Jump to content
BulForum.com

СТАВАЙТЕ, РОБОВЕ!


trifo

Recommended Posts

А последната е най-смешна.По думи на пет-шест снощни участници в протеста/познати и приятели/:"Ами ние дойдохме тука да пием бира."

 

На ви протест!На 80-90% от всички протести това са основната група.

Link to comment
Share on other sites

  • Replies 303
  • Created
  • Last Reply
Потърсих и намерих ето това:СМЯХ на парцали

Хммм...тия точки много ми приличат на исканията, която групичката на Брус Уилис (в "Армагедон") беше спретнала на един лист....там също имаше поне една смислена точка - доживотно освобождаване от данъци. :)

 

Иначе както винаги в нашия случай нещата се опорочиха от някои "елементи", отишли да си изкарат страстите, понеже скоро няма да има футболен мач - ей тия да ги питаш за какво се борят...няма да знаят...май само заради борбата. ;)

Link to comment
Share on other sites

1.Да бяха точкували само това:

 

"Години наред ние, СТУДЕНТИ и ГРАЖДАНИ живеем на дъното, живеем в страната на МАФИЯТА, БЕЗЗАКОНИЕТО и АМНЕЗИЯТА.

 

НО СТИГА ВЕЧЕ! Ние няма да сме РОБИ на управниците ни, нито те ще са нашите господари - те са НАШИ СЛУЖИТЕЛИ, които НИЕ ИЗБИРАМЕ, НИЕ КОНТРОЛИРАМЕ И НИЕ ЩЕ СМЕНЯМЕ! НАШЕТО ПРАВО НА КОНТРОЛ ще упражним НА УЛИЦАТА - СЛЕД КАТО ЛИПСВА ПОЛИТИЧЕСКИ МОРАЛ за достойно поведение и поемане на отговорности!

 

Защо започваме серия протести на 14.01.2009-та?:

 

ЗАЩОТО:

 

- СМЕ НАРОД С ВЕКОВНА ИСТОРИЯ И ЛЮЛКА НА ЕВРОПЕЙСКАТА ЦИВИЛИЗАЦИЯ, А НЕ СТРАНА ОТ ТРЕТИЯ СВЯТ;

- НЯМА ДА ТЪРПИМ БЕЗНАКАЗАНО ДА ИЗБИВАТ КОЛЕГИТЕ, ПРИЯТЕЛИТЕ и ДЕЦАТА НИ, НЯМА ДА ЖИВЕЕМ В СТРАХ;

- НИ ПИСНА да сме поколението на "500 лв", ГОДИНИ НАРЕД ДА ЖИВЕЕМ В НАЙ-БЕДНАТА И КОРУМПИРАНА ДЪРЖАВА В ЕВРОПА, В КОЯТО ДОРИ СЛЕД 2 ГОДИНИ ЧЛЕНСТВО В ЕС НЕ Е ВЪЗПРИЕТА НИТО ЕДНА ЕВРОПЕЙСКА ПРАКТИКА;

- ИСКАМЕ ДА ЖИВЕЕМ, ДА СЕ ОБРАЗОВАМЕ И ДА СЕ РАЗВИВАМЕ НЕ В ЧУЖБИНА, А В СВОЯТА РОДИНА;

- ИСКАМЕ БЪДЕЩЕ ЗА ДЕЦАТА СИ В БЪЛГАРИЯ.

 

СТИГА МИЗЕРИЯ, СТИГА КОРУПЦИЯ - ИСКАМЕ ОБНОВЛЕНИЕ, ИСКАМЕ ШАНС, ИСКАМЕ ДА ЖИВЕЕМ НОРМАЛНО!

 

Обръщаме се към всички наши колеги студенти от цялата страна да се включат в протестите в София или да организират по места шествия, митинги пред областните управи и кметствата, за да кажем заедно и мощно СТИГА ВЕЧЕ!"

 

щеше да звучи много по-сериозно и да увлече доста повече сериозно протестиращи. Още едно доказателство, че за да искаш, трябва да знаеш!

 

Апропо, за днес протеста свърши, мирно, тихо, с проверки от полицията, хвърлени карамфили в краката на полицаите, барикадиран парламент и нито едно свястно искане.

"Някой плюе ли навън или заваля?" - си мислят депутатите.

 

2. Аз искам ТОВА. Не агитирам, но това досага е най-точната формулировка за СМИСЛЕНИ искания за един нормален протест, които повечето от нас осъзнават, но не знаят как да формулират. Е, хората са се постарали! БРАВО! Подкрепям с две ръце и ще застана в тълпата, излязла с ТЕЗИ искания!

