Jump to content
BulForum.com

СТАВАЙТЕ, РОБОВЕ!


trifo

Recommended Posts

Логиката е логична.Да, опеределено ще се почувствам по-добре, защото ще знам, че има един катил по-малко.

 

Примери:

Отравяне с продукти от кварталната лавка.

Полицай трясва огромна глоба на ТЕБ, при положение, че не ТИ си извършил нарушението.

Грабят, щото им позволяваме.

 

 

адибас е описал нещата много правилно, ама няма кой да чете.

Проблема е, че не всички ги уволняват... да не говорим за корупцията на по-високо ниво, кога последно са осъдили някой за корупция? А колкото до поста по-горе "да се избере по - малката злина" защо трябва да избираме злина? Не може ли да имаме нормално управление? Изобщо кой си ти, че да държиш сметка кой е гласувал и кой не? Като не ми харесва никой няма да гласувам, това по-малко гражданин ли ме прави? Не мога ли да изразя позицията си като не съм гласувал? Аман от кухи лейки и рая

Link to comment
Share on other sites

  • Replies 303
  • Created
  • Last Reply

Всяка една промяна в обществения, или личния живот на индивида започва вътре в него, щото ако той не се сети да се промени, нищо няма да го направи. Тия патриотични клипчета сами по себе си може и да не постигнат много, ама пък някой може и да се замисли, макар и малко. А то от малко се почва. Човека явно има народна душевност, което е достойно за уважение, за разлика от плюенето, което му запратихте. Колкото повече такива хора има, толкова по-добре, щото рано или късно ще даде резултат. На който му е приятно, цяла Европа да ни има за недостойна, корумпирана, никаква страна - радвам се за вас, на мен не ми е приятно, да ме гледат на криво, само щото няколкостотин човека си гледат личния интерес за сметка на народния.

 

Манталитета на човек тряаа да е настроен, че да се засегне от подобно клипче, ама явно е по-приятно да сипеш помия на опитите на който и да е да постигне нещо. Чак ме е срам от някои постове, които прочетох нагоре ... бахти незаинтересуваните хора дето има ... няма да ви конфискуват новите обувки, ако проявите малко мисловна дейност извън личните ви интереси!!!

Link to comment
Share on other sites

Знаете ли, като чета мненията ви, ме засърбяват пръстите да се разровя за всички пробългарски теми, които съм пуснал тук.И какви бяха повечето/да не кажа 200%/ от коментарите по мой адрес.Изброявам накратко - "смахнат нацист, последовател на Волен, гаден скинар, фашист" и пр.

 

Пак ще цитирам съквартиранта ми:"Едно време ви беше срам да се наречете българи, сега ви е срам, че ви е било срам"...Лумпенпролиат такъв....

Link to comment
Share on other sites

Проблема е, че не всички ги уволняват... да не говорим за корупцията на по-високо ниво, кога последно са осъдили някой за корупция? А колкото до поста по-горе "да се избере по - малката злина" защо трябва да избираме злина? Не може ли да имаме нормално управление? Изобщо кой си ти, че да държиш сметка кой е гласувал и кой не? Като не ми харесва никой няма да гласувам, това по-малко гражданин ли ме прави? Не мога ли да изразя позицията си като не съм гласувал? Аман от кухи лейки и рая

Кухи лейки и рая :) хехе сега ще се обиждаме ли, прави ми впечатление че в този топик всички се обиждат на така по-стар автентичен български ;) Пичага виж сега, избора си е твой аз не дъжа сметка никому дали гласува или не! Въпроса е следния, като няма за кой да гласуваме, да не чакаме да се преебат нещата и да отиваме да протестираме, а да протестираме, преди да се преебат нещата, за какво да оставяме да изберат хора които знем че ще преебат нещата ааа?! това исках да кажа, а за по-малката злина да признавам прав си то по-малка злина няма!

Хайде със здраве и по-спокойно с обидите. Надали има толкова кухи лейки и рая дето пиша тука, всеки си има мнението.

А относно пича дето е поставил топика, правя поклон аз лично при възможност ще отида на протеста ама....мислълта ми беше друга, предполагам някои са я разбрали!

