Jump to content
BulForum.com

Обща дискусия на тема автомобили


netrootbg

Recommended Posts

Ee това изглежда брутално, ама дали има мнения, все пак е нов модел на 2 години. Докато Витото си се е доказал с времето модел. 

Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...
  • Replies 11.2k
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Posted Images

Малко голям ми идва ;) 

Понеделник съм на тест драйв с ID Buzz, жената отсега каза, че я боли корем за цената, предложиха ми супер оферта, фул екстри, голямата батерия, тестов автомобил на 450 км. за 122 хиляди, по каталог цената му е над 145к. Най-важното в случая няма никакво чакане 6-7 месеца. 
Мултивана и той уникален, ама ме спря, че няма никакво багажно пространство.

 

П.С. Ще го модифицират да стане и категория N1, та да си ползвам и данъчния кредит. 

Edited by XMD
Link to comment
Share on other sites

Щом е таква цената с фул екстри и голяма батерия, тествай и виж дали ще ти допадне :) Сега вече няма проблем със зарядните станции. До морето има доста, в Гърция също няма проблеми. 

 

Един бивш колега кара i3 и си ходи до Бургас без проблеми.  

Link to comment
Share on other sites

Според мен го погледни от гледна точка total cost of ownership за годините през които ще ползваш автомобила. 
 

Ние също се оглеждаме за електричка и моето лично заключение е, че е по-добре да се изчака за 2рата генерация на повечето сегашни модели. Доста автомобили са планирани до 2026, така че потребителят ще има от какво да избира.

 

Погледни и електрическите ванове на Тойота.

Link to comment
Share on other sites

Днес бях в Тойота, Proace City Verso Electric нямаха налична да я видя на живо, но така или иначе пробега и е страшно нисък, 220 км при 100 км, без климатик, отделно 6-7 месеца чакане, жената пък се запъна за VW ID Buzz, много пари бил, та някак случайно се озовахме в Пежо и живот и здраве след 7-8 дни ще сме с 5008. 
Електричка след 5 години…

Link to comment
Share on other sites

Не трябваше изобщо да се замисляте да взимате Пежо…  даже и да ви го даваха без пари.

Ама както и да е, човек се учи от грешките си :)

Link to comment
Share on other sites

41 minutes ago, Ferante said:

Не трябваше изобщо да се замисляте да взимате Пежо…  даже и да ви го даваха без пари.

Ама както и да е, човек се учи от грешките си :)

Защо мислиш така?
Вуйчо ми на същия модел навъртя 250 к км. , без никакви проблеми. Това е и една от причините да го взема, споделен опит от близък човек. 


 

Link to comment
Share on other sites

Пежо имат хронични проблеми с нескопосаният HMI и бъгавият/ лагав софтуер. Пластмасите ми са също са нискокачествени, както и ненадежност на електрониката/ механиката.

 

Поддръжката им е сравнително висока за този ценови клас и отгоре на всичко се обезценяват повече от нормалното. 

 

По-добре вземете обурудван Кодиак или евентуално Тигуан АлСпейс вместо това недоразумение…. ама всичко тези варианти не са ванове каквито търсеше по-горе.

 

Аз лично съм фен на шуутинг брейковете или евентуално комбитата ако бюджета е малко по-ограничен. :)

Edited by Ferante
Link to comment
Share on other sites

  • 4 weeks later...

Хайде, доживях да се похваля окончателно, днес си взех джипката. 
Първи впечатления - направо ми се зави свят от всичката информация, с която ме засипват двата дисплея. 
Относно интериора, кожа, текстил и пластамаси изглеждат и се усещат в пъти по-добре в сравнение със другите служебни и лични коли и Тойотите, на които се бях спрял  като вариянт ( CHR, ProAce)Остава да видим как ще издържат във времето. 
Утре предстои първия сериозен тест драйв, до Атина, та ще споделя реални впечатления.

Link to comment
Share on other sites

Охаа, айде честито :) 

 

Мм да малко е стряскащо в първия момент с новите табла и навигации, но ще свикнеш. 

 

Успех на Границата, не знам от къде ще минавате, но може би е добър вариант през Илинден, че навсякъде другаде е леш. 

Link to comment
Share on other sites

Благодаря! Дано да е безаварийна, че тази година досега е кошмар откъм проблеми с автомобилите.

Kotore, решил съм през Кулата, предвиждам да съм на границата към 2 сутринта, дано избегна опашките.

Link to comment
Share on other sites

  • 2 months later...