 

Хау!

Link to comment
Share on other sites

А аз искам да се съберем 100-на идиота, без предупреждение да се намъкнем в НС/ има начин/ и да набием и наебем депутатите/без вазелин/, а след това да им бутнем по едно левче в анусите.За да видят как се е чувствал и се чувства народа.

Link to comment
Share on other sites

@Grimjaur, няма да помогне....първо...защото те вече са си скътали достатъчно парички и второ...защото описаните процедури и без вазелин може да им се харесат... :P

Link to comment
Share on other sites

Щото е много хубаво да се живее в татковината... Затова... Щото аз с висшето образование и държавната работа за 300 лева не ходя след работа да работя по строежите за да дам по- добър живот на семейството си, щото данъците са ми половината заплата, щото няма мутри с джипове по 100000 лева, дето нямат един работен ден, щото ми е мноооого, много хубаво... И на още седем и кусур милиона мазохисти като мене... Ся схвана ли що има протести?

 

Мне, схванах само, че си недоволен от живота си...

Всеки плюе държавата(че са за бесило - така е, въобще няма да споря), но гледа да си тръгне от работа в 17:30, първо пита за заплатата на интервю и половината от тези "мазохисти" нямат елементарни познания дори по правопис!

Е, каква ти Европа, бе Ганьо?(обръщението не е към echo, а по принцип към лумпените, множащи се в държавата)

Link to comment
Share on other sites

половината от тези "мазохисти" нямат елементарни познания дори по правопис!

Ми как да имат, като все се случва нещо от това, за което пише тук Ov3rm4n. На учителите не им дават даже да повишат тон на учениците вече, да не ги стресират. Затова и има и клипчета, като онова с учителката по английски и малките ла*ненца дето се правят на интересни. Трябва да са като Grimjaur да им извърта по някой шамар както сам казва. Да се научат. Ама явно има интерес хората да са овце и да не мислят.

Мен като малък в училище и с пръчка са ме били, като правя щуротии. И родителите ми не са идвали да се разправят с учителя, ами и те са ми порвали по някой шамар и от тях, като разберат какво съм правил. Смятам, че имаше ефект. Сядаш си на задника и учиш.

Link to comment
Share on other sites

Все повече и повече се замислям върху варианта, като свърши официалния протест, да се спретне някоя мизерия на депутатите.Ама така, че да не страдат невинни хора.Пламене, ебането може и да им хареса/толкова време си продават гъзовете, все пак/ ама боя едва ли.Аре бе хора, да направим едно стабилно сриване.Да им се покаже на тия свине, че не само провокаторите могат да мятат лед.

Link to comment
Share on other sites

Само не разбрах защо се събудихме няколко месеца преди изборите, ама все пак...

 

Май трябва да вземем пример от Латвия и Гърция...

Link to comment
Share on other sites

Guest Rumbata

Някои твърдят че между депутат и гомно няма разлика - това е доста несправедливо по отношение на гомното...оказа се, че живеем не в гъза на географията, а вътре в него!

Link to comment
Share on other sites

Само не разбрах защо се събудихме няколко месеца преди изборите, ама все пак...

 

Май трябва да вземем пример от Латвия и Гърция...

 

Наистина ли не разбра?!

Времето е подходящо за такива "спонтанни протести"!

Някой беше написал как сме били свалили правителството на Жан Виденов. Голям смях...

Link to comment
Share on other sites

Наистина ли не разбра?!

Времето е подходящо за такива "спонтанни протести"!

Някой беше написал как сме били свалили правителството на Жан Виденов. Голям смях...

 

Наистина не разбрах... Защо не го направихме зимата на 2007-2008? Тъкмо бяхме подгряли със стачки-мачки и т.н.

Link to comment
Share on other sites

Защото, драги ми съфорумнико, тези протести(с малки изключения) се организират от същите тези хора в Парламента и богатите им спонсори...

Link to comment
Share on other sites

Наистина не разбрах... Защо не го направихме зимата на 2007-2008? Тъкмо бяхме подгряли със стачки-мачки и т.н.

 

Ъ-ъ, ц! Тогава още не бяхме достатъчно гладни! СЕГА: Финансова криза + газова криза + убийства = увеличена безработица + недоволство, т.е. бъркане директно в джоба => търсене на виновни + предстоящи избори = зараждащи се протести, но поради липса на добра организация = провал!

Следва нова опит! Дано да е по-успешен!

