Jump to content
BulForum.com

Фонд на алкохолиците


Recommended Posts

  • Replies 2.8k
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Posted Images

Дядо става на 80, тъкмо около ФорОмната среща, затуй съм несигурен. Пешо, дали да му дам ПАК да гледа чушки и домаати, който не яде....Има тук страхотни момчета, които са ги опитвали.... 

 

НОСА, НОСА, РАКИЯ И САЛАТА>>.........


https://www.youtube.com/watch?v=BP7WGKWPZKg

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Курвоазие + пура + кафе = остава изключително приятен вкус в устата. :) И заради това кафе ми предстои поредната безсънна нощ. Ако някой може да предложи нещо за заспиване (без алкохол и приспивателни) ще съм благодарна. :)

Link to comment
Share on other sites

Шшшш... дядо ми изпрати 2 годишна гроздова ... мехлем... мехлем за душата. Тия лайняни уискита дето ме тровят в нас... Паспорт, Тийчърс, водки некви ... пфффф.

Edited by host
Link to comment
Share on other sites

Паспорт, Тийчърс, водки некви ... пфффф.

Не знам как ще ти прозвучи ама Туламордю-то дето го водят ужким по-хубаво от тези 2те дето си изброил, последния път като ме черпиха от него се чудех къде да плюя. Изобщо гадния алкохол си е гаден. Толкова години си мислех, че не обичам да пия никакъв алкохол, то се оказа че трябвало да е навършил пълнолетие за да ми хареса :)

Link to comment
Share on other sites

:Facepalm:  :Facepalm:  :Facepalm:  :Facepalm:  :Facepalm:  :Facepalm:

 

За пореден път показваш, че си тотално бос на тая тема и само хабиш велики питиета... Всъщност, понеже все пак за вкус става въпрос, да кажем, че си уникален... 

Link to comment
Share on other sites

Ами не съм съгласен с теб. djadomraz е доста прав с това си мнение. Напълно го подкрепям. Разбира се не пречи и да не е толкова отлежал, но да е качествен.

Link to comment
Share on other sites

Аз затова казвам, че като става въпрос за вкус, споровете са излишни. И все пак да говориш глупости за ТРОЙНО дестилирания Тъламор... или Джеймисън... Просто не го осъзнавам... Всеки с предпочитанията си. И да не забравяме и кое колко струва.

Link to comment
Share on other sites

Истината е че в последно време освен ментета почти няма оригинал.

Пия , по-точно пиех само червено джони , е от близо година и половина където и да поръчаме е менте най-страшно , пади-то и то е менте НАВСЯКЪДЕ , Джеймсън - менте но малко по добро като качество от джонито , тюламор-а от както е с новите етикети и той е менте , от скоро гледам са почнали да ментосват и Джентълмен Джак което вече е връх на наглостта...... 

 

Руски Стандарт водката преди 4 години беше 30лв/700мл в момента се намира на 14лв , естествено оригинална почти никъде не се сервива/продава , Столична същата работа , преди месец попаднах и на белое золото менте и чесно казано съм твърде отчаян от контрола който се упражнява..... изобщо няма да се изненадам ако някоя сутрин се събудя сляп...... 

Link to comment
Share on other sites

Един Васко ако питате - всичко е менте! Василе, земи се стегни малко, брат. Аз менте Тъламор не съм пил, а ако изобщо има идиот да се опитва да го прави, то той е за награда за тъпак на годината. Същото и с Джеймисън. не излиза сметката да се опитваш да фалшифицираш такива напитки.

 

Масовите щуротии като червено Джони, Балантайнс, Тийчърс, Паспорт - това се прави вече къде ли не и няма нищо общо с питиетата от едно време... Те са си произведени калпави... 

Link to comment
Share on other sites

Червеното джони е кофти. 1 идея по-добро от тъламор-а но пак е зле. Като за 30тина лв - толкова.

 

От "евтините" само сингъл барел джак става и то с леки уговорки.

 

Виж 18 годишния гленфидих е мехлем. Златното джони на същата цена - не си струва. Гленливет-а става но 18ката. Бях намерил едно друго в един МОЛ в софия, но ми се губи името - беше просто прекрасно... като за 130лв бутилката. Мисля следващия път да си взема 21 годишното като мине една сделка и да я удушим с един приятел същата вечер, а едно 18 годишно да събера някой и друг от тука присъстващите да дегустираме, пък после пак ми обяснявайте колко нямам вкус аз :)

 

 

PS: Кофти. Докато го пишех това ми се отвори глътка и забелязвам че последния "мехлем" просто свърши в този момент :(

 

Но пък Атанас ми е обещал малко ракийца за дегустация. Нека ви!

