щеф го центрирали малко след Марково момче на 18 години с книжка на 2 седмици и двама спътника на 16 години.При обратен завой на изкачване излизат в насерещното, явно с висока скорост, моя щеф е спускал надолу. Младежите без колани, са изкъртили предното стъкло на 20 годишната Астра, момичето на задната седалка си разбива носа в предната седалката..... Трябва да въведат предружители за младите шофери...

Link to comment
Share on other sites

И защо трябва да въвеждат придружители? Който е тъп и прост 100% и родителите му са такива. Кой да го придружава за да има някакъв смисъл? Ако ставаш за придружител ти си си "придружил" вече достатъчно детето за да не прави простотии.

Link to comment
Share on other sites

Все ще мисля, че един възрастен, няма да остави млад шофьор да кара неразумно на току що взета книжка, ама знам ли.... Явно моите родители са си свършили работата и са ме възпитали както си трябва, та да мисля по тоя начин. Баща ми много добре знаеше как шофирам и въпреки всичко не ме пускаха сам да управлявам първите години, но и на тях им е пукало за мен и околните. Дори обаче и опита не може да те спаси в определени ситуации. Пролетта на баща ми приятел професионален шофьор с 30 години стаж, така го изпраскаха пред мол Пловдив, че още не може да дойде на себе си. По-интересно е, че го блъсна шофьор на автобус, който с Фиат Браво пред мола изскача да изпреварва на забранено и нацепва челно семейния познат, който управляваше Шкода Октавия на 2 години. Тоя в Бравото не знам дали го върнаха от оня свят, ама беше бая зле, Октавията замина за скрап, изхвърлена от високата скорост на отсрещния..

Link to comment
Share on other sites

При мене е задрана много тежко вратата, част от задния калник и прага. Вратата отива на цяло - т.е. 150, другите ще ги правя частично, та ще иде къмто 200. Това включва всичко заедно с боята металик. Съмнявам се, че ще разглобяват, по скоро ще китосват... 

 

И при мен не беше малко, със 120 изпреварвах на Сарая преди Калояново и един с бус реши в последния момент да влезе в изхода на бензиностанцията успях да избягам в ляво колкото можах и ето го резултата. А и стъклото на вратата се счупи. Човека я изпъна без грешка.

 

783814.jpg

Link to comment
Share on other sites

Мен там ограничението е 60 :D

 

Абе знам, ама като карат като баби с 30 и аз фиуууу покрай тях, ам нъц. Чудя се как предприема човек такава рискована маневра през непрекъсната линия да влиза в забраненото на бензиностанцията и няма да си гледа в огледалото, същевремнно без мигач.

Добре че избегнах да се одаря челно в неговата странична врата.

Link to comment
Share on other sites

Абе знам, ама като карат като баби с 30 и аз фиуууу покрай тях, ам нъц. Чудя се как предприема човек такава рискована маневра през непрекъсната линия да влиза в забраненото на бензиностанцията и няма да си гледа в огледалото, същевремнно без мигач.

Добре че избегнах да се одаря челно в неговата странична врата.

 

По същия начин, по който ти изпреварваш със 120 на такова натоварено кръстовище, няма какво да се чудиш...

 

Пак, божията намеса, че ви е опазил живи и здрави...

Link to comment
Share on other sites

По същия начин, по който ти изпреварваш със 120 на такова натоварено кръстовище, няма какво да се чудиш...

 

Пак, божията намеса, че ви е опазил живи и здрави...

 

Да така е, само че това е преди кръстовището доста с/у  бензиностанцията става, пък и аз не мога да карам бавно така съм свикнал. Малката спеше отзад и доста се оплаши като я посипаха стъклата, жената не може половин час да я успокои, че после и куршум и ляхме. Ама сме живи и здрави де.

Link to comment
Share on other sites

ШШшш, дядка, къв език пишете? Да зема да ти стана един падауан, така и така жената не спира да ми дава зори да се връщаме в Пловдив :lol:

Link to comment
Share on other sites

  • Veno locked this topic

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

Guest
This topic is now closed to further replies.

×
×
  • Create New...