Link to comment
Share on other sites

Ъ-ъ, ц! Тогава още не бяхме достатъчно гладни! СЕГА: Финансова криза + газова криза + убийства = увеличена безработица + недоволство, т.е. бъркане директно в джоба => търсене на виновни + предстоящи избори = зараждащи се протести, но поради липса на добра организация = провал!

Следва нова опит! Дано да е по-успешен!

 

И после какво.... !? Same shit - само, че опаковано в станиолче, че да мяза на бонбонче. Ведна дебела книга е казано - По мухите лайнарки ще го познаете... а те пущините вече се въртят около него (пък и той бая си насмърдява)

 

Някъде по-горе беше спомената Гърция. Да, и в тамошните протести и стачки се вмъкват разни лумпени, чиято цел е единствено да трошат, палят и грабят, но има и още нещо! Като се вдигнат примерно земеделците и след тях скачат всички съсловия чак до пристанищните докери и метачите по улиците. Те за това хората имат свястна държава, защото се подкрепят едни други и защото непрекъснато дебнат властите дали няма да стъпят на криво. Т.е. реагират на време, а не като нас да дремат докато положението стане толкова извратено, че да се намери някой чобанин и да подкара стадото....

 

П.с. Мисълта ми е, че трябва да бъдем граждани на тази държава а не поданици !

Link to comment
Share on other sites

А защо изобщо гледате как го правели в Гърция и Латвия и т.н. Айде сега тогава да погледнем и Париж преди около 2 години май беше и да започнем да палим коли и магазини (донякъде сходно с Латвия). Според мен това не трябва да се прави така и изобщо не е назрял момента за такива силови действия. Тръгнали веднага наш'те от вратата за краката, даже без да знаят какво искат още.

 

 

Ами искат ефективност и малко старание поне.Това може да стане чрез мажоритарна система на избор на депутатите и законова възможност за отзоваването им( последвано от наказателна отговорност ).

То хубаво мажоритарна система, ама хората като не знаят пак за кой да гласуват. Как от всичките 240 престъпника да отсееш 2-3 по-съвестни? И изобщо изборите ще се превърнат в някакъв конкурс стил "Танцувай с мен".

 

Еми смисала е че ..... не си ли забелязал , че българина е търпелив човек. Първо протестираха млеко производителите биха ги глобяваха ги не им обращаха внимание и накрая нищо. После миниори протестираха пак ги биха и пак нищо ...
Те хубаво всички недоволни се събрали, ама аз освен това че са се събрали да си повикат малко, аз друго не виждам. А за смешните им искания, които прочетох малко по-нагоре, ако това е истина, по-добре да се засрамят организаторите и да се скрият някъде.

 

 

Щото е много хубаво да се живее в татковината... Затова... Щото аз с висшето образование и държавната работа за 300 лева не ходя след работа да работя по строежите за да дам по- добър живот на семейството си, щото данъците са ми половината заплата, щото няма мутри с джипове по 100000 лева, дето нямат един работен ден, щото ми е мноооого, много хубаво... И на още седем и кусур милиона мазохисти като мене... Ся схвана ли що има протести?
Е това вече се вика "както си го направиш". И аз съм с висше, но живея много по-добре и заплатата ми е много по-голяма. Тука парламента не може да ти помогне.

 

 

Само да съобщя - аз съм си забъркал молотовките, някой за компания?

Никой истински терорист не търси компания. Винаги действа сам. УСПЕХ. ;)

Link to comment
Share on other sites

Мощно терор срещу милиционерите , не в истинския смисъл на думата , ами просто ако дойдат в офиса ви , ако поискат услуга , режете ги!

Аз лично моя принос го направих снощи , когато не обслужих полицай в моето заведение ....

Link to comment
Share on other sites

Това е похвално!

Ти си истински патриот!

Другия път пробвай със сода каустик във водката!

 

P.S. Милиционери отдавна няма...

Link to comment
Share on other sites

P.S. Милиционери отдавна няма...

Що бе, може и да има някакви детски спомени, тъй като е набор '89...че и е роден на хубава дата. :)

Link to comment
Share on other sites

Мощно терор срещу милиционерите , не в истинския смисъл на думата , ами просто ако дойдат в офиса ви , ако поискат услуга , режете ги!

Аз лично моя принос го направих снощи , когато не обслужих полицай в моето заведение ....

И какво ти е направил човека?

Какво е виновен полицая че са го сложили да пази реда, а хора без акъл не го спазват и провокират останалите към неразумни неща?

И аз да бях полицай, също щях да бия каквото видя в такава ситуация... не е ли така ако вие сте полицаи в такъв момент?

Каква е тази омраза бе хора, вие нали уж политиците мразите, какво ви са виновни хората, че си вършат работата?

