Jump to content
BulForum.com

Най-добра фирма в Пловдив...


Най-добра фирма в Пловдив..  

1372 members have voted

You do not have permission to vote in this poll, or see the poll results. Please sign in or register to vote in this poll.

Recommended Posts

Mom4eta,utre si idvam v BG i sym reshil da si vzema PC,no sym s ograni4eni finansovi resursi...Nqkoi da ima predstava kyde moga da si vzema neshtno snosno na izplashtane??Ili nqkoq firma da predlaga samo kutiqta,drugiqt hardware moga da si go zapazq ot staroto PC?Posetih site-a na ERA Computers,no predlaganite ot tqh configuracii ne mi dopadat s tazi Intel videocarta...

Zasega se srpqh na tova

Link to comment
Share on other sites

  • Replies 1k
  • Created
  • Last Reply
Mom4eta,utre si idvam v BG i sym reshil da si vzema PC,no sym s ograni4eni finansovi resursi...Nqkoi da ima predstava kyde moga da si vzema neshtno snosno na izplashtane??Ili nqkoq firma da predlaga samo kutiqta,drugiqt hardware moga da si go zapazq ot staroto PC?Posetih site-a na ERA Computers,no predlaganite ot tqh configuracii ne mi dopadat s tazi Intel videocarta...

Zasega se srpqh na tova

 

Ако си живееш на Сан Стефано 54 значи сме комшии защото аз съм на същата улица :D Така че като се върнеш драсни един П.М. можем да идем до адроида да видим какво можем да спретнем.Почти сигурно е че ще могат да направят същата конфигурация която искаш даже ще излезне и по евтино и няма да се избудалкат с теб като тея от ПИК.Даже може да променим някой неща щото като гледам са доста неизяснени.Дъно неизвестно някакво,Семпрон добре ама на какъв сокет(шом има ДДР2 би трябвало да е АМ2 ама знам ли)?Рам хубаво ДДР2 ама да напишат колко мегахерца е ама то е ясно ще е 533.Хард хубаво САТА ма да напишат 1 или 2.Просто много яко ще се набуташ ако вземеш тая машина!!

Link to comment
Share on other sites

Ако си живееш на Сан Стефано 54 значи сме комшии защото аз съм на същата улица :D Така че като се върнеш драсни един П.М. можем да идем до адроида да видим какво можем да спретнем.Почти сигурно е че ще могат да направят същата конфигурация която искаш даже ще излезне и по евтино и няма да се избудалкат с теб като тея от ПИК.Даже може да променим някой неща щото като гледам са доста неизяснени.Дъно неизвестно някакво,Семпрон добре ама на какъв сокет(шом има ДДР2 би трябвало да е АМ2 ама знам ли)?Рам хубаво ДДР2 ама да напишат колко мегахерца е ама то е ясно ще е 533.Хард хубаво САТА ма да напишат 1 или 2.Просто много яко ще се набуташ ако вземеш тая машина!!

 

 

Emi moje i da spretnem edna sreshta togava :) Sprqh se na tazi konfiguraciq,za6toto ima vyzmojnost za da q vzema na izpla6tane,ako razpolagam s KESH shte si vzema neshto dosta po-snosno ;) V Adroid ima li opciq za lizing?Tazi mashinka e po-dobre,nali?

Link to comment
Share on other sites

нe си ли в САЩ? Преди 2 седмици на един човек му сглобих това

 

ASUS M2NPV-VM GF6150 AM2 - Retail $89.99

2x512MB OCZ DDR2800 OCZ2P8001GK $51.99

CASE ROSEWILL|R230-P-BK RT $17.99

HD 320GB 16M SATA2 ST3320620AS $79.99

PSU FSP|AX400-PN 400W RT $39.99)

CPU AMD|A64 X2 3600+ 1.9G AM2 1M $61.50

 

Subtotal: $341.45

Shipping and Handling Charge**: $25.86

Total: $367.31

 

Той не играе игри и за това видеото е вградено, също така имаше и записвачка, но за около още 140$ взимаш яко видео и за още 30$ DVD записвачка и за 550 $ имаш перфектен компютър, какъвто в БГ за тези пари само можеш да сънуваш

Link to comment
Share on other sites

Мост компютърс са много добри цените са прилични, гаранцията се спазва както трябва, обслужването е добро, подръжката също.

