Jump to content
BulForum.com

Най-добра фирма в Пловдив...


Най-добра фирма в Пловдив..  

1372 members have voted

You do not have permission to vote in this poll, or see the poll results. Please sign in or register to vote in this poll.

Recommended Posts

Пазарувал съм си pc. части:

от ЕRA / MOST / Но най-много съм доволен от JAR COMPUTER.

И като обслужване и като цени. А и винаги са спазвали срока за доставка. :D

 

Много зависи КАКВО точно поръчваш. Разни обикновени неща от всякъде съм взимал без проблем. Но е по-уникални само от ProSoft съм успявал да ги взема и въпреки че им се носи слава че ужким взимат по-скъпо не само са успявали да ми доставят нещата (които другите фирми изобщо не бяха и чували), ами и на доста сносни цени. Същите неща съм питал и други и или не са можели изобщо да ми ги докарат или са ми искали с едно $200 отгоре...

 

Аз съм на мнение че има фирми от които можеш да си вземеш ефтино разни неща и да си сглобиш приличен компютър за до към 500-600лв и дори са услужливи момчетата да ти инсталират основните неща така че направо си го носиш у дома и почваш да сваляш с торенти и да цъкаш игрици. Но същите тези фирми ако тръгнеш да си сглобяваш сървър първо ще има да чакаш за частите повечко и второ половината няма да ги имат и ще почнат да те сапунисват че по-добре да си вземеш еди какво си хем по-ефтино, или евентуално ако толкова държиш ще трябва да ги купуват на цени за краен клиент от някоя от по-големите фирми... ако изобщо успеят да се оправят въпрочните чаркалъци откъде да ги доставят...

 

Прави ми впечатление че SCSII дискове вече няма в ценовата листа на МОСТ... 10krpm SATA дискове също много рядко срещам...

Link to comment
Share on other sites

  • Replies 1k
  • Created
  • Last Reply
някой има ли впечатления от тези - http://delwi.bg/ :unsure:

Кви са тия измислени търговци?!

Ще ми искат регистрация с имейл, телефон, име етц. за едната ценова листа на дребно?! WTF :ph34r: .

Който се интересува от делви и дамаджани, да оди при тях, за комп. техника си има утвърдени фирми :D

Link to comment
Share on other sites

Кви са тия измислени търговци?!

Ще ми искат регистрация с имейл, телефон, име етц. за едната ценова листа на дребно?! WTF :ph34r: .

Който се интересува от делви и дамаджани, да оди при тях, за комп. техника си има утвърдени фирми :D

Мани, мани:

 

Благодарим ви, че се регистрирахте.!

 

Профилът ви ще бъде прегледан от администратор и одобрен близките дни.

 

Ще бъдете уведомени за това незабавно по електронната поща.

 

Близките дни няма да ме видите повече в този сайт :lol:

Link to comment
Share on other sites

Кви са тия измислени търговци?!

Ще ми искат регистрация с имейл, телефон, име етц. за едната ценова листа на дребно?! WTF :ph34r: .

Който се интересува от делви и дамаджани, да оди при тях, за комп. техника си има утвърдени фирми :D

 

 

Ах това си е живият отврат. Аз дори се и регнах и какво да видя в ценовата листа 5 боклука на кръст и то с много надута цена.

Та още първото ми впечатление ж.т. за никакъв кураж не стават тези. :lol:

Link to comment
Share on other sites

Ах това си е живият отврат. Аз дори се и регнах и какво да видя в ценовата листа 5 боклука на кръст и то с много надута цена.

Та още първото ми впечатление ж.т. за никакъв кураж не стават тези. :lol:

Ако не беше уж фирма за PC-та, то човек можеше да си помисли, че тва е начин да събират списъци с имейл адреси за бъдещ спам, ами то..

Ти остави, ами взеха да наводняват и входа ни с техни листовки, входа ни е покрит с какви ли не рекламни хартии и листовки, хиляди буквално, че и няколко пъти в всяка поща има по 20 броя от една и съща и добре че се заключваме чат пат, та повечето от тия ги намираме разхвърляни по земята, квото успели да пъхнат под вратата. Явно спамът отдавна е присъщ не само на електронната поща.

Кат се замисля, нелош бизнес може да се завърти от вторични суровини от цялата тая бумащина по входовете.

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Не знам защо бързате да давате оценки на фирмата след като даже не сте си направили труда да ги посетите! Това е фирма която се занимава основно с компютри втора ръка!

Не знам защо се подвизават под това име, но това реално стария "Изотсервиз" - адресът им в Пловдив съвпада с адреса на новия офис на Изота (зад стария Изотсервиз до "Пишещи машини") а и хората работещи вътре са същите. Та ако не знаете с какво се занимават "Изотсервиз" - с компютри втора употреба. Между другото имат и доста добри попадения като цени и състояния на техниката.

Link to comment
Share on other sites

Не знам защо бързате да давате оценки на фирмата след като даже не сте си направили труда да ги посетите! Това е фирма която се занимава основно с компютри втора ръка!

