Jump to content
BulForum.com

СТАВАЙТЕ, РОБОВЕ!


trifo

Recommended Posts

Абе хора разделете ги двете неща .... и не ми повтаряйте едно и също...

1.Аз съм против тези ,които нападаха полицаите и трябваше да бъдат задържани , съдени и т.н. както си е по законов ред , но това не беше направено .... ПОЛИЦИЯТА ВИНОВНА , че не си върши работата!

2.После когато изчезна тази групичка те тръгнаха да нападат,бият ,псуват,заплашват,само дето не тръгнаха да изнасилват жените , имах чувството че са турските башибозуци от преди векове , а не Българската полиция в 21 век...

Link to comment
Share on other sites

  • Replies 303
  • Created
  • Last Reply

А, това виж до какво доведе, сега сложиха пунктове, за да се проверяват хората преди да се съберат пред НС... сега поне се надявам да не стане така.

Аз правя разлика, обаче винаги ще има пострадали невинни хора, когато има подобни типове като онези измежду тях.

Протеста не го организират полицаите обаче, а хората като нас и тези хора трябва да се грижат да няма подобни провокатори, в случай че се опасяват от присъствието на такива, тогава трябваше да помолят за пунктове за проверка още първият път за да не стане така.

П.П. Заглавието на темата е точно в такъв провокативен стил между другото, някой няма ли да го смени, аз лично не съм привърженик на подобни неща или пък обезумяло животно за да ме насъскват по такъв примитивен начин.

:)

Link to comment
Share on other sites

Срещу какво се протестира този път ? Преди 12 години пак около тази дата парламента гореше та пушек се вдигаше :)

Link to comment
Share on other sites

Срещу какво се протестира този път ? Преди 12 години пак около тази дата парламента гореше та пушек се вдигаше :)

Срещу много неща уж, които така и не се споменаха или просто се протестира за нещо... може би искат да свалят правитеството по този начин.

:)

Link to comment
Share on other sites

Направо смях ме напуши като гледах за какво се обясняваха "лидерите", че протестирали и защо масата народ е отишла там... "По-чист студентски град". Що за глупост??/

Link to comment
Share on other sites

Срещу какво се протестира този път ? Преди 12 години пак около тази дата парламента гореше та пушек се вдигаше :)

И аз това се опитвам да разбера от няколко дена насам. От вчера леко чак се трогнах и мисля, че започвам да усещам цялата глупост, която се заформя.

Според мен нещата са така:

 

Студентите, се трогнали от протестите заради убийството на момчето в Гърция. Не след дълго се появява и убийството на Балтов и при нас, при което решават и те да направят нещо, но малко по цивилизовано. Изготвили са си изискванията (сновно свързани с поддръжката на студентски град) и т.н., обаче като са видяли, че няма да им се обърне кой знае колко внимание решили да се съюзят с останалите протестиращи, на които вече от протести им е кипнало. И така те сега си мислят, че хората ги подкрепят студентите и са дошли заради тях, но всъщност всеки е дошъл да иска нещо съвсем различно и нищо общо. И така всеки си "джафка" своето. От цялото това лаене се намесват тайно и политиците с техните провокатори и изведнъж се ражда идеята за сваляне на правителството (каква изненада :) ). Сега най-честото изискване, което срещам е мажоритарните избори, което е най-смисленото, което съм чул до сега, но това означава че 97г. трябва да се повтори с тройно по-голяма сила, за да склонят политиците да образуват референдум за това и недай си боже да бъде прието.

 

И като махнем тази идея (която е близка с гражданска война за да се постигне) всичко останало е един голям Фарс.

Link to comment
Share on other sites

А, недей така.Има и идея за намаляне на парламента на 120 души, освен това засилване( щото сега почти я няма ) на наказателната отговорност на държавни служители, както и възможност за отзоваване на депутат при събиране на достатъчно подписи от избиратели, т.е. има и други смислени предложения ;)

Link to comment
Share on other sites

И аз това се опитвам да разбера от няколко дена насам. От вчера леко чак се трогнах и мисля, че започвам да усещам цялата глупост, която се заформя.

