Jump to content
BulForum.com

СТАВАЙТЕ, РОБОВЕ!


trifo

Recommended Posts

Killerincho, не ти разбрах само позицията каква е!?

Моята е такава - аз развивам себе си, познанията и уменията си. Всяка нова работа ми е на по-висока заплата и/или по-висока длъжност. За момента съм доволен, че се самоиздържам в тази държава. Ако всеки от нас, вместо да се оплаква и комплексира по цял ден, се опита да е по-полезен за себе си, а съответно и за държавата, едва ли щяхме да сме на този хал.

Пак ще ми наскочат някои, ама докато не се научат да пишат, не знам за какво си говорим въобще. Аз ако правех подобни грешки, щеше да ме е срам да пиша, честно ви казвам.

Загледайте се малко в себе си, преди да търсите вината в друг. Някой тук се оплакваше, че имал висше, а работел за 300 лв. Добре де, аз още не съм си взел държавния, ама заплатата ми е явно около 4 пъти по-висока от неговата. Защо така се получава? Кой е виновен?

Докато ние самите не станем по-културни, по-образовани, по-съвестни, по-работливи, никой няма да ни оправи с магическа пръчка. Печалната истина е, че какъвто е народа, такива са ни и управляващите. Ако ви дразни, че са корумпирани - не стимулирайте корупцията! Не давайте подкупи при всеки удобен случай! Ако мислите, че са нагли - помислете си колко пъти за последната година сте прецаквали някого заради собствения си интерес, а понякога дори и без да имате такъв.

Гледайте по-ведро на нещата, усмихвайте се повече, отнасяйте се с хората около себе си така, както бихте искали да се отнасят с вас! Животът ви не е такъв, какъвто ви го налагат, а такъв, какъвто си го направите! Твърдо вярвам в това!

Дам, това ще да е решението на абсолютни всички проблеми в държавата, развиваш себе си и тези неща от само себе си ще се решат а?... - пътищата сами ще се оправят, магистралата сама ще се построи, БДЖ ще предостави модерна услуга, ще живеем в по-сигурна страна, в която поне 50% от престъпленията се разкриват (че повече и след 100 години няма да има), болниците сами ще се модернизират и няма да го е страх човек да се разболее. Че тук дават присъда за убийство(ако изобщо хванат някой) по-малка, отколкото за кражба другаде.... Да не споменавам и изсечените гори и изсичащите се гори, които ако се саморазвиваш ще си пораснат сами нали ? :punk Европа няма да смята родината ти за "тоалетна" и т.н. и т.н.

Това са неща, които не зависят от теб, мен и т.н.

Лесно е да "ъпгрейднеш" себе си...

Кой е казал, че хората конкретно протестират, защото умират от глад или са "бедни"(защото тук ако взимаш 1000-2000лв и си от богатите :lol: ???

Протестират за промени, които не са станали, не стават и няма и да станат с такова управление.

Link to comment
Share on other sites

  • Replies 303
  • Created
  • Last Reply
Killerincho, не ти разбрах само позицията каква е!?

Моята е такава - аз развивам себе си, познанията и уменията си. Всяка нова работа ми е на по-висока заплата и/или по-висока длъжност. За момента съм доволен, че се самоиздържам в тази държава. Ако всеки от нас, вместо да се оплаква и комплексира по цял ден, се опита да е по-полезен за себе си, а съответно и за държавата, едва ли щяхме да сме на този хал.

Пак ще ми наскочат някои, ама докато не се научат да пишат, не знам за какво си говорим въобще. Аз ако правех подобни грешки, щеше да ме е срам да пиша, честно ви казвам.

Загледайте се малко в себе си, преди да търсите вината в друг. Някой тук се оплакваше, че имал висше, а работел за 300 лв. Добре де, аз още не съм си взел държавния, ама заплатата ми е явно около 4 пъти по-висока от неговата. Защо така се получава? Кой е виновен?

Докато ние самите не станем по-културни, по-образовани, по-съвестни, по-работливи, никой няма да ни оправи с магическа пръчка. Печалната истина е, че какъвто е народа, такива са ни и управляващите. Ако ви дразни, че са корумпирани - не стимулирайте корупцията! Не давайте подкупи при всеки удобен случай! Ако мислите, че са нагли - помислете си колко пъти за последната година сте прецаквали някого заради собствения си интерес, а понякога дори и без да имате такъв.

