Jump to content
BulForum.com

Фонд на алкохолиците


Recommended Posts

Предишния път си взех една друга текила, която беше по евтина и на нея никъде не пише, че е със синьо агаве. Тя отдавна свърши, но си пазя бутилката, щот ми е удобна като носят домашна ракия.  :grin:

 

8962856S.jpg

 

8962858F.jpg

Link to comment
Share on other sites

  • Replies 2.8k
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Posted Images

 

 

 

Да ти кажа доста плахо ще да го опитам това "нещо"  :grin:

Аре стига си се правил на ощипана монахиня! Ти на оня пирински пикоч се кефиш, пък няква си там водка с вкус на пушена сьомга ще те стресне. Айде, холан....

Link to comment
Share on other sites

Не, не - ти си тоя дето пие пикОча на същата фабрика, че даже и в говняния му вид. Дори не се обаждай на тая тема... 

 

И не си прави оглушки, момче  :moon:

Link to comment
Share on other sites

Ъ? Кво?

Що пък да не се обаждам? Нима аз дрънках онези простотии за девствени, чистокръвни мексиканки, дет по ранни зори, преди росата да се е вдигнала, беряли цветовете на КАКТУСА Агаве и после играели кръшно хоро или квототамиграятдевственитечистокръвниберачки? Мисире, теб и на промишлен дизел да те оставят за два дни, имам чувството, че и на него ще започнеш да му се кефиш :)

Link to comment
Share on other sites

Ъ? Кво?

Що пък да не се обаждам? 

 

Щото когато пиеш пикня, нямаш работа да се обаждаш какво пият другите... Това си е предостатъчна причина. 

 

Да има как да седнеш връз кактуса агаве ти, мисирко чоглава, че и танц да изтанцуваш отгоре му на свредел...  :laughing:

Link to comment
Share on other sites

Оффф... Мисирщината ти край няма!

 

Ще чакам с интерес следващата ти дитирамба, докато доволно попръцкваш, изпускайки сажди.

Link to comment
Share on other sites

Да ти снимам ли бутилката при мене да видиш, че е друга, мисир? И между другото - колегата е прав, от това глава не боли, освен ако не го омешаш с нещо и сътвориш помия. Та каквото и да правят, не е лошо.

 

Пирински мисире, никога не съм казвал, че нещото е лошо. Единственото, което казвам е, че масовите и евтини текили НЕ СА 100% дестилат от синьо агаве (върни се и го прочети това няколко пъти). Този тип текила, която е смесена с алкохол от захарна тръстика определено е по-серт. Затова и хамериканците я пият с лайм и сол - нещо, което посмъртно не се прави с текилата от 100% синьо агаве, защото дестилата е изключително мек. Като пример - 25 грамов шот влиза много мазно наведнъж без алкохола да те сграбчва за гърлото, анадънму? Бая такива шотове направих при посещението ми на въпросната текиларница (буквално от всяка бутилка на масата от колажа, който пунах по-горе) та затова можеш да ми вЕрваш, а не да продължаваш с мисирщината си. Бутилките, които си донесох от там също така още ги пазя и правя сравнения с тукашните версии на Хосе Куерво и други от този сорт. Значи Reposado текилата от въпросната текиларница е толкова мека, че за да се доближа до същия вкус и усещане трябва да взема нещо от ликъра за минимум $75 бутилката.

Link to comment
Share on other sites

Добре де, мисир, разбрахме, спокойно. И стига с тия турцизми. Дишай дълбоко и квакай ритмично. Сол и лимон винаги трябва да има наоколо га се пие текила - традиция. А тия дето я мелят с бира са за трепане. Не ставай като чоглавия мисир - от бая месеци тъкмо се заформи един весел, забавен, дори образователен разговор в тоя Форум и се опитва да го осере. А вЕрвам ти или не вЕрвам, Хосето, което колегата показа и моето са различни, доста различни. Това казах аз. Та и да квакаш извън мисирски ритъм, това си е факт.

 

Между другото ти на мекота ли го определяш алкохола, че и текилата? Тук става интересно. В смисъл тая мекота е различна за всеки вкус, та е едно доста относително мерило... Но си прав като цяло - когато пия тия от този еликсир се старая да поема всичко от прекрасния вкус, който има и това не ми изгаря лигавицата. От друга страна същото важи и за други алкохоли от приличния клас. Всъщност ако нещо ме хване за гърлото просто не бих го пил. Не търпя такива извращения.  

Link to comment
Share on other sites

Между другото ти на мекота ли го определяш алкохола, че и текилата? Тук става интересно. В смисъл тая мекота е различна за всеки вкус, та е едно доста относително мерило... Но си прав като цяло - когато пия тия от този еликсир се старая да поема всичко от прекрасния вкус, който има и това не ми изгаря лигавицата. От друга страна същото важи и за други алкохоли от приличния клас. Всъщност ако нещо ме хване за гърлото просто не бих го пил. Не търпя такива извращения.  

Мисирщината ти няма граници просто! Ти как я пиеш текилата? На малки глътки и чист спирт горе-долу може да удариш (разреден леко с пиринско като за теб). Аз ти казах как се отпива - шот от 25 грама на екс и трябва всичкото това да ти влезе мазно в гърлото без нито грам чувство за изгаряне. И този номер с лайма и солта, пак ти казвам, е за АДЖАМИЙСКИ МИСИРИ. :lol:

Link to comment
Share on other sites

Има си хас да беше почнал да я пиеш... откъм другата страна :lol:

 

П.п. Аре ве, алкохолици. Продава се перфектен бирен апарат с една (месингова) колона, но с два крана. Естествено ваната е с два кръга, а хладилната част е в прекрасно състояние.

Link to comment
Share on other sites

П.п. Аре ве, алкохолици. Продава се перфектен бирен апарат с една (месингова) колона, но с два крана. Естествено ваната е с два кръга, а хладилната част е в прекрасно състояние.

Каква е цената?
Link to comment
Share on other sites

П.п. Аре ве, алкохолици. Продава се перфектен бирен апарат с една (месингова) колона, но с два крана. Естествено ваната е с два кръга, а хладилната част е в прекрасно състояние.

Доставяш ли отвъд голямата вода? :lol:

Link to comment
Share on other sites

Цената, момци е скромните...800 бгн.

 

П.п. Колкото за отвъд океана... Стига да не е забранено, що да не :))

Link to comment
Share on other sites

С два крана и два кръга си е, мисирчо ;) Инак тия с един кран си вървят по 500-600 кинта.

 

П.п. За втора ръка говорим!

Link to comment
Share on other sites

Както вече казах, лаЙк!

Па мое ли да споменаваш двете най-големи помии като за бири, бее.... Ей, от малАк си си смотан!

Link to comment
Share on other sites

Стига ве майно...до тук ми са познанията за бирата...като изключим още зве-три чуждоземски. На мен ми дай водочка и не ме търси за такива аматьорски питиета като бирата.  :)

Link to comment
Share on other sites

Абе то и аз съм пълен аматьор за всякакви алкохоли и в частност бирата, но да кажеш, че пиринско и някаква друга бира ти изглеждали еднакво - това не е аматьорство, а направо пълна липса на всякакви рецептори. :laughing:  Пиринското не мож' го сравни с никоя друга бира...освен може би единствено с пиринско-лимон, където са ударили десятката с минусов знак. ;)

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Create New...