Jump to content
BulForum.com

Най-добра фирма в Пловдив...


Най-добра фирма в Пловдив..  

1372 members have voted

You do not have permission to vote in this poll, or see the poll results. Please sign in or register to vote in this poll.

Recommended Posts

Няма логика... като ти изгори нещо какво е виновна фирмата от която си го купил? Е ако тя го е произвела да, но иначе не намирам смисъл. Фирмите за комп. се гледат по обслужване, гаранционна поддръжка и цени. Даваш ли ми гаранция, че ако си купя от Триера нещо и то никога няма да изгори? :bgrin:

 

Не гарантирам,че няма да изгори!Просто като изгоряха отидах на мяста и образно казано ми казаха"Даго духаш!".От тоя в София,чай да дойде тука и темподобни.2седмици ме тотаха и нощо!!Отидох триера,смених си чаркалъка и бачка сичко вече 9 месеца!

Link to comment
Share on other sites

  • Replies 1k
  • Created
  • Last Reply
Не гарантирам,че няма да изгори!Просто като изгоряха отидах на мяста и образно казано ми казаха"Даго духаш!".От тоя в София,чай да дойде тука и темподобни.2седмици ме тотаха и нощо!!Отидох триера,смених си чаркалъка и бачка сичко вече 9 месеца!

 

Триера ти смениха изгорелите чаркалъци и ти дадоха нови??? Ей това досега не ми се беше случвало. Само ЦАПК прогрес ми подмениха матрицата на лаптопа като гаранционна или не знам какво точно се водеше, но не без пари разбира се, просто по-малко кинти ми искаха за което съм им изключително благодарен... А матрицата никаква гаранция не я ловеше защото падна от метър и малко височина и си беше баш механична повредата.

 

А за духането - всичките фирмички дето въртят търговия са така - за да ти дадат ново трябва да го закарат твоето в София, техния доставчик съответно към вносителя и чак от вносителя като им кажат ок да ти дадат ново. То като се прави бизнес на дребно е нормално това, ти за първи път ли имаш взимане даване с фирми и търсене на гаранцията? Само някоя доста голяма фирма (или твои познати) може да си позволи да ти подмени нещата и после да се занимава нататъка по веригата...

Link to comment
Share on other sites

Триера ти смениха изгорелите чаркалъци и ти дадоха нови??? Ей това досега не ми се беше случвало. Само ЦАПК прогрес ми подмениха матрицата на лаптопа като гаранционна или не знам какво точно се водеше, но не без пари разбира се, просто по-малко кинти ми искаха за което съм им изключително благодарен... А матрицата никаква гаранция не я ловеше защото падна от метър и малко височина и си беше баш механична повредата.

 

А за духането - всичките фирмички дето въртят търговия са така - за да ти дадат ново трябва да го закарат твоето в София, техния доставчик съответно към вносителя и чак от вносителя като им кажат ок да ти дадат ново. То като се прави бизнес на дребно е нормално това, ти за първи път ли имаш взимане даване с фирми и търсене на гаранцията? Само някоя доста голяма фирма (или твои познати) може да си позволи да ти подмени нещата и после да се занимава нататъка по веригата...

 

 

Не!Купих си нови от Триера и до ся нямам дерт на стария комп.А т'ва за духането не е така!От Триера ся бях зел една записвачка,която изгоря !Без да ми се праи проблем,отивам и си я сменям с НОВА ДВУСЛОЙНА и то на мизерната цена от 5лв(оная беше 90,а изгорялата ми-70).Така,че има ли мерак една фирма да да ти свърши работа го прави!

Link to comment
Share on other sites

Не!Купих си нови от Триера и до ся нямам дерт на стария комп.

 

Ами до късмет е в случая - пак ще дам за пример моите памети - взех ги от Ноел заедно с дъното и процесора и какво ли не още - НОВИ.. скапаха се след 2 месеца, върнах им 2те които си бяха комплект (останах с другите 2) и след седмица-две (може и 3 да са били помня ли) ми донесоха новите (т.е. смениха ги нали са гаранционни) и с новите съм вече година и кусур и нямам проблеми. Не е до фирма а до късмет. Верно и те са малка фирма и трябваше да чакам известно време но за да ти сменят нещо гаранционно трябва първо да го имат на склад, ако го нямат и не искат да го продават се връща назад по веригата за да ти се смени.

 

Представи си следния проблем - купил си миналата година ефтин компютър със старо дъно и AGP видеокарта. Вече никой не продава нови такива, но ако ти е изгоряла видеокартата какво правим? Поръчват от някъде нова и после си търсят парите или я връщат на по-големия доставчик и от него искат нова карта или парите и той вече ако има същата или подобна ще им даде. Но в никакъв случай фирмата няма да поддържа наличности 1 година от нещо което е излезло от употреба защото на някой от клиентите им може да изгори и те да могат да го сменят моментално (това се прави за клиенти от сорта на Панаира или някой Университет купили поне 100тина компютъра с идентична конфигурация, затова за гаранционни проблеми се оставят части за още няколко та ако се случи нещо да не се чудят откъде и какво да намерят а направо да си имат).

