Jump to content
BulForum.com

Най-добра фирма в Пловдив...


Най-добра фирма в Пловдив..  

1372 members have voted

You do not have permission to vote in this poll, or see the poll results. Please sign in or register to vote in this poll.

Recommended Posts

но за мене 12 лева са си 12 лева.

 

Хем е така хем ако тръгнеш да обикаляш кое и къде е най-евтино ще си загубиш цял ден а икономията няма да ти е кой знае колко голяма, отделно времето и транспорта...

Link to comment
Share on other sites

  • Replies 1k
  • Created
  • Last Reply

Аз Глобал системс го написах нарочно, за да ти видя реакцията.Можех за пример да дам моите любимци от Адроит където разликата в цената е горе долу същата. Аз никога не съм твърдял, че Ера-та е най-доброто място за покупка, докато ти Глобал системс ги изкарваш все едно, че те са единствените и други няма. Ти колко неща си взел от Ера, та си правиш такива изводи или просто прочете 2-3-5-10 оплаквания за тях и рече и отсече, не стават. Ми те всички ако бяха като тебе Мост нямаше да имат и един клиент. Горял съм от Мост, но това не ми пречи да продължавам да ввимам неща от тях. Вие си имайте доверие с Венци, нямам нищо против, но за мене 12 лева са си доста основателна причина да ида в Ера.

 

Това дъно Епокс дето споменаваш съм почти сигурен, че аз ти го купих. Сигурно си работи още, освен ако не са му се нацъфкали кондензаторите, които си бяха болното място на Епокс от ония години.

 

Edit: Дедо принципно си прав, но аз купуването на чаркове от тук и от там го съчетавам с останалите ми дейности, така че не си губя времето в разкарване наляво надясно.

Link to comment
Share on other sites

Аз Глобал системс го написах нарочно, за да ти видя реакцията.Можех за пример да дам моите любимци от Адроит където разликата в цената е горе долу същата. Аз никога не съм твърдял, че Ера-та е най-доброто място за покупка, докато ти Глобал системс ги изкарваш все едно, че те са единствените и други няма. Ти колко неща си взел от Ера, та си правиш такива изводи или просто прочете 2-3-5-10 оплаквания за тях и рече и отсече, не стават. Ми те всички ако бяха като тебе Мост нямаше да имат и един клиент. Горял съм от Мост, но това не ми пречи да продължавам да ввимам неща от тях. Вие си имайте доверие с Венци, нямам нищо против, но за мене 12 лева са си доста основателна причина да ида в Ера.

 

Това дъно Епокс дето споменаваш съм почти сигурен, че аз ти го купих. Сигурно си работи още, освен ако не са му се нацъфкали кондензаторите, които си бяха болното място на Епокс от ония години....

Мда, твърде е възможно този епокс да го беше купил ти.. Именно той беше подменен. Но не е там работата, не е само този епокс, имаше още 1-2 случая, с DVD или нещо такова..

 

Не мисля, че някъде съм твърдял, че Глобала са единствените, аз ги споменавам като пример, защото основно от там пазарувах(м), но ми се струва, че по-скоро ти ревностно защитаваш (ниските цени на) ЕРА-та. Става ясно, че за теб 10 лв са решаващи при покупка на нов компонент, избрал си ЕРА, нямал

си проблеми досега, мога само да се радвам за теб.

Освен това казах, че пазарувам и от други места активно, и честно казано от JAR съм закупил последните 2-3 години адски много неща, няколко от по 7-800 лв, от ресет, от C+ доста дреболии и т.н. Ядове не съм имал досега от jar примерно. Та къде казах че GSS са единствените?

В ЕРА съм влизал няколко пъти, Винаги наум съм си казвал, е*ати образите (в негативен смисъл), с компютрите на поне 2-ма приятели/познати при сглобяването преди години, сме имали лоши преживелици, изгърмяха с пари без вина, след месеци разтакаване. И да, оплакванията от тях са много повече от позитивите, което добавя към общото ми негативно мнение, а не е единствен критерий.

Та както се вижда, за всеки има място под слънцето, та Мост, освен това бидейки вносител на доста неща и независещи чак в такава степен от 'дребните' продажби, надали са се уплашили да останат без пазар.