 

MAMKA МУ каква глътка ми се отвори. Отивам за нова бутилка джак

Edited by djadomraz
Link to comment
Share on other sites

аха.... а Тюламор и Джеймсън ги приемаш за нещо не толкова масово и трудно за фалшифициране..... ясно...

Има един джеймисън за около 100тина кинта, той горе-долу става но не мисля, че си струва парите. Gold Reserve май беше

Link to comment
Share on other sites

Червеното джони е кофти. 1 идея по-добро от тъламор-а но пак е зле. Като за 30тина лв - толкова.

 

MAMKA МУ каква глътка ми се отвори. Отивам за нова бутилка джак

 

Първият ред е най-тъпото нещо, което може да се напише на тема уиски. Не в света, не в познатата и непозната Вселена, а във всички познати и непознати измерения. 

 

аха.... а Тюламор и Джеймсън ги приемаш за нещо не толкова масово и трудно за фалшифициране..... ясно...

 

Василе, тук става въпрос за математика. Трябва така да се напънеш да помислиш малко.

Link to comment
Share on other sites

Гленливет-а става но 18ката.

Дедо, пепел ти на езика. ВСИЧКИ възрастови групи на Гленливета са уникални! Освен това не мога да разбера какъв ви е проблема с червеното Джони? От всички блендед скоч уискита в ниския клас, това е НАЙ-ДОБРОТО! Качеството и вкуса му не е мърдало по никакъв начин през годините. Ако някой е опитвал различни ментета и по някакъв начин е разочарован, това няма никаква връзка с истинското Джони. :)

Link to comment
Share on other sites

Предвид, че червено Джони се произвежда в Ливан и други подобни пикантни места, доста години не съм го опитвал дори. 

 

В тоя ред на мисли, най-сериозното уиски, което съм опитвал, през далечната 1995:

 

gfdob.18yov2.jpg

 

A Spode decanter of Glenfiddich 18yo Ancient Reserve, this is crafted using 23ct gold ceramic.

Link to comment
Share on other sites

И Тъламор взимаме вкъщи... пак е Лом. Серозно, мисля довечера да замеря тая ракия колко градуса е, че се съмнявам в себе си. Като мехлемче за душата си я пляскам. Или много й е пандал градуса и се самозаблуждавам или е уникална.

Link to comment
Share on other sites

Василе, тук става въпрос за математика. Трябва така да се напънеш да помислиш малко.

 

я ни светни за каква математика става въпрос.... щото нещо не мога да вникна ква е разликата да фалшифицираш джони и да фалшифицираш джеймсън....

отделно ако беше пообиколил малко нощните заведения щеше да знаеш че в повечето джеймсън фигурира в някви смешни промоции и в 90% от случаите е менте най-страшно..... 

 

 

ps : съгласен съм с Кръстника , от евтините уискита Джони-то е най-доброто , друг е въпросът че не съм сигурен че в България изобщо има истинско , като бях в Лондон беше съвсем различно , пивко , без дозатор , без бандерол нищо общо с нашето , бутилките бяха като нашите но преди 4-5 години. 

 

 

 

скъпите не ги коментирам , пробвал съм и много скъпи и средно скъпи и 12 и 18 годишни но не съм дорасъл да се напивам с такова уиски , то е за ценители , така или иначе след 4-тото почти всякъв вид вкус изчезва та е леко нелепо да се напиеш със синьо джони примерно

Edited by zlobil
Link to comment
Share on other sites

Първият ред е най-тъпото нещо, което може да се напише на тема уиски.

 

Дедо, пепел ти на езика. ... От всички блендед скоч уискита в ниския клас, това е НАЙ-ДОБРОТО!

Ок да го кажа така - нямам проблем конкретно с Червеното Джони, имам проблем с целия клас уискита. Само че аз към този клас причислявам и черното джони а то горе-долу става. Не е зле, не е кой знае и какво, но става - прилично е и е за напиване. За дегустация и кеф са онези от 18 години нагоре.

 

Както казах няколко пъти - гадно ми е да пия подобен алкохол. Не мога просто. Виж коняк XO или някое хубаво малцово уиски са съвсем друга тема. Но да се наливам с червено джони или ПГР - просто не ми е кеф и не мисля да го правя повече.

 

ПС: Златното джони определено не мисля че си струва парите. Има къде къде по-хубави уискита за същите пари

Edited by djadomraz
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Create New...