Jump to content
BulForum.com

Фонд на алкохолиците


Recommended Posts

С два крана и два кръга си е, мисирчо ;) Инак тия с един кран си вървят по 500-600 кинта.

 

П.п. За втора ръка говорим!

 

Моят го взех 850 - не крия. И пак твърдя - цената е прилична. И безплатно ми го монтираха. Изплатил се е много пъти, а и половината Форум е лочил от него, включително и ти

 

Абсолютен. Признавам си. Ама дали е пиринско, или гинес, или каквато и да е друга ми е напълно еднаква.

 

ЛаЙк, брат, лаЙк... МисирЪТ ти го е казал. :)

 

Абе то и аз съм пълен аматьор за всякакви алкохоли и в частност бирата, но да кажеш, че пиринско и някаква друга бира ти изглеждали еднакво - това не е аматьорство, а направо пълна липса на всякакви рецептори. :laughing:  Пиринското не мож' го сравни с никоя друга бира...освен може би единствено с пиринско-лимон, където са ударили десятката с минусов знак. ;)

 

Ти па да се обаждаш за алкохол... Смях в залата.  

Link to comment
Share on other sites

  • Replies 2.8k
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Posted Images

Цената, момци е скромните...800 бгн.

 

П.п. Колкото за отвъд океана... Стига да не е забранено, що да не :))

Е па бива и да е забранено. Това все пак не е машина за варене на бира, а само за изстудяване и наливане. Проблемът е транспорта и митата, все пак говорим за сериозна машина. Плюс това сигурно има някакви специални изисквания за транспортиране през океана на пълни хладилни инсталации. Абе струва ми се, че ще е бая зор.

 

Има една бира - Корона и Стела Артоа е нейния...пророк ;)

Виден е прав, макар и да не разбира от бира - тия двете не ги слагай в едно изречение. Мексиканците си мислят, че правят бира, ама са много далече от истината. Пробвах какви ли не местни бири - пълна трагедия. А бирата се води втората по популярност напитка в Мексико след текилата. :lol:

Link to comment
Share on other sites

Е па бива и да е забранено. Това все пак не е машина за варене на бира, а само за изстудяване и наливане. Проблемът е транспорта и митата, все пак говорим за сериозна машина. Плюс това сигурно има някакви специални изисквания за транспортиране през океана на пълни хладилни инсталации. Абе струва ми се, че ще е бая зор.

 

Виден е прав, макар и да не разбира от бира - тия двете не ги слагай в едно изречение. Мексиканците си мислят, че правят бира, ама са много далече от истината. Пробвах какви ли не местни бири - пълна трагедия. А бирата се води втората по популярност напитка в Мексико след текилата. :lol:

Е пък колко да е сериозна тая машина? Събира се в единичен подплотов кухненски шкаф с все бутилката за CO2. А празна тежи около 45 кг. Колкото за правилата за транспорт на подобни инсталации и аз не съм на ясно, но поне фреонът и не е забранен от протоколът от Киото.

Link to comment
Share on other sites

 

 

"Това е единствената истинска текила, която се произвежда в цяла Източна Европа и е направена от оригинален мексикански дестилат", подчерта изпълнителният директор на "СИС Индустрийс" ООД Десислава Николова. Текилата на SAVOY e официално призната от Съветa за регулация на текилата (Tequila Regulatory Council) и е вписана с уникален номер NOM 1504 в мексиканските регистри
Link to comment
Share on other sites

 

 

 

"Това е единствената истинска текила, която се произвежда в цяла Източна Европа и е направена от оригинален мексикански дестилат", подчерта изпълнителният директор на "СИС Индустрийс" ООД Десислава Николова. Текилата на SAVOY e официално призната от Съветa за регулация на текилата (Tequila Regulatory Council) и е вписана с уникален номер NOM 1504 в мексиканските регистри

 

Значи Nom базата данни на Мексико за официално регистрираните производители на текила показва следната информация за въпросния номер 1504 (скрийншота по-долу) - Real Hacienda, произвеждана в дестиларната Agave Azul San Jose S.A. de C.V., намираща се в Tlajomulco De Zuñiga, Jalisco. Сега, ако тарикатите от Савой просто купуват някакъв дестилат от тази текиларница и след това си го мешат с каквото там им падне, изобщо не означава, че "текилата" им е официално регистрирана в мексиканския регистър. Толкова за въпросната платена новина. :lol:

1504.jpg

Link to comment
Share on other sites

Нямам идея бе човек, просто прочетох новината и я споделих. Никога не съм пил Текила на Савой, но предполагам, че не е по различна от стотиците други евтини марки които се предлагат дори и в Щатите. Виж водката им и специално Савой Силвър, мога спокойно да твърдя, че е конкурентна на доста други квалитетни марки като Смирноф, Финландия и т.н.