Клиент съм им от около година и наистина съм се убедил, че са коректни и добри (може би не най-добрите но са на високо ниво. :D

Link to comment
Share on other sites

Аз направих една Интелска платформа която също излиза малко повече от 550$ по цени на Адроида само видео от Мост и това е около 850 лв.

 

CG 3330 CA 400W USB 28.6

Intel CONROE 2140 1.6GHz 800MHz 1MB s.775 BOX 74.8

LG GSA-H44N DVD+RW/-RW Black 28.1

Sony 1.44 MB Black 5.8

Hitachi/IBM/ 320 GB 7200 / 16MB SATA II 75.5

GigaByte 8I965P-DS3 i965P/ddr2/GLan/PCI-E s.775 104.3

2 X A-Data DDR2 1 GB PC2-6400/800 MHz 38.7

GALAXY 8500GE 256MB DDR3 PCI-E 92

 

Мисля че това е перфектна машина и моята е горе долу същата с малко разлики в процесор,видео карта и захранване фортрон. ;)

 

Иначе по тая конфигурация може да сложим дъно с вградено видео,да смъкнем рам с по-малка честота да сложим по-малък хард и ще смъкнем от цената ама едва ли ще е много.

Link to comment
Share on other sites

MOST са супер зле. Като обслужване и сервиз работата е плачевна. За офиса няма да коментирам даже. Виж, MOST София е друго нещо. Тук обаче като ида при тях "и нещата лека-полека си отиват към бой"...

Link to comment
Share on other sites

нe си ли в САЩ? Преди 2 седмици на един човек му сглобих това

 

ASUS M2NPV-VM GF6150 AM2 - Retail $89.99

2x512MB OCZ DDR2800 OCZ2P8001GK $51.99

CASE ROSEWILL|R230-P-BK RT $17.99

HD 320GB 16M SATA2 ST3320620AS $79.99

PSU FSP|AX400-PN 400W RT $39.99)

CPU AMD|A64 X2 3600+ 1.9G AM2 1M $61.50

 

Subtotal: $341.45

Shipping and Handling Charge**: $25.86

Total: $367.31

 

Той не играе игри и за това видеото е вградено, също така имаше и записвачка, но за около още 140$ взимаш яко видео и за още 30$ DVD записвачка и за 550 $ имаш перфектен компютър, какъвто в БГ за тези пари само можеш да сънуваш

 

 

за около 900 лева, днес правих компютър за познат:

GigaByte M61PM-S2 NF430/ddr2/GF6100+PCI-E s.AM2

Athlon 64 x2 4000+/box

2 x 1GB Corsair 667 Mhz DDR2

320GB Hitachi sata2/16MB cache

DVDRW Nec 73** LabelFlash

Case + 350WFortron

Nvidia 8600GT 256MB DDR3

Прилежащите му камери,колонки, клавиатура, мишка... имаше и още някакви неща, нямам спомен за всичко...

 

550$ са около 790-800 лева, тъй, че сънищата не са това, което бяха.....

Link to comment
Share on other sites

550$ са около 790-800 лева, тъй, че сънищата не са това, което бяха.....

същото нещо в САЩ не може да не излезе по-малко, защото цените са по-евтини и няма ДДС. Не можеш да ме убедиш, че компютър в БГ ще струва по-малко от същия в САЩ. Това е просто невъзможно. Сега сравнявам цените на newegg и мост

Intel Core 2 Duo E6700 Conroe 2.66GHz Retail $319.19 крайна цена. Това е в newegg. Същото в мост струва $364.00 предполагам се слага и 20 % ДДС

Link to comment
Share on other sites

Да питам аз къде се намира Мост в Пловдив и винаги ли слагат ДДС.

