Jump to content
BulForum.com

СТАВАЙТЕ, РОБОВЕ!


trifo

Recommended Posts

host, не си прав. Полицията е силова организация. Тъпо е да се протестира и да се замерва полицията с топки или с каквото и да е друго. Нормален протест е да се скандира, едно друго но не и да се прави каквото и да било срещу полицаите наоколо. Представи си че ти си един от тях и не ти е приятно да те изкарат на дежурство защото нам си кой си решил да протестира. Ако ще и да си съгласен като цяло гледаш там се събират и футболни агитки, разни съмнителни елементи и т.н. Докато си крещят и размахват плакати всичко е ок, като те треснат по главата няколко снежни топки и ти влезе сняг във врата почваш да им ръмжиш да престанат и докато ръмжиш те тресват още няколко. Аз да съм при това положение бих ги почнал наред пък после да видим кой кум кой сват кой на булката брат. При това просто наред и без да си поплювам!!! Другия път да се научат как се протестира. Когато са повече хората има по-голяма тежест и като цяло това че са се събрали. Когато обаче се стига до физически контакт с полицията е проява на откровена тъпотия.

Link to comment
Share on other sites

  • Replies 303
  • Created
  • Last Reply

Даа, а това задължително се прави от подставени лица, т.н. ПРОВОКАТОРИ, които хвърлят и бягат. Я се замислете дали обикновените протестиращи, примерно ВИЕ самите, ще хвърлите нещо по полицаите? Или ще предпочетете кротко да си викате срещу глухите депутати, а не срещу човека с униформа, който също е на заплата и на чието място ВИЕ самите ще реагирате по същия начин?

 

Откъде се взеха у 15-годишен 3 бомби-самоделки?

Link to comment
Share on other sites

Даа, а това задължително се прави от подставени лица, т.н. ПРОВОКАТОРИ, които хвърлят и бягат. Я се замислете дали обикновените протестиращи, примерно ВИЕ самите, ще хвърлите нещо по полицаите? Или ще предпочетете кротко да си викате срещу глухите депутати, а не срещу човека с униформа, който също е на заплата и на чието място ВИЕ самите ще реагирате по същия начин?

 

Откъде се взеха у 15-годишен 3 бомби-самоделки?

 

Хех, ами, че аз още в седми клас си правих "самоделни взривни устройства" с миниум и "бял бронз"....

А ако полЮцай започне да ме избутва кротичко, аз надали ще се разбягам панически ;) И гле'й к'ъф съвпадък баш в този момент и хоп... сигнал за БОМБА!!! Колко удобно и навреме само... гле'й кво нещо...

Link to comment
Share on other sites

Ти си, ЯВНО, един от мързеливите. 450 лв. малко ли са?

 

НИЩО не са. Сега като живея с нашите ОК, ама как да си купя дори една стая МОЯ с тия 450 пари. :rolleyes:

Link to comment
Share on other sites

НИЩО не са. Сега като живея с нашите ОК, ама как да си купя дори една стая МОЯ с тия 450 пари. :rolleyes:

 

Не си особено прав. Ако си в щатите със заплата около $2-3000/месец (аналога на тукашните 450лв) трудно ще си купиш нещо след като цените да шест-цифрени...

Link to comment
Share on other sites

Така...хайде и аз да се включа, ама с малко по-преки наблюдения.

 

Площадът днес беше пълен с най-различни хора - имаше цели семейства, имаше учители, бабички със знаменца, студенти. Ама вярвайте - никой от тях нищо не е хвърлял. Хвърляха едни пичлета с фешънски дънки и качулки, много се съмнявам да знаеха защо са там. Хвърляха и едни пъпчиви гологлавци, които се катереха по колите - с доста неясни погледи и реч. Обаче нали се усещате, че полицаите не гонеха тях, не те бяха премазвани, когато разгонваха хората от площада. Гледали сте по телевизиите, трябва да имате някаква представа. Те пък, със сигурност показват от различен ъгъл нещата. Имаше момент, в който приближаващата редица полицаи притискаше в близките сгради хората. Чак е нереално, че няма стъпкани.

По-надолу, след сградата на СУ си имаше още паметни моменти, полицаите не се притесняваха да удрят хора, да ги ритат, със сигурност има клипчета някъде. Аз логика не виждам в това 5-6 човека да удрят по главата и ритат един. Ама не е произвол, няма как да е ;)

Полицаите са пичове, Саше. И не си прав, че при тях се търчи ако има нужда - не е така. При тях може да търчи само човек, който не е имал предишен опит с тях. По-големи мизерии от техните правят само политиците, от личен опит казвам.

 

Гледайте БТВ, сигурно ще има интервюта с "премазани от бой полицаи" и съвсем задължително - интервю с баба Пенка от село Тюфлечево, че първото кокиче се е появило в двора й. А пък всичко днес ще е било, "защото група дрогирани младежи биха полицаи пред Народното събрание". Нищо чудно да се окаже, че младежите са разполагали и с автомати, ама това чак в по-късните новини.