Link to comment
Share on other sites

С толкова писане на тема текила и чак ми се пие. Не съм пил от доста години. Мисля при някой повод в скоро време да я пробвам:

 

IMG_0422.JPG

Link to comment
Share on other sites

Аз осъзнах, че запасите ми катастрофално са намалели.... Време е да се вкара мини-казана в действие.

Link to comment
Share on other sites

Значи Nom базата данни на Мексико за официално регистрираните производители на текила показва следната информация за въпросния номер 1504 (скрийншота по-долу) - Real Hacienda, произвеждана в дестиларната Agave Azul San Jose S.A. de C.V., намираща се в Tlajomulco De Zuñiga, Jalisco. Сега, ако тарикатите от Савой просто купуват някакъв дестилат от тази текиларница и след това си го мешат с каквото там им падне, изобщо не означава, че "текилата" им е официално регистрирана в мексиканския регистър. Толкова за въпросната платена новина. :lol:

 

Точно - внесли са една цистерна (евентуално) и сега на пазара ще има 200 тона "мексиканска" текила...  :laughing:

 

С толкова писане на тема текила и чак ми се пие. Не съм пил от доста години. Мисля при някой повод в скоро време да я пробвам:

 

Туй в евра ли е?  :laughing:

Link to comment
Share on other sites

Продължаваме с текилите. Тази вечер:

 

g1QHei2.jpg

 

Изключително приятно питие!

 

==================

 

Мисирски, понеже съм забранил на жена ми да ми пипа хубавите текили, за да прави някакви бълвочи дето така и не направи, преди едно бая време беше купила това "нещо":

ZEt8yOq.jpg

 

Бях решил, че е български боклук, но оня ден ми попадна в ръцете та го огледах - пълна дъска, но за ташак виж моля те тоя NOM  :laughing:

 

==================

 

За Чоглавия мисир - ето ги ония чаши, за които говорех, които всяха смут и недоразумения още преди много години. Все пак едната показва правилното нещо. Естествено през 80-те не е било много ясно кое какво е и за какво е на тема текила... 

 

7KsuZCT.jpg

Link to comment
Share on other sites

Бях решил, че е български боклук, но оня ден ми попадна в ръцете та го огледах - пълна дъска, но за ташак виж моля те тоя NOM  :laughing:

Това е същия боклук като този на Савоя, само дето е френски - някаква изба на нормандския бряг в Хавър Slaur Sardet, които пълнят всякакъв алкохол - коняци, уискита, брендита, водка и разбира се текила. Текилата е същата далавера - внос не дестилат от Мексико и разреждане с кой знае какво. Самият факт, че е 35%- смятай.

 

Все пак едната показва правилното нещо.

И трите чаши показват правилното нещо, мисире. На първата чаша е агавето, от което се прави текилата (само от синьото агаве) и мескала (от другите видове агаве). На втората чаша е захарната тръстика, от която се прави обикновено ром или спирта, с който разреждат евтините текили. На третата чаша e кактуса Opuntia, от който мексиканците правят много неща за ядене, включително и алкохолни питиета. Плодовете на другия подобен кактус от същото семейство (бутилковидния) у нас ги наричат dragon fruit - ял съм такова нещо, има доста екзотичен вкус с едни дребни черни семки вътре. Та няма нищо грешно и в трите чаши. :lol:

Link to comment
Share on other sites

Драконовият плод е яката работа... Даже дарих семки на мисирчо, но той типично по мисирски се изряза, че... Вишли, тва нещо (щото го пишело в нетЯ) било мноо, ама мноо отровно и не ставало за ядене или за квото и да било там... Та смЕтай за къв МИСИРИН говорим.

 

П.п. Видене, тва дет си гледал некви чашки с картинки изобщо не оправдава мисирщината ти! Па и де видя цветчета и девственита им берачки, бре!?! :lol:

Edited by gado
Link to comment
Share on other sites

Галине - време е за преглед при лекар. Какви семки си ми дарявал, мисир с мисира ти чоглав? И питахая имам захваната от години, беше станала гора, едвам го измъкнах от терасата растението. Излишно е да споменавам, че съм си го захванал лично аз от плод, който съм изял. Какво се фантазираш, с кого ме бъркаш - не е ясно. Ясно е, че все по-чоглав мисир ставаш и явно е време за някакви медикаменти... Също така какви берачки сънуваш не е ясно... Въобще - тотал мисир.   

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Create New...