Jump to content
BulForum.com

Какво ви минава през главата


Recommended Posts

Баси, сложили са най-пропадналите маймуни индийци да поддържат проекта, на който бях отделил 4 години от живота си. Съответно за 2 месеца, вече е тотална и непоправима щета, омазали са нещата толкова брутално, че даже сорс контрола не подлежи на оправяне, за бъгове и т.н. да не говорим.

И сега те викат да им заметеш насраното? Правиш undo на всички лайна, които са натворили от последните 2 месеца и готово :)

 

Вариант 2 - обяснявате, че това е необходимо да се пренапише от нулата в следствие на циганската некадърност, пък ако искат да си вземат след това индийци наново да го намажат.

 

Знам че съм капитан Очевидност ама някак ми е кеф като се случи точно това, което съм предупреждавал, че ще стане след като прехвълят проект на индийците

Link to comment
Share on other sites

  • Replies 107k
  • Created
  • Last Reply

Тоест ако ида да си предекларирам апартамента, който и без това е не само основно, но и единствено мое жилище и ще плащам данък наполовина? Тук нещо не е у ред - те всички жилища в страната трябва да плащат по половин данък по тая логика - всяко е за някого основно. 

Link to comment
Share on other sites

И след това мини през ЦКБ и ги питай за рефинансиране на кредити. Че Алианц ми се правят на отворени напоследък, а от ЦКБ получих невероятно предложение

Link to comment
Share on other sites

Тоест ако ида да си предекларирам апартамента, който и без това е не само основно, но и единствено мое жилище и ще плащам данък наполовина? Тук нещо не е у ред - те всички жилища в страната трябва да плащат по половин данък по тая логика - всяко е за някого основно. 

Точно това щях да питам и аз. Не се ли подразбира, че ако имаш едно жилище на твое име, то ти е основно?

Link to comment
Share on other sites

Тоест ако ида да си предекларирам апартамента, който и без това е не само основно, но и единствено мое жилище и ще плащам данък наполовина? Тук нещо не е у ред - те всички жилища в страната трябва да плащат по половин данък по тая логика - всяко е за някого основно. 

Ами вземи си бележката за 2014 от това, което са ти пратили от общината за данък. Взимаш данъчната оценка и от нея ако сумата на данъка ти е 1.8 промила значи не ти го считат за основно. Ако е на 1/2 (0.9 промила от ДО) значи ти е основно. На майка ми и бащами го водят основно и данъка им е 50%намален. Сега търся моите бележки да ги видя какво е, и ако е на 100 ще ходя пак да го декларирам. Майка ми преди работеше в данъчното и сега разправяше, че когато е излезнала тази наредба е имало нареждане нещата да се приемат на гишето без проверка, после пращани в статистиката. Там пък за да ги обработя и вкарат били наели студенти да набиват и кое как е вкарано - божа работа. Я е наред я не, всеки трябва да си провери

Link to comment
Share on other sites

Как не тръгнах да ходя да вадя данъчни оценки, че да правя сравнения.

 

Аз продължавам да мисля, че няма как държавата да е толкова щедра към всички - реално погледнато почти всяко едно жилище трябва да е с половин данък. Не ми се вярва.  

Link to comment
Share on other sites

И след това мини през ЦКБ и ги питай за рефинансиране на кредити. Че Алианц ми се правят на отворени напоследък, а от ЦКБ получих невероятно предложение

Ти пък си намерил от къде да теглиш (Алианц). Тия са баси филмарите с техните доплащания върху сумата от кредита и т.н.

 

 

За жилищата е така. И аз декларирах моето като основно, даже писах, че няма дограма, не е мазано и т.н. за да нагласим данъка :D

 

Всъщност преди 2 години си бяха оферта. Сега не са. Но пък ЦКБ предлагат доста добри условия. Освен това са ми на 1 гъз място

Имам приятел, който и той от преди 2-3 години тегли от там. Явно са имали някаква зарибявка за хора с големи доходи и малки лихви :) Сега ги плюе доволно.

Link to comment
Share on other sites

Ти пък си намерил от къде да теглиш (Алианц). Тия са баси филмарите с техните доплащания върху сумата от кредита и т.н.

Всъщност преди 2 години си бяха оферта. Сега не са. Но пък ЦКБ предлагат доста добри условия. Освен това са ми на 1 гъз място

Link to comment
Share on other sites

А Виден може да ме попипа по... пунгията заради откровено неграмотните си приказки за форделките....

Човек, дет от ГоУф се метнал на Шкодилак (се тая каруца) и си мисли, че е пипнал аллаха за шлифера.....

 

П.п. БоУжеее..., колко мъка има по този свят.....