Link to comment
Share on other sites

Жар съм ги отписал отдавна, след като ми скъсаха нервите преди години. Тогава беше много странно пазаруването там, плащаш и след това отиваш на друг адрес да си вземеш стоката, не знам дали са още така, но ме дразни.

 

Не е така вече, сега отиваш в офиса поръчваш и ти идва там. В понеделник си поръчах една 8600 GT и още вечерта пристигна и си я взех.

За ера негавите са си съвсем на място, на мой приятел му изгоря 9800 GT и след 1 месец и около 2 седмици мотане му я смениха с Radeon x1950 prо и от все сърце твърдяха че е по-добра. Взимат старите конфигурации на хората и дават 10% отстъпка за нова, а след това продават отделно използваните компоненти за нови...от там нямам намерение да си купя абсолютно нищо, пък ако ще и 20 лева да е по-евтино, питах в Жар дали могат да ми докарат POV black diamond 400W и ква е цената и разликата беше точно 4 лева, а знам, че ако стане нещо поне проблеми няма да имам със тях (не че до сега е горяло нещо купено от там)

Link to comment
Share on other sites

Нека да не забравяме, че колкото повече са клиентите на една фирма, толкова повече недоволни ще има :) Вероятността да нацелиш калпава бройка се увеличата, няма време за тестване на новите сглобени машни ( поне 24ч ), а и повечето хора бързат да си ги вземат ако може на момента.

Link to comment
Share on other sites

Нека да не забравяме, че колкото повече са клиентите на една фирма, толкова повече недоволни ще има :) Вероятността да нацелиш калпава бройка се увеличата, няма време за тестване на новите сглобени машни ( поне 24ч ), а и повечето хора бързат да си ги вземат ако може на момента.

По принцип е така, разбира се, а и общо взето доволните рядко пишат.

Но някак не ми се вярва ерата да е обрала чак толкова клиентите на града, останалите да гладуват, а в ерата да се редят на опашки до улицата.

И как така се случва, взимаш части за два компа, сглобяваш ги, и двата не тръгват, и с двата имаш месеци чакане и разправии и накрая и двамата души изгарят с по 1-2 части и парите, щото уж сглобчика бил виновен и не направил нещо както трябва. Мисля че ера са пословични с тези си тарикатлъци с доста повече спрямо други дилъри. А лошата слава не закъснява.

Не знам за вас, но дори при това малко съмнение, за което писаха няколко души вече тук, относно старите и кофти части, продавани като нови, аз лично надали някога бих рискувал с тях, каквото ще да е.

Не ми се връзва цените им да са по-ниски от на основни дилъри и доставчици/вносители. Ако някой има обяснение, ще се радвам да го чуя, макар и без особен шанс да ми се промени мнението.

Link to comment
Share on other sites

По ниски са им цените.. В Адроит примерно, цената на машина по дилърските цени излиза колкото крайно-клиентската цена на ера, че понякога и малко отгоре

Link to comment
Share on other sites

Нека да не забравяме, че колкото повече са клиентите на една фирма, толкова повече недоволни ще има :) Вероятността да нацелиш калпава бройка се увеличата, няма време за тестване на новите сглобени машни ( поне 24ч ), а и повечето хора бързат да си ги вземат ако може на момента.

 

Пак, ще напиша, че всичко се получава, защото американски, западноевропейски или руски фирми, когато открият дефектирали продукти в стока я връщат абсолютно цялата. Върнатата стока се пласира в страни от петия свят, като България ;)

Link to comment
Share on other sites

Пак, ще напиша, че всичко се получава, защото американски, западноевропейски или руски фирми, когато открият дефектирали продукти в стока я връщат абсолютно цялата. Върнатата стока се пласира в страни от петия свят, като България ;)

:punk

То същото е и с колите - всичките отпадъци на Европа идват тука и такива като тука.

Но то е нормално, така е за най-бедните страни. Ми магазини за "1 лев" под път и над път, на всеки ъгъл. И хората постоянно се въртят там. Лошото е че понякога в такива магазини се откриват абсолютно същите боклуци като от други магазини, по-евтино, а те са ЕДНИ и същи! Примерно водопроводен ключ за 4-5 лв, айде да го пробваме, дето едва отвъртяхме 1-2 тръби и се изкриви и скапа.

После ще се сърдим що били изобразили българия като кенеф в една скулптура..

Link to comment
Share on other sites

  • 3 weeks later...

