Jump to content
BulForum.com

СТАВАЙТЕ, РОБОВЕ!


trifo

Recommended Posts

...но колкото полицията е болна неможеш просто да отречеш че и толкова са болни "хулиганите".....

 

Болни сме всички, не съм ги делял на полиция и хулигани, пенсионери и тн..всички сме батак.

Link to comment
Share on other sites

  • Replies 303
  • Created
  • Last Reply

Именно за това си заслужаваме тези депутати! Че ние сме си лика прилика с тях! Идеално ни пасват! Че се избиваме по пътищата - политиците ли са ни виновни? Че ни мързи да си хвърлим билетчето в коша и за това го хвърляме на улицата политиците ли са ни виновни? Че се избиваме по дискотеки, мачове, на опашка за нещо си политиците ли са ни виновни? Че все гледаме как да скатаем и ако може без много, много да си даваме зор да ни плащат - политиците ли са ни виновни? Пълна трагедия сме - няма какво да се лъжем. Или се примиряваме с това, което сме, или се опитваме да го променим, но не да започваме от някой си, а промяната да настъпи първо във всеки от нас - другото ще си дойде от самосебе си!

Link to comment
Share on other sites

Аз не виждам нищо лошо в присъствието на хулигани на протеста. Ако не са били те да подпалят простите ни полицаи та кой?

 

 

Обяснявам, като за идиот.Присъствието на хулигани на протеста даде козове в ръцете на управляващите - "сигналът" за бомба, изместването на акцента от протеста върху хулиганите, развързване ръцете на полицията.Ако нямаше хулигани, щеше да е много по-страшно за управниците.Сети се защо.

Link to comment
Share on other sites

Именно за това си заслужаваме тези депутати! Че ние сме си лика прилика с тях! Идеално ни пасват! Че се избиваме по пътищата - политиците ли са ни виновни? Че ни мързи да си хвърлим билетчето в коша и за това го хвърляме на улицата политиците ли са ни виновни? Че се избиваме по дискотеки, мачове, на опашка за нещо си политиците ли са ни виновни? Че все гледаме как да скатаем и ако може без много, много да си даваме зор да ни плащат - политиците ли са ни виновни? Пълна трагедия сме - няма какво да се лъжем. Или се примиряваме с това, което сме, или се опитваме да го променим, но не да започваме от някой си, а промяната да настъпи първо във всеки от нас - другото ще си дойде от самосебе си!

 

За пътищата си има закони само трябва да има кой да контолира за спазването и да няма корумпирани полицай. И не като видят бурканче и 6 еднакви цифри и да не важи закона за тях и не като се казваш Максим да означава че може да караш пиян и да трепеш и после да те псунат !!! За побойщата също има закони ама пак трябва да има кой да изпалнява законите а не ааа тва тука мамино синченце с връзки нищо че е убило ще му дадем условна! АЗ и ти като се променим и като си спазваме законите нищо няма да стане... докато не почнат да важат тия закони за всички еднакво !

Link to comment
Share on other sites

Обяснявам, като за идиот.Присъствието на хулигани на протеста даде козове в ръцете на управляващите - "сигналът" за бомба, изместването на акцента от протеста върху хулиганите, развързване ръцете на полицията.Ако нямаше хулигани, щеше да е много по-страшно за управниците.Сети се защо.

Много си прав...

Link to comment
Share on other sites

Едно добре дресирано куче никога няма да охапе човек, но едно злобно, полу-диво, осверепяло от глад куче, с колкото и каишки и наморници да го вързваш, все ще издебне момента да ухапе някой. Ти кое би предпочел за домашен любимец? Надявам се схващаш метафората?

 

П.П. Максим е осъден на лишаване от свобода след обжалването!

Link to comment
Share on other sites

Незнам за метафората ама схващам че с протести и със сваляне на правителството и идване на другото на власт нищо не се променя. Идват нови и пак старата песен на нов глас... просто нито хората нито управляващите се променят всички са си същите ... и ценостите на хората са си същите ... всички сме болни от една болест лакумия. Значи щом със смяна на правителствата нищо не се промене значи трябва да се промени нещо друго ! Хората няма как да се променят като ги управляват по един и същи начин ! Много хора намериха лесното решение като избягаха в чужбина... и на мен ми се повдига някой пър в тая страна ... и искам да съм тук но в по добри условия ... ам нещо има хора дед не искат да ставаме по добре защото няма да имат далавера от тая работа еи тва е истината !!!

Link to comment
Share on other sites

Явно аз нещо не съм в ред, защото още не мога да схвана смисъла на целия тоя протест. Някой може ли да обясни за какво изобщо се събират тези хора там. И ако може без литературните украшения от рода на свобода на словото, край на корупцията и световен мир?