Хайде че голямо писане стана ;)

Link to comment
Share on other sites

Явно Grimjaur е доволен от моментното състояние на държавата,живее нормално,получава европейска заплата изобщо социалното му положение е китка.Наливаше си бензин по 2.40 лв/литър изобщо песен.Той няма никакви претенции към никого,доволен е от пионките,които е избрал преди 4 години и сега пак ще ги подкрепи.Всъщност това си е и негово право,само че и наше е и да излизаме на протести.Само,че на ония не им пука,прават си далаверите хвърлят трохи хляб на народа и му казват дерзайте,вашите/наши другари...

Link to comment
Share on other sites

от подписа на спецназа:

"Морален тероризъм е, когато човек с две висши образования е принуден да рови в кофите за боклук, за да има какво да яде."

...само в България...

Link to comment
Share on other sites

lol

 

С това темата се изчерпа ;D.

 

Гледам, че и Славчо се е надъхал да сваля правителства. Ем... то така или иначе след няколко месеца изтича мандатът... За какво да се хабим, хах xD. Те вече се наядоха, след като ги свалим пак ще ги качим на власт и те така xD.

Link to comment
Share on other sites

Българино...събуди се...пише се РОБИ :lol: :bgrin:

 

Raging Fire направи си една справка в правописния речник и виж в сегашния български дали съществува дума робове ;)

Link to comment
Share on other sites

Явно Grimjaur е доволен от моментното състояние на държавата,живее нормално,получава европейска заплата изобщо социалното му положение е китка.Наливаше си бензин по 2.40 лв/литър изобщо песен.Той няма никакви претенции към никого,доволен е от пионките,които е избрал преди 4 години и сега пак ще ги подкрепи.

 

:laughing: :laughing: :laughing:

 

от подписа на спецназа:

"Морален тероризъм е, когато човек с две висши образования е принуден да рови в кофите за боклук, за да има какво да яде."

...само в България...

 

Повярвай ми, не само. ;)

 

"Аз съм Българче!

-Било си!

-Българче ли е - да проси!"

Link to comment
Share on other sites

Българино...събуди се...пише се РОБИ :lol: :bgrin:

 

Raging Fire направи си една справка в правописния речник и виж в сегашния български дали съществува дума робове ;)

Това ли е най-важното което ти извлече от цялата работа?За това ли се захвана?Човека ти е показал от каде идва това "Робове" Какво има в правописният речник изобщо не е от значение в конкретния случай!

Link to comment
Share on other sites

Като гледам повечето плюят Волен Сидеров, но пък и той остана единственият свестен от всичките управници .... Когато дойде време за избори, вместо да си стоите по къщичките на топло, излезте и гласувайте !!! Без гласуване ще се копуват гласовете и до никъде няма да я докараме, затова се усъзнайте повечето от вас :ph34r:

Link to comment
Share on other sites

Последен ред, 3 правописни грешки.

Абе, момци, тук не става дума просто за гласуване. Научете си езика, па тогава тръгвайте да сваляте правителства.

Link to comment
Share on other sites

Волен Сидеров, свестен?!Кой набор си, какво образование имаш!.

 

В политиката, както и в живота свестни и несвестни хора - когато опре до работа - няма.Има способни и неспособни да я вършат.По делата на тези, които са парламента последните 20-на години за мен единици се вписват в определението способни - за каквато и да е работа.Аз не си избирам свестни хора, просто защото не ги избирам за да живея с тях, нито да ги чукам, нито да ги гледам.На мен - лично – ми трябват хора, които да могат да ми свършат работата за която съм ги наел.Защото всеки един е работодател спрямо тях.От тези 95% вероятно биха били уволнени дисциплинарно за "несправяне с работата", каквото и друго да работеха.В последно време си мисля аз за един хубаво референдум за изменение на избирателната система, а защо не и на конституцията...а сега...ама това правилно ли е?Ами майната ви, бе.Ако го искат повечето хора няма значение дали е правилно или не.Това си е НАШАТА държава.

 

Едит: Цветущата реплика горе е към полит експертите, които винаги като се спомене референдум и почват да разтягат локуми как хората не били компетентни по такива въпроси.За тях, още един път "Майната ви!"