Не знам защо се подвизават под това име, но това реално стария "Изотсервиз" - адресът им в Пловдив съвпада с адреса на новия офис на Изота (зад стария Изотсервиз до "Пишещи машини") а и хората работещи вътре са същите. Та ако не знаете с какво се занимават "Изотсервиз" - с компютри втора употреба. Между другото имат и доста добри попадения като цени и състояния на техниката.

 

Коментирахме смотания им сайт и това че иска регистрация за да видиш ценовата им листа... ми тъпа идея е като начало, ти не мислиш ли така?

Link to comment
Share on other sites

Коментирахме смотания им сайт и това че иска регистрация за да видиш ценовата им листа... ми тъпа идея е като начало, ти не мислиш ли така?

 

Сайта им наистина е смотан само че цените на нещата които предлагат ги има в продуктовия каталог и то заедно с картинка (не иска регистрация). А ценовата листа, която иска регистрация най-вероятно е за дилъри или за такива които взимат големи количества и затова е направено така (мога да предполагам само). Само че на базата на кьопавия сайт се изказаха какви ли не глупости - от това какви търговци били до това че пускали реклами по пощите. Че само те ли пускат - колко още има като тях! Да ви кажа само че "Изотсервиз" е доста стара фирма и се занимава с компютри доста преди тези фирми дето са изредени горе да са съществували и доста преди повечето от вас да са пипали компютър!

 

Да не говорим пък за местонахождението на офиса.... никога не бих имал доверие на такава фирма :read:

 

А сега пък положението на офиса! Какво общо има това? Или ще ми кажеш къде на центъра има подходящ офис пред който два три пъти в месеца да спира тир и да разтоварва по 200 монитора, оше толкова компютъра и принтери, а и съответно да може да ги побере + сервизно помещение + шоурум и т.н.? И сигурно имаш повече доверие на някоя фирма която се е свряла в някой гараж в центъра на града и има място за едно малко стелажче върху което са подредени неколко кутий от дъна, видео карти и др. подобни. Тези дето са по апартаментите няма да ги коментираме.

 

П.С. И внимавайте с утвърдените фирми. Миналия месец мой познат отиде да си купи лаптоп от "утвърдената" фирма PIC и те успяха да го набутат да си купи WIFI USB карта заедно с лаптопа щом искал да ползва безжична мрежа въпреки че лаптопа имаше вградена такава.

Link to comment
Share on other sites

А остави, че сайта им е смотан ами и името е същия дол дренки - това "Делви" ме навежда на асоциации с потрошена керамика от времето на Елада... Някой може да е на друго мнение ама аз поне първо за това се сещам а това име delwi не виждам по какъв друг начин би могло да се прочете.

 

Иначе верно, че Изотсервиз е най-старата българска фирма за компютри само дето не съм сигурен, че ТОЗИ изотсервиз има нещо общо с ОНЗИ изотсервиз, които даже произвеждаха едни аналози на Правец16, но даже и да не са верно си ги има от над 15 години (поне аз от толкова ги помня). Само че защо съм с впечатление, че изотсервиз бяха на бул. Мария Луиза някъде близо до централни гробища а не на асеновградско шосе?

 

Поправете ме ако бъркам нещо - все пак е 4 сутринта и съм страшно уморен вече ...

Link to comment
Share on other sites

Не не бъркаш! Там бяха! А и още са там. Но там остана нещо като втори офис. Именно поради причината с тировете и стоката. Основния склад-офис е на новото място (между другото е нова сграда доста добре организирана според мен), а на "Мария Луиза" зареждат отвреме на време избрана техника от големия склад. И аз не мога кажа каква част от стария Изот се е пренесла в новия. Апък това име не знам от де са го измислили ама както се казва "Въпрос на вкус..." Щото ако вземем да се заяждаме за имената и това какви асоциации навяват отиде та се невиде. Например МОСТ на какво са мост - на дружбата?, на Марица? или ТЕК Електроник ... ?!? :)

Link to comment
Share on other sites

Например МОСТ на какво са мост - на дружбата?, на Марица? или ТЕК Електроник ... ?!? :)

какъв мост? Това да не е на български. Most означава най-много

Link to comment
Share on other sites

Щото ако вземем да се заяждаме за имената и това какви асоциации навяват отиде та се невиде. Например МОСТ на какво са мост - на дружбата?, на Марица? или ТЕК Електроник ... ?!? :)

 

Абе МОСТ ми звучи съвсем нормално - не бях се замислил обаче ТЕК-а събужда "интересни" асоциации в моето мръсно подсъзнание :P

Link to comment
Share on other sites

Абе МОСТ ми звучи съвсем нормално - не бях се замислил обаче ТЕК-а събужда "интересни" асоциации в моето мръсно подсъзнание :P

Мноо ясно, няма да събъжда асоциации с ТЕЦ Марица изток я :bgrin: .

За Моста съм съгласен.

Делви обаче е върха. Ако е същия Изотсервиз, доста по-добо звучене идва, явно са се договорирали нещо с тая немска фирма.