 

Единствено чух по "часът на милен цветков" един да казва, че искали да накарат парламента да ходят на работа и да си я вършат. Добра мечта, но неосъществима.

 

А и целите тия побои не мога да ги разбера. Виж за 97г всичко беше ясно защо, ама сега ми е голяма мътилка. И всичко изобщо ми изглежда като един голям тъп театър. Хората ще се навикат, политиците ще се направят, че са ги чули и догодина по старо му.

Link to comment
Share on other sites

Ами искат ефективност и малко старание поне.Това може да стане чрез мажоритарна система на избор на депутатите и законова възможност за отзоваването им( последвано от наказателна отговорност ).Въобще не мечта.А това, че все повече хора не се асоциират с този парламент и кабинет( айде да се сетим колко хора гласуваха ) и все повече стават означава точно, че ТЕЗИ никой не ги иска в този им вид.

Link to comment
Share on other sites

Еми смисала е че ..... не си ли забелязал , че българина е търпелив човек. Първо протестираха млеко производителите биха ги глобяваха ги не им обращаха внимание и накрая нищо. После миниори протестираха пак ги биха и пак нищо - хората си млакнаха. Зърно производители простестираха пак никой не им обарна внимание - залагахаги с някой лев . Учителите и тях ги залагаха с някой лев. После маиките за инвитрото им се подиграха на онко болните също им се подиграха като правят пари на тяхен гръб! И то тва се натрупва натрупва .... и няма начин ... то може да се базикаш до едно време псле става на гол г..з

Link to comment
Share on other sites

Обяснявам, като за идиот.Присъствието на хулигани на протеста даде козове в ръцете на управляващите - "сигналът" за бомба, изместването на акцента от протеста върху хулиганите, развързване ръцете на полицията.Ако нямаше хулигани, щеше да е много по-страшно за управниците.Сети се защо.

Разглеждах много клипчета и изобщо не видях някой от "нормалните" протестиращи да прави нещо. Само ядат бой и псуват, не хвърлят огради, не ритат, не хвърлят топки и камъни. И до колкото разбрах по-лошото щеше да дойде оттам, че щяха да бъдат бити невинни хора, така ли? И кой щяха да обвинят за това. Четох назад в темата писаха, че нали ако не бъде разпуснат протеста насилствено ще е. Пак същата работа. Бой без бой.

Link to comment
Share on other sites

Нем, той иска да каже, че като е изместен фокуса се опитват да притъпят основния въпрос и цел на този протест.На това настроение в обществото.Че си имаме ЦЯЛА държавна машина, която работи за има няма 1000-2000 човека в и извън страната ни, а всички други да се оправят както могат, пък ако много знаят бой!

Ако нямаше провокации щеше да им се наложи да излязат ония подобия на хора от парламента все някога и да срещнат протестиращите.

Link to comment
Share on other sites

Явно аз нещо не съм в ред, защото още не мога да схвана смисъла на целия тоя протест. Някой може ли да обясни за какво изобщо се събират тези хора там. И ако може без литературните украшения от рода на свобода на словото, край на корупцията и световен мир?

 

Единствено чух по "часът на милен цветков" един да казва, че искали да накарат парламента да ходят на работа и да си я вършат. Добра мечта, но неосъществима.

 

А и целите тия побои не мога да ги разбера. Виж за 97г всичко беше ясно защо, ама сега ми е голяма мътилка. И всичко изобщо ми изглежда като един голям тъп театър. Хората ще се навикат, политиците ще се направят, че са ги чули и догодина по старо му.

 

Щото е много хубаво да се живее в татковината... Затова... Щото аз с висшето образование и държавната работа за 300 лева не ходя след работа да работя по строежите за да дам по- добър живот на семейството си, щото данъците са ми половината заплата, щото няма мутри с джипове по 100000 лева, дето нямат един работен ден, щото ми е мноооого, много хубаво... И на още седем и кусур милиона мазохисти като мене... Ся схвана ли що има протести?

Link to comment
Share on other sites

Аз не виждам нищо лошо в присъствието на хулигани на протеста. Ако не са били те да подпалят простите ни полицаи та кой?

??? Пич има нещо сбъркано в теб.

В една от книгите си Христо Калчев е написал как са се събрали няколко мафиотски боса и се чудили как да продължават да правят пари и единият казал "кажи къде има криза да ти кажа какви пари ще направим".

