Jump to content
BulForum.com

За змиорките, бутането и изнервящите номера на пътя


jozo

Recommended Posts

Щях да се обадя на КАТ да дойдат да констатират ПТП-то и да му издиктувам на ония номера. Не може да няма какво да направят. А ако трябва и свидетел щеше да има.

Преди 13 години на едно от кръговите в Тракия, един педал се опита да мине връз мен (аз бях с мотоциклет и абсолютно изряден), слава богу, оттървах се само със серия изкълчвания, натъртвания и голямо количество охлузвания. Имаше Осем свидетеля (освен мен) на сблъсъка и всеки един от тях даде едно и също описание на колата и рег. номер, КАТ естествено година и половина по-късно, закри преписката поради това, че не били открили водача и другото МПС, които са участвали в инцидента... След това на мене ми отне точно 3 дена, да го намеря този селянин и около 20 минути да му превърнем колата в скрап. Та, така....

Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...
  • Replies 2.4k
  • Created
  • Last Reply
Пиян голфаджия помете три паркирани коли на спирката срещу Централна гараМладеж пострада при пътен инцидент вчера в Пловдив. Около 04 часа на бул."Христо Ботев" на спирката срещу Централна гара лек автомобил "Фолксваген Голф" с водач Х.А./ 29 г./ при движение с несъобразена скорост излязъл вдясно от платното за движение и последователно блъснал три паркирани коли - "БМВ", "Ауди" и "Рено". Водачът на голфа отказал да бъде изпробван за алкохол. По-късно Х.А. е посетил болнично заведение с охлузвания по лицето и натъртвания.

 

© Plovdiv24.bg | Източник: http://news.plovdiv24.bg/227562.html#ixzz1DFf4ikTV

 

 

Има нещо в тези коли.... :)

 

Link to comment
Share on other sites

  • 2 months later...

Само на мн ли ми се струва или 90% от шофьорите в Пловдив са пълни пердета?Случвало ми се е да чакам по 5 минути за ляв завой...толкова няма кой да те пусне за 3 секунди-захапали волана и бъъъързат ли бързат :unsure:

Link to comment
Share on other sites

Тупа тъпото е че няма как да се направи лява секция на всеки светофар.Сега минават по 3 коли на светофар...

Link to comment
Share on other sites

Само на мн ли ми се струва или 90% от шофьорите в Пловдив са пълни пердета?Случвало ми се е да чакам по 5 минути за ляв завой...толкова няма кой да те пусне за 3 секунди-захапали волана и бъъъързат ли бързат :unsure:

 

Ами като се нахака в колоната и спре точно пред теб колкото да не можеш да завиеш? Една кака се опитах да мина преди нея... избибитка ми и спря пред мен... и понеже нямаше къде да иде слезнах и я попитах какво спечели от това че не ме пусна... тя нищо не каза си затвори прозореца дърпайки се ... явно очакваше да ѝ налетя нещо :)

 

 

 

----------

 

 

Друг момент - пред Билата на пещерско шосе едни таксита спрели... ама спрели ТОЧНО преди завоя... и аз като тръгнах да завивам към Била и зад мен стана колона... защото такситата решили ИМЕННО там да спрат 2мата... не че би имало разлика за тях ако са 10 метра по-надолу така че колите да могат да минават ако някой завива но не. Питам го онзи дали нарочно са избрали мястото където да спират така че да пречат максимално и нарочно ли е това? Той само ми кима с глава все едно говоря на китайски...

Link to comment
Share on other sites

Днес направих грешката да отида към Бачково, която ми костваше много нерви. Явно коли с регистрационни номера започващи с ПК и СН могат да са джигити само на прави участъци. Не мога да им се начудя на тези хора, как не ги интересува въобще, че карат с 40 и правят колона зад себе си.

Link to comment
Share on other sites

Днес доста помислих дали да засека и после запитам един господин каращ по бул. Дунав (към Борбите) с под 30км/ч за к'ъв чеп аджеба го прави, в 9:30 сутринта. Ако е пиян да слезе, ако не да пие кафе и после да кара. Ебахти хората. Влуди ме. И си караше в средата на платното, та да се притесни човек да го изпревари да не вземе да ни помели и 2мата. Луд ли беше, пия ли... прост ли (2х)...