Гледайте по-ведро на нещата, усмихвайте се повече, отнасяйте се с хората около себе си така, както бихте искали да се отнасят с вас! Животът ви не е такъв, какъвто ви го налагат, а такъв, какъвто си го направите! Твърдо вярвам в това!

 

Искаш да кажеш, че ние сме виновни за хала на държавата ли?! Или аз нещо не те разбрах?! :blink: Едит: не се обиждай, ама ти да не си от някоя секта? Щото малко така ми звучиш...

Link to comment
Share on other sites

Искаш да кажеш, че ние сме виновни за хала на държавата ли?! Или аз нещо не те разбрах?! :blink: Едит: не се обиждай, ама ти да не си от някоя секта? Щото малко така ми звучиш...

 

Мхм... Точно това искам да кажа...

Искам да кажа, че ако ти си способен и начетен, дори не си длъжен да стоиш тук. Светът е едно голямо село вече, ако тук е лошо положението, то това не означава, че си длъжен да умреш тук.

Ако това е сектантско - ок. Вашето постоянно мрънкане обаче е жалко...

Link to comment
Share on other sites

Мхм... Точно това искам да кажа...

Искам да кажа, че ако ти си способен и начетен, дори не си длъжен да стоиш тук. Светът е едно голямо село вече, ако тук е лошо положението, то това не означава, че си длъжен да умреш тук.

Ако това е сектантско - ок. Вашето постоянно мрънкане обаче е жалко...

 

А замислил ли си се, че понякога има и независещи от теб обстоятелства. Не всеки може да си грабне куфарите и да емигрира. Ако имаш болни родители ще ги оставиш ли?!?! Или това, че няма условия за хора в такова положение в държавата е пак зависещо от нас. Има за какво да се протестира. Пожелавам ти вечно да си толкова позитивен и никога да не се сблъскваш с неприятните моменти в живота. А доколко хора търсещи по- добър начин на живат са "жалки"- няма да ти отговоря, защото ще се наложи да изляза от добрия тон ;)

Link to comment
Share on other sites

Killerincho, не ти разбрах само позицията каква е!?

Моята е такава - аз развивам себе си, познанията и уменията си. Всяка нова работа ми е на по-висока заплата и/или по-висока длъжност. За момента съм доволен, че се самоиздържам в тази държава. Ако всеки от нас, вместо да се оплаква и комплексира по цял ден, се опита да е по-полезен за себе си, а съответно и за държавата, едва ли щяхме да сме на този хал.

Пак ще ми наскочат някои, ама докато не се научат да пишат, не знам за какво си говорим въобще. Аз ако правех подобни грешки, щеше да ме е срам да пиша, честно ви казвам.

Загледайте се малко в себе си, преди да търсите вината в друг. Някой тук се оплакваше, че имал висше, а работел за 300 лв. Добре де, аз още не съм си взел държавния, ама заплатата ми е явно около 4 пъти по-висока от неговата. Защо така се получава? Кой е виновен?

Докато ние самите не станем по-културни, по-образовани, по-съвестни, по-работливи, никой няма да ни оправи с магическа пръчка. Печалната истина е, че какъвто е народа, такива са ни и управляващите. Ако ви дразни, че са корумпирани - не стимулирайте корупцията! Не давайте подкупи при всеки удобен случай! Ако мислите, че са нагли - помислете си колко пъти за последната година сте прецаквали някого заради собствения си интерес, а понякога дори и без да имате такъв.

Гледайте по-ведро на нещата, усмихвайте се повече, отнасяйте се с хората около себе си така, както бихте искали да се отнасят с вас! Животът ви не е такъв, какъвто ви го налагат, а такъв, какъвто си го направите! Твърдо вярвам в това!