Link to comment
Share on other sites

Барай си сам празната пунгия.. Форд имат 2-3 сполучливи модела и дотам, като дори сполуките не са еднакви през годините. 

 

Между другото ако някой ден слезеш от това Мондео и се качиш на Октавия (примерно), ще разбереш каква талига си карал, но туй е друга тема. 

 

В крайна сметка Наско има глава на раменете - да мисли и да решава. Питал - отговорили сме му. Не сме го насилвали какво да купува. 

Link to comment
Share on other sites

Трудна работа от мондео на октавия .... щото са почти един клас ... кво да види толкоз нз... Тва робуване на марки .... нз от къде тоя ентусиазъм на тез години ... не се ли израстваха тия неща.

 

(да изпреваря коментарите, аз карам 20г БМВ просто щото нямам пари за ново я мазерати, я ферари... не че съм голям фен на БМВ конкретно, просто за изискванията и парите дето имах само тва имаше)

Link to comment
Share on other sites

Хората са казали, " Добре че го има Опел иначе Форд щеше да е най-счупената кола"   :lol:

Link to comment
Share on other sites

Трудна работа от мондео на октавия .... щото са почти един клас ... кво да види толкоз нз... Тва робуване на марки .... нз от къде тоя ентусиазъм на тез години ... не се ли израстваха тия неща.

 

(да изпреваря коментарите, аз карам 20г БМВ просто щото нямам пари за ново я мазерати, я ферари... не че съм голям фен на БМВ конкретно, просто за изискванията и парите дето имах само тва имаше)

 

Аз лично нямам претенции, камо ли да робувам... Ще види много неща, вЕрвай ми, тъй като колите имат бая разлика във времето. А кога стигне Форд возията на Шкода - Яла ми са Обади... Все пак и аз имам Мондео.

 

В тоя ред на мисли аз си мисля за вбъдеще за комби АУДИ или R класа, но ще да видим какво ще покаже времето. В никакъв случай не робувам на марки, но пък има такива, които никога няма да ме видиш да купя - Опел, Форд, Фиат и още нЕкои подобни...  

Link to comment
Share on other sites

А дано, то коли на старо... една с една не си приличат.

 

Тия приказки от "пред блока" нз за кво са меродавни... то по тая логика аз първо форд карах... яко добиче си беше количката, никога не ме е изоставяла. И кво? Да стана фен на Форд и да разправяме че са неразрушими!?

Link to comment
Share on other sites

Как не тръгнах да ходя да вадя данъчни оценки, че да правя сравнения.

 

Аз продължавам да мисля, че няма как държавата да е толкова щедра към всички - реално погледнато почти всяко едно жилище трябва да е с половин данък. Не ми се вярва.

Абе Айдлър, тая вечер си залюхан нещо. Кое не разбра от това да си вземеш бележката която данъчните са ти пратили 2014? Кви оценки ще ходиш да вадиш, кви лев и 20? Всичко го има на тая бележка. Само си сметни дало данъка, само той без такси и смет е 1.8 промила или 0.9 от това дето ти го пише на тая същата бележка като ДО, върхо която ти начисляват нещата.
Link to comment
Share on other sites

Нямам такава бележка налична. Отдавна всичко съм хвърлил. Ще потърся стари, но едва ли имам след последната мащабна чистка.... 

Link to comment
Share on other sites

Хвалбите по адрес на Пежо 206 важат ли и за кабрио варианта? Май си паднах по него :)

 

Рядко педерастка кола, не гейска... а педерастка. Ужасна! Има проблем с рейката на волана доколкото съм чувал, вътре е тясно ... не върви грам ...

Link to comment
Share on other sites

Да си купя нови части за комп и да излезе че няма ата порт на дъното.... Сега нямам CD а трябва да преинсталирам вин, че неще да запали...FML.

Link to comment
Share on other sites

Да си купя нови части за комп и да излезе че няма ата порт на дъното.... Сега нямам CD а трябва да преинсталирам вин, че неще да запали...FML.

Аз заради това почти никога не си купувам нови части, търпя го докато мога и после направо го сменям :)

Link to comment
Share on other sites

Барай си сам празната пунгия.. Форд имат 2-3 сполучливи модела и дотам, като дори сполуките не са еднакви през годините. 

 

Между другото ако някой ден слезеш от това Мондео и се качиш на Октавия (примерно), ще разбереш каква талига си карал, но туй е друга тема. 

 

В крайна сметка Наско има глава на раменете - да мисли и да решава. Питал - отговорили сме му. Не сме го насилвали какво да купува. 

Те нали на Шкода успешните модели валят един след друг, та....  :)

Link to comment
Share on other sites

  • Veno locked this topic

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

Guest
This topic is now closed to further replies.

×
×
  • Create New...