Link to comment
Share on other sites

Последен ред, 3 правописни грешки.

Абе, момци, тук не става дума просто за гласуване. Научете си езика, па тогава тръгвайте да сваляте правителства.

Желязна логика!Поклон!Аз предлагам: всички които допускат правописни грешки на стената и разстрел!Хората поне се опитват да направят нещо с този протест,може и да не успеят,може и не това да е начина,но е в пъти по-добре това отколкото да стоим с наведена глава и да малчим!

Link to comment
Share on other sites

Желязна логика!Поклон!Аз предлагам: всички които допускат правописни грешки на стената и разстрел!Хората поне се опитват да направят нещо с този протест,може и да не успеят,може и не това да е начина,но е в пъти по-добре това отколкото да стоим с наведена глава и да малчим!

 

 

Ами писна ми 14-18 годишни пишлемета ( не че аз съм по-голям ), които пишат "незнам", "немога" и т.н. да вървят да се правят на големи патриоти и да се правят, че им пука за България. Нали има чалга и водка "Спирт", за кво да им дреме?

 

Но е жалко да се пишеш патриот, а да не можеш да се оправиш със собствения си език. Разбирам да сме 17-18 век, тогава на 1000 души 1 грамотен е имало, ама моля ви се... Образованието до 8-ми клас е задължително xD.

 

За протести е късно вече. То колко протеста бяха... Трябва да вземем пример от гърците. Наричаме ги византийци, мизантийци, ама те като не са доволни ето, отиват на улицата, протестират, бият се, опитват се да свалят правителството.

С протести нищо няма да стане. Онези са толкова нагли и нахални, за 4 години не повече от 5-6 човека от тях си подадоха доброволно оставката, защото смятат, че не могат да се справят с работата, евала! Така се прави! Защо не се повтори 1997 или 1989? Щото сме с робско самосъзнание, затова, и тази деформация имам чувството, че винаги ще си я носим.

Link to comment
Share on other sites

Ако можеш да ми обясниш по какъв начин са свързани катастрофата край Бяла, край Лим и случаят в Индиго със снимките на всички политици от клипчето? Връзката е нулева. Причината за всичките тези неща не е в политиците - те са следствие. Причината е в пределната простотия на българския народ. Тази простотия е исторически, културно, а сигурно и генетично обусловена и няма как да се промени с клипчета... Не е ли причината за случаят в Индиго простотията на 100-200 диванета, които се изпотъпкаха до смърт? Тази простотия те са я наследили от родителите си. Ние сме я наследили от нашите родители. Единственият начин да се противодейства на този феномен е първо да осъзнаем степента на това, колко сме прости и после - да се опитваме да предадем възмножно най-малка част от простотията на нашите деца. Така след смяната на достатъчно поколения ще имаме напредък. Частта с осъзнаването е най-трудна и често се е оказвала непосилна за българина, който винаги е готов да търси вината за неудачите си навсякъде другаде, но не и в себе си...

Link to comment
Share on other sites

Ами писна ми 14-18 годишни пишлемета ( не че аз съм по-голям ), които пишат "незнам", "немога" и т.н. да вървят да се правят на големи патриоти и да се правят, че им пука за България. Нали има чалга и водка "Спирт", за кво да им дреме?

 

Но е жалко да се пишеш патриот, а да не можеш да се оправиш със собствения си език. Разбирам да сме 17-18 век, тогава на 1000 души 1 грамотен е имало, ама моля ви се... Образованието до 8-ми клас е задължително xD.

И какво като съм допуснал правописни грешки ? Ти при бързо писане сигурно не допускаш ? Евала ... сигурно стоиш по цял ден във форума и следиш дали някой прави грешки, а не се замисляш докъде сме я докарали с тия управници !!!