 

 

 

А т'ва за духането не е така!От Триера ся бях зел една записвачка,която изгоря !Без да ми се праи проблем,отивам и си я сменям с НОВА ДВУСЛОЙНА и то на мизерната цена от 5лв(оная беше 90,а изгорялата ми-70).Така,че има ли мерак една фирма да да ти свърши работа го прави!

 

И между другото прецакване на процесор ЗАЕДНО с рам-а много намирисва на друг проблем, затова и аз ако съм на тяхно място бих подходил по-внимателно. Познавам приятели които докато са тествали разни техни платки са горили серийните и паралелните портове в най-добрия случай (в най-лошия почти всичко - дъно, процесор, памет, видео, само дисковете май не са успявали или поне по-рядко е ставало та нямам спомени но помня само единия беше опукал поне 10тина дъна и 3-4 процесора).

 

И това че новите части ти работят пак е до късмет, можеше и от другите като ти ги сменят да работят - да не мислиш че те ги произвеждат или внасят процесори-ментета от Китай или Турция? :)

 

За записвачката също не е показателно - такива също има под път и над път. Ако старата ти беше BlueRay за над $300 и ти я сменят ей така с доплащане от 5лв при това на момента - ела да ми се обадиш.

 

Между другото прави ми впечатление че нещо много ти горят нещата - процесор, памет, писачка, дали това е целия списък? :bgrin: ... я се замисли или за UPS или поне за по-добро захранване

Link to comment
Share on other sites

Ами до късмет е в случая...

 

UPS си взех!За блу-рей записвачка никой няма да ти я смени за 5лв.А до късмета не е точно!Сега рам-а ми е американски,а процесора е китайски,ама върви,тва е важното!Не е изгорял като оня!

Link to comment
Share on other sites

UPS си взех!За блу-рей записвачка никой няма да ти я смени за 5лв.А до късмета не е точно!Сега рам-а ми е американски,а процесора е китайски,ама върви,тва е важното!Не е изгорял като оня!

 

Мисълта ми беше за нещо по-скъпо че никой няма да иска да ти го смени без по-сериозна проверка. В никакъв случай не защитавам Jar просто споделям моите впечатления от всички фирми с които съм имал взимане - даване.

 

Досега единствено с ПроСофт съм имал по-малко проблеми за сменяне и то защото покрай един техен голям клиент взимах техника и аз и то с отстъпка а знаеш че VIP клиентите се обслужват по-приоритетно и за тях ако трябва ще отидат от Ресета, МОСТ или някоя друга фирма за да купят техниката за да я сменят на момента ако се налага но няма да се занимават с връщане до София, гледане какво и как се прави по-натам и сметките се изчистват след това. Това всяка една фирма ще го направи за клиент правещ им по-сериозен оборот ако не всеки месец то през няколко...

Link to comment
Share on other sites

Мисълта ми беше за нещо по-скъпо че никой няма да иска да ти го смени без по-сериозна проверка. В никакъв случай не защитавам Jar просто споделям моите впечатления от всички фирми с които съм имал взимане - даване.

 

Досега единствено с ПроСофт съм имал по-малко проблеми за сменяне и то защото покрай един техен голям клиент взимах техника и аз и то с отстъпка а знаеш че VIP клиентите се обслужват по-приоритетно и за тях ако трябва ще отидат от Ресета, МОСТ или някоя друга фирма за да купят техниката за да я сменят на момента ако се налага но няма да се занимават с връщане до София, гледане какво и как се прави по-натам и сметките се изчистват след това. Това всяка една фирма ще го направи за клиент правещ им по-сериозен оборот ако не всеки месец то през няколко...

 

За това съм абсолютно съгласен!Ако си ВИП или дебел врат,то света ще обърне,ама ше го намери!

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...
И аз го забелязах миналия ден, но мислех, че е нещо нормално. Другите фирми не го ли правят?

Мисля,че не!В jar,trierrasoft,pic-от там съм взимал компове наскоро и не са ми взимали пари.

Link to comment
Share on other sites

  • 3 weeks later...
Мисля,че не!В jar,trierrasoft,pic-от там съм взимал компове наскоро и не са ми взимали пари.

Мен в ЖАР около нова година ми взеха 20 лв. за една конфигурация.

Link to comment
Share on other sites

Почти всяка фирма взима пари от клиента за асемблажа. В старата фирма където работех, в началото взимахме 10$ за асемблаж, и слагахме някакви колонки, камерка или слушалки на клиента, но впоследствие спряхме - все пак по-добре да предложа нещо на клиента за 10$ отгоре, отколкото да му ги взема за нищо....

В повечето фирми, просто цената за асемблажа е вкл. в % печалба за фирмата, или се слага допълнително, а на клиента се дава крайната цена, която трябва да заплати.

 

По-добре ако е от ЕРА, да си вземете компонентите и да си ги сглобите или някой ваш познат, който разбира..

