Jump to content
BulForum.com

За змиорките, бутането и изнервящите номера на пътя


jozo

Recommended Posts

  • Replies 2.4k
  • Created
  • Last Reply

А какво ви е състоянието на гумите? Мога да предположа и без да отговорите. Кога са произведени? На колко сезона са? На колко километра? Каква марка и модел?

Link to comment
Share on other sites

А какво ви е състоянието на гумите? Мога да предположа и без да отговорите. Кога са произведени? На колко сезона са? На колко километра? Каква марка и модел?

 

Шшшшшт, тихо, Иване - не виждаш ли че се заснема нов "Токио дрифт"?!?!??!

Link to comment
Share on other sites

Аз и без да ме питат ще си кажа - зимните (4 бр. Sava S3+) са ми на 2 сезона на не повече от 2000 км ; предният чифт (Michelin) от летните са ми точно за "Токио дрифт" :P, но пък имам в наличност един чифт от същите готов за смяна...тези на задния мост са с добър грайфер, въпреки че имат 5 сезона зад гърба си...

Link to comment
Share on other sites

А какво ви е състоянието на гумите? Мога да предположа и без да отговорите. Кога са произведени? На колко сезона са? На колко километра? Каква марка и модел?

 

 

В момента по стечения на обстоятелствата съм с Michelin Alpin дот08, които ще сменя идния месец с SAVA зимни.

Това като заяждане ли да го разбираме.... ?

Link to comment
Share on other sites

В момента по стечения на обстоятелствата съм с Michelin Alpin дот08, които ще сменя идния месец с SAVA зимни.

Това като заяждане ли да го разбираме.... ?

Потвърди това което очаквах. Michelin Alpin е зимна гума. В момента температурите са много далече от тези за които е предвидена гумата. Карай си целогодишно съм зимните. Най - добрият вариант.

Link to comment
Share on other sites

Потвърди това което очаквах. Michelin Alpin е зимна гума. В момента температурите са много далече от тези за които е предвидена гумата. Карай си целогодишно съм зимните. Най - добрият вариант.

 

 

Да. Така и смятам да направя.. зиме - лете само със зимни...

Нямам представителна извадка в 7:00 часа миналия ден когато валеше, а температурата на въздуха беше 7 градуса, колко е бил асфалта... ;)

И дали при такива температури не се минава на зимни гуми...

 

Ти с какви си ?

Link to comment
Share on other sites

Да. Така и смятам да направя.. зиме - лете само със зимни...

Нямам представителна извадка в 7:00 часа миналия ден когато валеше, а температурата на въздуха беше 7 градуса, колко е бил асфалта... ;)

И дали при такива температури не се минава на зимни гуми...

 

Ти с какви си ?

Под 7 градуса се слагат зимните.

В момента съм с летни Bridgestone Potenza RE050A. За зимата не съм избрал още.

Link to comment
Share on other sites

Съгласен съм колега, че момента не е за зимни.

Просто така се получи... Купих я със споменатите зимни... това лято карах с всесезонни ( бяха ми останали в наличност ), но едната отиде във вечните ловни полета и сложих пак тоя алпин, да изкарам до покупката на нови зимни.

Но температурата определено беше под 10 градуса, така че в дадения момент беше за зимни ( верно не е среднодневна температура ) и работата е плачевна, та реших да споделя просто....

 

Аз даже съм от хората, които задължително карат с 4 еднакви гуми... , задължително зимата със зимни. Като честно казано втора употреба никога няма да купя ( освен инцидентно )

Link to comment
Share on other sites

А какво ви е състоянието на гумите? Мога да предположа и без да отговорите. Кога са произведени? На колко сезона са? На колко километра? Каква марка и модел?

:) Мишлен летни, на 2 години са. Определено проблемът не е в гумите, за тях със сигурност мога да кажа, че са в супер състояние. Зимните са ми Yokohama WDrive пак 215/45/17, те са на 400-500 километра на по-малко от година.

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Не ги ли е срам бе ........!?!?!?! Целият център блокирали да си слагат маркировката на пътя посред бял ден в най-натовареното време ...... тва го няма никъде освен тук при нас ;)

Link to comment
Share on other sites

Мина доста време, НО - моторист гиби - със синя лампа. От Руски до Дунав нон стоп в нарушение - последно успях да заснема стойката на светофара:

 

dsc00679ac.th.jpg

 

Най- отпред да съм, мале, най голем да съм laughing.gif

Link to comment
Share on other sites

Не ги ли е срам бе ........!?!?!?! Целият център блокирали да си слагат маркировката на пътя посред бял ден в най-натовареното време ...... тва го няма никъде освен тук при нас ;)

 

Трябва да се отчита дейност, ако го направят вечерта хората как ще забележат че се работи???

