Jump to content
BulForum.com

За змиорките, бутането и изнервящите номера на пътя


jozo

Recommended Posts

Шшт, ся ще ти бъде обяснено как той, като шафиор, има милиарди километри... И не си прав. :lol:

 

Само за пояснение:

 

Това е чисто заяждане към naka_g. Нищо повече.

Link to comment
Share on other sites

  • Replies 2.4k
  • Created
  • Last Reply

И на магистралата може да има нещо на пътя, дай да не изпреварваме и да караме с 60 км.

Колко километри съм минал смятам да го запазя в тайна.

Link to comment
Share on other sites

Ако не забеляза - това беше в град....

Давам примери, София Цариградско шосе ограничение 80 км, София бул. България 70 км.

И при толерирането на 10км отгоре, скоростите стават съответно 90 и 80.

 

И специално за Psihara^^ имам между 5 и 10к месечно, от малко над 6 години.

 

Не намирам поправка в закона което ще рече, че само са го обсъждали (имам спомен, че го приеха - явно се заблуждавам), но преди 3 или 4 години се обсъждаше.

Link to comment
Share on other sites

А това за изпреварването удесно - още чакам да ми го покажеш.

Искаш да кажеш, че ако се движа по трилентов булевард в най-дясна лента (предстои ми завои надясно след километър примерно), съм длъжен постоянно да следя скоростта на автомобилите в другите ленти и ако някой намали, да намаля и аз, защото в противен случай го изпреварвам и извършвам нарушение :D

 

...в задръстването в пет, ако двете леви ленти са пълни и не се движат, а аз си карам с 40-50 в дясната, просто защото пътя е свободен - пак ли съм в нарушение? И трябва ли да спра насредата на пътя и да чакам автомобилите в левите ленти да се изнижат :wacko:

Link to comment
Share on other sites

Искаш да кажеш, че ако се движа по трилентов булевард в най-дясна лента (предстои ми завои надясно след километър примерно), съм длъжен постоянно да следя скоростта на автомобилите в другите ленти и ако някой намали, да намаля и аз, защото в противен случай го изпреварвам и извършвам нарушение :D...в задръстването в пет, ако двете леви ленти са пълни и не се движат, а аз си карам с 40-50 в дясната, просто защото пътя е свободен - пак ли съм в нарушение? И трябва ли да спра насредата на пътя и да чакам автомобилите в левите ленти да се изнижат :wacko:

 

Идеята за отмяна беше точно заради КАТ, щото по всяко време могат да де спрат в града и да ти напишат акт за неправилно изпреварване.

Link to comment
Share on other sites

Докато си редактирам поста сте ме изпреварили:

 

Чл. 41. (1) Пътните превозни средства се изпреварват от лявата им страна.

(2) При изпреварване водачът на пътното превозно средство напуска пътната лента, в която се движи, навлиза в съседната пътна лента изцяло или частично, преминава покрай движещото се в същата посока пътно превозно средство и се връща в напуснатата лента.

 

НО:

Чл. 15. (1) На пътя водачът на пътно превозно средство се движи възможно най-вдясно по платното за движение, а когато пътните ленти са очертани с пътна маркировка, използва най-дясната свободна лента.

(2) Разпоредбите на ал. 1 не се прилагат и водачът на моторно превозно средство може да използва за движение най-удобната за него пътна лента в следните случаи:

2. (изм. - ДВ, бр. 51 от 2007 г., изм. - ДВ, бр. 54 от 2010 г.) в населените места, на пътно платно с две и повече пътни ленти за движение в една посока, обозначени с пътна маркировка или пътен знак, по които е разрешено движението на пътни превозни средства със скорост не по-голяма от 80 km/h;

Което ще рече, че не се смята за изпреварване както психара каза.Ако законите където е сниман клипа са същите, поне няма нарушение за изпреварване от където дойде, като оставим скоростта и неупотребата на мигачи :D

Link to comment
Share on other sites

за движение в една посока,

Което ще рече, че не се смята за изпреварване както психара каза.

Тряа да си поопресниш правилника, защото това, което ти каза, няма нищо общо с това, което написа.

 

Как може да слагате неща, които не разбирате и да твърдите, че ги разбирате. :(

Link to comment
Share on other sites

Значи са го изменили, все пак правилно си спомням.

Psihara^^ сега очаквам да поискаш да ти кажа разликата между престрояване, маневра и изпреварване.

Link to comment
Share on other sites

Тези си се движеха с нормална скорост за пътната обстановка. А това за изпреварването удесно - още чакам да ми го покажеш.

 

И аз чакам да видя, но подозирам, че няма как да стане. А мен лично ме интересува дали са узаконили това ми често нарушение. laughing.gif

 

Идеята за отмяна беше точно заради КАТ, щото по всяко време могат да де спрат в града и да ти напишат акт за неправилно изпреварване.

 

Могат и го правят. По всяко време - трудно. Мен са ме спирали за такова нарушение - бих казал с пълно право. Естествено акта го избегнах.

Link to comment
Share on other sites

Не, нищо друго не искам, освен никога да не ми се налага да те срещам в движение.

 

EDIT: Това е за наката. Както и за Овердрайв, и Стефчо, който го видях онзи ден да излиза със 70+ км/ч от тунела и т.н.

Link to comment
Share on other sites

Какво да се показва повече.