П.П. Не се отнася точно към горният потребител обаче въпросите важат.

:)

Link to comment
Share on other sites

Това е похвално!

Ти си истински патриот!

Другия път пробвай със сода каустик във водката!

 

P.S. Милиционери отдавна няма...

Не,от вчера има пак милиционери , ако си пропуснал ... следях 5 часа по телевизията какво се случва и ако подкрепяш този "полицейси" произвол....незнам какво да ти кажа ....

 

 

И какво ти е направил човека?

Какво е виновен полицая че са го сложили да пази реда, а хора без акъл не го спазват и провокират останалите към неразумни неща?

И аз да бях полицай, също щях да бия каквото видя в такава ситуация... не е ли така ако вие сте полицаи в такъв момент?

Каква е тази омраза бе хора, вие нали уж политиците мразите, какво ви са виновни хората, че си вършат работата?

П.П. Не се отнася точно към горният потребител обаче въпросите важат.

:)

Случайно да си видял вчера какво ставаше , как биеха наред , дори хора които не са на протеста , как чупиха камери , как псуваха , държаха се арогантно независимо с кой , дали е жена на 50 години , дете на 14 години или прецедателя на СДС София ... ако приемате за нормално да хвнат младежи , които нищо не са направили да ги бият да им викат ще те кача на витоша ще те убия ще те заровя и никой няма да те намери ... буклук свиня и т.н.Нужно ли е да тръгват да те бият , само защото си там и като си покажеш журналистическата карта да ти викат , бягай от тука бе свиньо...

Забранено ли е да се снима?Забранено ли е да стоиш или да дишаш в тази държава?

Тези "хора" под пагон , както ги наричат могат да си вършат работата без всичко това ...

Link to comment
Share on other sites

Добре, слагай всички под един знаменател и мрази всичко тогава... няма да убеждавам някой в нещо, което в случея е безмислено да му се обеснява, ако не съм прав ми кажи.

А, онея за какви се мислят да хвърлят павета, мен да ме удари паве аз също ще ритам и псувам който ми падне.

За какво са полицаите там, да се замерват с всякакви неща... не мисля така.

П.П. Като сте толкова съвестни граждани и ви пука за тази държава, защо не хванете тези, които хвърлят камъни и бомбички за да ги предадете на полицията, да няма такива неща за вбъдеще, пък полицаите така да не бият който видят?

Защото онея хвърлят и бягат, а хората които продължават да седят го отнасят в някои случеи!

Това за мен е погледа над нещата.

:)

Link to comment
Share on other sites

Добре, слагай всички под един знаменател и мрази всичко тогава... няма да убеждавам някой в нещо, което в случея е безмислено да му се обеснява, ако не съм прав ми кажи.

А, онея за какви се мислят да хвърлят павета, мен да ме удари паве аз също ще ритам и псувам който ми падне.

За какво са полицаите там, да се замерват с всякакви неща... не мисля така.

:)

Разбира се че си прав , провокаторите трябваше да ги хванат още в началото , но аз ти говоря че биха и т.н и т.н. вече го написах горе обикновенни хора , недей сменяй темата към онези малумници , които са виновни ... но най-виновна е полицията , първо че им позволи да се измъкнат и 2-ро че направи тези издевателства...а после г-н Миков даже заплашваше в ефир че имали още арсенал.... :sick

Link to comment
Share on other sites

Ами как да няма арсенал?!

Да станем единствената държава, която е правила погром над Парламента два пъти за рекордно кратко време. Ти в Щатите като посягаш на полицай знаеш ли какво става? Тея хора да не са там да ги замерят с камъни някакви лумпени?

Link to comment
Share on other sites

Какво ме изумява в протестите:

 

IMG_0331.JPG

 

тук хвърлят камъни по полицаите, арестували едно момиче, и крещят 'пуснете я'. полицаите имат каски, тя няма, гениални деца.

 

IMG_0361.JPG

 

например изгледаха как тея момчета изкъртиха табелата и я направиха на парчета. никого от тях не арестуваха, за това пък по-късно прибраха момчето от някаква двойка която вървеше зад нас. преди това момчето и момичето нещо си говореха. трима робокопа просто изскочиха от храстите и го завлачиха с бой към патрулката. мотив - произнесъл псувня.

 

 

IMG_0375.JPG

 

 

 

 

Ясно е, че полицаите издевателстват, но пък никой не може да ме убеди, че тия пишлемета трябва да безчинстват безнаказано.

Link to comment
Share on other sites

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.


×
×
  • Create New...