Според мен нещата са така:

 

Студентите, се трогнали от протестите заради убийството на момчето в Гърция. Не след дълго се появява и убийството на Балтов и при нас, при което решават и те да направят нещо, но малко по цивилизовано. Изготвили са си изискванията (сновно свързани с поддръжката на студентски град) и т.н., обаче като са видяли, че няма да им се обърне кой знае колко внимание решили да се съюзят с останалите протестиращи, на които вече от протести им е кипнало. И така те сега си мислят, че хората ги подкрепят студентите и са дошли заради тях, но всъщност всеки е дошъл да иска нещо съвсем различно и нищо общо. И така всеки си "джафка" своето. От цялото това лаене се намесват тайно и политиците с техните провокатори и изведнъж се ражда идеята за сваляне на правителството (каква изненада :) ). Сега най-честото изискване, което срещам е мажоритарните избори, което е най-смисленото, което съм чул до сега, но това означава че 97г. трябва да се повтори с тройно по-голяма сила, за да склонят политиците да образуват референдум за това и недай си боже да бъде прието.

 

И като махнем тази идея (която е близка с гражданска война за да се постигне) всичко останало е един голям Фарс.

С това мнение направо може да се каже че се изчерпа темата.Евала.

Link to comment
Share on other sites

break, айде поне малко уважение за хората, които са напуснали топлата си къща за да отидат да "поджафкат" навънка при -5...

Като се вземе под внимание колко неинициативен е народа и това е нещо. Друг е въпроса кой стой зад организацията и на кой му хрумна гениалната идея за бомба (хинт: адски тъп, гнусна мишеста муцуна)

Link to comment
Share on other sites

Най-малкото ето за !!!ТОВА!!! трябва да има протест, защото тоя клип най-ясно показва какво е отношението към народа - ТОЙ Е ГАЗЕН, МАЧКАН, ТЪПКАН по всевъзможни начини.И за да стане ясно на всички, тук потерпевшите са нормални хора, отишли да изразят недоволството си по една или друга причина, а не така наречените и виновните за всички злини на планетата "провокатори" ...

Link to comment
Share on other sites

Интересно ще е ако темата се направи пдо формата на гласуване с две точки:

1.Доволен съм от сегашното положение на Република България и смятам,че нетрябва нищо да се промени.

2.Несъм доволен и искам промени.

 

Нека след това резултата се сравни с мнението на тези,които тъй яростно отричат протеста.Уж всички искаме промени,пък после неходим да гласуваме,когато има протест непротестираме и псуваме тея дето протестират,като сме в нарушение предпочитаме да бутнем рушветче и нито за ден непреставаме да сме недоволни.

Е как да се промени нещо?!

Link to comment
Share on other sites

Цяла страница глупости, празни приказки и повтаряници на неща отпреди три страници и два дена! Айде попрочтете повечко и пак дайте мнение, стига дъвкате едно и също! Нещата се развиват с минути и часове!

Link to comment
Share on other sites

Дразня се че тъкмо нещата в България започнаха да се пооправят... и пак се появиха един куп лумпени за да я върнат 10 години назад... :sick

 

В резултат на което и малкото положителен смисъл на протестите бива засенчен от преобладавщите овце които си мислят че не са такива, но реално погледнато никой от тях не е подходящ за лидер... и затова си заслужават овчата съдба ;)

Link to comment
Share on other sites

Дразня се че тъкмо нещата в България започнаха да се пооправят... и пак се появиха един куп лумпени за да я върнат 10 години назад... :sick

И кое по-точно се пооправи?

Link to comment
Share on other sites

И кое по-точно се пооправи?

Нещата вървят в положителна посока като цяло. Не е като да няма изключения разбира се - като например природозащитниците които също протестират заедно със всички но за разлика от масовия протестиращ който просто крещи "оставка" без да знае защо те поне имат някакви виждания. Но за съжаление няма да бъдат чути по простата причина че основната нагласа е "анти-всичко" но без ясно виждане за "про-нещо". Не съм чул едно конструктивно предложение тия дни а само - да унищожим, да изметем, да свалим...

 

Филтрирайте позитивните неща, а не наблягайте само на отрицателните моля. Факт че че голяма част от честните работещи българи вдигнаха стандарта си за последните няколко години. Вярно е че мутрите също завлядяха много... една част от тях се изпоизтрепаха наистина но така е с мафията :)

 

Дразнещото е че оправдяният гняв на хората бива засенчен от тези които просто имат повод да рушат.

Link to comment
Share on other sites

break, айде поне малко уважение за хората, които са напуснали топлата си къща за да отидат да "поджафкат" навънка при -5...

Като се вземе под внимание колко неинициативен е народа и това е нещо. Друг е въпроса кой стой зад организацията и на кой му хрумна гениалната идея за бомба (хинт: адски тъп, гнусна мишеста муцуна)

Аз не умаловажавам решението на хората да отидат да стачкуват. Моите уважения дори. Но целия този протест е един хаотичен, без определени цели, без нормални организатори, които да го направляват по правилната посока. Изобщо даже няма никаква организация и някаква определена целенасоченост. Те (организаторите) просто са си извадили разрешителното и датата за протеста и си мислят, че с това работата им свършва.

