Jump to content
BulForum.com

Фонд на алкохолиците


Recommended Posts

И двамата сте кухи мисири честно. Изобщо четете ли какво пиша???

 

 

Така като за слепи кухи мисири, особено чоглавия... 

Ъъъ... Аре тогава да ми обясниш и на мене, как точно... аджеба..., се събират ЦВЕТОВЕТЕ на агавето. И изобщо, що е то Агаве.

Молим те!

Link to comment
Share on other sites

  • Replies 2.8k
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Posted Images

За цвета е моя грешка и ще ти кажа защо я допускам. Имам едни специални чаши в чеиза, на които е изобразено събирането на кактусови цветове, но съм сгрешил, че иде реч за текила. Проверих - става въпрос за вид ром и за съвсем друг кактус.

 

И няма да ми се молиш, а приготви някакво шише за изпиване, аз ще се погрижа за мезето. 

 

==========

 

Сега трябва да пробвам да засея агаве тука. Като гледам какво остава на полето след турския тютюн, почвата ще му хареса със сигурност  :laughing:

Link to comment
Share on other sites

А! И на двамата шперцове да ви кажа пък, дето агавето няма нищо общо с кактусите.

Добре бе, мисире, не споря за това, сигурно не е, ба ли му кактуса какво точно е. :lol:

 

Agave_tequilana0.jpg

 

 

 

И двамата сте кухи мисири честно. Изобщо четете ли какво пиша???

 

 

Така като за слепи кухи мисири, особено чоглавия... 

 

===============================================

 

Фактически от цялата работа и аз научих нещо:

 

Мисир с мисира, ти първо разправяше за всякакви агавета, зелени и пимбяни. Само от синьото става текила. От зеленото агаве стават некви халюциногенни бъркочи. И да те открехна за чистата текила - тя задължително се маркира от Мексиканското правителство и върви с една камара бандероли с холограми. Най-важното в случая е, че дестиларната, която произвежда текила от 100% дестилат от синьо агаве (също така с контролиран призход - само от щата Халиско) е регистрирана със специален NOM номер (виж снимката на бутилката, която пуснах по-горе). Бутилките на Хосе Куерво нямат такива идентификации, ерго не съдържат 100% дестилат от синьо агаве, а е някакъв бленд, в който основно добавят както вече ти казах алкохол от захарна тръстика. Стана ли ти ясно сега? :lol:

Link to comment
Share on other sites

Мисирщината ти няма край  :laughing:

 

Обясних откъде идва обърквацията ми с кактусовия цвят. Чети бе! 

 

Всичките ми бутилки текила имат една камара бандероли и холограми, та незнам кои по-точно да гледам. В момента оглеждам бутилката ми EL JIMADOR и на нея ясно пише 100% de agave. Някак си се съмнявам да лъжат като ония от Пещера или Карнобат. В тоя ред на мисли представям си какъв химадор си с голф стик в ръка...  :laughing:

 

Обаче в момента ми попадна и едно шише Хосе, купувано тук в България. И си мисля, че някой наистина сериозно някъде лъже. Някак си не върви на шишето да пише hecho en mexico, а нашите да пишат за производител - забележете - ДИАДЖЕО СКОТЛАНД ЛИМИТИД, ВЕЛИКОБРИТАНИЯ......  

Link to comment
Share on other sites

За цвета е моя грешка и ще ти кажа защо я допускам. Имам едни специални чаши в чеиза, на които е изобразено събирането на кактусови цветове, но съм сгрешил, че иде реч за текила.

Не е вярно това... Допускаш такива грешки, щот си тотален и неосведомен

misir.6579.jpg

, но за сметка на това си отворен на всякви теми!

 

П.п. Ей на, виж ме мене, как кога съм тъп си мълча и не ми личи толкова.... :))

Link to comment
Share on other sites

Не е вярно това... Допускаш такива грешки, щот си тотален и неосведомен

 

Ако не бяха ценна семейна реликва тия чаши щях да ти строша една в мисирската глава чоглава...  :laughing:

 

Малиии, допи ми само като ви чета писанията. Като се замисля, текила не съм пил едно 10 годин сигурно....

 

А аз започвам да си мисля, че за мен става любимо спиртно питие. Обожавам текила... Лошото е, че тук не се намират такива еликсири. И се налага да чакам да ми носят от САЩ.... 

Link to comment
Share on other sites

А, тук една част от питиетата са пълен боклук. Още си пазя една бутилка Столичная от Москва, ей така, някога да сравня с това, което продават тук. Не съм водкаджия, но пък като пия, обичам да е качествено. Не само за водката. От Берёзка си купих последно Путинка... Добра е. Пия си я с кеф. Конячето, дето Дедо ме прати да си купя... мед...

Link to comment
Share on other sites

От Митко ли е конячето?  :laughing:

 

Иначе ако ще е водка - Белуга да е. Всичко друго е компромис...  :moon:

 

Па га няма пари за Белуга - Финландия.... 

Link to comment
Share on other sites

Обаче в момента ми попадна и едно шише Хосе, купувано тук в България. И си мисля, че някой наистина сериозно някъде лъже. Някак си не върви на шишето да пише hecho en mexico, а нашите да пишат за производител - забележете - ДИАДЖЕО СКОТЛАНД ЛИМИТИД, ВЕЛИКОБРИТАНИЯ......  