И аз до голяма степен съм на това мнение! Даже го споделих по-горе в темата!
Link to comment
Share on other sites

Асасина е привикнал дотолкова, че вече не му прави впечатление..даже му харесва. Нормален човек колкото и да взима, ако си сложи ръка на сърцето, ще си даде сметка, че живее в кенеф. Тва е истината. А й какво остава за семейство, деца и т.н. За нормален живот трябва да вземаш 2x или 3x заплатата ти. Но неее..дори и парите не са достатъчни за да ми хареса БГ. Парите няма да ти оправят дупките по пътищата я...

 

Неправилно се изразих...на мен ми харесва България. Ей така 1-2-3 пъти в годината да си дойде човек си е голям кеф.

Link to comment
Share on other sites

За това си прав, не е хубаво тук ако искаш да живееш без грижи... хората трябва да са стресирани от живота.

:)

Link to comment
Share on other sites

Пак намесвате парите, заплатите, кой какво образование имал, кой кавка заплата зимал...пари има ли цивилизация никога няма да има, интереси има ли, недоволни винаги ще има..

Ще си позволя да пусна един цитат от един блог

 

Vertigo каза :

15 януари 2009 в 19:34:50

 

 

България след своето освобождение от османско владичество не е свободна, а освободена страна, българите не са свободни, а освободени.

 

Стоян Михайловски го е казал, ако не ме лъже паметта.

 

Ще започна с този цитат своя отговор, защото той лежи в основата на всичко, което се е случвало с нашата България след Освобождението и всичко, което се случва в момента. Всеки народ, когато насила е изтеглен напред в историческото си развитие, страда. Може да има достъп до хай-тек играчки, може уж материално да е по-добре, но за съжаление, не компютърът те прави осъзнат гражданин, а онова в главата ти. И докато “освободителят” може да модернизира пътища, да прати индустрията с десетилетия напред и да снабди народа с невиждани дотогава технологични чудеса, то за него е невъзможно да присади “мозък” или “съзнание”.

 

На България два пъти й е подарена свобода – веднъж от османското иго, веднъж от комунистическия юмрук. Ние не сме платили за нея с нищо. И тъй като някои веднага ще посочат Априлското въстание или Батак, аз веднага ще им отговоря, че Априлското въстание е било неорганизиран фишек (макар да се прекланям пред идеите на хората зад него), което е включвало по-малко от десет процента от територията на страната, а Батак си е било чисто и просто клане, което дори бледнее пред подобни случаи в редици европейски страни. На наша територия не е имало големи въстания, дори бунтовете са били рядкост, за неща като всенародни надигания срещу робството няма въобще да отварям дума. И докато във Франция са горели барикадите и обикновените французи са щурмували Бастилията, нашите деди са кланяли глави пред бейове и паши. Но хайде, Франция е далеч, ще кажете, да видим съседите си. При тях броженията са били чести, многобройни и в крайна сметка те са видели собствената си свобода и независимост доста по-рано.

 

Накрая се случва така, че Русия вижда своите интереси в региона и докато млати вече грохналата империя на султана, пътъом освобождава България. Няма да говоря за смешната политическа ситуация в страната след Освобождението, ако се интересувате, прочетете “Строители на съвременна България” от Симеон Радев. Оттогава досега България е имала точно един свестен политик и неговото име е Стефан Стамболов. Свършва заклан като прасе из софийските улички. Край на историческия анализ.

 

Пренасяйки се в днешни дни, отново виждаме подарена демокрация. Сигурно сме единствената страна от съветския блок, която дори не е гъкнала срещу Москва. Едва ли е нужно да напомням за потопената в кръв Унгария или за Пражката пролет в Чехословакия, където държави доста по-близо до СССР се опитват да възстановят либералните режими. През `89 Съюзът дава фира и България от няма накъде решава да става демократична държава. За съжаление, българинът забравя да смени политическата върхушка и единствената реална промяна е кратък преход от червено към синъо. По времето на този преход, тарикатите, които ни управляват, просто превръщат тоталитарната си, основана на брутална сила власт към по-прикритата икономическа доминация. Те изкупуват земите, предприятията, източват хазната, създават всякакви финансови пирамиди (най-известната, разбира се, е банковата) и съвсем скоро отново имаме послушен и беден народ. Защото е трудно, когато храниш жена и две деца, да мислиш за революции и тем подобни “глупости”.