Link to comment
Share on other sites

laughing.gif

Трябва да се отчита дейност, ако го направят вечерта хората как ще забележат че се работи???

 

Реално погледнато имаме право да се сърдим на ДЕзорганизацията, но нека все пак пием с надеждата, че следващата такава ще я псуват децата ни laughing.gif

Link to comment
Share on other sites

Че имаме - имаме няма спор, а че взехме да претръпваме вече и това го има. А като се правят показни ремонти те се правят в час пик в най-централните по възможност булеварди. Скоро да няма някакви избори нещо?

Link to comment
Share on other sites

Мани изборите, вече взех да виждам нещо различно от >

12102010.th.jpg

само сутрин преди 06:30 и вечер след 22:00 ... :cry и по пътия сме само аз и бакшишите в този град. Пустош пълна.

 

А онзи ден - нищо, че не е за тая тема... Викам си аз 9111, аха да закъснея, плющи яко дъжд. Слизам на бегом, гледам едно такси наближава внимателно Св. Георги - "Ясно, току що почнал бакшиш". Качвам се, ХА! ХА, ХА!

Вътре шофьор е една изключително лицеприятна млада (руса) жена. Че и любезна, че и приятна. Не запомних кой номер беше таксито, но... благодарности. Няма нищо по-хубаво от това сутрин да се събудиш и да се видиш с хубава жена - че даже не обърка адреса и си влезе до края на улицата, та не ме и наваля :) (оставих бакшиш).

Link to comment
Share on other sites

  • 4 weeks later...

Тая сутрин щяхме да се сбием с един тиквеник, ама само с псувните се разминахме. Карам аз в най-лява лента на 3 лентов път, той в средна и го изпреварвам. Реши, че му е под достойнството да го мина и не ме изпреварва, ами взе да ме натиска наляво... Взех да бибиткам с клаксона ама тоя не еб**а и го пуснах да мине. Минава и той в лява лента и аз зад него ще правим обратен завой и тоя ми размахва среден пръст..... Подивях. Пред нас имаше още 1 кола за обратен завой и тоя реши да я сече от дясно. Викам си хей сега ми падна. Тръгва тоя пред мен за обратен, тоя тиквеник също и аз право към неговите врати ръкомахащ среден пръст и кълнене на роднините му до 9-то коляно.....:angry1 :angry1 :angry1 :angry1 П*****счето се наака и се кротна набързо.

Link to comment
Share on other sites

Много искам някой да обясни на 80% от хората, че най-дясната лента на ТРИлентов път става за каране. Не е недостойно да тръгнеш по нея като чакаш за десен завой....подивявам в такива ситуации когато 99% от миндилите искат да се врежат или в средна или директно в лява лента. Какво ли не правя на такива улици да няма хора пред мен...ще се пречукам някъде заради тяк :)

 

Еле па ако е жена....майко тогава можеш да изпушиш цигара и да ти направят един тек ако има повечко коли на пътя :) :) :)

Link to comment
Share on other sites

  • 3 weeks later...

Срам ме да си призная но от месец насам откакто се бях изнервил до безобразие карам така че сигурно Пазу ще ми завиди и ще си сложи снимката ми да ми се кланя като на кумир по 3 пъти на ден. Честно писна ми да съм културен и да чакам АВТОБУСИ да правят тъпотии заради което поне на 3 пъти чаках не с 1 ами с 2 светофара отгоре (за конкретното кръстовище) а такива са няколко по маршрутите които минавам. Баш аз ли имам по 20 минути излишни на ден (т.е. вечер), че да пускам всички подобни (на мен) нахалници и да си кисна в колата спокойно (или по-скоро да се нервя броейки колко подобни идиота се навряха отпред) и да слушам радиото 'щото ми е кеф да стоя там и защото пускат страхотни песни пък гледката на колите около мен е просто прекрасна. Ай няма нужда. Пък като се нахкаш да завиваш надясно от лява лента (примено по В.Априлов към Тета) какви културни са хората и как те пускат, и почти не ти бибиткат :lol: (освен ако не подкараш през насрещното направо и завиеш на червено - последното само 1 път ми се случи)