Link to comment
Share on other sites

Отварям темата за да може да се коментира в нея какво се случи на протеста. Благодаря на bratmito за подсещането,

Link to comment
Share on other sites

Аз нямам много за казване понеже,днес имах изпит и неможах да отида,но утре смятам да се включа.Мога само да покажа.

http://www.vbox7.com/play:639cc453

 

А въпросния "сигнал за бомба" даже неискам да го коментирам.

 

Хубаво е да се гледат и другите видеота в интернет там всичко се вижда кой крив,кой прав.Интересно BTV-то какво ще кажат....

 

 

 

едит

След като прочетох мненията май има какво да добавя.

За който смята че 450 лв за много да поживее малко в София.Само наема на квартирата ако живееш с още 3-ма души излиза по 200 лв/месец.Храна,ток,телефон,парно,вода,данъци и т.н. сумата става жестока.Незнам какво се има предвид под "българина не е пестелив",но в никакъв случай немога да се съглася.

 

За самите сблъсаци-не полицията е виновна.Рядко са случаите в които те си вършат работата като хората и това беше един от тях.Виновен е този дал заповедта,a според мен това е именно обичания ан всички Бат Бойко,защото той има най-големи облаги от тея сблъсаци ако се повтори 97 и не е като да няма връзки в полицията.Иначе хората си пазят хляба,немогат да неизпълянват заповеди.Виновните бяха 50-на човека и никой неможе да ме убеди,че заради тях трябва да пострадат много повече.Дори част от хората се опитват да се опълчат на въпросните маскирани лица.

Link to comment
Share on other sites

Така, така...потресаващите кадри от горе са точно от градинката на паметника пред НС.Не видях нито скинове, нито младежи с качулки в купчината, пребивана от жандармеристите.Въпросният "сигнал за СВУ" е толкова смехотворен, че няма как!Още повече, че си остава непотвърден.Не отидох на протеста и смятам, че съм направил добре.Няма мирен протест, още повече - срещу властта.Рано или късно тя ще се сметне за застрашена и ще се случат събития като днешните/Искате примери? Така беше и в Гърция, и във Франция/.Не бях на протеста, но ако нещата продължават в същия дух, може би ще се погрижа при следващите сблъсъци срещу полицията да летят не снежни топки и пиратки, а "Молотов".И няма да троша магазини, а ще се погрижа да се блокира за достъп площада на НС, да се свият сърмите на жандармерията и полицията/след като се блокира площада, остават без подкрепления/ и след това да се иде при господа народните представители и ...да им се поотпорят малко задниците, да речем ;)

 

На ви и примерна схема на блокадата...

 

Image1

Link to comment
Share on other sites

Без да съм ви чел мненията ( тепърва ще го направя ), смятам да изкажа хентилигентното си мнение.

 

Точно тея дет хвърляха направиха протеста, защото аз следях на живо по Канал 3 какво става и тея, които не хвърляха и не мятаха още от 1:30 започнаха да се разотиват. Може би отчасти, защото не искат да имат нищо общо с това, което става. Но вижте Латвия. Гърция, а сега и Латвия ни показват как точно се прави. Как след 4 години мирни протести на никой не му дойде на акъла, че е време поне малко да се оголят зъбите като няма друг начин. А днес станах свидетел на тотален полицейски произвол. Пред камерата на канал 3 полицаи отидоха, дръпнаха един човек, който дори не беше от протестиращите, набиха го, а докато няколко човека се втурнаха да му помагат 2-ма от полицаите отидоха при журналисите от Канал 3, които снимаха и почнаха да удрят камерата и журналистите. Всичко това беше на живо. Когато бяха 2000 души на площада ( очакваната мизерна бройка ), полицаите си седяха и си мълчаха, после в малките улички пък почнаха да се правят на бабаити.

Отивам да си взема ядене, след малко ще си довърша мисълта.

Link to comment
Share on other sites

За самите сблъсаци-не полицията е виновна.Рядко са случаите в които те си вършат работата като хората и това беше един от тях.

в някаква абсолютна заблуда си.

 

знаеш ли какво означава полицаите да си свършат работата на подобно мероприятие?

 

25 едрички цивилки сред тълпата,които по даден сигнал да изтикат ултрасчетата към колегите с палките и жилетките.

а не да седят като талпи и ония да ги намилат с палките и да им мятат барикади на главите....

Link to comment
Share on other sites

Полицаите изпълняват заповеди.Нямало е 20-на цивилни в тълпата защото никой не им е наредил да има.

Link to comment
Share on other sites

което не променя факта,че не си свършиха работата.

отново.

те заповедите за това как се действа при подобна ситуация няма да дойдат от светия синод,а от майорите и полковниците в скапаната им структура на въпросното МВР.