 

И какъв е изводът? През 1878 г. идват едни хора и ни казват: вие сте свободни! УРА! През 1989г. същите хора си отиват и казват: вие вече сте демократична държава! УРА! За българинът обаче “свобода” и “демокрация” са празни думички, той не ги е печелил, а даже е съмнително дали въобще ги е искал. И днес виждаме изродените форми на тези ценности – свободата да вършиш престъпления ненаказуемо, да крадеш, да измамничиш, да лъжеш нагло и накрая никой да не ти търси сметка.

 

Обикновеният човечец всекидневно се сблъсква с нередностите в държавата, с корупцията, с ужасните условия за живот, но очаква да се случи като едно време – я Царя, я Бойко, я братушките или хамериканците, я от Европейският Съюз да дойдат, да позаметат, да сложат умници в парламента и да кажат: вие сте развита и правова държава! УРА!

 

Е, съжалявам, авантите свършиха. И защото свършиха, на 14.01 аз бях пред Народното Събрание и протестирах. Протестирах срещу унищоженото ни образование, което ражда ампутирани души, срещу отчайващото ни здравеопазване, срещу бетонните площадки, в които се превърнаха планините и морето ни, срещу перачниците на пари в Студентски Град, срещу изкуственото съсредоточаване на хора в офис-центъра София, което смачква българското производство, срещу липсващите механизми за борба с коруп..не, срещу липсващите механизми за борба с каквото и да е, срещу безразличието и арогантността на целия ни “елит”, срещу мазните физиономии на лъжци и далавераджии като Р. Петков, Р. Овчаров, А. Доган, С. Станишев и десетки други, срещу целия шибан заговор, който ни превърна в едно малодушно стадо овце, вкопчено в следващата заплатка и поредната порция илюзии за светло бъдеще.

 

И не знам за вас, но тези неща ме правят бесен. Не, не искам да протестирам мирно, не искам седящи протести. И виртуални не искам. Не искам да опънем по едно картонче пред Парламента и да си четем книжки, докато лидери на изкуствени патриотични организации се дерат по мегафона как се ограничават от насилието и искат културен протест. Ако зависеше от мен (явно за щастие не зависи ), нямаше да замеряме със снежни топки полицията, а щеше с огнехвъргачки да сринем парламента, президентството, тузарските барове, дискотеки, казина, лъскави хотели и всяко друго свърталище на подкупни задници, които във всяко начинание виждат единствено собствената си облага.

 

Вярвам, че мнозина от младежите, които бяха смачкани на 14-ти, са се чувствали по подобен начин. Може би не сме прави, може би това не е пътят, но вие, нашите родители, никога не сте ни показали по-добър..

 

Писано специално за Brave и Надежда Хаджиева

Link to comment
Share on other sites

А замислил ли си се, че понякога има и независещи от теб обстоятелства. Не всеки може да си грабне куфарите и да емигрира. Ако имаш болни родители ще ги оставиш ли?!?! Или това, че няма условия за хора в такова положение в държавата е пак зависещо от нас. Има за какво да се протестира. Пожелавам ти вечно да си толкова позитивен и никога да не се сблъскваш с неприятните моменти в живота. А доколко хора търсещи по- добър начин на живат са "жалки"- няма да ти отговоря, защото ще се наложи да изляза от добрия тон ;)

 

Съжалявам, ако трябва излез от добрия тон, но аз не виждам хора, които търсят по-добър живот, а такива, които очакват някой да им го сервира...

 

Асасина е привикнал дотолкова, че вече не му прави впечатление..даже му харесва. Нормален човек колкото и да взима, ако си сложи ръка на сърцето, ще си даде сметка, че живее в кенеф. Тва е истината. А й какво остава за семейство, деца и т.н. За нормален живот трябва да вземаш 2x или 3x заплатата ти. Но неее..дори и парите не са достатъчни за да ми хареса БГ. Парите няма да ти оправят дупките по пътищата я...

 

Неправилно се изразих...на мен ми харесва България. Ей така 1-2-3 пъти в годината да си дойде човек си е голям кеф.

 

Аз също гледам напред. Имам си цели, амбиции... Ако догодина няма къде да раста повече в България - тегля! Знам два чужди езика, все ще се впиша някъде...