Харесах си една видео карта и се чудя коя цена да гледам.

GALAXY 7600GS 256 DDR3 PCI-E 85.00$ 88.00$ 91.00$

Предполагам най-високата...

Ако и някъв телефон извадите за връзка да питам дали има в наличност много ще съм благодарен

Link to comment
Share on other sites

Да питам аз къде се намира Мост в Пловдив и винаги ли слагат ДДС.

Харесах си една видео карта и се чудя коя цена да гледам.

GALAXY 7600GS 256 DDR3 PCI-E 85.00$ 88.00$ 91.00$

Предполагам най-високата...

Ако и някъв телефон извадите за връзка да питам дали има в наличност много ще съм благодарен

most се намират на "Авксентий Велишки" 56 за цените не мога да кажа нищо :bgrin:

 

телефони: 62-09-72, 26-71-73, 66-30-94

Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...
същото нещо в САЩ не може да не излезе по-малко, защото цените са по-евтини и няма ДДС. Не можеш да ме убедиш, че компютър в БГ ще струва по-малко от същия в САЩ. Това е просто невъзможно. Сега сравнявам цените на newegg и мост

Intel Core 2 Duo E6700 Conroe 2.66GHz Retail $319.19 крайна цена. Това е в newegg. Същото в мост струва $364.00 предполагам се слага и 20 % ДДС

така е - наскоро стана дума с един познат от US : 8800GTS. Тук само в Мост я имаше на символичната цена от около 350$ без ДДС = 420$ с ДДС-то. Там била под 300 $ :angry1 е не знам повече пари ли взимаме, какво, ама просто много големи разлики в наш минус

Link to comment
Share on other sites

  • 3 weeks later...

И аз скоро ги открих тия Д&E и като ми казаха, че може и без ДДС, даже се зарадвах. Всичко добре докато не попитах за разни чаркове - оказа се, че цените се намалят с около 10-12%, не и с 20% :angry: - т.е. хем има, хем няма ДДС, т.е. не се лъжете ако и вие сте чули за тая далавера :bgrin: . По принцип казаха, че доставят и от листата на Мост, но там пък цените са си направо същите - 5 - 10лв надолу, а с гаранцията просто не знам как ще стоят нещата :wacko: . Та останаха ли в Пловдив още такива магазини, много ще съм благодарен ако ми кажете кои са такива, че явно информацията ми е малко поосторяла.

Link to comment
Share on other sites

Дето продават и за без фактура ли ? Много малко, и ако са ти познати... Че иначе, отиваш ти в някоя фирма, добър ден - добър ден, имате ли за без ддс? имаме. Дай една мишка, примерно.. дават ти мишката и си вадиш служебната карта - Данъчен Инспектор :). Познай какво става после... :)

Ако е нещо по-голямо и гаранционния му сервиз не е сервиза на фирмата, от която си го закупил, ДДС-то няма как да се махне, защото при евентуален ремонт, в сервиза ще трябва да представиш гаранционната карта + фактурата, с която си го купил..

На нас колеги от един оторизиран сервиз вече отказаха гаранции на 2ма клиенти, защото са си хвърлили фактурите..

Поздрави и приятен уикенд

Link to comment
Share on other sites

Дето продават и за без фактура ли ? Много малко, и ако са ти познати... Че иначе, отиваш ти в някоя фирма, добър ден - добър ден, имате ли за без ддс? имаме. Дай една мишка, примерно.. дават ти мишката и си вадиш служебната карта - Данъчен Инспектор :). Познай какво става после... :)

Ако е нещо по-голямо и гаранционния му сервиз не е сервиза на фирмата, от която си го закупил, ДДС-то няма как да се махне, защото при евентуален ремонт, в сервиза ще трябва да представиш гаранционната карта + фактурата, с която си го купил..