Делфи обаче звучи по-добре. Бе кво задълбахме на тая фирма, та такава реклама й направихме (не че точно реклама, ама все пак се говори). Тва ми напомни за Стани Богат преди няколко вечери, играеше един , шефа на NetAge, и ми се струва че никога досега такава реклама на фирма на участник не бяха правили! То бива бива ама.. Тоя загуби колко беше.. 50 хил лева или нещо такова, и ще ми се смее насреща, че един вид нищо не са, той дошъл за шоуто, да бе. Тая страшна реклама той си я плати с тая загуба дет се вика.

Да не говорим за пълната глупост дето бил приготвил цял екип от хората си пред компютрите за да му бъдат жокер Обади се на приятел и как за 30 сек като формулирал правилно въпроса ще му намерят отговора от Google хаха.

Че и накрая ги пробваха и успяха за 17 секунди. Че те били 15 човека, а аз сам човек па за толкова открих отговора хаха, баси тва само някой супер ламер дет не знае какво е интернет ще заблудят. Ама реклама си направи пича, а..

Тоя много умен, спор няма, ама един мъдър човек трябва да знае и къде да спре, а пича на фирмата това най-малко знаеше :) . Ама явно целта е била именно рекламата, и затва продължи. Както и да е, сори за офтопика.

Link to comment
Share on other sites

какъв мост? Това да не е на български. Most означава най-много

 

Абе то и Delwi също не е на български ама айде. Просто ме подразниха коментарите и то от хора които даже не са стъпвали във въпросната фирма. Все пак samkijot искаше обективна информация за тая фирма! надявам се да е останал доволен! :)

Link to comment
Share on other sites

Абе то и Delwi също не е на български ама айде. Просто ме подразниха коментарите и то от хора които даже не са стъпвали във въпросната фирма. Все пак samkijot искаше обективна информация за тая фирма! надявам се да е останал доволен! :)

 

Е добре де, извинявай ако съм те подразнил, но все пак сме в България и ако ей тая фирма (чийто офис е сниман по-долу) вземе че отвори клон тука направо ще пожъне небивал успех само от снимането на табелата:

 

004046220.jpg

 

А за изотсервиз имам мнение и то добро, верно много стара и стабилна фирма са - щом толкова години са оцеляли това определено значи нещо...

 

 

И все пак за името - не съм искал да се заяждам, въпреки че така като гледам сега какво точно съм писал не изглежда баш така но не съм имал нищо особено против името им, това че ми звучи особено и неподходящо за фирма, занимаваща се с хардуер е друга тема :) Айде стига няма да казвам нищо повече за да не се дразниш, извинявай пак ако откровенията ми са те подразнили нещо...

 

 

ПС: леле сигурно има нещо във въздуха, първо забелязах че ov3rm4n смекчи тона, сега и аз... и като се замисля не съм видял никаква по-сериозна полемика напоследък.... идването на пролетта ли действа така на всички или от многото празници и пиене ни се е размекнал мозъка ли какво ли ...

Link to comment
Share on other sites

Е добре де, извинявай ако съм те подразнил, но все пак сме в България и ако ей тая фирма (чийто офис е сниман по-долу) вземе че отвори клон тука направо ще пожъне небивал успех само от снимането на табелата:

E нали вече на БГ пазара са huawei. Хората се избиват за работните места при тях ;) Представяш ли си по цял ден да работиш huawei :D

Link to comment
Share on other sites

Най-съм доволен от ТриераСофт www.trierrasoft.com ,които са към Мост Компютърс!И двата ми компа са взимани от там и нямам никакви дертове!До сега и мои познати са си купували от там и те също са много доволни.

Link to comment
Share on other sites

A kakvo vi e mnenieto za Jar Computers? Mislq ot tam da si kupuvam komp-a. Sorry za latinicata.

Link to comment
Share on other sites

A kakvo vi e mnenieto za Jar Computers? Mislq ot tam da si kupuvam komp-a. Sorry za latinicata.

 

Ми..взимах си рам и процесор,и 2-те се ПРЕЦАКАХА точно след 2 месеца!Иди в Триера!

Link to comment
Share on other sites

Ми..взимах си рам и процесор,и 2-те се ПРЕЦАКАХА точно след 2 месеца!Иди в Триера!

Едва ли са ти виновни рама и процесора, те не се прецакват току тъй.

По-добре обвинявай дъното/захранването, на което са били, освен ако не си 100% (имам предвид 100.00%) сигурен че е от рама и проца.

Аз от Jar не съм купувал досега почти нищо по-едро, преди седмица си взех хард от тях, засега работи :bgrin:

Link to comment
Share on other sites

Няма логика... като ти изгори нещо какво е виновна фирмата от която си го купил? Е ако тя го е произвела да, но иначе не намирам смисъл. Фирмите за комп. се гледат по обслужване, гаранционна поддръжка и цени. Даваш ли ми гаранция, че ако си купя от Триера нещо и то никога няма да изгори? :bgrin:

Link to comment
Share on other sites

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.


×
×
  • Create New...