 

 

Есето отгоре е много добре написано, но с това се изчерпва... За съжаление, както болшинството тук - не предлага решение. Народа ни наистина не се е освободил сам. Това обаче не говори нищо положително за нас. Честно казано, не виждам защо да се опитвам да освободя някого, който не желае да бъде свободен. Както искате ме разбирайте!

Link to comment
Share on other sites

Ще си позволя да пусна един цитат от един блог

 

Бащи, дядовци, прадядовци и доста поколения назад, дали живота си за да може този човечец да пише тези неща от своя компютър сега се обърнаха в гроба :sayjin :angry1

 

Пази Боже, сляпо да прогледа, че не знае какво вижда! :wacko:

Link to comment
Share on other sites

Ще си позволя да пусна един цитат от един блог

с тоя цитат ме уби трудно бих намерил нещо смислено в него по-голяма глупост от това няма особенно за Априлското вастание или Батак...Да напишеш това нещо е по голямо престъпление от това което вършат в парламента..

Link to comment
Share on other sites

Дааа, цитатът от горния блог, показва до каква степен съвременните млади хора познават историята си.Стефан Стамболов - свестен политик?Не ме разсмивайте!Най-мръсното,двулично и подло леке, предало целия Търновски окръг, защото го е било страх.Същият като тези, които ни управляват днес, с нищо по-различен от Димитър Общи.А за Батак няма да коментирам, щото ще се разпсувам на майка по нечий адрес.Но да се върнем към сегашната ситуация - шопарите в НС разбират само от тояга.Как не го разбрахте?Или забравихте уроците, научени по време на Виденовото управление?

Link to comment
Share on other sites

Дааа, цитатът от горния блог, показва до каква степен съвременните млади хора познават историята си.Стефан Стамболов - свестен политик?Не ме разсмивайте!Най-мръсното,двулично и подло леке, предало целия Търновски окръг, защото го е било страх.Същият като тези, които ни управляват днес, с нищо по-различен от Димитър Общи.А за Батак няма да коментирам, щото ще се разпсувам на майка по нечий адрес.Но да се върнем към сегашната ситуация - шопарите в НС разбират само от тояга.Как не го разбрахте?Или забравихте уроците, научени по време на Виденовото управление?

Стефан Стамболов може и да е подло леке, както ти казваш, но все пак не позволява исканото от Драган Цанков окупиране на Източна Румелия от турски войски. Какво ли щеше да е сега ако беше станало?

Link to comment
Share on other sites

Каквото и в момента.И цар Борис III Обединител е попречил да бъдат екстрадирани българските евреи, но това не е попречило на съществуващите тогава комунисти да го наричат "хитлеристка подлога".Да се върнем към темата, а?

Link to comment
Share on other sites

....И цар Борис III Обединител е попречил да бъдат екстрадирани българските евреи...
Главната заслуга за спасяването на евреите е била на народа!
Link to comment
Share on other sites

Главната заслуга за спасяването на евреите е била на народа!

 

Дам, ама не народа е отказал това в личен разговор с Хитлер.

Link to comment
Share on other sites

Мислиш ли? Кой ги е криел по домовете си? Хората или Борис? Информацията, която имам за събитията от тогава е от първа ръка, не от учебниците по история! И не мисля, че съм чак такъв глупак, че да говоря глупости!

Link to comment
Share on other sites

Когато решават да пратят евреите от Пловдив , (след като са пратени от Вардарска Македония и Беломорска Тракия,Пловдив е трябвало да даде началото и на пращането на Българските евреи) , пловдивския митрополит се противопоставя ....а после и като цяло обществото ни застава зад тях ...и вместо на север поемат на югоизток...

Link to comment
Share on other sites

Мислиш ли? Кой ги е криел по домовете си?

Мисля.Никой не ги е криел, защото в България не е имало гонения.

 

Тва какво общо има с темата :blink:

 

Нищо.

Link to comment
Share on other sites

Мисля.Никой не ги е криел, защото в България не е имало гонения.
Еми, щом казваш, значи хората, които са ми разказвали какво е ставало са си измисляли! Ще се доверя на теб!
Link to comment
Share on other sites

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.


×
×
  • Create New...