Интересно ще е ако темата се направи пдо формата на гласуване с две точки:

1.Доволен съм от сегашното положение на Република България и смятам,че нетрябва нищо да се промени.

2.Несъм доволен и искам промени.

3. Доволен съм, но са нужни промени. ;)

Link to comment
Share on other sites

3. Доволен съм, но са нужни промени. ;)

Точно. Тези промени обаче нека си станат по каналния ред - скоро идват избори. Опитите да се свали правителството преди края на мандата му само ще дестабилизира и без това деликатната ситуация.

 

Добрата новина поне е че не сме сами, а интересите ни се припокриват от големия брат - ЕС. Което е в наша полза.

 

Също в наша полза, макар че упорито хората не искат да го видят тия дни е факта че въпреки газовата криза, правителството ни тотално се е абстрахирало от обществените трусове и се вижда че поне има хора които тичат напред-назад за да ни осигурят природен газ. Не е малко.

Link to comment
Share on other sites

Въпроса е че кризата не трябваше да има възможност да съществува. Все едно някой да мине да ти резне едния крак, защото му е угодно да не мърдаш много много и ти после да си му благодарен, че ти търси патереца.

Link to comment
Share on other sites

Въпроса е че кризата не трябваше да има възможност да съществува. Все едно някой да мине да ти резне едния крак, защото му е угодно да не мърдаш много много и ти после да си му благодарен, че ти търси патереца.

Да ама тя съществува поради независищи от нас причини

 

1. Финансовата криза. Причина: американците живеят на кредит от деситилетия и се явяват паразити. Следователно е супер логично майката природата да ги посмачка малко поради простата причина че дори и в икономиката съществува баланс ;) Съответно чуждестранните инвеститори се посвиват.. и затова страда и нашата икономика. Всичко е свързано в крайна сметка.

 

2. Газовата криза. Причина: Доставчик монополист. Никой не прави нищо за развитието на алтернативните източници на енергия. При положение че един диктува правилата... какво очаквате :D

Link to comment
Share on other sites

Като си толкова доволен що не идеш пред парламента да се надупиш да свалиш гащите и да викнеш депутатите. Каузата е благородна ще направиш удоволствие на тези толкова добри хора които работят там.

Link to comment
Share on other sites

Преди да ме упрекнете - възпитан съм от ченге и съм израстнал в полицейски участък! Това обяснява малоумната ми гледна точка! Също така - на протеста не бях, а и не смятах да ходя.

 

Гледайки клиповете от там, виждам как футболни хулигани си търсят боя от жандармеристите. От друга страна обаче - жандармерията, строена в кордон - изтласква малоумните копелета назад само със стена от щитове. Да не забравяме, че в другата ръка имат палки! Искам да ударя акцента си върху това, че "Жандармерия" не значи "Полиция", въпреки че е подразделение на дирекцията!

 

С други думи - палките са им в ръцете, а не на кръста! Има служители, които първо питат - после бият. Има и такива, които първо бият - после питат. Стигне ли се до бой - Жандармерията бие и не пита! Имат пълното право да те изравнят с паважа, стига да представляваш заплаха за обществения ред или застрашаваш сигурността на стратегически обект. В случая са били застрашени и двете!

 

Ако всички си бяха седели мирно на гъзовете и си развяваха плакатите - никой нямаше да пострада. А за невинните жертви... Няма такъв термин, като "невинни жертви"!

 

Иначе съм съгласен - така се прави протест! Ако искаш да те чуят - викай! Само размириците могат да уплашат властта! Другия вариант е преврат и преждевременна смяна на правителството... ама е прекалено цивилизовано. :lol:

 

Всичко е супер - само не са ви виновни "ушевите", че са ви пребили, щото сте били там. Който го е страх от мечки - не ходи в гората! Аз ако бях сред редиците на жандармеристите, щях и да налагам и да ритам и да псувам на майки и на бащи. Няма цивилизован метод на бой... или млатиш и ревеш или си седиш на гъзъ!

Link to comment
Share on other sites

Ако всички си бяха седели мирно на гъзовете и си развяваха плакатите - никой нямаше да пострада. А за невинните жертви... Няма такъв термин, като "невинни жертви"!

 

Да бе!Няква бабичка дето се разкарва из Борисовата градина или пък някви 15 годишни дето се прибират с раниците от училище, да иде полицая и да ги пречука.

Ари беги..

едит. Пък и полицаите кат' пиха вода и пушиха никой нищо не им каза.

Link to comment
Share on other sites

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.


×
×
  • Create New...