Овердрайв е постнал изменението за което говоря, в града при повече от една лента и ограничение до 80 км. си се движа в удобната за мен лента.

Дали е лява или дясна е без значение, важното е на мен да ми е удобна.

Иначе представете си ситуацията:

Слизам от бетония мост на сфетосфара на Аксентии Велески са се наредили за ляв завой и според вас нямаш право да минеш от дясно на изчакващите коли или трябва да спра да запуша изхода от бетонния мост и да чакам 5 минути колата наравно с мен в крайна лява лента да се мръдне с 5 метра и аз да се мръдна.

Link to comment
Share on other sites

Еми фактически ти като си караш вдясно не си напуснал твоята лента така че не виждам къде е проблема.

 

Само дето на излизането от бетония мост има знак път без предимство.

Как си запазвам лентата на движение, като се включвам в друг път?

Link to comment
Share on other sites

Не, нищо друго не искам, освен никога да не ми се налага да те срещам в движение.

 

EDIT: Това е за наката. Както и за Овердрайв, и Стефчо, който го видях онзи ден да излиза със 70+ км/ч от тунела и т.н.

 

Тва няма как да се случи щото са ме спирали и от двете страни на тунела ;). Демек не влизам доброволно в устата на лъва. В работно време освен със служебна кола(и то рядко) може да ме видиш, но и тогава не си позволявам да минавам 60-те, камо ли 70-те км в час ;). Актове не ми се плащат.

 

А иначе аз и без бой си признавам, че много шаря(но не с превишена скорорст). Особено на прибиране от работа :D

 

В тоя ред на мисли, трябва да си взема онова "златно талонче" за 5, 6 години без нарушение :blush:(в моя случай са 8)

Link to comment
Share on other sites

А колко по-лесно щеше да е ако всеки си избираше подходяща лента според скоростта, с която се движи...

Link to comment
Share on other sites

  • 6 months later...

От преди 2 часа.

 

След 650км без проблеми по родните пътища все пак се наложи да се прибера... естествено сбърках да вляза през Цариградско за Пловдив. Тъкмо идвам към надлеза с малко под 70км/ч и некви аТски нергулирани ксенони на рефлекторен фар се задават. Веднага си цъквам вътрешното огледало да не ми опече очите. Ок... обаче нашия човек си прекрачи осевата и ме изпържи през страничното. Ама не тръгва. Чака.

Почва непрекъснатата за секцията за качване на надлеза и онзи тръгва. Тука вече изпуших. Защо ще ме натиска, блокира и засича точно там?!

3та, и 2 коли аванс ... оставям го на надлеза да се изравним да му кажа, че беше некоректен долу, тъкмо му говоря... тоя още на изравняването бута една надолу и ми ръмжи... така ли. Пак един ластик и преди 1вия светофар преди Хаджията го пускам напред. Реже се, реже. Знам, че на Хаджията ще е на червено и си се радвам.

Некво Пежо 206CC с някакви пластмаси и 2на генерация като на сувалка.

Спирам в лентата до него. Оня не ме поглежда даже.

Пасажерката му ми показва средени пръсти.

WTF?!

Пускам го леко напред и му се залепям на дълги чак до Мото-Пфое. После го заебах.

 

На Източен си направи десен и отиде другаде да осветявя самолети.

 

Честно, тия МАЛОУНИ изпреварвания на забранени и рискови места и СВЕТЕНЕ в небето явно само у Плд го има.

Нямам думи.

 

Тия пластмаси го отнесоха от кола с 4ма възрастни, една 7кг котка и багажник пълен до пръсване, с пуснат климатик. Общо взето жалка история е плстмасата и маниерите й.

Link to comment
Share on other sites

Тази снимка е стара, забравил съм да я покажа. Мястото е мол Галерия, първо ниво паркинг. Понеже не можах да повярвам, че е възможно да има подобен кретен, спрях да го снимам и изрично попитах младежите от автомивката дали е паркирал там - ДА, колеги, паркирал е и си е влезнал в сградата...

 

/За тези, които не са наясно с разстановката - сивото БМВ е паркирано ПО СРЕДАТА на главната изходна алея на целия паркинг на мола/

20120412200107.jpg

Link to comment
Share on other sites

  • 3 weeks later...

Ето така паркира "строителен предприемач" в България :

 

028441032-big.jpg?r=0

След около 5 минути дойде друг и спря с БМВ-то си 7-ма серия зад Q7-цата. Който иска да излиза да си бере дерта :angry1 :angry1 :angry1 :angry1 :angry1 :angry1

Link to comment
Share on other sites

Ето така паркира "строителен предприемач" в България :

 

028441032-big.jpg?r=0

След около 5 минути дойде друг и спря с БМВ-то си 7-ма серия зад Q7-цата. Който иска да излиза да си бере дерта :angry1 :angry1 :angry1 :angry1 :angry1 :angry1

 

Взимаш няколко пирончета около 5-6-7 сантиметра. Заковаваш ги на малко парченце дъсчица- 3-4 кв. см., така че пироните да стърчат целите от острия край. Изчакваш "строителния предприемач" да положи морно тяло да омаря и полагаш под всяка гума по две от летвичките. Гаранция, че няма да паркира така втори път. Ако не ти се занимава да ковеш летвички можеш просто да му набуташ картофче в аспуха.

Link to comment
Share on other sites

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

×
×
  • Create New...