Jump to content
BulForum.com

Фонд на алкохолиците


Recommended Posts

  • Replies 2.8k
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Posted Images

  • 1 month later...
  • 2 years later...

Срамота! В тази тема не е писано от повече от две години! Засрамете се, какви пиячи сте бе! :lol:

 

ПП. Другата седмица смятам да публикувам снимки с уникална текила от родината на производство и дестилация! :beerchug

Link to comment
Share on other sites

Не е писано, щото аз не ща да си издавам тайните на дестилатите, само ще кажа, че най-новият патент е шипкова ракия  :drunk:

А другите са янлъш-къркачи..

Link to comment
Share on other sites

Засрамете се, какви пиячи сте бе! :lol:

 

ПП. Другата седмица смятам да публикувам снимки с уникална текила от родината на производство и дестилация! :beerchug

 

Сериозни, какви... Не е нужно всеки ден някой да пише по въпроса...

 

Относно текила това лято ми донесоха нова, много интересна - SANGRE DE VIDA. Имам да допивам още къмто половин литър 1800 REPOSADO и ще я отворя. Нямам търпение да я тествам.

 

tequila-sangra-de-vida-blanco.jpg

 

DSC02483__35222__62360.1445586317.1280.1

 

Повече за Кръвта на живота ТУК

Link to comment
Share on other sites

Някой да има рецепта за варене на домашна бира? То освен рецепта се иска и технология на варене и съхранение.

 

В интернет рецепти бол. Някой от хипермаркетите май дори продаваше кит и съставки за правене на бира у дома. Лично аз не те съветвам да се занимаваш. 

Link to comment
Share on other sites

Някой да има рецепта за варене на домашна бира? То освен рецепта се иска и технология на варене и съхранение.

 

http://www.birata.net/ Това е твоят сайт :) Всичко е обяснено :) Общо взето най - важното нещо е поддържането на постоянна температура докато ферментира и докато се вари :) Аз съм пробвал някой от китовете и стана доста айляшка бира :) Повече информация може да намериш във форума им :)

Link to comment
Share on other sites

65-годишно уиски пристига в България с брониран автомобил

   

Едно от най-редките и стари уискита в света – The Macallan in Lalique VI “Pearless Spirit” - пристига в България с брониран автомобил.

Кристалният декантер, пълен с най-качествен сингъл малц от далечната 1950 година, ще бъде изложен, но не и отворен по време на Whiskey Fest Sofia 2016 между 28 и 30 октомври в София.

 

Специално що се касае до питиета - какъв е смисълът само да го гледаш, а не да го пиеш? ;)

Link to comment
Share on other sites

Специално що се касае до питиета - какъв е смисълът само да го гледаш, а не да го пиеш? ;)

 

Когато е останало само бутиково количество - престъпление е да се отвори и похаби. 

Link to comment
Share on other sites

Начи онази, смокиновата, трябваше да те оставя само да я гледаш..., престъпнико ;)

Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...

Това съм го пропуснал някак...

 

АНАТЕМА! МРЪСНИК!!! :laughing:

Мисире, големи производители като Хосе Куерво не продават 100% текила, защото няма как да докараш такава цена и такова количество, ако си сложил само и единствено чист дестилат от синьо агаве. За да постигнат необходимото количество, щото да залеят международния пазар, тия пичове просто смесват текилата със спирт от захарна тръстика - няма друг начин. Синьото агаве, докато стане годно за извличане на нектара от него трябва да изкара от 8 до 10 години. Имах щастието да опитам и какво представлява този нектар - нещо като гъст мед и изключително сладък на вкус, но въпросните въглехидрати са с много нисък гликемичен индекс, за разлика от меда. Иначе истинската текила (100% дестилат от синьо агаве без никакви други добавки) е уникално нещо, но и изключително скъпо. Една бутилка, купена на място в някоя от семейните дестиларни излиза минимум $60. Смятай.

Ето ти една бутилка истинска текила Reposado (отлежала до 1 годинa) и един колаж от една дестиларна за текила:

tequila2.jpg

tequila.jpg

Link to comment
Share on other sites

Голям си мисир, но затова се обичаме.