Link to comment
Share on other sites

Сега ми идва на акъла да пусна в тази тема една интересна новина, която обяснява защо ситуацията по пътищата (пък и не само) в родната ни страна е толкова безнадеждна. Това са последствията от неотдавнашното (на 25-ти септември) състезание между това синьо Ферари и някакво БМВ М6 по улиците на градчето, в което живея. Всъщност събитието става на един булевард, който много добре познавам, защото жена ми работи точно там. Та на този булевард с ограничение 60 км/ч въпросните тюфлеци се надбягвали с около 200. Е, сега съда е разпоредил конфискацията и разпродажбата на въпросните возила, като собствениците ще вземат само около 30%. Те такива ми ти работи.

Link to comment
Share on other sites

Аз от 2 месеца шофирам много-много малко и преди 2 дни имах глупостта да се опитам от Баумакс да стигна до Съд. палата , към 17:00 ... ГОСПОДЕ!

То не бяха навирания, засичания, задръствания, присветквания, забранени маневри ... все едно бях попаднал в Кербала. На всичко отгоре, един реши да си завие на лЕво след кръстовището на М. Луиза и Източен (по посока Била се движим) , за да влезе на Стойчо Мушанов. http://goo.gl/maps/ReBU

Като ми наби едни рязки спирачки нашия, в задръстване кола до кола. Зад мен още един който ще завива така, и никой от трафика не те пуска.

 

Наистина положението е ужасно в градско. А аз се чудех защо не мога да навия пасажерката за 8ми тя да кара на връщане... аз 2 месеца като не карах бях сресиран, тя от 3-4 години не е карала.

 

И бих да желал да подчертая, че вече от поне 1 година ми прави впечатление, че бакшишите са по-коректни на пътя от колкото другите колеги "автомобилисти". Нз каква е причината, но това е срамно за шофьорите в града ни. Само селски изпълнения може да се нагледа човек.

Link to comment
Share on other sites

Сега ми идва на акъла да пусна в тази тема една интересна новина, която обяснява защо ситуацията по пътищата (пък и не само) в родната ни страна е толкова безнадеждна. Това са последствията от неотдавнашното (на 25-ти септември) състезание между това синьо Ферари и някакво БМВ М6 по улиците на градчето, в което живея. Всъщност събитието става на един булевард, който много добре познавам, защото жена ми работи точно там. Та на този булевард с ограничение 60 км/ч въпросните тюфлеци се надбягвали с около 200. Е, сега съда е разпоредил конфискацията и разпродажбата на въпросните возила, като собствениците ще вземат само около 30%. Те такива ми ти работи.

:bowdown:

Е те тв'а е бЕла държава, за бЕли хора.Браво.Представям си ако ги хванат пак кв'о ще стане.Сигурно ще ги опандизят за по 2-3-4-5 годинки.Пък тука кв'о, плащаш си и караш...

Link to comment
Share on other sites

Да питам, аз е така просто... някой знае ли защо прелеза на 6-ти септември, беше затворен над 20 мин ( след това изчезнах), влак така и не мина.... сигнализацията светеше бяло....

Да не е някоя стачка :D ?

Link to comment
Share on other sites

Той влака сигурно е минал ама лелята която върти ръчката може да е имала запек и да се е позабавила.

 

host, аз именно затова взех да се навирам и аз. Отивам от нас до пощата (кл.2) - хем е близо, на 3 по-големи светофара разстояние... е на всеки светофар без изключение се навират по 5-6 човека, айде това го преживявам, но като ми се нахакат и 2 рейса (едновременно един след друг) и полудявам.

 

Друго - пътувам по 6ти септември да взема малкия от детската градина - същата история но в лентата за направо се навира автобус завиващ за наляво и еба**а мамата на пейзажа защото той завива наляво и си спира а след него направо никой не може да мине. Ако автобуса беше 1ви някак да го заобиколиш ама не е ... е те такива неща. Ако искаш да караш културно чакаш с по 2-3 светофара отгоре. Преди се припирах с пазу че няма смисъл да се правят подобни неща но много станаха пазувците половината от тях шофьори на градския транспорт.

Link to comment
Share on other sites

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

×
×
  • Create New...