Jump to content
BulForum.com

Най-добра фирма в Пловдив...


Най-добра фирма в Пловдив..  

1372 members have voted

You do not have permission to vote in this poll, or see the poll results. Please sign in or register to vote in this poll.

Recommended Posts

Хаха басим, аз отга разправям, че човек е най-добре сам да се обслужва :D . А може и да съм забравил да го кажа.

Винаги сам си сглобявам и поддържам компа, тва да не можеш да си го отвориш е огромна грешка. Особено за такива елементарни и бързи неща дето се развалят като вентилатори или да погледнеш ненаместена платка. А и както каза, за захранване се тръгва по пътя на сервизикрацията (тва като бюрокрацията) и за дребни проблеми ще брадясаш.

Направо Недай боже да опираш до сервизи! За каквото и да било! Пу пу.

Link to comment
Share on other sites

  • Replies 1k
  • Created
  • Last Reply
Хаха басим, аз отга разправям, че човек е най-добре сам да се обслужва :D . А може и да съм забравил да го кажа.

Винаги сам си сглобявам и поддържам компа, тва да не можеш да си го отвориш е огромна грешка. Особено за такива елементарни и бързи неща дето се развалят като вентилатори или да погледнеш ненаместена платка. А и както каза, за захранване се тръгва по пътя на сервизикрацията (тва като бюрокрацията) и за дребни проблеми ще брадясаш.

Направо Недай боже да опираш до сервизи! За каквото и да било! Пу пу.

 

Това вече и аз го разбрах (по трудния начин). Ама какво да кажем за хорицата дето за една преинсталация на Уина търчат по сервизи, камо ли да се опре до отваряне на кутията !?

 

По отношение на коректност съм признал (лично мое мнение с което не ангажирам никой) Смарт системс и едни пичове срещу входа на ВХВП на които не им знам името. Може би защото знам какво ми трябва, но винаги когато съм ходил при тях са ми предлагали най-разумните варианти на цена - качество за целите за които са ми трябвали компонентите.

Link to comment
Share on other sites

По отношение на коректност съм признал (лично мое мнение с което не ангажирам никой) Смарт системс

Вярно си е. За елементарно нещо като флашка, която и оставаха 3 седмици гаранция и се прецака, те ми я взеха, видяха, че не работи и понеже нямаха такава ми върнаха парите, които бях дал. И това при положение, че към момента на връщането флашки с 2-пъти по-голям капацитет ми идваха вече за същите пари.

Казаха или ти даваме парите или си харесваш нещо друго и аз си прибрах парите.

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Не съм много сигурен дали тук е мястото да питам,но...някои може ли да ми каже отлъде мога да закупя вентилатор за чипсет,понеже моя нещо много взе да ръмжи ?

Link to comment
Share on other sites

Не съм много сигурен дали тук е мястото да питам,но...някои може ли да ми каже отлъде мога да закупя вентилатор за чипсет,понеже моя нещо много взе да ръмжи ?
Почти от всяка фирма. Към настоящия момент обаче единствения ти шанс е Мултирама (до 20.30 часа, ако не се лъжа).
Link to comment
Share on other sites

  • 3 weeks later...
  • 3 weeks later...
Най добрата е тази ,която ми е най близо в Кичука :)

 

http://www.q-trade.bg/

Абсолютни некадърници!!Светлинни години назад от Ера и Мост.И на мен са ми на една крачка,но предпочитам да се разходя до Ера.
Link to comment
Share on other sites

Аз все още си предпочитам Global System Solutions.

Чат пат се случва да нямат нещо по-завъртяно или просто не продават определени неща, такива повечето пъти от JAR-a, или Ресет-а за по-дребни неща, за дреболии където ми е по път.

Link to comment
Share on other sites

  • 3 months later...

Решил съм (по-скоро се налага) да си взема нова щайга. Последно може би съм влизал в магазин преди 1-2 години за една лан карта :) затова да попитам:

- На едно място ли да взема всичко или от тук от там?

- Да препоръчате къде да отида?

- Цените еднакви ли са навсякъде?

Мерси за инфото. :)

Link to comment
Share on other sites

Решил съм (по-скоро се налага) да си взема нова щайга. Последно може би съм влизал в магазин преди 1-2 години за една лан карта :) затова да попитам:

- На едно място ли да взема всичко или от тук от там?

- Да препоръчате къде да отида?

- Цените еднакви ли са навсякъде?

Мерси за инфото. :)

Вземи всичко накуп,по евтино излиза като конфигурация.

Аз лично пазарувам от едно и също място-АРИЕЛ 99,намира се на ул.:"Добрин Ангелов "2а ,цените според лични наблюдения им са с около 5-10 % по ниски от която и да е фирма в Пловдив.

Цените не са еднакви навсякъде.

Link to comment
Share on other sites

Аз вземам всичко от различни места и си го сглобявам.

Така едновременно ми е кеф да си го сглобя и намирам всичко на по-ниски цени

Мисля, че не е далавера да се купува от едно място, защото на всичко навсякъде цените са различни - тоест не може някъде да са най-ниските.