Че тя нАШАТА "държава" никога не е излизала от криза вече 20...години и всичко става по сценарий. Комунистите и бившите им структори

'шестаците" са царе в разриво-подривната дейност.Така се справиха и с този протест с поставени лица и с хора изпълняващи мисия в тоя процес .Баща ми разправяше че при протестите по времето на Жан Виденов министъра на "вътрешните работи" е бил бивш преподавател в Симеоново точно по разриво-подривна дейност,именно човек знаещ как да управлява тълпата.Гледал съм и документален филм в който очертаваха хора в тълпата и ги показват на близък план на два различни митинга (на червени и сини),просто пичовете получават пари да подвикват разни крилати фрази и хората около тях ги повтарят и т.н.

С тези хора и с нашите закони можем да се справим само след като отделим главите от телата им и както го е казал един наш цар навремето :"да се обезглави той,жена му, децата му ,слугите му и цялата им рода..."(гледах го в един филм),няма закон за такива хора.

Link to comment
Share on other sites

Така се справиха и с този протест с поставени лица и с хора изпълняващи мисия в тоя процес .Баща ми разправяше че при протестите по времето на Жан Виденов министъра на "вътрешните работи" е бил бивш преподавател в Симеоново точно по разриво-подривна дейност,именно човек знаещ как да управлява тълпата.Гледал съм и документален филм в който очертаваха хора в тълпата и ги показват на близък план на два различни митинга (на червени и сини),просто пичовете получават пари да подвикват разни крилати фрази и хората около тях ги повтарят и т.н.

Чух нещо, че двама от задържаните са си признали, че им било платено по 300лв. да предизвикат "събитията". Колко е вярно не знам.

Link to comment
Share on other sites

"Мащабна антиправителствена демонстрация в латвийската столица Рига миналата нощ прерасна в невиждани от десетилетия насам улични безредици..." линк

 

:) Това са протести. Но в България имаме да се учим явно. Е, докато се учим цялата ни политическа върхушка ще е от крадец нагоре. ;)

Link to comment
Share on other sites

По различни данни на централния Домски площад в Рига се събраха близо 20 хил. души, сред които хиляда полицаи и пожарникари, които скандираха за незабавното разпускане на парламента и оставката на правителството и свикването на предсрочни избори.

 

Явно не останаха други начини и средства за действие срещу изродите в НС. Изгубих вече бройката на вотовете на недоверие (които са пълен цирк), никакви публикации в преса и телевизия, никакви публични скандали и въобще нищо освен тояга не страска тази паплач. Видяхте ли ги как се бяха насъбрали отвътре по прозорците да гледат сеир? Един наглец даже каза "Ами да заповядат...". Ах колко весело ще е да влязат вътре...

 

Забележете сега в горния цитат не само цифрата на протестиращите, но и какви хора има сред участващите в простеста. Не може да отидат шепа хора, сред които да се намърдат веднага и разните му видове лумпени и изроди (което е нормално да се случи - видя се и в Гърция) и да се очаква нещо различно. Лошото е че на никой от НС не му трепна окото от този протест. Затова нека продължи - няма да се мине без безредици и простотиии, защото друго не остана да се прави...

Link to comment
Share on other sites

Хулиганите закакво отидоха там?Срещу какво протестират?За мен това не са хора и само боя оправя,нека ги млатат,но не и невинните хора,които са отишли да протестират...Защо хулиганите мразат полицията?За мен са алкохолици с промити мозъци и болна психика,пишещи по подлезите "Ние мразим полицията","К*р за един кой си",татуиращи по крака,ръце,корем,гръб надписи от рода на A.C.A.B.Полицията какво им е виновна,че са нещастници,биещи се по мачове без причина и изгубена кауза за пропаднал български отбор.Как няма да има хиляди полицаи по мачовете като тия момчета нямат грам акъл в главата,чупат кошове,знаци и тн.Да,полицията има вина,защото в зародиш трябваше с кордони да отстранят въпросните индивиди и да ги посъветва хубаво в задните улици и да се остави протеста да продължи,но както колегата каза-хулиганите бяха един коз за управляващите.

Link to comment
Share on other sites

На мен момченцата с качулките и железата от първите редици на протеста, и тези, които после снимаха в ареста (новините по НОВА), дето не знаеха що са там и срещу какво протестират МНОГО, АМА МНОГО ми приличат на гаменчетата, които утрепаха студента пред Амнезия... :ph34r:

 

А на всички протести досега все някой излиза пред тълпата и започва да чете от лист пред микрофон някакви искания...Досега на този протест никой нищо не иска...чувам само репортерите да споменават мимоходом някакви неопределени и неясни искания - от студентски до правителствени, но нищо конкретно...ако греша, поправете ме!!! Това по-скоро прилича на бунтче (2000 души) отколкото на протест! :angry1

 

ЕДИТ: Потърсих и намерих ето това:СМЯХ на парцали

Най-смислената точка: №6!

Link to comment
Share on other sites

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.


×
×
  • Create New...