Link to comment
Share on other sites

Ако можеш да ми обясниш по какъв начин са свързани катастрофата край Бяла, край Лим и случаят в Индиго със снимките на всички политици от клипчето? Връзката е нулева. Причината за всичките тези неща не е в политиците - те са следствие. Причината е в пределната простотия на българския народ. Тази простотия е исторически, културно, а сигурно и генетично обусловена и няма как да се промени с клипчета... Не е ли причината за случаят в Индиго простотията на 100-200 диванета, които се изпотъпкаха до смърт? Тази простотия те са я наследили от родителите си. Ние сме я наследили от нашите родители. Единственият начин да се противодейства на този феномен е първо да осъзнаем степента на това, колко сме прости и после - да се опитваме да предадем възмножно най-малка част от простотията на нашите деца. Така след смяната на достатъчно поколения ще имаме напредък. Частта с осъзнаването е най-трудна и често се е оказвала непосилна за българина, който винаги е готов да търси вината за неудачите си навсякъде другаде, но не и в себе си...

Ако имаше контрол и законите се спазваха щеше ли да се случи?

Link to comment
Share on other sites

Ако имаше контрол и законите се спазваха щеше ли да се случи?

 

Точно това е - не можеш да искаш да те контролират за да не се изпотъпчеш до смърт. Глупаво е, невъзможно е. Много по-лесно е просто да не се блъскаш. "Контролът" за адски много неща е повече от прекален в България. Така че причината не е в липсата на контрол, а в липсата на самоконтрол...

Link to comment
Share on other sites

Blade Master, купи си читанка, моля ;)

 

За да има някаква осезаема промяна, обществото трябва да бъде будно и осъзнато. Но това е непрестанен процес, засягащ ежедневието, а не еднократен израз на гняв на някакви озверели от немотия и безизходица индивиди.

 

Твърде смело тръгнахте да сваляте правителства, но е факт, че нямаме силна и адекватна опозиция. Няма и да имаме. Сидеров и Борисов са си дребни популисти. С кого ще замените сегашните управници?

 

За колко разследвани и осъждани управници сте чували? За безочието на политиците сме си виновни ние. Защото позволяваме да се случи.

 

Плаша се какво безхаберие се шири из страната - от една страна все някой друг ни е виновен, от друга - никога не виждаме недъзите на обществотто си. Осъждаме корумпираните, но сме склонни да дадем дребни на някой пътен полицай, за да не бъдем санкционирани за някакво дребно нарушение. Някой дори се хвалеше наскоро, че се е разминал с акт, давайки пакетчета солети на полицай. И кой ще е виновен, ако пък десет минути по-късно някое пияно магаре му бутне десетолевка, а после почерни няколко семейства?

 

Грубо, грозно и популистко е да се рови в случаите Белнейски, Индиго, Лим, Бяла. Грубо и грозно.

 

20-те хиляди смъртни случая не са в следствие само на занемарените пътища.

 

Ей това наричам смешно и безидейно. Но е удобно да прехвърляш отговорността другиму.

 

На думи сме силни. И умни, и красиви. Най,

 

Когато се стигне обаче до някакви ежедневни прояви на гражданско съзнание позабравяме принципите си, обичта си към България и...

Link to comment
Share on other sites

И какво като съм допуснал правописни грешки ? Ти при бързо писане сигурно не допускаш ? Евала ... сигурно стоиш по цял ден във форума и следиш дали някой прави грешки, а не се замисляш докъде сме я докарали с тия управници !!!

 

 

[ирония] О, да... само това ми е в главата - управниците и правописните грешки на околните [/ирония].

 

Така кат' гледам как всички са се засилили да се притесняват за управниците...

 

Всеки отива, протестира си, ония си остават глухи. Даскалите никой не ги подкрепи, ония с тракторите също, единствено еколозите и студентите се обединиха и направиха един общ протест, макар че всичко стана спонтанно. Всеки си гледа неговата паничка, ако му я вземат, тогава отива да протестира, но на другите ест. не им пука, защото нали техните панички са си при тях.

Link to comment
Share on other sites

Твърде смело тръгнахте да сваляте правителства, но е факт, че нямаме силна и адекватна опозиция. Няма и да имаме. Сидеров и Борисов са си дребни популисти. С кого ще замените сегашните управници?

 

Парламентарната република не е единствената форма на управление ;) Има и други алтернативи...

Link to comment
Share on other sites

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.


×
×
  • Create New...