Долара пада, цените в Ресет скочиха от днес :blink: Доста странна политика. Конкретно един нетбук, а и доста други - от днес са с 10% по-скъпи.

Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...

а бе, гледам в www.dekada.com на "нашите партньори" за Пловдив ... "Компютър Плюс" ЕООД. търся в google и откривам това - http://www.complus.hit.bg/ :blink:

Modified: 29 април 2004 09:53

Това ми показва на мен за този сайт :rolleyes:

А компютър + не знам да имат сайт, поне преди нямаха. Май са единствените дето нямат.

Link to comment
Share on other sites

Modified: 29 април 2004 09:53

Това ми показва на мен за този сайт :rolleyes:

А компютър + не знам да имат сайт, поне преди нямаха. Май са единствените дето нямат.

а къде се намират иначе?

поне q-trade имат, а и са в кичука, та може и при тях да видя какво имат и/или ще кажат за доставки от dekada.

Link to comment
Share on other sites

а къде се намират иначе?

поне q-trade имат, а и са в кичука, та може и при тях да видя какво имат и/или ще кажат за доставки от dekada.

на ул. Цанко Дюстабанов (мисля че е тя), след корпуса на ТУ-София (до ПУ-то), продължаваш към Цар Борис III, и там вдясно в редицата някъде по средата.

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...
  • 3 weeks later...

За мен най-добри и до момента си остават JAR Computers!!!

А ЕРА-та са пълни търгаши и нищо повече!!!

Във вторник си купувам от тях една RAM DDR3 2GB, единия ми пуска гаранционната карта, а срещу гаранционен срок не пише нищо.

Казвам им "искам под "гаранционен срок" да пише 24 месеца както си му е реда", а момчето ми вика "ето тук (и ми показва на реда където е описанието) пише 24 m.w....". Нали сещай се 24 months warranty... А другия дето си седеше на друг компютър, се хили кат пача и вика "удари му печат, и каско му направи"...

И тва ако не е олигофрен и абсолютен търгаш здраве му кажи!!!

И за капак, като се прибрах, наистина не бяха сложили печат на гаранционната карта...

Еми...кво да говорим повече.

Link to comment
Share on other sites

Там ги няма от поне 3-4 месеца. Реших да мина през "Гладстон" и ми казаха, че сервиза вече е там и там оправиха щайгата, която носех. [/b]

кво стана пак с тоя jarcomputers? преместиха офиса и сервиза в магазина който беше на Гладстон, а сега и магазина изчезна. някой знае ли къде са отседнали сега?

Link to comment
Share on other sites

Миналата седмица ходих до Pic Computers за поправка на монитора (изгорели кондензатори) . Още не съм обяснил какво му има на монитора и ми казват - 70 лв ...

Link to comment
Share on other sites

Jar са се изнесли преди около 1 седмица и до колкото разбрах, няма да имат офиси повече в Пловдив.....което хич не е надобре....всичко в компа ми е от тях и е в гаранция поне още година и не знам какво да правя ако нещо изпуши.

Link to comment
Share on other sites

Jar са се изнесли преди около 1 седмица и до колкото разбрах, няма да имат офиси повече в Пловдив.....което хич не е надобре....всичко в компа ми е от тях и е в гаранция поне още година и не знам какво да правя ако нещо изпуши.

питах ги по e-mail и ми казаха че нямат сервиз в Пловдив. кофти работа. и аз имам доста неща закупени от тях, които все още са в гаранция, а пък си харесах две неща пак от тях и не знам къде другаде ще ги намеря за същата цена.

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

на хард диск, който беше закупен преди 2 мес., му се появиха лоши сектори. въпроса е - фирмата, от която го купих, ще уважи ли гаранцията и ще го подмени ли? някак си ми се струва ненормално нов хард да изпляска след няма и 2 мес. работа ... в гаранционната карта, която е обща, не пише нищо конкретно за лоши сектори при твърдите дискове.

фирмата е ера.

Link to comment
Share on other sites

  • 4 weeks later...

Подозирам, че сега ще разбереш защо аз не купувам нищо от ЕРА. Дано не съм прав!

 

Я ми кажете, къде има добър и евтин сервиз за лаптопи?

Щях да го закарам в Жар, но за съжаление, момчетата са се отказали. Жалко, бяха много коректни!

Link to comment
Share on other sites

  • 2 months later...

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.


×
×
  • Create New...