Link to comment
Share on other sites

  • 2 months later...

Наскоро гледах една катастрофа, заснета от 2 различни охранителни камери, където един Nissan GTR такава "змиорка" направи, че прасна няколко коли, едната я обърна върху другата, гумата му изхвърча и прасна трета кола и въобще такава касапница беше, че чак се чудя как някой не се спомина още на място. Добре, че кварталчето май беше доста спокойно и повечето коли си бяха паркирани без хора в тях.

 

 

 

 

 

auto-006.jpg

 

 

http://www.youtube.com/watch?v=p_ML83G12Ug auto-004.jpg

 

 

http://www.youtube.com/watch?v=vGYdQYjAr64&feature=related auto-007.jpg

Link to comment
Share on other sites

В неделя се връщах от морето, за щастие не видях птп-та, но се нагледах на всякакви изпълнения... Една S класа 3 пъти я спираха полицаите и всеки път като ме изпреварваше правеше глупости, накрая в Калояново реши да изпревари колоната и полицаите го спряха, явно по задълго. Имаше и една жълта 911-ка, която даже и не отрази полицаите ами профуча покрай тях сигурно с 150, а пак бяхме в някво село.

Явно въпреки засиленото полицейско присъствие, на патроните с лъскави коли не им пука и си правят каквото си поискат.

И за финал да спомена, че имаше един пич зад мен с новата Е- класа, който през цялото време караше като хората, в населените места с 50-60, извън тях 100-110. От село Венец та чак до магистралата караше зад мен. Беше ми много странно да го гледам как се влачи с "простосмъртните", затова евала на пича.

Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...

Какво става, когато гоуфаджия има пари и си купи мечтата на всеки селянин - БЕМВЕ :confused

Гледайте и се учете:

....

:lol:

 

Гледам що нещо коли са и ми се връща. И се чудя защо хората имат склонност да се навират в такива големи градове. На мен лично ми е крайно неприятно когато е толкова пренаселено.

Link to comment
Share on other sites

Аман от простаци по пътищата ... за няколкото дена през които се прибрах в бг и покарах, съм псувал и съм изхабил повече нерви от колкото за 1 година тук ...

Спреш на пешеходна пътека, някой ще ти се разбипка отзад, мигачите не се ползват, че ги пазим да не изгорят. Предимства на кръговите няма, с кеф да го помелиш такъв точно във вратата ...

Link to comment
Share on other sites

  • 4 months later...

В интерес на истината, човека от последния клип си кара нормално (само едно от изпреварванията му е малко опасно) и изобщо не може да очаква в крайна лява лента да има нещо спяло или бавно движещо се и не обозначено по надлежния начин.

Ако не знаете в България приеха промяна в закона и в населено място и път до 80 (може и 70 да бяха ) е разрешено изпреварването отдясно.

Говорим за път в населено място.

Link to comment
Share on other sites

Абе тия защо на многолентов път карат във всички ленти със 60 :confused

 

С 60?? Това с портативния си радар ли го засече или хвърли боб?

 

В интерес на истината, човека от последния клип си кара нормално (само едно от изпреварванията му е малко опасно) и изобщо не може да очаква в крайна лява лента да има нещо спяло или бавно движещо се и не обозначено по надлежния начин.

 

Не думай...и кое "само едно от всичките изпреварвания" се явява "малкото опасното" такова, че досега се мъча да разбера - това на 11" или 51"...или 57"... или пък култовото 1.41"? И защо да не може да се очаква в крайна лява лента да има препятствие - ами ако някой се е завъртял и ударил малко преди това и в момента се намира точно най-отляво? Или е паднал товар от камион пак там...или има работници по пътя с камион като онези....или просто ако някой идиот е решил да спре по някаква причина там? Знаеш ли колко причини могат да накарат едно препятствие да се появи точно там, дето мислиш, че не може да го има? Точно от простотиите и шаренето насам-натам тоя не си осигури видимост и се натресе в снегорина, ама какво му беше виновен белия джип не разбрах. И добре, че се размина само с това леко закачане, защото ситуацията беше на косъм да прерасне в нещо доста по-сериозно.

Link to comment
Share on other sites

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

×
×
  • Create New...