 

Не можеш да излъжеш пиещите ако не е агаве, но не съм сигурен дали ти може усети тази ТЪНКА разлика. Има калъфи, дето си мислят, че текилата иде от тръстиката като цяло. Имал ли си случай да обясняваш какво е агаве и как се събира цвета от кактуса? Надявам се ти поне си наясно. И кой каза синьо? Щото аз гледам червени цветове, но как да е - еликсирите са малко.

А да си мислиш, че се гъбаркат със стоката тия момци, тоест да си подритват столчето, звучи някак аматьорски 

Link to comment
Share on other sites

Голям си мисир, но затова се обичаме.

 

Не можеш да излъжеш пиещите ако не е агаве, но не съм сигурен дали ти може усети тази ТЪНКА разлика. Има калъфи, дето си мислят, че текилата иде от тръстиката като цяло. Имал ли си случай да обясняваш какво е агаве и как се събира цвета от кактуса? Надявам се ти поне си наясно. И кой каза синьо? Щото аз гледам червени цветове, но как да е - еликсирите са малко.

А да си мислиш, че се гъбаркат със стоката тия момци, тоест да си подритват столчето, звучи някак аматьорски 

Мнооооо си заблуден, Мисир такъв. Текила се прави само и единствено от кактуса синьо агаве и нищо друго. И няма никакви цветове - нектара се извлича от грудката и то след като се пече на бавен огън в затрупани с пръст пещи (на колажа долу вляво се вижда такава пещ). Какво представляват грудките гледай на колажа долу вдясно - това е нормалния размер, който трябва да достигне грудката на кактуса, а такъв размер става след период от 8-10 години. При правенето на текила очевидно кактуса се унищожава, демек не е севсем като при гроздето. Затова и масовите брандове се комбинират с алкохол, който не е само от синьо агаве. Анадънму? :lol:

Link to comment
Share on other sites

Голям си мисир, но затова се обичаме.

 

Не можеш да излъжеш пиещите ако не е агаве, но не съм сигурен дали ти може усети тази ТЪНКА разлика. Има калъфи, дето си мислят, че текилата иде от тръстиката като цяло. Имал ли си случай да обясняваш какво е агаве и как се събира цвета от кактуса? Надявам се ти поне си наясно. И кой каза синьо? Щото аз гледам червени цветове, но как да е - еликсирите са малко.

А да си мислиш, че се гъбаркат със стоката тия момци, тоест да си подритват столчето, звучи някак аматьорски 

Видене, на твое място просто бих си мълчал.

Голямо си зле, честно! Текилата няма нищо общо с тръстиката, ама нищо! Нито пък с цветовете на агавето ;)

 

А! И на двамата шперцове да ви кажа пък, дето агавето няма нищо общо с кактусите.

Link to comment
Share on other sites

Мнооооо си заблуден, Мисир такъв. Текила се прави само и единствено от кактуса синьо агаве и нищо друго. И няма никакви цветове - нектара се извлича от грудката и то след като се пече на бавен огън в затрупани с пръст пещи (на колажа долу вляво се вижда такава пещ). Какво представляват грудките гледай на колажа долу вдясно - това е нормалния размер, който трябва да достигне грудката на кактуса, а такъв размер става след период от 8-10 години. При правенето на текила очевидно кактуса се унищожава, демек не е севсем като при гроздето. Затова и масовите брандове се комбинират с алкохол, който не е само от синьо агаве. Анадънму? :lol:

 

 

Видене, на твое място просто бих си мълчал.

Голямо си зле, честно! Текилата няма нищо общо с тръстиката, ама нищо! Нито пък с цветовете на агавето ;)

 

А! И на двамата шперцове да ви кажа пък, дето агавето няма нищо общо с кактусите.

 

И двамата сте кухи мисири честно. Изобщо четете ли какво пиша???

 

 

 Има калъфи, дето си мислят, че текилата иде от тръстиката като цяло

 

 

Така като за слепи кухи мисири, особено чоглавия... 

 

===============================================

 

Фактически от цялата работа и аз научих нещо:

 

 Агавето не е кактус, както погрешно се смята, а сукулент, принадлежащ към семейството на лилиите. 
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Create New...