На нас колеги от един оторизиран сервиз вече отказаха гаранции на 2ма клиенти, защото са си хвърлили фактурите..

Поздрави и приятен уикенд

Да бе, то това си е ясно, но винаги има как да се представят нещата и по заобиколно, пък и е малка вероятността някъв пикльо или пц-фрийк да се окаже данъчен, най-малкото данъчният няма да знае кво иска(параметри, модели, етс) :bgrin: . А пък всеки, който си дава личните пари за щайгата вкъщи, а не се занимава професионално с асемблиране, според мен би предпочел да даде по-малко пари когато ддс-то надхвърли 30тина лева. За гаранцията, виж, не знам как стоят нещата, ама то и без това си е истински ужас да се разправяш, като се случи нещо, поне моя опит все е бил скандали тип "цигански", след 3-4 седмици чакане :angry1 .

Както и да е, аз питах за конкретни фирми, понеже се надявам, че не слухтят агенти на нап тука, ама май свършиха златните времена, когато ера даваше фактура "ако искаш" ;)

Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...

аз пазарувам от Jar Computers намира се на ул.Гладстон точно срещу лъки синема много съм доволен и компонентите винаги са на ниски цени :)

Link to comment
Share on other sites

Да бе, то това си е ясно, но винаги има как да се представят нещата и по заобиколно, пък и е малка вероятността някъв пикльо или пц-фрийк да се окаже данъчен, най-малкото данъчният няма да знае кво иска(параметри, модели, етс) :bgrin: .

 

Така си мислиш. Всичко зависи доколко са "надъхани" въпросните данъчни и кой ги е пратил :) Това нещо с конкуренцията не е майтап работа. Затова единствено ако си им познат или твой познат се е обадил може и да стане. При това обикновено става че на частите на които няма как да не се издава фактура, такава фактура се пише но на друга фирма и тя поема половината ДДС (като цялата сума пък и минава за разход) пък ти си плащаш другата половина - така всички са ужким доволни.

 

От друга страна не е толкова трудно да намериш твой познат който много би се зарадвал да получи такава фактура защото това са 100% разходи и особено в края на годината такива фактури са доста ценни :)

Link to comment
Share on other sites

на мен май не ми дадаха фактура неска :blink: ама утре ще хода да им си давам видео картата ама ще ида направо с целия компютър да ми е сложат и оправат ,че не ще да работи.А да питам ще ми искат ли някви пари ? :blink: става вапрос за ера ?

ЕДИТ: знам ,че не е за тука но трява ли да преинсталирам линдолс след като сложа картата

Link to comment
Share on other sites

MOST са супер зле. Като обслужване и сервиз работата е плачевна. За офиса няма да коментирам даже. Виж, MOST София е друго нещо. Тук обаче като ида при тях "и нещата лека-полека си отиват към бой"...

 

В София са още по-зле. В крайна сметка МОСТ са търговска фирма на едро и дребният клиент не ги касае много-много. Един колега си взе компютър от тях и на 3тия месец искаше да ходи да прави самоубийствен атентат...

След като комбото му сдаде багажа и трябваше 2 пъти да го връща и да чака маса време, за ремонти, поиска да му го сменят с ДВД записвачка, като си доплати. Отговорът беше, че не може - трябваше да си набие комбото отзад и да си купи ДВД записвачка... Няма да говоря колко време си чака компютъра, колко отвратителни бяха обслужването и консултациите и каква беше цената.

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Era Computers за мен в момента е много добра фирма. Аз ли глешно гледам или почти всичко е значително по евтино там?

Link to comment
Share on other sites

  • 4 weeks later...

Пазарувал съм си pc. части:

от ЕRA / MOST / Но най-много съм доволен от JAR COMPUTER.

И като обслужване и като цени. А и винаги са спазвали срока за доставка. :D

Link to comment
Share on other sites

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.


×
×
  • Create New...