Значи, мисире, масовите на Хосе Куерво, примерно серията Еспесиал нямат нищо общо със 100% дестилат от агаве. Тия могат да си ги мешат и бутилират където си искат. Истинската текила е обикновено Reposado или Anejo (втората класификация е по-отлежала). Иначе и Хосе Куерво имат истински чешити, но в никакъв случай масови, защото цената им става доста интересна. :)

Link to comment
Share on other sites

Че тук и простият Еспесиал е 15 евра бе, мисиркович. Това хич не е малко.

 

Иначе всички, които имам честта да пия са REPOSADO. И както споменах - щом са писали 100% агаве - 100% агаве е. 

 

В тоя ред на мисли ме подсети, че имам една сериозна текила за допиване... Остана от Нова година и забелезАх, че американската рода са я забравили в барчето у баба ми. Като я мернах и рогцата ми изскочиха.  :evil   

 

Шишето е квадратно - подобно на Кардю. Ще да го снимам. Предстои и черепа да подхвана, ама там полекичка, че е златна течността. Пусто що не мога като Ники да лижа едно шише цяла година...  :shy:

Link to comment
Share on other sites

Това изненадва ли те нещо? За 700 говорим, не за литър. 

За тази цена не можеш да пиеш 100% дестилат от агаве. Просто няма как да стане, мисире. Тия reposado-та трябва да са по-скъпи, иначе е много съмнителна работата.

Link to comment
Share on other sites

Казах - това е цената на Еспесиал тук. Ако си мислиш, че има нещо друго читаво се лъжеш. Имаше една Олмека си спомням, която беше добра, но отдавна не съм я срещал. Иначе всичко, което пия аз, е донесено от САЩ (за текила говоря). Абе чети бре! Би било тъпо да питам приносителите колко струва, нали? 

 

А иначе се обърнах към Весо, щото много странно такъв се учуди. За 30 лева спокойно се пие отличен Тъламор, Джеймисън, водка прилична се намира, джин.... 

Link to comment
Share on other sites

Аз тези дни се мъча с една текила Хосе Голд, ама нещо не ми върви. Бутилката 1,75 литра, ама ще я преборя де. Също така пия и една водка от Аляска с вкус на сьомга, некъв ужасТ е, ама съм инат и я пия.

 

8962795K.jpg

 

8962796j.jpg

Link to comment
Share on other sites

Няма, сестра ми я донесе от Далас преди месец. Кво значи кримка?

 

Значи, че е съмнителна, кво друго. Някой занесъл някъде нещо в цистерна, че да го бутилират там. Отделно са си написали ,че е някакъв букет. Инак винаги мога да ти помогна да я изпиеш... :laughing:  

 

ЕДИТ: Пст, мисир, я обследвай NOM 1122  сега да видим  :laughing:  :laughing:  :laughing:

Link to comment
Share on other sites

Значи, че е съмнителна, кво друго. Някой занесъл някъде нещо в цистерна, че да го бутилират там. Отделно са си написали ,че е някакъв букет. Инак винаги мога да ти помогна да я изпиеш... :laughing:  

Абе мисир, такава е серията Еспесиал на Хосе Куерво бе, колко пъти трябва да ти се обясни. Взимат, мешат и бутилират. Колко е точно процента на дестилата от агаве, нямам идея, но не е много, повечето е спирт от захарна тръстика. Затова и лесно може да те цепи главата на следващия ден. :lol:

Link to comment
Share on other sites

Значи, че е съмнителна, кво друго. Някой занесъл някъде нещо в цистерна, че да го бутилират там. Отделно са си написали ,че е някакъв букет. Инак винаги мога да ти помогна да я изпиеш... :laughing:  

Е в такъв случай определено не е кримка, освен и ако в Далас не я бутилират от нЕкоя цистерна. :online2long:  А някой ден, ще си направим с теб една текила вечер. Майка ми си идва другия месец от Далас и съм си поръчал още две бутилки от същата.  :santa: Ама искам да опиташ и сьомговата водка и да си кажеш мнението, много странна напитка е.

Абе мисир, такава е серията Еспесиал на Хосе Куерво бе, колко пъти трябва да ти се обясни. Взимат, мешат и бутилират. Колко е точно процента на дестилата от агаве, нямам идея, но не е много, повечето е спирт от захарна тръстика. Затова и лесно може да те цепи главата на следващия ден. :lol:

Ам до сега не ме е цепила главата от нея, то зависи и човек колко и как пие де. но на мен текилата никога не ми е била основно питие. Когато ми е кеф удрям по 2-3 шота и толкова.

За първи път като отидох в Америка пих един Смирноф, ся не знам колко фалшив може да е там, но на другия ден главата щеше да ме сцепи. Но пък от друга страна когато бяхме млади и безпарични изпихме толкова фалшива наливна водка и ракия, че спокойно можех да ида да работя във Фокушима 1 без да ми влияе радиацията.  :grin:

Link to comment
Share on other sites

Абе мисир, такава е серията Еспесиал на Хосе Куерво бе, колко пъти трябва да ти се обясни. Взимат, мешат и бутилират. Колко е точно процента на дестилата от агаве, нямам идея, но не е много, повечето е спирт от захарна тръстика. Затова и лесно може да те цепи главата на следващия ден. :lol:

 

Да ти снимам ли бутилката при мене да видиш, че е друга, мисир? И между другото - колегата е прав, от това глава не боли, освен ако не го омешаш с нещо и сътвориш помия. Та каквото и да правят, не е лошо. 

 

Ама искам да опиташ и сьомговата водка и да си кажеш мнението, много странна напитка е.

 

Да ти кажа доста плахо ще да го опитам това "нещо"  :grin:

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Create New...