На запечатана конфигурация от ЕРА гаранцията е 12 месеца !!?!?!?!!??!?

ЕТО ТОВА си е голямото прецакване... Изгаря ти нещо след година и малко, отиваш при тях (много клиенти правят смяна или ъпгрейд при фирмата, от която са си закупили техниката), те си го сменят ГАРАНЦИОННО, а клиента като най-големия балък си плаща като поп Андрей....

И на всичкото отгоре като идеш при тях, едва ли не ти се карат защо си отишъл, отношението с клиентите го няма никакво...

В сервиза гледат колкото се може повече да ти откажат гаранцията, за щяло и за нещяло... Абе... луда работа.....

Link to comment
Share on other sites

от кои фирми в пловдив може да се пазарува с кредитна карта? :unsure:

в ера съм видял, че става. предполагам, че от големите в jar и в адроит също ще може. други?

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...
В Адроит не може.

Жар не знам, Мултирама може...

 

ясно, значи няма да е от адроит покупката, няма и да е и от мултирама (все ми се струва, че цените им са необосновано високи) ... мерси за инфото.

ще проверя и в jar и тогава ще решавам

Link to comment
Share on other sites

Зависи какво точно смяташ да купуваш. Техномаркет и технополис също приемат - поне виза и МС мисля че нямаха проблем, разните евролайн транскарт и т.н. не съм особено сигурен, май и тях но трябва да се провери.

 

Аз обаче бих предпочел да им дам парите в брой и да ми издадат фактура за фирмата вместо да ги прекарам през картата което автоматично анулира възможността за фактура тъй като картата ми не е на фирмата и после счетоводителката ми ще ми трие сол на главата как може да правя такива неща... (1 път се обърках и отнесох конското) :)

Link to comment
Share on other sites

ясно, значи няма да е от адроит покупката, няма и да е и от мултирама (все ми се струва, че цените им са необосновано високи) ... мерси за инфото.

ще проверя и в jar и тогава ще решавам

компютър+

Link to comment
Share on other sites

Гледам няколко станици на зад се вият глупави спорове за безсмислени работи , аз съм бил клиент на няколко фирми от изброените в темата и съм доволен .

При ПИК може да ти спестяват някое винтче от кутията (един път беше станал гаф ама са разбрани и нямаше разправия) , но си вършат работата .

За ролдекс мога да кажа , че всичко им е много добре ... като цени и обслужване .

п.п. Това ми е съвета към хората .

Link to comment
Share on other sites

Гледам няколко станици на зад се вият глупави спорове за безсмислени работи , аз съм бил клиент на няколко фирми от изброените в темата и съм доволен .

При ПИК може да ти спестяват някое винтче от кутията (един път беше станал гаф ама са разбрани и нямаше разправия) , но си вършат работата .

За ролдекс мога да кажа , че всичко им е много добре ... като цени и обслужване .

п.п. Това ми е съвета към хората .

Всъщност пик се циганят страшно за по-скъпи компоненти. Примерно над 100лв.

Link to comment
Share on other sites

На запечатана конфигурация от ЕРА гаранцията е 12 месеца !!?!?!?!!??!?

ЕТО ТОВА си е голямото прецакване...

специално за теб ще ти препиша част от гаранционните условия от гаранционната карта на ЕРА

"Гаранцията за стоки с цена под 20 лв. е 10 работни дни. "ЕРА 2000 ЕООД" поема 12 месеца гаранция за всички компоненти при продажба на КОНФИГУРАЦИЯ (без мишки, клавиатури, джойстици, тонколони). Ако е предвиден специален гаранционен срок в месеци, той е валиден независимо от предходните условия."

Link to comment
Share on other sites

Къде се намира мултирама? Много хора започнаха да говорят за тази фирма а аз дори не знам къде е :)

Срещу "Аладин"-а в Тракия , в търговския център , на втория етаж :)

10х, ще я преслушам тея дни :lol:

Link to comment
Share on other sites

Къде се намира мултирама? Много хора започнаха да говорят за тази фирма а аз дори не знам къде е :)

 

Срещу "Аладин"-а в Тракия , в търговския център , на втория етаж :)

Link to comment
Share on other sites

Срещу "Аладин"-а в Тракия , в търговския център , на втория етаж :)

Дам минах от там има доста неща, но имам чувството, че някои работи са с изкуственно напомпани цени. Много кофти са поставени и цените, за някои неща трябва да ровиш и обръщаш кутиите сумати време за да видиш колко струва.

Link to comment
Share on other sites

Дам минах от там има доста неща, но имам чувството, че някои работи са с изкуственно напомпани цени. Много кофти са поставени и цените, за някои неща трябва да ровиш и обръщаш кутиите сумати време за да видиш колко струва.

мда, и на мен това ми прави впечатление при multirama - неоправдано високи цени на стоките.

не знам на какво се дължи това.

Link to comment
Share on other sites

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.


×
×
  • Create New...