 

единственото,което успяха да свършат днес,беше да попребият дузина протестиращи и да вкарат в ареста още толкова.

а,да,и още нещо постигнаха днес - успяха да ударят ново каменисто дъно в очите на хората,пък после се чудят,що народа грам не ебава да ги подкрепи като ходят да пушат по разни градинки и паркове

Link to comment
Share on other sites

Изказването ми е провокирано от това,че масово всички обвиняват редовните полицаи.Обвинявайте началниците им и най-вече този издал абсурдната заповед за побой над протестиращите.

Link to comment
Share on other sites

Изненадан съм, не вярвах, че ще можете да го направите. Надъхах се.

Доста спорове се водиха назад в темата, но явно можем, не вярвах наистина. Сигурен съм, че не съм единствения, който си промени мнението на темата. Проблема е, че трябваше повече хора и то по-големи не около 20.

Link to comment
Share on other sites

Трудно можеш да изкараш работещите хора от работните им места за да протестират.

Нормално е да излезнат студентите и пенсионерите по улиците.Може би ако беше в неработен де.....но като се замисля народа е толкова пасивен,страхлив и безнадежден,че пак би било същото.

Проблема на овчедушието е,че рано или късно всички свършват под ножа.

Link to comment
Share on other sites

Изказването ми е провокирано от това,че масово всички обвиняват редовните полицаи.Обвинявайте началниците им и най-вече този издал абсурдната заповед за побой над протестиращите.

масово да се обвиняват не е правилно,но примерно забележи какви действия предприемат полицаите в това клипче.

аз лично го гледах 4-5 пъти и обърнах специално внимание на пазителите на реда в челите редици...бива ли така да се налагат хора в гръб с палки и щитове?

 

хайде,разбирам,че цяла сутрин мръзнат на студа и ги замерят с какво ли не,че ги и обиждат вербално...но нали са полицаи бе,това им е работата?

а предполагам топка сняг в щита или жилетката не боли толкова,колкото палка в главата...

 

Link to comment
Share on other sites

Ние в Re:TV излъчвахме протеста от самото му начало до към 14 ч. без прекъсване, на живо, с коментари от Бойко Борисов, Павлин Димитров, истинските организатори, хора от площада и какво ли още не :) Можете да ни гледате и утре - след 9:30 ч. започват Новините, наистина ще получите пълна представа. На www.retv.bg - гледа се директно без регистрация.

А иначе - днес имаше демонстрация на умишлена "провокация" срещу полицаите, от "наши" момчета, на които кордонът не отговаряше по никакъв начин, въпреки че ги псуваха, хвърляха сняг и железа по тях. В момента, в който бате Бойко обяви, че спира протеста заради "заплаха от бомба" :wacko: :blink: (без обаче да се евакуира парламентът!!!! ебаси, ква е тая бомба, която може спокойно да си гръмне пред НС), полицаите се хвърлиха срещу хората на площада кой откъдето. Имаме свидетели, че патрулките са пускали "арестуваните провокатори" на един-два километра от центъра.

Толкова нелепа акция на тъпата ни власт не бях очаквала.

Link to comment
Share on other sites

При заповед за прекратяване на протеста, ако не се прекратят протестните действия, полицията има право да действа като при потушаване на масови безредици.Това с бомбата е само скапан довод, за да се задейства законно полицейската машина.

Link to comment
Share on other sites

Това което стана се очакваше,все пак се появиха ултраси които отидоха само за да рушат!

Те си го бяха казали хората,че ще правят като в Гърция!

Link to comment
Share on other sites

Еми че то точно като в гърция тря да се прави де ... то Серго не разбира от мирни протети .... колко пъти мелеко производителите тря да идат пред парламента за да им дадат това което им се полага ? Колко още ще краде тва правителство .... то вече няма кво !? Стига вече с на Серго гЪзо подаването ... надупи се на всички. То небеше Путин , не бяха разни фирми тука дед Еон Евон ала бала ... то не тока не парното не газта ми незнам кво не се вдига вече... само народа си седи !!!

 

На царя имоти по двапати му ги варнаха и още иска. Доган вече се мисли за господар на половината България. А серго се гъзо подава на всеки. Тва не е управление. Няма как да стенем по добре като ни закопават... и като задлажняваме все повече от "изгодните" приватизации и сделки и концесии !!!

Link to comment
Share on other sites

А да естествено цяла Европа нищо не прави освен преговори, ама ние трябва да пратим армия, за да си искаме ГЪЗа!

Протести си трябват,но не така с чупене на витрини,бой между граждани(видях как един дядо свали друг дядо с як шамар в тълпата,в репортаж по нова, преди да стане големия бой)!

Да не забравяме има избори ,там трябва да покажем какво искаме :excl:

Link to comment
Share on other sites

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.


×
×
  • Create New...