Link to comment
Share on other sites

Аз също си купувам от различни места но последно Ера ми се направиха за една писачка.Вярно че нова е 40 лв но имаше гаранция още година.Върнах им я тъй като от 1 кутия с 25 диска прееба повече от половината.В сервиза я държаха месец и половина през които аз ходих и се обаждах около 15 пъти след което на финала ми казаха че я били "оправили" а нищо не се беше променило и оттогава се отказах от тях

Link to comment
Share on other sites

И аз им набрах на Ера и пак за писачка. Търсих определен модел на АТА интерфейс и по телефона ме увериха, че имат в наличност. След няма и час отивам в магазина и А! - нямало било. Да не се разкарвам пак взех една Samsung, която даже не успях да видя работеща, понеже със слагането и Windows отказа да зареди. Как ли не я мъчих: мастър, слейв, кейбъл селект, едно IDE, друго IDE...

На другия ден им я нося и си искам парите. А оня тъпан шефа им ми обяснява, че бил продал хиляди бройки, да съм си преинсталирал Windows-а. Как ли пък не, за една мижава писачка да си губя времето и да разбутвам чудесно работеща от 2 години машина.

Върнаха ми парите, сложих си старата добра LG 4167 и спрях да си троша нервите.

Вече от Ера-та - винаги с едно наум!

Напоследък "преоткрих" Адроит и съм доволен, а и вече имат магазин до нас :).

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Не, за Ера поне с две наум. Дефектира ми поредния компонент, купен от тях - GF8600GT, все още в гаранция, бам! и два елемента цъфнали и изтекли. Оставена им е за смяна мисля преди поне 2-3 седмици и още не са казали нищо, а казаха, че ще е готова до седмица, защото севриза разбираш ли бил в София. От тях ми е горяла и една ATI 9550 и един хард диск... Някакси... искам да си взема замененото 8600 и повече докато съм жив няма да стъпя в съдраната им, долна фирмичка, рециклираща боклуци втора употреба :angry1

Link to comment
Share on other sites

и саита си развалиха ерата.Абе тръгнаха назад и то яко.Мен ме мотаха 1 месец с едно дефектирало дъно и пак за нищо..така че не мерси ...и аз се ориентирах към Адроит вече

Link to comment
Share on other sites

Как пак за нищо? Не получи ли замяна? Гаранции-маранции? Вземи завърти един телефон на комисията за защита на потребителите, дигни ги на балон :D

Link to comment
Share on other sites

и саита си развалиха ерата.Абе тръгнаха назад и то яко.Мен ме мотаха 1 месец с едно дефектирало дъно и пак за нищо..така че не мерси ...и аз се ориентирах към Адроит вече

Е дъно ми смениха и то сравнително бързо-2 седмици.То това направо е рекорд за тях :lol:.Отказа му аудиото.Но наистина се правят на интересни и така само губят клиенти.

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Нали знаете, че имат 1месец срок от закона??

Като мине месеца следват комисии за защита, жалби и тн wink.gif

И на мен ми се прецака записвачка Асус, купена от там и то най-много на 2-3 диска да беше като умря.

Нямах много проблеми със замяната - че се правеха на малоумни, правеха се - първо искаха да ми набутат сребриста вместо бяла, после иде вместо сата...

Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...

Мба, какви жалби при тях...Работя предимно с отделни клиенти и фирми, ама толкова откачена работа не съм виждал - това са 'хора'. които всячески се опитват да те откажат да си купиш нещо от тях или да заведеш приятел... Бях казал по-рано каква е тактиката - на цяло PC имате гаранция 12 месеца !?!??!?!?!, и когато нещо се прецака след 12-тия месец отивате във фирмата (понеже сте си купили от там машинката) и те Ви ПРОДАВАТ ново, като в 90% от случаите дефектното нещо остава при тях, защото на клиента не му трябва, а и той е доволен, че са му направили 'отстъпка' от нормалната цена като вече редовен пациент, опа клиент. А дефектната техника те си я подменят ГАРАНЦИОННО при доставчик...

От там - НИКОГА.

Жалка история...

Link to comment
Share on other sites

Ако купуваш отделни компоненти и си достатъчно нахален не виждам какъв е проблема - все пак някой неща ги продават тънко.

 

Това обаче е говори много зле за тях - хващат неграмотните юзъри и вместо по 3-5 години гаранция им дават 1 :confused

Че за една тъпа записвачка ми дадоха 2 години, а за хард сиигейт - 5.

Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...

Препоръчайте ми от коя фирма да си взема хъард диск за лаптоп SATA 250 или 320 ГБ.В тези които проверих или избора е много ограничен или изобщо не предлагат.Също държа да има достатъчно гаранция (3 години да речем).

Link to comment
Share on other sites

За ниски цени - ЕРА. Избор - кажи какво търсиш. То 250 и 320-ки вече не се срещат често. Цената е като на 500 ГБ и затова не си струва.

Link to comment
Share on other sites

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.


×
×
  • Create New...