Хора, давайте идеи... Дедо баварец е на път да ме изостави, та трябва да избирам "нова" кола. И до момента съм в жестоки колебания каква да е (да, знам, проблема си е в мен). Ще ми се да е около 10-на годишнен бензинов седан или хеч, търся приятна за каране кола, не нещо от точка А до точка Б, да има кончета, поне 180, като доста би ми се искало да е 4х4.
Очевидния избор би бил xDrive e90 или f30 на BMW, ама честно казано ми се иска колата да прекарва повече време при мен, отколкото в сервиза.
Други варианти, които гледах бяха Honda Accord type S, както и Volvo V40, за които имам опасения, че ще са ми скучни.
Subaru също не ги изключвам, но там притесненията ми са основно откъм състояние, скрити проблеми и трудния за поддържане боксеров двигател.

Като цяло не бързам, продължавам да се оглеждам, ослушвам, въобще не робувам на марки (добре де, леко предубеден съм към VAG автомобилите и тотално алергичен към Ауди) но бих се радвал да чуя идеи.

Link to comment
Share on other sites

По твоите изисквания бих гледал само Субару. Да, сложни са за обслужване, ама тук в Пловдив има уж някав сервиз дето са доволни от него. Те си знаят, целия мотор се вади, прави се каквото се прави и се слага обратно. То не, че на всички други не е така. Също така е хубаво да я караш на бензин, поне моите наблюдения, че Субару стават на газ, ама после става една драма с клапани, легла, глави -по добре не.

 

БМВ на 10 години не бих взел, преди 10 години да, сега абсурд.... Или е на много километри и ще мре скоро или е закърпена да се продаде и пак следва много скъп ремонт. Имам няколко колеги, които ся търгуват с БМВ-та от САЩ. Карат ги тук, оправят ги до някъде и после на пазара. Хем подбират на по-малко мили, пък ударена, надрана или с друг дефект и като дойде тук само се сменя всяка седмица нещо..... То е ужаст направо, не могат 1 седмица да се закрепят да вървят..... Ама ти си знаеш де, ако толкова ти харесват.

Link to comment
Share on other sites

Имай предвид, че Субаруто (щото е само едно свястно - 3 литров бензин) е с голям мотор, но е доста тромав и не се усеща като с много мощност… А и горят много….Ако искаш да понавървява (баланс цена - кола) гледаш хонда и ваг групата (VW или Шкода). BMW-то няма да е по-различно с ремонти и живот от сегашното ти. Ако ще гледаш ваг, задължително 2-ка бензин след 2013-2014-та. Имам приятел с Хонда Акорд 2,4, 190 коня май беше..по-дърта обаче ( мисля 2005-2007-ма). Много е доволен от всичко освен от разхода… :bgrin: А не му е тежък кракът.  Вероятно по-новите ще горят по-малко. 

Link to comment
Share on other sites

За мен най-важните въпроси са дизел, бензин, газ/метан, хибрид и след това колко е бюджета. Също атмосферен или директно впръскване+турбо. 

От там нататък започва Сузуки, Киа, Хюндай, Мерцедес, Мазда, Мицубиши, Хонда, Шкода, Опел и защо не Дачия. 

Варианти има доста, но може би първо трябва да си отговориш на първите 2 въпроса и след това да започнеш отсяването.

Link to comment
Share on other sites

Относно субарутата и разхода - ще го преживея. В момента съм с 2.8 двигател, стигал е до към 14/100 извънградско, като ми натежее крака. Така или иначе колата ще се кара 90% извънградско. То и xDrive моделите също дигат разхода (и разхода в сервиза). По голям приоритет ми е надеждността и съотношението (време при мен) / (време в сервиза).
За майсторите - май Павлин се казва пловдивския шаман на Субару сектата. Но за него чувам противоречиви мнения - едно, че е темерут и друго - чувал съм и лоши мнения за работата му от извънмайненските субаристи.

Чефо да не чете надолу...
За двигателя - 100% ще е бензин, който ще искам да газирам (което май маха доста от f30-ките на BMW). Дали е атмосферен или турбиниран - основния въпрос е дали може безопасно да се газира иначе нямам претенции. Като си поизчистя опции и модели - ще звъня на газаджията да каже кой може и кой не... Май Imprez-ите могат да се газират, поне според Бричката...

Edited by Antares
Link to comment
Share on other sites

54 minutes ago, netrootbg said:

Колко ти е бюджета за нов автомобил? Замислил ли си се за вариант на внос от САЩ/Канада?

Определено съм се замислял, даже бях гледал някаква фирма, не помня бричката или bgcu имаха реклами за такава, но основното ми притеснение е какво ще дойде. Тук имам читави майстори в Пловдив и София и в тези райони гледам обявите. За Щатите трябва на 100% да се доверя на човек, който не познавам.

Принципно не ми се иска да прескачам 30.

И пак - тук основната чуденка е какво да е :)

Edited by Antares
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...